Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Kančík - rozmnožování, odchov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Množení ryb 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Kančík - rozmnožování, odchov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 18:37 Muž Drahoš . [389] - RostlinyRe: ANJA
kančíci jsou pořád agresivní oni hlídají jikry po 7 dnech se narodí zase je hlídají prohraní každou rybu ani to nevyroste a už snáší další jikry a tak to jde dokola hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 17:40 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ANJA
Odlovil bych spíš ty mladé, do nějaké menší nádrže, pokud máš a chceš, aby ti mladé rybky přežili. Jestli ti jen vadí, že jsou ryby agresivní a mladých se chceš zbavit, tak stačí vyndat rodiče a ostatní ryby ty mladé sežerou. Jaký máš druh kančíka? Pokud máš kančíka příčnopruhého, tak pokud mladé odlovíš nebo s nimi cokoli uděláš tak se ten pár během týdne nebo dvou týdnů vzpamatuje a začnou se zase třít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.06.2012 10:19 ANJA
Ahoj, včera se mi narodili mali kančíci. Jsou to moji první malí, tak nevim moc co s tim!!!! Mam 3 samice, jednoho samce a jednoho ještě maleho - ten starostlivou peci rodicu neprezil. :-(
Zatim mam vsechny v jednom akvarku. Rodice jsou vuci dvoum dalsim rybam hodne agresivni, je potreba dat je do jineho akvarka, nebo jim staci vytvorit nejaky ukryt? Jak dlouhou rodice jeste budou agresivni?
Díky...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Majkky
No pěkný je...ale sám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 15:31 Muž Majkky [0] - CichlidyRe: Cosmogagy
Fotka k příspěvku Ďakujem :)Prikladám nádherne sfarbeného kančíka pri ikrách
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 11:50 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: LiborSprysl
No.. On třeba takový rak mramorový se je schopný množit i sám :-D

Ale u ryb jo, tam to bez samce nepude ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: Cosmogagy
Není tam ještě nějaký jiný kančík? Mohli by se chtít ze zoufalství sprsknout...ale jinak bez samce se opravdu nelze dočkat mladých....u ničeho smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 10:16 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: Majkky
že samice naklade jikry i bez samce není nic nemožného. Ale když v nádrži není samec který by je oplodnil, tak se samozřejmě plůdek nemůže vylíhnout ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.05.2012 09:24 Muž Majkky [0] - Cichlidy – Otázka na skúsenejších akvaristov
Ahojte dúfam že mi niekto poradí. Dnes ráno som našiel kančíka texaského vytretého na koreni ikier je strašne veľa ale to mi nevadí skôr mi vŕta v hlave ako sa mohla samička vytrieť keď je sama bez samčeka je to bežné plôdik sa nevyliahne?????Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 16:52 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Tad
ano,já mám spíš tlamky,poťer kančíků byvá drobnější.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 16:34 Tad Re: Vlastimil
ja je asi 3 tydny nechal bez filtrace, protoze i molitan je prisaval, menil sem casto vodu, potom sem dal fajfku a asi v 6 tydnech normalni filtr ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 15:21 Muž Vlastimil [26] - AfrikaRe: Filip
Filip napsal: Dobrý den,nevíte někdo jestli se do odchovniček dává filtrace???Děkuji
:-)
,,,v každé sebemenší nádrži mám minimálně fajku s biomolitanem na vzduchovacím rozvodu,,,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 15:15 Filip – odchovnička
Dobrý den,nevíte někdo jestli se do odchovniček dává filtrace???Děkuji
:-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 15:44 RAP Re: Cosmogagy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 12:58 Muž Cosmogagy [592] - Amerika – potěr Kančíka červenohrdlého
Zdravím, rád bych se zeptal jak rychle tyhle ryby rostou. Mám doma akvárko 54l (v profilu) a na jaro (březen-duben) plánuju akva okolo 150 litrů. Moji dobří známí mají doma spoustu potěru Kančíka červenohrdlého - momentálně asi 50 kousků rybek velkých od 2 do 4cm. Vím že na tu 54ku jsou jako dospělé ty ryby velké, ale šlo by si od nich třeba 4 kousky potěru vzít do té 54ky s tím že na jaře půjdou do 150tky a jakmile se vytvoří jeden pár tak si nechám jen ten, a zbylé rybky prodám/daruji??? Nevyrostou do toho dubna až moc že by nemohli být do té doby v té 54ce?? Zanedlouho je budou dávat pryč (odprodají to do akvaristiky), tak se musím rozhodnout co nejdřív. Předem díky za názory.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 23:55 - Re: kantario
Prvá fotka odhadujem samec (nakoľko ide o mladé ryby,nebudem polemizovať a rozpisovať sa z čoho tak súdim)
Druhá fotka samica (aj pre toto by som hádam mal oddôvodnenie,ale viď.môj text)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:21 kantario – pohlaví kance perleťáka
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku zdravim všchny cichlidáře. Cgci se zeptat jestli tu je nějakej opravdu borec, který by určil dle fotek pohlaví dvou kančíku perleťových, velikost cca 6cm. pokud učíte pohlaví tak dle čeho tak soudíte díky moc potlesk
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 23:14 formik Re: assasincz
Ahoj, to je taky v celku normální, když přijdou o potěr, tak jí samec dává kapky..za pár dní ho to přejde.
Ono těch teter je tam na ně dost, navíc jestli jsem to pochopil dobře jde o jejich první výtěr...takže taky úplně normální.
Až kanci vyrostou tak ty neonky sežerou a budou odchovy... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 22:07 RAP Re: assasincz
Spíš ti je požraly ty parmičky a tetry. A sameček buď z toho viní samičku a nebo se chce znova třít. Ovšem není vyloučeno požrání potěru jedním z rodičů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2011 21:41 Muž assasincz [9] – Pokračování chovu
Zdravím,

Rád bych navázal na to, co jsem tady psal výše, o mém prvním výtěru kančíků.

Pokračování není růžové - potěr se rozplaval a postupně rost, jak samozřejmě rostl tak jejich počet ubýval. Celou dobu se oně oba rodiče odhodlaně starali a hlídali je. Když byl potěr rozplavanej tak týden (možná víc - vyrostli jim už prsní ploutve), ve celkovém počtu tak 20-25ks, najedou z ničeho nic, ze dne na den všechen potěr zmizel. Samička se schovávala v rohu za kořenem a měla potrhanou tlamičku, a samec po ní jel jako kdyby ji chtěl zabít. To trvá vlastně už několik dní, i když občas jeho agresivita na chvilku ustoupí a se samičkou vycházejí.

Je možné aby samec všechen potěr sežral? To mu ruplo v bedně? Nebo proč to dělají? Díky
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2011 19:09 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: assasincz
Když jsem měl kančíky příčnopruhé, tak ti byli jeden den na jedné straně nádrže, kde měli z kamenů udělanou skrýš a další den zase na druhý, kde akva zase bylo zarostlý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 16:45 Muž randa73 [3] - Sumci
tyhle rybky tu povahu mají takle prostě od přírody coze ten kokos klidně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 16:04 Muž assasincz [9] Re: formik
Ok, díky za informace. Objevil jsem ve skříni jeden starý opracovaný kokos do půlky rozříznutý, to by jim mohlo vyhovovat. Ještě jednou díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:38 formik Re: assasincz
Je to úplně normální. Skrýšemi (pokud se jim budou líbit), můžete trochu omezit bagrování u kytek...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:34 JagerMaister
je to normálne moje preleťovky to tiež tak robili kančíci tak prekladajú ikry pred zapliesnením..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.12.2011 15:24 Muž assasincz [9] – Kančík zelenooký - potěr
Zdravím kolegy a kolegyně,

Vytřeli se mi kančíci zelenoocí. Když jsem jikry objevil, chvilku nato zmizely, tak jsem měl zato, že se jikry zaplísnily a ryby je sežraly. Pak jsem po pár dnech zjistil, že si samička kančíka hlídá čerstvě vykulený potěr v jednom vynorovaném otvoru pod kořenem. To bylo včera. Dnes ráno jsem zjistil, že si potěr přesunula zase do jiného ďůlku ke kořenům Echináče a dnes odpoledne si je zase přesunula do ďůlku na víceméně otevřené prostranství.
Moje otázka zní - je normální, že si samička kančíka takto potěr neustále stěhuje nebo jí nevyhovují podmínky v akváriu? M2l bych sehnat nějákou skrýš? (Třeba něco keramického) Nějáké tipy? P5edem upozorňuju že tomu nechávám volný průběh, takže žádná vytíračka nebo něco podobného - žijí normálně i s jinými obyvately - Viz. detaily nádrže AquaNox.

Díky, NV

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.09.2011 10:30 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Fogy
No to já to měl podobný :-D . Teď mám jen dvě a to 480 litrů a 112 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 22:30 Fogy Re: RAP
no raději je odlovim A založim asi nějakou odchovničku jen tak s kytkou v květníku a bude..jinak to nevidim už mam v pokoji 4 AQ a máti je nervní :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 19:40 RAP Re: Fogy
Pokud nemáš možnost je oddělit, nech je tam. Můžeš je od rodičů oddělit skleněnou přepážkou. Občas jsem to taky tak řešil.
Jinak je také možné, že se rodiče vytřou, ale mladé jim to postupně zlikvidují.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 18:57 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Fogy
Tak je odlov, do nějakýho menšího.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 18:29 Fogy Re: RAP
je to 112 litru zarostlý .. mam jich kolem 60ti a nevim co s tim :-D ale zlikvidovat je taky nechci :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 17:13 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Fogy
Raději je odlov. Ono to chtělo už aspoň měsíc dřív je át od sebe pryč, protože tak ti jich rodiče dost požrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 17:05 RAP Re: Fogy
Jak velké je akvárium?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:55 Stingray Re: Fogy
Pokud na ně máš místo tak bych je raději odlovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 14:38 Fogy – Kančík příčnopruhý
zdravim lidičky,
mam otázku. Chovam tyhle kančíky mam je v jednodruhovce jen pár no .. měli mladý je to tak 2 měsíce pořád tam plavou s nima a už si zase hrabou "hnízdo", mam odlovit mladý maj tak 1-1,5 cm .. bojím se že budou bránit novou snůšku a sežerou tyhel .. je to možný ? Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 20:57 RAP Re: Filip980
Já našel mezi 1cm mladými Kančíky panamskými zhruba stejně velkou samičku pavích oček a je z ní pěkná dračice. Mimochodem jsou v akva i rodiče potěru. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 18:35 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: ladis
Spíš ty kančíci sežerou ta paví očka, nedělej to! Mě takhle sežrali malí mečovky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.05.2011 08:50 Žena wenduska [0]
Já odlovila asi 20 týdenních kančíků, pak jsem k nim velice chytře přidala na vytření samičku Black molly a do rána neměla ani jednoho prcka

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.04.2011 16:14 ladis – radu
Cus lidi muz dat malej poter kanciku mezy pavi ocka jsou tam velke i male ty ocka mam strach ze ty veci pavi ocka mi ty kanciky pozerou

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 17:28 ladis Re: Jitule
Amam to akvarko vymej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:13 Žena Jitule [27] Re: Jitule
Pokud ano, je to hlístice. Ty které mám na mysli já, nejsou škodlivé. Větší ryby si je rády dají ke svačině ;) . A je-li to menší, jakoby bleška, budou to buchanky . Víc o tom najdeš ve foru v jiných odděleních ..... např. rybicky.net/forum/9517 ale i jinde ;) :) . Zkus prohledat starší příspěvky ahoj .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.04.2011 11:07 Žena Jitule [27] Re: ladis
Vypadá to jako pidi žížalka (háďátko)? ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 22:09 ladis
Ahoj ted jsem koukal do akvarka a plave mi tak neco bileho po skle a nevim co to je
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 14:41 Muž hardy [45] Re: Designer
jo jsem strasne rad,chci si zalozit nake spolecenske akvarium tyhle potvory uz nechci ;-) :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 13:34 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Gratulace potlesk .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2011 13:32 Muž hardy [45] Re: Designer
ok ryby jsem uz udal :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 12:56 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Kdyz si udelas prezentaci nadrze, jen si u rybicek (ktere tam napises) udas, ze jsou pro darovani/vymenu/prodej a mas je automaticky v sekci Ryby zdarma, ci jak se to jmenuje, kde navic muzes klidne napsat i ze ne na krmeni.

Mimochodem, kdyby sis doplnil do profilu od kud jsi, treba by se nekdo ozval. Kdyz se musi kazdy zvlast zeptat... znas to, spousta lidi je jen linych se ptat ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 12:42 Muž hardy [45] Re: Designer
asi teda jj,ale mam tu dospele ryby a nemuzu se jich zbavit mam jich asi 7ks,mladych jsem od nich mel ani nemluvim nake jeste mam ale fakt jen par chtel bych se udat nemate nekdo zajem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 11:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Svata pravda:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2011 09:51 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: hardy
Mno ale co s nimi? Je to velice snadno odchovatelna ryba (samozrejme pro akvaristu, zacatecnici maji obcas problem i s odchovem zivorodek), takze nemuzes cekat, ze po nich nekde nekdo s nadsenim skoci, a dokonce budes rad, kdyz si je nekde v akvaristice vezmou zadarmo, nebo za pixlicku krmeni, kytku, atp.

Mas jich mraky, co s nimi budes delat, az malinko povyrostou? A uplne male je dat do prodejen taky nemuzes. Vsechny si nechat nemuzes, a vsechny je udat, pokud jsou jich opravdu mraky, to se take nejspis tezko povede. Takze jimi nakrmit je nakonec to nejlogictejsi...

Odchoval jsem v posledni dobe Platy koralove, coz jsou rybicky, ktere zdaleka nemaji takove naroky na prostor jako Kancici, na rozdil od nich se daji pridat k jinym mensim rybam, jsou absolutne mirumilovne, a navic jsou specialne pro zacatecniky velice libive cervene. Rozdavam je, a vetsinou lide chteji tak 6ks. Nakrmit jimi nechci, takze se jich zbavuji od tech nejstarsich, mladsi kakaji pochopitelne mene. Ackoli je nakonec udam, rikam si, ze jsem jich fakt tolik nasekat nemusel (jeden z porodu cital dokonce 109ks). A jestli jsem zkousel akvaristiku? Na to nemam dost nadrzi, protoze na rozdil od darovani bych je musel odchovat do vetsi velikosti, a to uz bych fakt nemel doma nic nez ty Platy a rozhodne by se to nevyplatilo, aby to stalo za to.

Tak asi tak s tim krmenim rybickama... nakonec dravci to oceni, a leckdo chova nektere druhy ryb prave pro krmeni jinych ryb, kdyz pres ne vlastne prozene suche krmeni, ktere mu ty drave buhvi jak brat nebudou. Nekomu to mozna prijde hnusne, ale pro lidi si take chovame prikladem kurata.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9704x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/5049?od=251