Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:52 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: Deathbull
já tu slupku oloupal :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2011 18:47 Muž Deathbull [1928] - CichlidyRe: Zoidik
U mě to bylo to samé, první pokus nic moc, druhý a každý další zbyla do druhého dne jen obruč ze slupky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:45 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumímRe: fido16
Já ji dal v neděli kolem 13 hodiny a je jenom trochu okousaná. Zřejmě jim nechutná, tak ji raději vytáhnu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 18:44 Muž fido16 [631] Re: Zoidik
dej ji večer a ráno bude sežraná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2011 07:34 Muž Zoidik [2193] - Ničemu nerozumím, nic neumím
Zkusil jsem dát ancistrusům okurku protože jim prej chutná a jeden ji šel ochutnat a jinak je tam okurka celá. Ukrojil jsem jim cca 1 cm tlustý plátek. Jak dlouho by trvalo že ji zbaští když jim bude chutnat? Ancistrusy mají tak 2-3 cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.08.2011 10:34 Muž Jack [7] Re: romant
Taky jsme si všiml že jsou mrchožrouti. Měl jsem v akva dva a do rána jeden lekl, zbyla z něj jenom kostra a hádejte kdo žužlal poslední kousek? :) ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.08.2011 09:41 Aduš Re: romant
Aha mně připadá nejlepší když nalovím larvy komárů, dám je rybám některý ty larvy jsou velký, některý malý a některý taky mrtvý smich :) tak si ti ancistrusi pochutnaj na těch mrtvejch
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 22:52 R Muž romant [27987] Re: Jack
Určitě, ale spíš bych jim dával masitou stravu, jsou to všežravci a takhle si z nich většinou vyrábíme vegetariány, kteří mají potom o to větší chuť na rostliny. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 22:50 Muž Jack [7]
Žerou ancíci taky cuketu a kedlubnu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 21:37 R Muž romant [27987] Re: Aduš
Před tím než tam tu okurku dáváš jí můžeš krátkce spařit vařící vodou a teprve potom jí dát do akva, ona alespoň bude hnedle klesat ke dnu. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.08.2011 21:30 Aduš Re: romant
Dobře hned ten zbytek okurky vyndám a slupku oloupu díky moc za nějakou reakci :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 15:39 R Muž romant [27987] Re: Aduš
Pokud je ta okurka oloupaná, tak zmizí úplně. Jinak tu slupku je dobrý vyndat, ať to tam zbytečně nezahnívá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.08.2011 14:52 Aduš – Okurek
Ahoj tak jsem dala našim Ancistrusům poprvé okurek do akva a má to velký úspěch.Chtěla jsem se zeptat, jak dlouho to tam mám nechat oni většinu spotřebují ne?Dla jsem jim to tam ráno, mám jednoho velkého a jednoho malého a nehnou se od toho a už je značně vidět na okurce, že se jim to líbí akorát nevim teda jak dlouho jim to tam mám nechat jinak skvělá věcička palec palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.07.2011 10:43 Muž Filip980 [398] - Rostliny
Já svoje krmím tabletkami od Dajany spirulina wafers, hodím jim jich tak dvacet a pustí se do toho jak pominutí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.07.2011 23:14 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: jindraplechaček
Ancitrusi žerou všechno co spadne na dno... Speciální přikrmování většinou není potřeba, ale potřebují v akváriu kořen nebo jiné dřevo na okusování.
Jinak na přikrmování jsou vhodné listy salátu, okurky a jiná zelenina, akvarijní rostliny (některé druhy vám s chutí sežerou). Pokud jim chcete dopřát luxus, tak se dají koupit speciální tablety pro krunýřovce, nejlepší dělá Hikari.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.07.2011 22:17 jindraplechaček – Krmení Ancistruse
Chtěl bych se zeptat jak a čím správně krmit Ancistrusy? Slyšel jsem, že řasy jim nestačíhmm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.03.2011 22:05 HaDaS Re: romant
Absolutní prvda. Z mé poslední zkuženosti, kdy mi "odešla" měchýřovka, vyplývá, že ancíci jsou především masožrouti. U ulity se o masíčko strhla doslova ancistrusová bitva. Jak se dostali přes "pokličku" mi je záhada, ale hlad byl asi dost velká inspirace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   24.03.2011 19:30 R Muž romant [27987] Re: Jámi
Dej jim radši patentky, za ty Ti poděkují daleko víc. Jsou to masožravci a na tyhle zeleninově ovocný experimenty radši nemyslet. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:25 Muž TomV [13] Re: Jámi
mám pocit, že by se ve vodě dost rychle rozblemcal... Ale vážně nevím coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2011 19:23 Jámi – Banán a ancisturs
Zdravim je možné dát krunýřovcům banán? děkuji za odpověď :) :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.03.2011 09:58 Žena osicmi [1] Re: parisse
Já mám taky 2 a ten jeden toho druhého furt odhání od jídla... no vlastně odhání všechny :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 21:37 Žena parisse [4] - CichlidyRe: romant
O okurku,sálát se nikdy takhle nervali.Nic jinýho jsem zatím nezkoušela.Až budou kedlubny levnější,tak jim jich pár rozkrájím do mrazáku stydim :-D :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 21:28 R Muž romant [27987] Re: parisse
Tak je vidět, že jim u Tebe pěkně šmakuje. Mě se takhle podobně servali o okurku, když jsem jim je dával, takže bych to viděl jako naprosto normální reakci na dlabanec, hladovci jedni. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2011 21:23 Žena parisse [4] - CichlidyRe: parisse
Přikládám videjko z inkriminovaného krmení www.stream.cz/… coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.03.2011 21:12 Žena parisse [4] - Cichlidy – Agresivita při krmení
Setkal jste se někdo s agresivním chováním ancíků při krmení?Dnes jsem jim (mám 2) spařila plátek kedlubny a normálně se o něj rvali.Nakonec jsem jim raději ten plátek rozdělila měla jsem o ně strach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2011 20:29 HaDaS Re: Malapa
Zrovna teď mi vyžírá zalezlou měchýřovku. zevnitř. Nemůže se dostat přes pokličku. :) Asi je chcíplá, zjistím večer. Jestli je chcíplá, můžu nechat krunýřovce baštit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   21.03.2011 18:17 Muž Malapa [494] - AfrikaRe: beowulfx
Vcelku bych souhlasil,jen obrátil pořadí. Patentky, rybí maso, vločkované krmivo se spirulinou, tablety. Okurku, salát a podobnou zeleninu osobně rozhodně nedoporučuju. Ještě možná v létě ze zahrádky, ale i tak je to zbytečné. Ancistrus je všežravec a dává přednsot masité potravě, ideálně patentkám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.03.2011 11:48 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: ladis
Rybí už by bylo trošku přijatelnější, avšak i tak je to podle mně docela zbytečné, nejsou to bůh ví jak velcí masožravci, kteří by vyadovali stálý přísun masa typu ryby, vepřové ajn., vpohodě se spokojí s nějakou tou okurkou, sušenými vločkami, spiru tabletkama, a případně nějaké mražené maso typu patentky, nítěnky, tokovýto jídelníček je pro né víc než rozmanitý a dostačující. ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2011 22:15 Žena katterinecka [2146] - RostlinyRe: ladis
nejlíp rybí a ne moc tučný ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 22:08 ladis Re: beowulfx
ja se jen ptam me to napadlo a jaky maso jim muzu dat
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 21:22 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidyRe: ladis
No tak vepřové pro ancíky už je docela úlet... ano X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2011 20:45 ladis
A muzu jim dat i veprove maso a mam ho nejak upravit

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   09.01.2011 13:19 R Muž romant [27987] – Re: parisse
Na toto téma je na zdejším fóru informací dost a dost, na to není nutný zakládat další téma. :-( Chce to trošku pohledat. ;-)
rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse
rybicky.net/forum/8918-zelenina-pro-ryby
rybicky.net/forum/7896-jak-udrzet-okurku-na-dne-pro-ancistruse-sp
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 13:11 Muž mori79 [6]
ja im davam tak 2x za tyzden koliesko asi tak 2mm hrube dam ho na snurku a po 24 hodinach ju vytiahnem dlhsie nenechavam
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.01.2011 13:08 Žena parisse [4] - Cichlidy – Okurka pro ancíky
1)Jak často dáváte ancíkům okurku?
2)Jak dlouho může být v akva než se zkazí,pokud se kazí?
3)Proč se vlastně ancíkům dává?
Hodila jsem jí do akva tomu mýmu prckovi a ona na něj působí jak magnet.Jindy si se mnpou hraje na schovku a dneska se k té okurce furt vrací palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2011 12:03 Muž tillecek [133] - Sumci – Brambor
Fotka k příspěvku Přidávám fotku s bramborou. Dnes jsem ji tam dal a hned se na ni vrhnuli smich
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 23:12 Muž avast [49] – Re: Jen
Ještě bych se připojil k tvému dotazu ohledně jablek, brambor, mrkve a papriky. Co třeba ještě banán? A jak ho podávat? Někde jsem četl vcelku, někde na kolečka a když ho hodím do vody (zatim ne v akva), tak z něj jde (nejspíš) rozpuštěnej cukr, vadí to? A vůbec co a jakým způsobem dáváte ancíkům a jak jim to šmakuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 23:09 Muž JUCHA [82] – Re: tillecek
Tak to věřím. Taky rád pozoruju co to osazenstvo tropí... palec Zítra jim zkusím dát jablko tak uvidím jak se na to budou tvářit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 22:35 Muž tillecek [133] - Sumci – Re: JUCHA
No v akva jich je 10 a nevadí jim, když se na tu okurku namačkají, zatím se nějak nervou, jsou ještě mladí:) Až budu dávat novou, udělám foto, jak se tam nasáčkují, je to prča je pozorovat:) palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 22:27 Muž JUCHA [82] – Re: mori79
Podél nařezané palec aspoň se tam tak nemačkají ;-) a mají relativní volnost při krmení. To mě nenapadlo já dávám kroužky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 22:03 Muž tillecek [133] - Sumci – Re: mori79
No ja jim to tak řežu, páč se to líp upíchne na tu špejli:)
P.S.: Jsem se předtím nepřihlásil, tak proto Jen.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 21:49 Muž mori79 [6]
no takto som to este neskusal pozdlzne narezat tu okurku potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 21:40 Jen – drobci
Fotka k příspěvku Ola:)
Tak přemýšlím o těch Lkách, že bych taky nějaké pořídil...nemá někdo tipy, kterými začít (samo podle náročnosti, od těch nejsnadněji chovatelných). Mám tu zatím obyč. albíny a normal barvy. No a valím jim teď okurku...co se týče uchycení, tak to řeším na špejli (viz. foto) přichycené drátkem za hranu akva (nějak si nejsem jistý, jestli je vhodné dávat něco kovového do akva, např. ty jehlice na pletení či kolíčky s kov. pružinou)...No a samo, že tablety (dajana) a teda i mražené patentky, hrotnatky, komáří larvy a přemýšlím, že bych rozšířil o hov. srdce a nítěnky (alespoň občas). A jako dobrá volba mi přijde kořen v akva, myslím, že to na to jejich trávení pomáhá, jak jsem se už několikrát dočetl. A 10ks ve 160l dokáže nadělat pěkné množství výkalů:) a to jsou cca ty 4cm, takže odkalování je na místě.
Co si myslíte o přídavku v podobě jablka, brambory, mrkve či papriky? Čtu tady, že to někdo dává. Jak se na to sumečci tváří?:) coze
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2011 06:53 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: beowulfx
malí možná
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2011 00:52 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: katterinecka
Bohužel nemohu souhlasit, stále se ve své 5stovce potýkám s problémem jak ukrmit ancíky, samotná řasa v akva jim mnohdy moc nestačí, a tak se mi stané, že mi někdy malí ancíci pojdou, nechce se mi moc po celém akva rozhazovat hromady žrádla aby na těch 160cm délky na něco narazili. Taky se jím snažím házet vše možné, nejvíce se mi zatím osvědčily okurky, jelikož ty mužou v akva ležet i 24hod. čili pravděpodobnost, že je najdou je velká a taky se jim to za tu dobu docela dost daří. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 23:55 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Bára
ancíci si vždycky něco najdou, a kdyby měli málo tak si vylezou i přez den pro žrádlo. Jestli nemáš "sterilní" akvárko, tak se nemusíš bát že by umřeli hladem ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.01.2011 23:05 Muž JUCHA [82] – Re: Bára
Tak já krmím také tabletami DAJANA. Krmím 2 ráno a 2 vpodvečer. Samozřejmě se o tablety zajímají i ostatní rybky ale hlavně šneci. Občas přilepším okurkem jak je psáno výše...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 22:37 Muž avast [49] – Re: Bára
Většinou se rozpadnou a někdy to sežerou ryby, proto nic nevidíš. Jinak kolik jich tam máš dávat, tam to ti neporadim, protože ty svý nekrmim tabletkama. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2011 21:39 Žena Bára [2]
Dobrý den. Mám 3 dospělé ancistruse - 2 samci a 1 samice. Krmím je cca centimetrovými tabletami od tetry. Každý večer jim tam hodím 3. Není to málo? Nebo naopak moc? Nikdy jsem ráno neviděla že by tam něco zbylo.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.12.2010 09:38 R Muž romant [27987] – Re: anulovat
Když si pročteš tohle vlákno, tak najdeš spoustu inspirace. ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=351