Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 11 Žádná další stránka   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:58 S Muž invalida [3881] Re: gaume
No jabko i banán bych vyřadil...hnusí vodu...ale ve velkým můžeš..ono jde o zkušenost a zvyk ryb...moji milujou filé..dle zásady nejlepší zelenina je řízek ano smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 21:40 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: křupka
moji milujou i banan, brokolici, jablko, salat. zkus klidne neco jinyho, ale okurka je okurka, tu proste musi chtit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:39 S Muž invalida [3881] Re: křupka
Nech ji tam dýl..nemaj hlad..upřímně žerou i plavací a zabavěj se..v malým ale vyndej včas ať nek..vodu palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 20:15 křupka
Velice vám závidím.Moji ancistrusové tu okurku vůbec nejí a nevím proč.Zkoušela jsem jim jí dát prvně a bez úspěchu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2010 19:53 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Yirka
Ve společenské nádrži se ancistrus běžně neodchovává, to by byl hodně extenzivní způsob. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:37 Muž Yirka [9119] Re: Malapa
Velkochovatelé a hobbsti je přece jen rozdíl. Řekl bych že s okurkou coby rostlinným doplňkem přece jen udržíš lépe pořádek v nádrži. Rovněž srdce bych do společenské nádrže, kde probíhá většina odchovů majitelů jedné nádrže, osobně nedal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:28 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Yirka
Mýlíš se, stovky a stovky odchovaných ancistrusů běhm víc jak dvaceti let, co je chovám jsou toho důkazem. Zjisti si u velkochovatelů, čím krmí, vesměs to bude hovězí srdce a špenát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 19:25 Muž Yirka [9119] Re: Malapa
Malý potěr na tom neodchováš. Já používám na přichycení okurky pletací jehlici viz foto:
rybicky.net/nadrz/7997/24.jpg, rybicky.net/nadrz/7997/33.jpg
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2010 18:38 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Naruto1992
Vhodnější by byla otázka, proč jí tam vůbec dávat. Lepší je krmit ancistruse mraženýma patentkama, rybím masem a vločkovým krmivem obsahujícím zelenou složku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   07.03.2010 17:27 Muž pancéřníček [168] Re: Naruto1992
Večer jí tam dej a ráno vyndej :-) Určitě už bude stejně vyžraná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 17:11 Naruto1992
ako dlho moze byt uhorka v akvariu aby sa nezkazila voda ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.03.2010 14:50 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Miruška
my jim dáváme jak cukety, tak okurky, jsou i na brambory, mrkev, listy salátu, špenátu ale i kopřiv jim moc chutná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:37 Bart Simpson Re: Miruška
nevím ,,,, já jsem jim dal bramboru a jak jim jela ano
mě se hlavně osvědčili Sera wels-chips. jsou po nich jako díví palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:36 Žena Miruška [1] - CichlidyRe: invalida
Myslíte, že bych jim mohla dát cuketu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:33 S Muž invalida [3881] Re: charlie
I velkejm chutná........
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2010 14:31 Muž charlie [-3] - Labyrintky
ahojda jedi tu okurku i velci ansici?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 20:55 Muž Yirka [9119] Re: 720Martin720
Okurku na kolečko, žrádlo pro ancistrusy na noc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.02.2010 19:44 Muž 720Martin720 [1] - Živorodky
Ahojte když nakrmím ancíka nitěnkama tak než to sežere tak dřív to snijou paví očka :-D
Jak to mám udělat aby to nesnědli?A když mu budu dávat kupovanou okurku mám ji nastrouhat nebo kolečko?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2009 18:34 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: pancéřníček
Mě přijde naopak pohodlnější a praktičtější podávat sušené krmivo, zelené tablety a hlavně mražené patentky. Ryby se nasytí a několik hodin, možná i celý den maj vystaráno.
Já divoce žijící předky Ancistruse spec. v přírodě nepitval, abych zjistil co mají ve střevech. Ale co jsem četl, tak byli badatélé právě překvapeni, že značnou část obsahu střeva krunýřovců obsahovala potrava živočišná. Ani né tak maso ryb, jako různí živočichové přisedle žijící na porostech řas. Tuším někde v Akváriu teráriu jsem to kdysi četl.
Každopádně souhlasím, že je každého věc, čím ryby krmí, jen za sebe říkám, že všichni ancistrusi co jsem kdy choval, hnědí spec. albino, long fin, albino long fin, všichni pokud měli na výběr, daj přednost patentce, mrtvé rybě, před zeleným.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.12.2009 15:36 Muž pancéřníček [168] Re:Malapa
Hádat se,že maj radši okurku nebo maso je nesmysl,protože jsou druhy čistě řasožravé,všežravé nebo masožravé.A ancistrus o kterého tady jde je všežravec,takže je jasný,že tabletky se spirulinou nebo jiná krmiva pro dnové ryby s obsahem živočišných látek,včetně čistého masa, jsou pro ně mnohem lepší než třeba okurka.Dá jim to všechny potřebné látky a mnohem rychleji rostou.Což je pro chovatele to nejpodstatnější.Ale praktikovat něco takového v běžném společenském akváriu není příliš udržitelné.Ancistrus má krátké střevo,takže tráví dost rychle a žere v krátkých časových intervalech.Pořád musí mít něco k snědku a když nemá,pouští se do kytek.Ale copak to jde mu dávat stále nějaké tabletky,nebo dokonce maso,abychom uspokojili jeho nároky?To by to aq za chvíli vypadalo hmm Proto je mnohem lepší mu tam dát plátek třeba okurky...on má celou noc co žrát a my si třeba i nevědomky chráníme stabilitu v nádrži.A mimochodem: v přírodě je HLAVNI složkou stravy ancistrusů(původních druhů ze kterého je ancistrus sp.) rostliná potrava a to ať to jsou mladý nebo starý ryby.Protože ancistrus není žádný lovec a na maso narazí tak maximálně když najde nějakou zdechlinu.Takže v přírodě,když je malý,žere hlavně řasy a jak stárne,přeorientovává se na rostliny a když má štěstí proloží to nějakou zdechlinou...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 23:24 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ČUPR
Ryba necítí dusičnany, nijak nechutnají. Nepozná jaká koncentrace jich v zelenině je, nebo není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 23:23 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ČUPR
Nevidím patentky, bylo jich málo a už je sežral, že se dal do okurky? ;-) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 23:22 Muž ČUPR [204] - TetryRe: kortezhugo
A neměl jsi je z té záhradky pohnojené?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   19.12.2009 23:17 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Malapa
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku První byla okurka! smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 23:03 Muž kortezhugo [983] Re: Malapa
...no aj som to skusal v lete - a uhorky "moje" - zo zahrady...-ale ako som povedal -bez "efektu" X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2009 22:58 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: kortezhugo
A proč je pořád někdo chcete předělávat na okurkožravce? Jsou všežraví, preferující živočišnou potravu. Ještě tak potěr a mladí do velikost pár centimetrů žerou ochotně řasy.
A to nemluvím o tom, co s nima dělá okurka plná dusičnanů teď v zimě. :-( Dříve jsem jim také dával listy salátu, několik úhynů potěru, vždy prakticky celých výtěrů, mě z toho nadobro vyléčilo. Dávky dusičnanů, které my lidé bez problémů sneseme, jsou pro ryby často smrtelné. Takže otázka zní, né jak upevnit zeleninu do akvária, ale proč jí tam vůbec dávat? V zimě ze skleníku zvlášť!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 22:48 Muž kortezhugo [983] Re: ČUPR
...tiez ich chcem naucit na uhorku :-) ale zatial zozeru vsetko okrem nej - ani sa nedotknu...par krat som to skusal a uhorku som vyberal aj po 3roch dnoch a ani sa jej nedotkli...
...zozeru "vsetko" co aj skalare - teda co spadne na dno...
...u mna ked dam hov.srdce a vedla toho uhorku ?hmm ....-jednoducho mi na uhorku "kaslu" a vyberem ju po 3roch dnoch ako som ju vlozil...

PS:co teraz s nimi??? -ked im viac chuti maso.... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 22:25 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: ČUPR
Souhlasím, dej jim vedle sebe okurku a mražené patentky, pak dej vědět co si dali první. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   19.12.2009 19:45 Muž ČUPR [204] - TetryRe: Malapa
Nic proti Tvé 25ti leté praxi, ale Ancistrus je všežravec, upřednostňuje ale vice rostlinou potravu a je to dobrý řasožrout. Pokud jsem vložil do akvária kolečko okurky, do rána zbyla pouze slupka. Zkus jim dát okurku a vedle hromádku živočišné stravy - na co se vrhnou jako první. Potom nebudeš tvrdit, že Ancíci mají raději tu stravu živočišnou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   19.12.2009 19:27 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: Bart Simpson
Nic, nedávat jim jí. Já za sabe a svou 25letou praxi s ancistrusama nechápu tyhle snahy. Proč jim dáváte zeleninu? Ancistrus má stejně radši živočišnou potravu a co se zelené složky týče, mnohem lepší je vločkové krmivo se spirulinou, nebo tablety.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.12.2009 18:48 Muž Semtex [1197] - LabyrintkyRe: Bart Simpson
když jim to předvedeš, určutě si dají říct smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2009 16:45 Bart Simpson – ancistrus
pomoc co mámdělat když mi nežerou okurku???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.09.2007 20:40 Angora – Ancistrus
Trba mi muze nekdo poradit.Mam parek Ancistrusu...mam je v profilu....maji na tele ruzne fleky bile a cerne...treba se s tim uz nekdo setkal...dekuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.09.2007 22:13 Žena Dinamit [68]
já hážu syrové, a chutná to všem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.09.2007 19:26 petyna
jsou suprovy potlesk potlesk a strasne peknej je zavojnatej ancistrus!!!!!! hop
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2007 22:42 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci
Davide, mrkni se sem www.catfish.cz/… ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:35 David
to bylo rychli všem moc díky za odpověd ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.09.2007 21:28 Muž georged [44] - Živorodky
Žerou vše :-D... a v přírodě ji maj taky syrovou(obrazně řečeno)...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:21 Žena bucliik [99]
spařená by měla být měkčí, ale mým chutná spíš jen omytá vodou, vyzkoušej to
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.09.2007 21:20 Muž filipsi [1295]
Jak chces, sparena se jim lip zuzla, syrova stejne za chvili zmekne. Ja davam syrovou. Muzes zkusit oboje, co jim lip pojede.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.09.2007 21:19 David – ancistrusi
nevite nekdo asi se davá ancistrusů okurka syrova nebo spařená :-(

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [11]

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=501