Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 09:16 radim Re: jitullkabilkova
otázka zní jak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2013 08:55 Žena jitullkabilkova [0] - Tetry
Fotka k příspěvku Ahoj,
mám v akváriu dva kančíky příčnopruhé,pochopitelně samečka a samičku.Mám je asi 2 měsíce,už jsem se dívala na internet a pořád nic.
Poradíte prosím... ahoj
A pro pořádek vypadá asi takto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.07.2013 05:54 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: Salvíny jsem měl už tak před 4 rokama ve 200l nádrži a třeli se furt a nemusel sem nic dělat ani oddělovat samici od samce, většina cichlid jde snadno odchovat i pro začátečníky, ale s žádným velkoodchovem zkušenosti nemám

Jsou sedláci, kteří dělají pro své brambory všechno, a furt jsou malé...a pak jsou tací, kteří na ně ani nevzdechnou a furt sklízí obrovské...Kecy furt nemají cenu, pokud nejsou nějak zdokumentované... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 21:13 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: romant
Salvíny jsem měl už tak před 4 rokama ve 200l nádrži a třeli se furt a nemusel sem nic dělat ani oddělovat samici od samce, většina cichlid jde snadno odchovat i pro začátečníky, ale s žádným velkoodchovem zkušenosti nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   09.07.2013 21:04 R Muž romant [27981] Re: Ganjamir
Někdo si holt myslí že ví a jinej ví, že to je málo aby jenom věděl, on musí i umět a to je dost podstatnej rozdíl. ;-) Ale nechme toho, osobní zkušenosti jsou nepřenosný a bez těch to ani z těma "lehkejma" rybama nejde. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.07.2013 20:49 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: Ganjamir
Hádal bych že tam bude asi ten rozdíl oproti ostatním v jejich pověstném vraždění samic v rámci páru, což asi bude ten "snadný" odchov komplikovat a brzdit nasycení trhu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 20:01 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: LiborSprysl
Pokud vím tak salvíni stejně jako ostatní kančíci jsou na odchov snadní, a drazí taky nejsou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:41 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Tak třeba kdo se zvládne naučit dělat salvíny ( a je více jiných druhů), tak problém s obživou mít nebude... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:19 Muž LiborSprysl [9015] Re: Ganjamir
Ganjamir napsal: Souhlasim s designerem, v dnesni dobe by se kancikama uzivit nedalo... A taky nevim proc hned vejtahove, zatim se tu vytahujes jen ty , ja jen napsal mou zkusenost s albinama, ne ze sem majstr v genetice ...OT

Není kančík jako kančík...jsou i docela dost drazí... ;-) tudíž se jimi živit dá docela dobře, když to člověk umí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 18:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: dudak
Třeba proto, že to nejsou albíni... ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 13:52 Muž dudak [1885] Re: Ganjamir
presne tak, nevim proc vejtahove, ja se kancikama prizivoval nekdy pred 25 lety, zamerne nepisu zivil, protoze me zivili rodice a to malo co jsem vydelal jsem dal hned zase do neceho od ryb. Ale je pravda ze situace byla jina a rybama se dalo dobre uzivit. Ryby byly v pomeru k dnesku drahy (relativne) a v kazdy akvaristice byly na ne fronty. Nehlede na skoro nulove naklady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 08:34 RAP Re: LiborSprysl
Měl jsem prokazatelně divoké bez přílivu nové krve, a po pěti letech se xantor objevil
Trochu uhnu od nigrofasciátů, Amphilophus citrinellus se u nás odchovává léta převážně v dospělosti v různých odstínech žluté. Jen občas se vyskytne jedinec, který si ponechá "dětské" tmavé zbarvení. A při tom, v přírodě je tomu naopak.
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.07.2013 05:39 Muž LiborSprysl [9015] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Designer napsal: Ale z kolika celkem? 8 ze 30ti je 27% :-) . BTW nevim, jestli bych zarucene poznal, ze je ryba odchycena v prirode, ale je fakt ze to neznamena, ze to nepozna nekdo v tomto zkusenejsi. I misto tvarohove buchty si umim donest povidlovou :-) .
No to je relativní... hop ..já odchovával 200 mladých z výtěru minimálně...
Vy dva vejtahové...d+g...až se budete těmi kančíky živit, pak pochopíte o čem je jejich genetika....


No vidím, že došlo k nedorozumnění...d+g= dudak a ganjamir...

Jinak před 15 lety bývaly časy, kdy se nigrofasciátů od nás vyváželo měsíčně kolem tisíce...a to i za desetikačku... ;-) Pravda je že se mi posledních ryb podařilo zbavit nedávno... vždycky někde zbyly a zase se vytřely a tak pořád nějak zůstávaly...až teď jsem je dal pryč i s třemi dorostenci, aby zbýt nemohly... ahoj ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 19:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Designer napsal: Ale z kolika celkem? 8 ze 30ti je 27% :-) . BTW nevim, jestli bych zarucene poznal, ze je ryba odchycena v prirode, ale je fakt ze to neznamena, ze to nepozna nekdo v tomto zkusenejsi. I misto tvarohove buchty si umim donest povidlovou :-) .

No to je relativní... hop ..já odchovával 200 mladých z výtěru minimálně...

Vy dva vejtahové...d+g...až se budete těmi kančíky živit, pak pochopíte o čem je jejich genetika....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 15:18 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: dudak
Každej nemůže být dokonalej, jinak taky ty kančíky máte tak nadržený? :-D Není měsíc co bych jim nevyhazoval jikry, někdy i co 14dní ... mám 2 samice tak se střídaj a dělaj hroznej bordel ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 15:10 Muž dudak [1885] Re: Ganjamir
Z pricnopruhejch jsem albina nikdy nemel, ale xanthorickejch bylo par vzdy a to i kdyz slo o par, kterej mel uz 3 generace rodicu zbarvenych normalne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 14:58 Muž Ganjamir [87] - CichlidyRe: kacercz
Taky chovám příčnopruhý, ale albína mám vždy tak jednoho ze sta :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.07.2013 13:42 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Ale z kolika celkem? 8 ze 30ti je 27% :-) . BTW nevim, jestli bych zarucene poznal, ze je ryba odchycena v prirode, ale je fakt ze to neznamena, ze to nepozna nekdo v tomto zkusenejsi. I misto tvarohove buchty si umim donest povidlovou :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:37 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Když přišli ti moji první xantoři z divokých byli čtyři...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 13:32 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
Proste nahodny nejak odlisny kousek se objevi (at uz je to treba jen jeden vyrazne kratsi pruh, mel jsem takoveho Tercovce), ale 8 ze 30ti neni ten pripad, tam bych to videl na tu dedicnost.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.07.2013 13:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: kacercz
Xantorismus není totožný s albinismem...pro Designer...
Pro ostatní...souhlasím s Vlastíkem, že populace nigrofasciátů v Čechách jsou zprskané s kdečím, ale kupodivu xantoři se objeví rovněž v populaci divokých nigrofasciátů, pokud není občerstvovaný chov zase divokými. Měl jsem prokazatelně divoké bez přílivu nové krve, a po pěti letech se xantor objevil....Takže jakási silnější predispozice zřejmě u tohoto druhu je vrozená.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:38 Muž kacercz [36] Re: RAP
Diky. Me nevadi jakou maji barvu. Odbytiste pro ne je zarizene. Ale diky za potvrzeni toho co jsem si myslel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:33 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RAP
Co by na tom bylo tak strasneho, pokud je chova jen pro radost? Je to mozna divne, ale snad kazda ryba si najde nekoho, komu se libi :-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:24 RAP Re: kacercz
jeslti to je pozustatek "spatnych odchovu" kdy nekdo sparil v predeslych generacich bilou a klasickou formu
Bohužel je u nás 99% populace takto prokřížena, xantorická x normální forma. Těď se jen modli, aby do toho nebyla přikřížena forma "Nemo".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:14 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
Pokud mas 8 ze 30ti jinych, neni to nejaky ojedinele se vyskytujici albinismus atp., tohle proste neni zadna nahoda, obe nebo nektera z tech ryb nejakeho jinak barevneho predka ma.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:11 Muž kacercz [36] Re: Designer
Diky, ale nejak jsem cekal malicko jinou odpoved :) ... jako ze se to normlane stava, jeslti to je pozustatek "spatnych odchovu" kdy nekdo sparil v predeslych generacich bilou a klasickou formu ..... ;) .... kazdopadne mendeluw zakon dedicnosti super ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 10:06 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: kacercz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.07.2013 09:54 Muž kacercz [36]
Dotaz, story jak jsme ke kancikum pricnopruhym prisli je v profilu u nadrze, ... kadopadne se v puvodnim akva vytreli a maji cca 30 mozna vice mladych, rodice jsou klasicke formy, ale cca 8 mladych vypada jako, ze budou bile? Je to normalni? Je to nasledek predeslych krizeni? Dik za odpoved od zkusenejsich chovatelu. Kacer.

PS: ze budou albini mi nevadi, spis me zajima jak se to stane

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.04.2013 15:31 Muž Supator [-1] - kančík červenohrdlý,akara potoční
zdravím mám kancíky červenohrdly a chtel jsem se zeptat od kolikati cm jsou ryby schopné se vytrít,nebo jak to u nich je dospělost atd.díky ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 17:41 Slepiczka Re: LiborSprysl
Díky za radu, teď už se nemusím divit :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2013 09:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Slepiczka
Nevím jak je to u párečků smich :-P , ale cichlidy jsou vyloženě uzpůsobené k tomu vytřít se krátce po sobě...je to obranný mechanizmus, pro případ, že by přišly o jikry či potěr...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2013 09:46 Slepiczka
Můj páreček se vytřel po 14dnech po druhý (opět cca 150 vajíček), je tohle možný ?? Nikde jsem se nedočetl, že by to bylo za takhle krátkou dobu a co znám ještě jeden páreček u známích, tak tomu se to povedlo po druhé až za čtyři měsíce. Máte někdo podobnou zkušenost ??? Dík

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2013 14:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: RAP
Vlastíku děkuji za shovívavost smich :-P Profil chlapíka tázajícího jsem pravda nestudoval...věk jsem neviděl...to se teda omlouvám, ale pravda je,že toho samce je třeba koupat nejlépe v nějakém protiplísňovém roztoku (dokonce bych řekl přírodním) a on z toho snad vyleze. Ovšem s tou hygienou máš samozřejmě pravdu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 13:37 marťas2 Re: RAP
Dobře, je možné že v akva nemám zrovna nejlepší podmínky pro kančíky i když tuto nemoc má jen samec a samice ne, ale budiš.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   08.02.2013 13:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Přesně tak..ta ryba dokáže přežít a dokonce se množit v takových podmínkách že hnědočeši z ghetta jsou proti nim úplné nuly smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   08.02.2013 12:31 RAP
Libor sice má občas prapodivný způsob vyjadřování, ale ptá se na adekvátní informace a odpovídá vcelku srozumitelně.
Samec vypadá jak po výprasku a v důsledku zhoršeného stavu u něj propuklo onemocnění.
Mimochodem, jestli se to u něj projevilo takovým způsobem během pár hodin, nemá marťas2 v akva zrovna dobré podmínky. Nigrofasciáti jsou odolné a tvrdé ryby, které jen tak něco nerozhodí!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 10:41 marťas2 Re: romant
Dobře, díky :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 10:18 R Muž romant [27981] Re: marťas2
Měň v té karanténně velmi často vodu a můžeš přidat třeba nějkej rašelinovej výluh, jako Torben, Amazon apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2013 10:09 marťas2 Re: LiborSprysl
Dobrý den ještě něco, neberte si to nějak osobně, ale mě tady umírá kančík na nějakou nemoc a Vy mě tady zatěžujete nějakými soudružkami. A to že se Vám ten samec nezdá jako chovný, to mi je celkem jedno, protože s cichlidamy teprve začínám, ale pro mě to byl prostě samec, který je součástí chovu a je mi celkem jedno, že třeba neodpovídal všem předpisům, nebo že se někomu nelíbí. Tento Váš přístup k mladým akvaristům (je mi 13) se mi moc nezamlouvá, ale jak sem již napsal neberte si to nějak osobně, je to pouze můj názor. Marťas2 :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.02.2013 14:49 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
To není argument...i u lidí jsou domácí zabijačky v rodinách s dvěma, třema i více dětmi.... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:48 marťas2 Re: LiborSprysl
Ahá:), no ale je to divné již jednou se spolu vytřeli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: marťas2
Ten dotaz jsem myslel naprosto vážně...i samice hocha dovede dobít a pak už je jen krok k tomu, aby se odřeniny zaplísnily...na nějakou plíseň to vypadá a je to jev i u nigrofasciátů dost běžný, zvláště pokud nejsou ryby stejně velké a silné...On to taky moc chovný samec není, páč je to dost prcek...tak by se nebylo co divit ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 14:43 marťas2 Re: LiborSprysl
:) Velmi vtipné.. a nevíte náhodou co je to za nemoc ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2013 13:47 marťas2 – Kančík - nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den, můj chovný samec, který byl ještě včera čilý je dnes nějaký divný a úplně změnil zbarvení a má na sobě nějaký povlak, nevím co to je, nevíte někdo co to je a jak můžu samce zbavit povlaku ? (zatím sem ho dal do karantény)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2013 14:17 marťas2 – krmení kančíků
Dobrý den, chtěl bych se zeptat čím mám krmit potěr kančíků, jsou velcí asi 2,5mm až 3,0mm. Děkuji za odpověď. :-)

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr25
To se stává i v lepších rodinách...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 15:53 petr25 Re: LiborSprysl
Tak se mi nakonec vikulili ale je mi divne proc ne to 8 krat nepovedlo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 06:53 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr25
No pak už zbývá jen doufat, že se to jednou povede...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2013 06:47 petr25 Re: LiborSprysl
Koupil jsem je jako chovný pár a hrbohlavy to jsou 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.01.2013 06:02 Muž LiborSprysl [9015] Re: petr25
V těch centimetrech to nebude...Jikry na fotce mnoho neřeknou. Jak jste k nim přišel? Ptám se z toho důvodu, že někteří "chovatelé" pro zpestření spilurusy kříží s dalšími ze skupiny a tam bývají někdy se třením problémy.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049?od=151