Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:43 RAP Re: ladis
Dej si stranou pár a kromě běžné údržby nech vše na nich. Jenom nevím, co pak budeš s tolik nigrofasciáty dělat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 18:41 ladis Re: romant
tak to uz se budou lihnout nakladla mi to 10.3. mam ty to ryby poprvi tak nevim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 17:29 R Muž romant [27987] Re: ladis
Teplota kolem 25 je postačující. Cca za 3 dny po nakladění jiker se vylíhnou a za další 3-4 dny se rozplavou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 17:22 ladis Re: romant
a za jak dlouho se rozplavou a jakou mam mit teplotu vody ona ted lita po akvarku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:11 R Muž romant [27987] Re: ladis
Ne, toho samce už k nim nedávej. Nechej tam jenom samici s mladejma. Samce tam vrať až se mladý rozplavou a nebudou už plavat v hejnu, to bych je odlovil od rodičů úplně do nějakýho dorosteneckýho akvárka. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:06 ladis Re: romant
jo je porad zalezla v baracku ja vim ktej to je samec mam to tedy nechat a neboho tam dat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:04 R Muž romant [27987] Re: ladis
Tak to bych teď už nedělal. Nech to tak jak to máš a uvidíš. Co ta samice, hlídá jikry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 14:00 ladis Re: romant
ja jsem ty ostatni vyndal a nechal jsem tam jen tu samicku mam tam dat spatky toho samce
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:11 R Muž romant [27987] Re: ladis
Na to abys jich dokázal udržet co nejvíc, by bylo úplně nejlepší nechat ten pár v samostatným akvárku. Když budou ve společnosti ostatních tak, ta pravděpodobnost, že něco přežije je velmi malá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2011 13:08 ladis
poradte mi nekdo prosim chci co nejvic mladych
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 21:25 ladis Re: romant
To neni poprvy co se vytreli mam je od znamy samec má okolo 6cm a samice okolo 4 cm a ta znama rikala ze uz se nekolikrat vytreli ale ze si toho vzdycky vsimla pozde
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 19:10 R Muž romant [27987] Re: ladis
Pokud máš možnost je odlovit, tak to můžeš zkusit. Rodiče + jikry. Ale já osobně bych je tam nechal i s tím vědomím, že z toho nic nebude. Jsou to mladý kusy, tak ať se učí. ono z těhle prvních výtěrů nikdy nic moc nebývá. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 18:56 ladis Re: Designer
Dobrej tak jak ted nevim nekdo pise nechat to tak a nekdo dat to pryc jen jikry a nebo jikry a rodice tak jak to mam udelat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 12:51 Tonakona – Re: ladis
Souhlas s RAPem. Buď nechat 86l nádrž pro 1 pár nebo dát do 160l 2 páry s tím, že akva rozdělíš na dvě poloviny pomocí rostlin nebo kořenů. Ať má každý pár své teritorium. Počítám, že z 10 jedinců se ti minimálně 2 páry vytvoří. Ty jikry nech teď rodičům tak jak jsou. Často se stává, že první snůšky mladí rodiče sami sežerou, je to normální. I kdyby se to stalo, tak netruchli, mladých budeš mít ještě až až ;-) Moji kančíci první 2 výtěry sežrali krátce po rozplavání a o 3 výtěr se starali ve společném akva skoro 3 měsíce.

Mimochodem, kančíci že kopou "jamky"? Moji umí i krátery :)
www.youtube.com/…
Jeden pár má podkopaný kořen, což nejde na videu vidět, a druhý pár u kokosu nakonec kopal, kopal, až podkopali i ten kokos, te spadl i s vykuleným potěrem. Naštěstí zůstala skulinka kudy se samice do kokosu dostane. potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 11:34 RAP Re: ladis
I 160litrové akvárium je na 10ks příčnopruhých malé. Pokud je chceš odchovat, dej pár do samostatného akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 11:13 Muž NASREDDIN [1383] Re: duke995
www.akvarko.cz/…
Ty bílé jsou neoplozené, rodiče je zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 10:49 duke995 Re: NASREDDIN
Hmm, asi máte pravdu. Chtěl bych se zeptat, když jsou jikry Kančíka příčnopruhého zabarveny slabounce dohněda, znamená to že jsou zaplísněny? Není mezi nimi žádná bílá jikra.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 10:43 Muž NASREDDIN [1383] Re: duke995
Máte stejnou rybí sestavu jako já :-).
Proti ancíkům jikry ubrání. To že se to na poprvé nezdařilo nic neznamená, jikry nemusely být oplozené .
Podruhé se třeba zadaří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 10:41 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: duke995
Tohle je jednoducha ryba na odchov, a ani jsem neslysel, ze by u ni nekdo nejak resil parametry vody. Je to jedna z ryb, ktere snesou ledacos, problem bych hledal jinde nez v te vode.

Neslo by ty Ancistruse dat jinam? To by bylo idelani reseni, nechat Kanciky o samote. Ja Ancistruse nechovam, ale dokazu si predstavit, ze jikry pro ne mohou byt slusne lakadlo - jak jsou ovsem v tomhle ohledu nebezpecni neumim uplne posoudit.

Neslo by je oddelit od Kanciku, treba prepazenim sklem? Rozdelit akvarium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2011 10:25 duke995
Ahoj. Mám ve 100l akva kančíky příčnopruhý a 3x ancistrus. Včera jsem zahrabal hromádku písku který mi vyhrabali vepředu akvária a dnes ráno koukám, hromada vyhrabána a na kameni jsou nakladeny jikry a sameček se samičkou místo hlídají. Co mám dělat, mám je přelovit i s kamenem do menšího akvária? Už jednou se mi takhle vytřeli, ale nakonec z toho nic nezbylo. Mám docela dost tvrdou vodu kolem 14-15 dGH. Nejspíš z toho asi nic nebude. :-(
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 07:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: ladis
Ja k tomu zkusim radeji napsat neco konstruktivniho. Takze pokud je kam male dat a v cem je odchovavat, cimz myslim dostatecne velke akvarium zvlast pro ne, zatim aspon pro prvni mesice jejich zivota, pak bych jikry druhy den po nakladeni prendal, bez rodicu. Treti den se vylihnou, rodice uz spatne meli sanci dat pryc a sance ze splesnivi za den je mensi nez kdyby se jim to vzalo hned po nakladeni. Odchov bez rodicu je mozny a nemel by cinit vetsi problem. Prelovovani rodicu a prendavani jiker k nim do jineho akvaria neni vhodne, ryby v rozcileni jikry sezerou.

Pokud zadne akvarium k odchovu (rozumne velke) neni a v ramci tydnu nebude, pak bych doporucil ponechat jikry kde jsou. Muze se stat, ze i tak zustane dost mladych, ale neni ten problem s tim dalsim akvariem. Jen bych si v tom pripade daval pozor na to, aby v akvariu prilis netrpely dalsi ryby, jak budou dospele mlade chranit.

A posledni co napisu. Co pak s mladymi, az trosku vyrostou? I rozdat je je tezke, malokdo je chce, prece jen to neni rybicka pro kazdeho a to ne proto, ze by ji lide nedokazali potesit prostredim ktere ji poskytnou, ale opacne, ta rybicka je nekterymi svymi projevy nepotesi ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.03.2011 05:10 Muž NASREDDIN [1383] Re: ladis
Máte 10dospělých kančíků v 86litrech? :-(
To je celkem dost.
Mladé zkuste, až budete mít pořádné akvárko. Ohledně potěru bych hlavu nelámal, rodiče si je umí ohlídat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:58 ladis Re: katterinecka
Tohle akvarko je jenom na tri tydny pak pujdou do 160 litru poradte mi jestli ty jikry a ten parecek mam prendat do jineho kdyz chci aby mi jich zustalo co nejvic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:37 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ladis
není to na ně malé?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:35 ladis Re: NASREDDIN
mam strach aby mi je nepozrali ty ostatni
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:34 ladis Re: NASREDDIN
ja je chci na chov mam je v akvarku ktere ma 86l mam jich tam 10 kusu a nechci o ne prid mam prendat ty jikry a ten parecek do jineho akvarka ja mam jeste 2 prazdne akvarka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 21:29 Muž NASREDDIN [1383]
ladis napsal: Jak jeslti se to vyplati
Patrně tak, zda má význam se snažit o odchov ;-).
Pokud máte příčnopruhé, tak si moc hlavu nelamte.
Časem jich budete mít tolik, že nebudete vědět co s nimi.
Takže pokud nemáte odbyt na mladé, nechte to zatím tak, jak to je.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:42 ladis Re: RAP
Jak jeslti se to vyplati
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:41 ladis Re: RAP
KANCIK PŘÍČNOPRUHÝ
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:33 RAP Re: ladis
Co je to za druh? Jestli se to vyplatí. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.03.2011 20:32 ladis – kancik
Dobrej potrebuji nutne poradit mam kanciky a ted jsem zjistil ze se mi vytreli co mam delat mam to dat pryc nebo to tam mam nechat v tom akvarku jich mam 10 kusu tak aby mi to nepozrali poradte mi dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.03.2011 12:00 RAP
Většinoui stačí týden je držet na kvalitním krmivu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:56 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Díky za rady aspoň vím o něco víc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:51 JagerMaister – Re: Filip980
určite to poznáš aj navonok že napr. je samička naplená ikrami
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:50 Muž Filip980 [398] - Rostliny
jak se pozná, že je připravená na tření?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.03.2011 11:47 RAP – Re: Filip980
Nejlépe dokud samice nebude připravená na tření. Pak budou mít jiné starosti a na partnerské roztržky jim nezbude čas a energie.
Jinak k rybám této velikosti se špatně shání "nepřátelské" ryby. Doporučil bych např. Akary modré, Kančíky příčnopruhé a pod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:42 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Tohle mám už udělaný, jak dlouho by tedy měli být odděleny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:38 RAP – Re: Filip980
Záleží na velikosti akvária. Dobré řešení je chov více druhů podobného naturelu. Pokud to není možné, je nejjednoduší rozdělit akva přepážkou, která buď zamezí úplnému fyzickému kontaktu ryb, nebo umožní samici uniknout do prostoru, do kterého samec nemůže
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 11:12 Muž Filip980 [398] - Rostliny
co bych teda měl k nim dát, aby se zabavil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.03.2011 11:09 RAP – Re: Filip980
Běžně se to stává, samec se chce třít a samice není připravená. Protože je máš samotné, nemá tam samec nic, čím by se zabavil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.03.2011 10:45 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Nemá někdo zkušenosti s kančíky texaskými? Mám pár v jednodruhové nádrži a samec pořád útočí na samici a hryže ji, přitom to je chovný pár, který se dvakrát vytřel. Prosím poraďte.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2010 13:20 Žena Daniela [0] - Cichlidy – Re: Pitras
no, to bych ráda, ale nikde je nevidím.. :( bylo jich tak o hodně, a teď nemůžu najít ani jedno. Takže se asi neudrželi. :( a to jsem je krmila 3x denně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2010 18:31 Muž Pitras [0] – Re: Daniela
Pokud jich máš moc,rád nabídnu pár jedincům ubytování v mém akva hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 15:07 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Daniela
krm je nejlépe živou, nebo mraženou drobnou potravou, aby rychle vyrostli ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:40 R Muž Silent [5949] – Re: Daniela
Neodlovovat. Rodiče se postarají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:33 Žena Daniela [0] - Cichlidy
Dnes jsem v akva objevila plno malých kančíků příčnopruhých. Jiný ryby nechovám.. Tak jsem se chtěla zeptat, zda mám odlovit rodiče, nebo se o ně postarají, jak je všude psáno. Stalo se mi to po prvé, takže nemám žádné zkušenosti a ráda bych, aby mi někdo poradil. Taky jak dlouho musí být v akva, než je možné je prodat nebo darovat, nemůžu si dovolit tolik kančíků. :-D Díky moc za odpovědi. :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 11:17 RAP
Osobně bych to nechal osudu. Přemýšlel jste co pak s mladými budete dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 10:48 Muž Designer [5695] - Cichlidy – Re: Deathbull
Uprimne, ta filtrace v te oddelene casti mi tehdy nebezela nijak :) . A presto jsem Anomalochromis thomasi odchoval, stacila bezna vymena vody, nadrz byla slusne zarostla. Nemyslim ale, ze je takovy problem pridat druhy filtr a nebo vzduchovaci kamen do oddelene casti. Ono je asi dost lidi, kteri nemaji sanci nekam dat dalsi vetsi nadrz a tohle je takove reseni ve smyslu z nouze ctnost - nemam kam, ale chci ;).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 23:34 Libor123 – Re: mzy
Ahojky. Ne částečná výměna vody , ale aspoň poloviční a uvidíš. Libor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2010 22:27 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Designer
Zajímavé řešení, jen dost dobře nechápu jak pak jela filtrace smich Pokud jste to uzavřel takto hermeticky.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049?od=351