Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Anubias - pěstování

 

NápovědaFórum » Akvarijní rostliny » Druhy rostlin - pěstování 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Anubias - pěstování
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:20 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:voko
Ta kytka je čerstvě vytažená z vody, takže ty listy vypadají jako voskované. Porovnával jsem ji s fotkami Petite z internetu a vypadají fakt stejně. Jinak rozdíl v povrchu listů mezi tím Bonsai a klasickým A. B. var. nana není, jenom ty od bonsaje jsou protáhlejší. Jinak všechny Anubiasy pěstuji v jednom skleníku, jenomže větší kytky koukají nad vodu a ty malé jsou teď celé pod vodou, protože tam mám trpasličí živorodky. Ty se starají o hnojení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 16:11 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Pepan
Ty tvé listy jsou menší, a více voskované. Tam je určitě rozdíl. :-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:36 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re: voko
Fotka k příspěvku Díky, tady je fotka toho mého Bonsaie. Když jsem se díval na internet, tak to habitem i velikostí odpovídá tomu Petite. Jinak, ten květináč, ve kterém je, má průměr 10 cm, Takže je docela možné, že si ten Petite firma Denerle jenom přejmenovala.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:22 Muž voko [9] - Živorodky – Re: Pepan
Fotka k příspěvku Tady je fotka anubisu petite. :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 12:06 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Re:voko
Prosím Vás, mohl byste sem dát fotku? Zajímalo by mě, jak se liší od toho A. b. Bonsai. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:26 Muž Pepan [5043] - Rostliny – Něco podobného nabízí firma Denerle
Popisují to jako Anubias nana Bonsai. V porovnání s jinými barteráky vlatně stagnuje. Mám ho pár měsíců a přírůstky skoro žádné. Objevuje se občas v Hornbachu, ale připravte se na dost vysokou cenu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:26 Usine – Re: voko
Anubiasy rostou pomalu, získat pořádný trs k dělení trvá někdy i několik let. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2010 10:14 Muž voko [9] - Živorodky
Anubis petite mám, ale moc neroste.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2010 23:19 Petr
Ja na něm mám ty řasy taky a mám akv. hodně nedosvícené

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:45 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: dvorak
Můžou.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:45 Muž dvorak [94] - Rostliny – Re: Johan
Oddenek-tj ta tlustší část ze kterého vyrůstají rostliny,že jo?-a ta by měla být nad substrátem,a kořeny teda můžou být v substrátu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 12:07 Muž Johan [4945] - Rostliny – Re: Kerze
U anubiasů, hnědovek a podobných rostlin jde o to, aby oddenek zůstal nad substrátem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2010 11:58 Žena Kerze [14] – Re: Horác
Díky za odkaz, máte to tam úžasně popsáno, takže to vyzkouším - i s tím Savem. Jen ještě dotaz - co to přesně znamená, že kořeny Anubiasů se nemají zahrabávat ? To nesmějí být přihrnuty vůbec nebo jen částečně ? Já ty větší nechala v té vatě, ve které jsem je přinesla z obchodu a zdá se že rostou...mám to vytáhnout, sundat a přichycené k matkám nechat volně ležet ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 22:02 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy – Re: dvorak
Ja koupil anubias se tremi listy a ted uz ma asi 10 listu takze kde to fiknout? :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:55 Muž dvorak [94] - Rostliny
Vidíte to mě vůbec nedošli-i když o tom vím.Do krevetária(chci jej založit během 1-2 měsíců) chci dát tak aspoň 2-3 anubisi.Samozřejmě krevetky tam příjdou tak měsíc po založení.Takže mám si s tím lámat hlavu nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 21:01 jarda – Re: souky
Otrava by hrozila, pokud budeš dělit větší množství anubisů v malém akavárku. Pokud půjde o jeden dva řezy tak to vůbec nevadí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 14:00 Muž dvorak [94] - Rostliny
Jak máš takovej ten ,,stonek'' ze kterýho vyrůstají listy,tak jestli máš víc jak 3,tak ten čtvrtej ustřihni(aby to bylo podobné tomu,co jsis koupil a máš to"-takhle jsem si už jednou množil.A mě taky rostou docela rychle :-D,tak 5 lístků za měsíc :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:58 Muž souky [592] - Rostliny
ja jsem u var. nana prostě ustřihl větší boční rhyzomy, a bacha na krevety, může je to prej otrávit, takže asi nechat v nějaký izolaci, než se rána aspoň trochu zatáhne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:48 Muž StrNd4 [15] - Cichlidy
To ja si koupil anubias kavovnikolisty a zasadil ho do dna aq a behem ty dne se mi rozrostl na 3x vetsi nez kdyz jsem ho dovezl a ted bych ho potreboval rozmnozit mate s tim nekdo presne zkusenosti?vsude ctu ale to je vse strucne potreboval bych vice poradte prosim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 13:37 Muž Horác [3942] – Re: souky
Tak to asi záleží na tom, co si představuješ pod pojmem rychle a pomalu :o) ... patrně něco jiného, než já ... každopádně jde o ***** :o) ...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 10:10 Muž souky [592] - Rostliny
já teda ani matky nepotřeboval, prostě sem ho posadil na písek, trošku ho přihrnul(rhyzom zůstal nezakrytý) a do tejdne se chytnul štěrku. navíc mi rozhodně nepřijde že kořeny rostou pomalu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2010 00:43 Muž Horác [3942] – Re: dvorak
S krevetkama není žádnej problém. Naopak - od té doby, co je mám, jsem nemusel sáhnout na Savo ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 23:54 Muž dvorak [94] - Rostliny
chystam se založi krevetárium a chtěl bych tam mít anubis/y ale na nějaký kořen není místo.Dalo by se teda použít ty matky?ASi budu muset naštudovat tví články o tom že?nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.02.2010 22:44 Muž Horác [3942] – Re: dvorak
Tak ony ty kořeny rostou celkem pomalu - jako celý anubis. Ještě se mi nestalo, že by /nějak masivně/ vrostly do dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:36 Muž dvorak [94] - Rostliny
Helejte,něco mi na těch matkách nesedí,přece když anubis nebo jeho kořeny nějakým způsobem připevním k těm matkám,tak matky udělají to,že rostlinu stáhnou ke dnu.A jakmile bude rostlina u dna,tak porostou kořeny,které zakoření ve dnu(štěrku).
TAkže ty matky slouží jenom jako připevnění ke dnu,a ne jako mobilní spůsob růstu.

Pokud nemám pravdu tak mi to prosím vysvětlete.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.02.2010 22:31 Muž pancéřníček [168] – Re: Kerze
Chtít mít aq plné anubiasů je sice praktické na údržbu,ale anubias jakožto pomalu rostoucí rostlina ti nijak nepomůže s udržením rovnováhy v aq co se živin ve vodě týče a budeš muset mít stále puštěné vzduchování nebo silně čeřit hladinu,mít filtr s velkým filtračním objemem a nedopouštět se chyb v péči o aq.Na druhou stranu je velmi jednoduché všechny anubiasy vyndat a udělat jim lázeň v savu,pokud by se rozmohla řasa... Pokud svůj nápad zrealizuješ,budu se zájmem sledovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:27 Muž kortezhugo [983] – Re: Horác
k tomu Savu - par krat som to skusal napr.aj na Hygrophila polysperma 'Variabilis' a ziadny problem - len roztok bol slabsi a asi 1-2minuty
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:19 Muž Horác [3942] – Re: Kerze
O matkách: www.horacovoakvarium.cz/…
fotky (ale jen stonkovky): www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:17 Muž Moucha [1429] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kerze
tak pouzij jemnej rybarskej vlasec, ja pouzivam kourovej odstin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:10 Žena Kerze [14]
coze Najdu někde, jak to vypadá ? Zatím je motám hedvábím na kořeny - furt se to uvolňuje... :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:07 Muž Bak [164] - Raci, krabi, krevetky – Re: Kerze
Nebo na nerezovou mřížku a pověsit na stěnu akvárka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2010 22:04 Žena Kerze [14] – Anubias a nerezové matky
Ahoj, dočetla jsem se tady, že Anubiasy je možné přichytit k nerezovým matkám - že jsou pak jistým způsobem mobilní. Tato myšlenky mobilního akvária mne nadchla. Jednak bych na Anubiasech nejraději založila celé akvárium, jak se mi líbí a pak při každém odkalování vykořením vetšinu kytek, takže pokud existuje řešení, je to super...Takže dotaz: Kdo s tím má zkušenosti, jak se to dělá, jak velké matky potřebuju ? Díky ! ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 23:18 Žena Linduš [166]
jestli je to jen jeden list, tak bych to neřešila. mám čtyři druhy anubiasů a každý ztratil nějaký list.
teď zrovna ten poslední velký má hnědé fleky na listech (nejspíš pošramocený při cestách) a dva listy žloutnou. nové rostou pěkně zelené.
tyhle kytky jsou skvělé, škoda jen, že nerostou trochu rychleji :)
uvidíte, že vám bude dělat radost ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:34 jarda – Re: invalida
Některý jsou háklivý na nedostatek železa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.02.2010 21:20 S Muž invalida [3881] – nic víc?
Nic jinýho vás nenapadlo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:15 Žena Linduš [166]
přesně a jestli je rostlinka nová, tak může měnit listy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 23:14 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Rekl bych, ze jestli je to starej list, tak je to normalni, stary listy opadavaj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2010 21:10 S Muž invalida [3881] – žlutej anubias
Čau Prosba list anubiasu mi zežlout... jen jeden... taková jako mapa...krevetky to obrali na síťovinu.. co by to mohlo bejt? Václav

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2010 08:26 Muž Landvir [57]
Ok dekuju moc všem, aspoň jsem teď klidnější;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 23:16 Muž ancistrus [25] - Rostliny
Nemelo by mu to vadit. Nebo ho muzes trochu zastinit plovouci rostlinou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:33 jarda – muzu potvrdit
Můžu jen potvrditano co napsala Lada2. 36watů je tak akorát na 50-60lt. Uidíš jak začas poroste palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:24 Žena Linduš [166] – Re: Landvir
mě se zdá, že zastíněnější jdou rychleji, ale světlo ho nezabije ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 20:20 Muž Lada2 [11] – Re: Landvir
mam jeden na koreni cca 10cm pod svetlem a jde uplne stejne jako vsechny ostatni takze se bat nemusis
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2010 19:59 Muž Landvir [57] – Strach o anubias
Dobrý večer, prosím o radu, budu zvětšovat akva, vše mám naplánováno takže by to mělo klapnout, akorát se chci zeptat:
1)Nebude 36W na cca 60l moc??
2)Mám strach o anubias, teď měl 8W v e 20l a teď tohle, prosím moc o radu, popřípadě jak ho esteticky zastínit??

Díky moc všem, Landvir. ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 15:49 Muž Sid [6637] - Rostliny
Co se mrknout do pěstíren na to, v jakých světelných podmínkách se pěstují anubiasy? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 14:36 Muž juro127 [6] – VLASTNA SKUSENOST
Anubias som mal v 60L akva. Osvetlenie 16W. Rastol pekne mal pekne listy a rastol aj celkom rychlo. Potom som akva prerabal a anubias som uchytil o lavovy kamen a je asi tak 12cm pod hladinou a velmi sa mu to nepaci tvori sa mi na nom riasa. ....Nemusis ho davat do tiena Nemam pocit ze by na tuhcom svetle rastol rychlejsie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.01.2010 09:53 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: TomasOxx
...nahazel jsem vse zive do provizoria, kde se nijak nesvitilo... anubiasy (nana) a predevsim kapradina bolbitus zacaly rust...
Pak jste měl v nádrži něco špatně. :-O
Bolbitis pěstuji na silném světlě (cca 1W/l) a z rostlinky zhruba o třech, čtyřech 10cm lístcích je za půl roku listů deset o velikosti 30-40cm.
Drtivá většina rostlin, které se označují jako na světlo nenáročné, nejenže silnější osvětlení snese, ale je i ocení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 08:12 Muž O.Tom [439]
Staci mu slabe osvetleni, pri moc silnem osvetleni ma male tmave zelene listy, pri slabsim osvetleni (treba jen denni svetlo) ma velke svetle zelene listy. Kdyz mi vyteklo akvarium a nahazel jsem vse zive do provizoria , kde se nijak nesvitilo, ani primy slunecni svit nebyl, anubiasy (nana) a predevsim kapradina bolbitus zacaly rust. Ten anubias podle me bude mit vyhonku stejne... akorat ve stinu budou listy vetsi a bude to vypadat opticky ze vic roste :) Jinak jeste ktomu bolbitussu, tenmi v provizoriu vyrostl nadherne, krasne velke ciste listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.01.2010 07:24 Muž lachon [8] - Cichlidy
Anubiasy jsou rostlinky co rostou i při nižim osvětlení,ale žeby měl byt ve tmě to ne.Já mám 360 L akvarko a dvítim 120 W a anubiaskum se očividně daří. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2010 22:10 Žena kikuška [24] - Raci, krabi, krevetky – anubias
Když jsem měla anubias - mám nana i ten velký v akvárku - přímo pod světlem, tak se na osvětlených listech dělal takový hnusný temně zelený povlak - řasa. A taky a to je mimo téma světla mi anubiase lépe rostou přivázané ke kořenu (nezasazené).

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce Akvarijní rostliny • Zobrazeno 13228x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5275-anubias-pestovani-sazeni?od=301