Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2014 13:41 Lumis
Dobry den,chtel bych se zeptat jestli bych mohl mit u sebe kancika zelenookeho (samici) a kancika pricnopruheho (samce¨) a jestli by se mohli krizit spolu,dekuji moc...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:32 JoKa Re: christ
Melo by to fungovat. Nahaneni by melo prestat. Kazdopadne je sleduj, kdyby se to trech ctyr dnu nesrovnalo, je zapotrebi to resit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 10:00 christ
Mimochodem mi prijde dneska rano, ze uz to zacina byt lepsi. Kazdopadbe moc vsem dekuju za ochotu poradit. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2013 09:59 christ
Ano jsou tam sami a velci jsou samec cca 12cm a samice 8
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.10.2013 09:42 RAP
Samovolně vytvořený pár v jednom akváriu, nemusí po přemístění do jiného prostředí fungovat, zejména pokud jsou ty podmínky horší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 09:16 JoKa Re: christ
Jeste jedna dulezita vec. Musis si byt jisty, ze mas opravdu sestaveny par. Kdyby se stalo, ze ses netrefil, par roztrhl a ted nasilim skladal novy, tak to muze dopadnout hodne blbe... V te 80ce jsou sami?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 09:03 Muž LiborSprysl [9015] Re: christ
No a konečně bychom se ještě mohli dozvědět, jak jsou velcí... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 08:34 christ
Doplnim info ze se stehovali z 200 ale byly tam 4 pary ktery meli rozdeleny teritoria
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:14 JoKa Re: LiborSprysl
To by se stat nemelo, nerikam ze nemuze. Prece jen byli spolu sparovani... Kazdopadne dost polemiky. Christe, dopln informaci odkud kam se stehovali, s kym tam byli a s kym jsou ted, at ti muzem lepe odpovedet... Take doplnim, u pricnopruhych se da rozeznat podle toho nahaneni, jestli je to agresivni utok, nebo nevinne rozdelovani teritorii...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:08 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Urtman napsal: Pravda, predpokladal jsem ze nesli do vyrazne mensiho. Pokud se prestehovali z 300l tak by problem prestat nemusel. Nicmene i tak, jak znam pricnopruhy, po par dnech prestanou nahanet sebe a zacnou nahanet ostatni v akva... Kazdopadne navzajem se nahanet driv nebo pozdeji prestanou, ovsem za jakou cenu...

...také za cenu toho, že jeden druhého zabije... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 07:06 JoKa Re: LiborSprysl
Pravda, predpokladal jsem ze nesli do vyrazne mensiho. Pokud se prestehovali z 300l tak by problem prestat nemusel. Nicmene i tak, jak znam pricnopruhy, po par dnech prestanou nahanet sebe a zacnou nahanet ostatni v akva... Kazdopadne navzajem se nahanet driv nebo pozdeji prestanou, ovsem za jakou cenu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2013 05:10 Muž LiborSprysl [9015] Re: Urtman
Jaksi tu chybí ještě údaj o tom, zda byly ryby také z osmdesátky, menší či větší nádrže. V případě 1 a 3 by mohl být problém dokonce trvalejšího rázu, protože rovněž nevíme jak jsou velké. Ve velikosti nádrže může být problém mnohem zásadnější, proti nějakému "zařizování nového bytu".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 23:08 JoKa Re: christ
Naprosto normalni. Jsou v novem domove a tvori si teritoria... Musi se rozhodnout kde bude postel, lednicka a kam dat detskou postylku... Naprosto normalni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 22:21 christ
Potreboval bych radu, par kterej uz se vytrel a tvoril par jsem si privezl domu do 80tky nadrze a a tak po2 hodkach zacal samec nahanet samici.
Jsou tam sami.je to normalni u kanciku pricnopruhych?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:49 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: michalcod
Tak to nic,...kdyby jsi byl z okoli HK,tak ještě mam par kousku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:47 Muž michalcod [13]
Pelhřimov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:45 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: michalcod
Nepises odkud jsi,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:42 radim Re: michalcod
zkus vlákno "kde sehnat tyto ryby" tady to bude smazané..přesunuté ;-) jinak se teda divím, že nikde nejsou, protože kam příjdu tak všude je mají, ale kavlitu ryb raději neřeším samí zakrslíci většinou hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2013 13:35 Muž michalcod [13]
Dobrý den všem, nemohu sehnat Kančíky příčnopruhé... Vakva kolem bydlištědo cca 30km mi ani neseženou, tak to zkouším takto.
Díky předem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 09:00 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
Tohle zkusím, tam by mohli mít. Díky ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 19:07 RAP Re: Losky
Fotka k příspěvku A co stálá výstava v České Lípě. Mívali je tam. ;-)
turistika.mucl.cz/…
verejneakvarium-cl.ic.cz
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:46 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak v Hradci jsem nesehnal a co se týče Vivária, tak taky ne, bohužel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 17:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
zítra jedu přes Hradec, tak snad tam nějaká schopná akvaristika bude
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2013 00:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: radim
Nedá se nic dělat;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 10:33 radim Re: Losky
jo a tušim to bylo 65,- ks
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2013 09:04 radim Re: Losky
škoda že bydlíš tak "daleko" od Pardubic, bo kdybys měl zájem přivezl bych ti nějakou samici z Břeclavi, kde ted dovolenkuju do pristi nedele :-) včera jsem navštívil jedno zdejší akvarijnictví a mají tu nikaragujce. Jsou to pěkné mladé ryby a jde už dobře rozlišit pohlaví (mají cca 10-15cm) sám jsem se nad nimi zamyslel, ale radši ne...mám odvážnější plán s mou vanou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 23:46 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
takhle tráví většinu volného času :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 22:18 RAP Re: Losky
To, že se věnuje jiným druhům, může znamenat, že ji odepsal.
Ty samičky mohou být klidně dvě, ať má na výběr. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.07.2013 12:52 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
Fotka k příspěvku škoda, seženu ještě jednu samici, třeba samec bude veselejší. Teď všechny ryby prohání a pořád prudí do červenohrdlých...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 22:10 RAP Re: Losky
Vyfocený je to dobře. Ten rozdíl je opravdu propastný, ta samička by měla mít skoro dvojnásobek nabo lépe napsáno přibližně 2/3délky samečka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 17:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: LiborSprysl napsal: radim napsal: nevím jaké postupy mají ostatní při přidávání ryb, ale mě se osvědčilo přímo při vypouštění nové ryby, nebo ryb "zakrmit" na druhé straně nádrže.. Jako odlákání pozornosti to funguje parádně :-)

V případě této obsádky je ideálnější trochu přestavět nádrž...třeba k tomu zakrmení... ;-)
Libore, víš že já Tě sem tam překládám, tak to zkusím i tentokrát. To co jsi napsal, by se dalo taky napsat slovy "prostě změna pro všechny, přestavba zakryje přidání nového obyvatele". :-)


O "překrytí novice" to moc není, je to o rozbití stávajících teritorií vymezovaných někdy kameny, někdy kytkami, někdy jen tak něčím, co je v nádrži...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 14:31 Muž Vstrom [82] - Malawi
Fotka k příspěvku takhle vypadá samec se samicí, ale nešlo to pořádně vyfotit
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 12:34 Muž Vstrom [82] - Malawi
takže jsem si to myslel správně:-) Asi se tam dnes stavím. Díky. Mrknu aspoň na kytky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 11:18 RAP Re: Losky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 09:45 Muž Vstrom [82] - Malawi
myslel jsem, že samice to třeba doroste, ale je oproti samci dvakrát menší. Kontakt na Tomáše máte? Nevím o koho se jedná, možná to je Vivárium. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 06:55 R Muž romant [27982] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: radim napsal: nevím jaké postupy mají ostatní při přidávání ryb, ale mě se osvědčilo přímo při vypouštění nové ryby, nebo ryb "zakrmit" na druhé straně nádrže.. Jako odlákání pozornosti to funguje parádně :-)

V případě této obsádky je ideálnější trochu přestavět nádrž...třeba k tomu zakrmení... ;-)
Libore, víš že já Tě sem tam překládám, tak to zkusím i tentokrát. To co jsi napsal, by se dalo taky napsat slovy "prostě změna pro všechny, přestavba zakryje přidání nového obyvatele". :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2013 04:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: nevím jaké postupy mají ostatní při přidávání ryb, ale mě se osvědčilo přímo při vypouštění nové ryby, nebo ryb "zakrmit" na druhé straně nádrže.. Jako odlákání pozornosti to funguje parádně :-)

V případě této obsádky je ideálnější trochu přestavět nádrž...třeba k tomu zakrmení... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 04:26 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Hele teda mimochodem, to jste se nemohl ozvat dřív, když jsem měl ještě jejich sourozence? ;-) Nestejnost vývoje musela být patrná již dříve. Je to jak píše Vlastík. Je to stejné jako u všech živých organizmů, jeden ,( a o více z tohoto výtěru nevím), slabý kus se objevit může snadno. Bych vám samici věnoval jinou...Nejsem si jistý, jestli mne paměť neklame, ale mám dojem, že větší kusy má Tomáš na Mělníku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 22:58 radim Re: Losky
nevím jaké postupy mají ostatní při přidávání ryb, ale mě se osvědčilo přímo při vypouštění nové ryby, nebo ryb "zakrmit" na druhé straně nádrže.. Jako odlákání pozornosti to funguje parádně :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 20:23 RAP Re: Ganjamir
Viděl si loskyho nádrž? rybicky.net/nadrze/15885 hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 20:21 RAP Re: Losky
Prostě ji přidej tak, aby si co nejvíc eliminoval její napadání a stres. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:57 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: Losky
Když tam budou dvě samice nevadí, ale až se začnou třít tak by druhá samice měla mít dost úkrytů protože bude pro ten pár terčem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:47 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
přijmou ji a nebo musím přihodit za tmy nebo tak něco?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 19:08 RAP Re: Losky
Nemusíš čekat, můžeš přidat druhou samici hned. Samec + 2 a více samic není až tak neobvyklé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 18:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: RAP
Samec je minimálně 2x větší, samice je nejmenší ryba z kančíků a akar a řekl bych, že je pořád stejná. Takže čekat až pojde a pak dát jinou rybu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 15:31 RAP Re: Losky
Je to dost divné, že by po roce nepovyrostla. Už vzhledem k tomu, jak vyjel samec. Asi bych hledal chybu v té samici, prostě nepovedený jedinec. Stává se to, v přírodě by nejspíš nepřežila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 15:16 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: jitullkabilkova
Musíš je mít v hodně špatných podmínkách, mě se tihle kančíci třou nonstop až mě to začíná štvát ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 13:53 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: Losky
zapoměl jsem napsat, že mám jeden pár:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 12:04 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, chtěl bych se zeptat. Mám jeden kančíka nikaragujského a samice je po roce skoro pořád stejně velká a straní se. Občas tak nějak trochu cuká. Asi zajde, co?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.07.2013 09:24 R Muž romant [27982] Re: jitullkabilkova
Tak pokud se budeme držet názvu vlákna, tak základním podporovatelem do tření jsou výměny vody a kvalitní krmení, ale to je jenom obecná poučka, to jak rybu i akvo prezentuješ u mě prozatím nebudí ani kapánek důvěry a nemyslím si, že to jsou Tvoje fotky. Udělej skutečnou prezentaci nádrže se skutečnýma fotkama a jistě se Ti dostane odpovídajících rad. Pokud jsem se ve svém úsudku zmýlil, tak se omlouvám. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049?od=101