Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 06:29 R Muž Mrakoplash [1776]
Možná to bude znít divně, ale o jakou že to jde rybu ?
Pod pojmem perleťák mně napadá jen Čichavec perleťový a ten se na kámen nevytírá.
Tak jen abych byl v obraze. :-) Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2009 00:02 RAP – Re: libca
Jestliže se jedná o mladé ryby, není to nic neobvyklého. Teprve po 3.výtěru bych to začal řešit, ale v první řadě podmínky chovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2009 21:57 libca – Tření perleťáků
Poraďte co udělat, aby mě nepožrala samice perleťáka jikry. Asi před měsícem a půl nakladli jikry a samice je opatrovala jako oko v hlavě, ale po třech dnech je sežrala. Vytřeli se na plochý kámen, ale te z akva nevydělám protože je na něm položený druhý. Co udělat aby to zase neskončilo požráním. Díky za rady a rybkám zdar. Libor. :-) ano ano ano

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.03.2009 16:50 libca – Re: forbel
Přesně to samé se mě stalo asi před měsícem. Kaňouři se vytřeli ani jsem to pořádně nezaregistroval. Nechal jsem je ve společném akva s Tlamovci a perleťáky. Musím říct, že statečně odhání případné vetřelce. Ale Tlamovci si jich nevšímají. Ale občas to chytne i perleťák. A zrovna včera se vytřeli i perleťáci. Může někdo poradit za jak dlouho se perleťáci rozplavávají? No myslím, že to bude dost zajímavé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 22:51 marsz
Je to strašně pěkné, když se rybky třou a malým se daří, ale co potom s nima? Kančíci jsou príma, ale kdo si je dnes vezme domů? Sám jsem zkrmil asi 200-hlavé potomstvo kančíků a vidět ten smutek rodičů mě vyléčil. Argh
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 21:31 Kinga
Ja mam lahev v akva a tam mam skolku. Dodivej se jak to vzpada u mne na fotkach. Udelej dirky at voda muze sem a tam. Hodne stesti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 20:33 Mato00
Prvy vyter nechaj na pospas.Ked chces cielene odchovavat mlade, tak daj par do tej samostatnej 60L a uz to pojde samo.Ked nie, tak ich nechaj v spolocenskej a snad nieco prezije! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 13:21 Muž TomášB [12]
jestli sou dopelí velcí a ryby v akvárku menčí nebo stejne velcí, tak si to uhlídaj, me samec asi 10cm kvuli mladým ale zabíjel čichavce medové a tetry, ted sou ostratní čichavci o 70cm od jejich hnízda jak se jich bojej, ale například v jiným akvárku stejne velký samec bojoval s 5ti cichidama papouščíma a to prohrál, ale bojoval teda dost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:40 Muž forbel [0] – ještě foto
Fotka k příspěvku No ještě jsem sem dal jedno foto, více v mé prezentaci nádrže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2009 12:36 Muž forbel [0] – odchov ve společenském akva - poraďte
Asi před 4 dny jsme zjistili, že nám v nádrži cosi plave a hle oni to byli mladí kančíci příčnopruzí, foto u mé nádrže. Tipnul bych že můžou být tak maximálně týden starý, ale pokud to někdo odhadne líp ať napíše. No jen teď nevím co s nimi. Vůbec mě nenapadlo a nevšiml jsem si příznaků, že by jsme mohli čekat přírůstek, už jen proto, že ten pár je spolu tak maximálně 2 měsíce a taky proto že jsou docela mladí. Poradťe, jestli se je mám pokusit nějak vylovit a dát do samostatného akvária, válí se mi doma momentálně prázdná 60l. A nebo je mám nechat napospas přirozenému výběru? Je pravda, že rodiče je srdnatě brání a kdokoliv jen proplave okolo tak ji schytá. Díky za rady
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 20:01 Muž NASREDDIN [1383] – Re: buballa
Nemusí,
pořád se jedná o stejnou rybu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 19:50 Muž Michal1987 [21] – Re: Saša
Oni prežijú skoro všetko a všetkých :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.02.2009 19:15 Žena buballa [0] – Nigrofasciatus
ahoj, ja mam xantoricku formu, samcov. ci im mozem dodat obycajnu samicku, akebo tiez musi byt albin? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2008 20:36 Danuška – Re: RAP
vyřešila jsem to... více jak půlku jsem mladých odebrala, jasně že do vody z původního akva, část jsem jim nechala ať rodiče netruchlí, nyní je krmím artémií, tak snad něco vypiplu, díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 18:54 RAP – Re: Danuška
Zvládnout by to mohl. Pokud je přelovíte, tak akva musí mít stejné parametry vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.12.2008 17:03 Danuška
Mám 600 l akvarium, se spoustou úkrytů, mám tam kančíky příčnopruhý, dva vrubozubce paví a bohužel mi dnes vyvedl kančík zeleonoký asi 30 mladých. Chci se zeptat, jestli mají šanci se o potěr postarat, mám je odlovit a dát raději do jiného akva? Mám zaběhnuté s rostlinama. Neublížím jim tím? Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 20:41 marsz
Když bude ta hadice zevnitř pěkně hladká, tak asi príma tobogan. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 20:28 Muž TomášB [12]
a nemůže se jim neco velkým tlakem a cestou hadičkou stát?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 20:26 marsz
Jestli s nimi máš nějaké plány, tak se dají odkalit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 18:17 Muž TomášB [12]
sem zjistil že jsou ted všechni v 0,5cm možná i větším velkým dolíku ve štěrku u zadního skla s 3d pozadím, tak jak bych je vlastně přendával
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 17:58 KORY
před rozplavanim. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 17:55 Muž TomášB [12] – Re: F
nojo, ale jestli ještě před rozplaváním když jsou na jednom místě nebo až potom po rozplavání
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 16:32 0 – Re: TomášB
Přelov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2008 12:58 Muž TomášB [12]
taky se mě ve společenský včera vyklubali z jiker, ale už jednou měli maladé a ryby jim je sežrali, pro se chci zeptat jestli je mám přelovit s vodou než se rozplavem nebo až pak,

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 14:15 Žena sharon [126] – Re: Andynka
Pro mrńata kančíků příčnopruhých není třeba připravovat speciální žrádlo, stačí koupit obyčejný mražený cyclop, který po rozplavání potěr ochotně baští. Za měsíc žerou i drobnější patentky ;-), já se o ně nestarám vůbec a pořád nějaké přežívají tone tone smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 11:49 Muž Roman [100] - Cichlidy
U těchto rybek vše nech pěkně pospolu.Z jiker se asi 3dny po nakladení vykulí potěr, který se za cca 6-7dní rozplave.takže máš spoustu času se podívat po vajíčkách artémií a začít je líhnout ke krmení.tím krmíš tak 1měsíc a potom si prckové najdou zbytečky z většího krmení od rodičů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2008 11:34 Andynka – Kančík příčnopruhý - mrňata
Ahoj ... Moji kančíci nakladli jikry. Už jednou je sežrali, ale ted obstojně zůstaly tam kde jsou. Chtěla jsem se zeptat, čím je krmit, jestli se mi rozplavou a zda je mám pak třeba přelovit do jiného akvárka nebo je v tomto nechat. Bylo mi doporučeno, abych je v tomhle nechala, ale radějise chce zeptat, jestli se tu najde někdo, kdo s tím má zkušenosti. Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.04.2008 00:28 miro03 – Re: gastan1409
Pokial sa Ti vytru tak ich prelov do inej nádrže s vodou s akvária kde sa vytreli a prenes ikri budu mat vetší klud no mal som páry ktoré mi vodili v spoločnej nádrži ale to chce velku nádrž a množstvo ukrytov.Boli až taký vzorný rodičia že ostatné ryby nemohli cez pol akvária a to boli v akváriu akary modré,hnedé,perlovky červené,kančíky perletové,kančíky červenohrdlé.Na slovensku som mal s nimi jednodruhové akvárium 12 chovných párov v 800litrovej nádrži a dokázali sa starat o poter bez toho žeby si požierali ikri a to boli kolkokrát vytreté na koreni 4až6 chovných párov naraz vzdialených od seba do 30cm a dokázali si ustrážit mladé. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 23:30 Žena sharon [126] – Re: gastan1409
Nejspíš jim to ostatní snědli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 22:07 slada
Moji nigrofasciati přišli o potěr 3x za sebou, na počtvrté ho udrželi, tak že trpělivost X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:50 Muž Felix [242] - Středoamerické cichlidy, rod Parachromis je srdeční
Občas se stává, že mladý pár o první výtěry přijde. Třeba je zatím nedokáží uhlídat před ostatními rybami a ty je vyzobávají. Dej tomu čas. Nigrofasciati jsou odolné a plodné ryby, takže se to nejspíš srovná samo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:38 gastan1409 – Re: frmol
nevadi aj tak ti dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:34 Muž frmol [14]
no tak to nevim sorry
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:30 gastan1409 – Re: frmol
ako nemoze byt neplodny ked tam mam dvoch samcov a styri samicky.jeden krat sa mi uz vytreli,ale stolkych ikier iba 6 ryb.Za 1 mesiac mi nakladli uz 2krat a stale nic.nechapem to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:23 Muž frmol [14]
nejspis jeden z nich je neplodny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2008 20:22 gastan1409 – Cichlasoma nigrofasciatus (Kančík příčnopruhý)
Prosim o radu:Ako mam odchovat tento druh ryb.Vobec sa mi to nedari.Nakladli mi na kamen ikri uz niekolkokrat a zakazdym mi uhynuli.Rodicia sa o potomstvo staraju.Co mam a co nemam robit.Dakujem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 21:42 Muž Roman [100] - Cichlidy
Co mám osobní zkušenosti s kančíky tak většinou do 3dů se vykulí a další týden leží v jamce než se rozplavou.Jinak nemám strach o to že by jim to někdo sežral.Rodiče to ubrání,ale jako naprosto nekontrolovatelný vasavače potěru jsou panceřníčci kropenatí.najíždí rychle do jamek a sají co se dá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2008 18:33 Blažena
Ahoj bacha na sumečky ti mi vysali většinu jiker musel jsem je přelovit třinácti centimetrovej péřovec je vysal na dva přejezdy . jinak přeji příjenmou zabavu. Jo a jestli jste z okoli prahy tak prosím o jeden pareček az budou. mě už umřeli. muj tel 775350660 a na burzach jsen je uz dlouho neviděl. Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2008 19:20 vejvi – Re: .:Hugo:.
Jestli tam nemas nake jine ryby tak to tam nech jak to je. A jestli tam nake ryby mas tak to prendej ale ty jikry musi mit porad vodu a kdyz to budes prendavat tak to je spatne kdyz budou na suchu to ti zemrou.Musis ty jikry prendat do stejne vody jak mas v tom akva co se ti vytreli. ALe ja bych pockal az se poter zacne hybat a az pak bych to prendal.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.12.2007 11:47 rolandmynar – Re: RAP
Je to možné, ale i tady se o tom několikkrát Malawisti bavili, že to dělají běžně (někteří).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 22:33 RAP – Re: Malapa
Skoro půl hodiny jsem hledal článek, který napsal Radek Blažko. Jedná se o Pseudotropheus saulosi Red Coral. Je to v ATF 2/2006. Píše o tom jak přišel o téměř všechny samice, protože nedokázaly vypustit mladé a uhynuly i s nima. :-( .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:48 rolandmynar – Re: Malapa
Jasněže, chovné stabice (velké) tak fungují všechny a se samicema problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 12:38 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: RAP
S těma tlamovcema to není tak horké, spíš je to jeden z tradovaných mýtů. Měl jsem několik druhů tlamovců z Malawi a všechny samičky, byť prokazatelně pocházely z chovů kde se všechny samice vyklepávaly, bez problému donosili potěr ve společné nádrži. Ani přelovení do malé nádrže, kde potěr vypouštěli, je nijak nestresovalo, aby potěr sežraly. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2007 11:19 RAP – 4 Hugo
Záleží jestli chceš mladé odchovávat. Ryby odchované bez rodičů mívají problém sami odchovat mladé. Hodně problémů to nadělalo např. u skalárů, Akar hnědých, ale i u tlamovců vyklepáváním samic. Nehledě na to, že takové ryby bývají agresivnější. Pokud se to stane mně ve společném akva, nechávám to osudu. Když chci udělat odchov, přelovím pár zvlášť. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 21:19 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Re: Roman
muzu otazecku,nebudou se pak napadat kdyz e dam do tak maleho akva?a proc by se meli odchovavat bez rodicu?jeste jsem nikde neslysel ze by to melo nejaky dopad na dalsi generace...
jo a ta vytiraci nadrz by mela bejt jen s ukrytem a technikou asik co?bez sterku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:53 rolandmynar – Re: Roman
Já se jen zeptal, protože moje Akary modré ani Kančíci příčnopruzí to nikdy nedělali a vodili mladé po AQ spolu. Kančík akorát potřeboval skoro současně 3 samice. Prasák. Zatímco s jednou měl mladé, tak už mezitím zalétal za sousedkou. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:28 Muž Roman [100] - Cichlidy
Někdy se u cichlid stává že jeden z rodičů má tak silnou péči že za vetřelce považuje i partnera.Takto mě samička uyla většího samečka u P.pulcher-pstřenec červený.takže odlovení bylo na místě.
Jinak osobně bych nedával jikry jinam,ale nechal je aby se to rozplavalo a zůstalo jako potreva pro ostatní ryby.po sežrání bych cca týden počkal, zařídil pro samostatný pár cca 30-50l nádrž a dal je tam na vytření.Tam se budou o nový výtěr starat společně, a odpadá nutnost chovu potěru bez rodičů.Nikdy to nepřináší nic dobrého do dalších generací. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 20:14 rolandmynar – Re: .:Hugo:.
Kančíky zelenooké jsem nikdy nechoval, ale můžu vědět, proč vylovuješ samici? Oni se nestarají o potěr spolu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:59 Muž Hugo [8] - Cichlidy – Re: Nobody
na akvarium se muzete podivat ke mne do profilu...
samicka je prelovena a bude tam dokud jikry nekdo nesezere,pak vezmu i samecka a dam do akvaria s sklenenou deskou napris,aby se videli agresivnejsi rybe tam nedam ukryt a po nekolika dnech prepazku oddelam...takhle je to popsano v literaturach o cichlidach.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2007 19:21 rolandmynar – Re: Nobody
Kvůli tomu odbytu je neodlovuji. ne Byli mezi tlamovci a nevím kam bych všechny odlovil a nyní jsou v AQ kde je 5 mečovek a 10 parmiček a ty bych taky neměl kam dát. Přirozený vývoj je nej si myslím. V přírodě jich taky přežije třeba jen 5 proto mají třeba moje Akary modré 1000 jiker ne?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049?od=651