Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 13:37 Muž Aquasky [35]
super díky, sem rád že jim dávám to nej :)aspoň nemusím nic jiného hledat :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 12:49 Muž Yirka [9126] Re: Aquasky
Mezi nejlepší rozhodně patří tablety od firmy Hikari. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2014 12:37 Muž Aquasky [35]
Ahoj doporučte mi někdo nějaké top krmení pro ancíhy a hypíky :) jako fakt to nej nej sušený..já mám nějaký teblety co jsem koupil na burze a to mi dochází...a po tom se můžou utlouct, je celé zelené..asik spirulina...jen u toho nejsou popisky...bylo celkem drahý...a pak tablety pro hypíky od hikari Algae wafers. co máte vy suchýho?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2014 17:41 Louis – Ancistrus
Můžu dát ancistrusovi i vodní meloun (červenej) nebo jakýkoli ovoce??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 11:34 - Re: mg67
Keď pozriem na cenu,tak račej dám rybám to čo samo padá na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2013 07:03 Muž mg67 [2] - terčovci, sumciDržák
Fotka k příspěvku Já na okurku a jinou zeleninu používám tohle: www.akvaristik.eu/…
Jde to přizpůsobit a jsem s tím velmi spokojen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.11.2013 00:18 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: aladin36
Fotka k příspěvku Já to navlíknu na drát a připíchnu ke dnu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:52 R Muž romant [27987] Re: aladin36
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.11.2013 18:48 aladin36
Ahoj všichni chtěl bych se zeptat jak tu okurku mám v tym akvárku připevnit.
Pochvíli vždy vyplave nahladinu.Děkuju moc sad

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2013 10:19 Muž Kyd [43] Re: xpokor02
Není to o tom jim dávat jen jeden druh potravy.Na střdačku jim dávám mražené patentky red ty jsou pro ně jako svíčková :-) pak od JBL novo Fect tabs pro rostlinožravé vemou i vločky Dajana tropikal basic,a jen občas vitakraft tabs,ten dost kalí a kazí vodu(je to holt kvalita odpovídající ceně).Mezi tím přikrmuji okurkami které nenechávám víc jak 30 hodin v nádrži.Spařený špenát ani salát atd nedávám nejen že už nejsou mimina ale dělá to bordel a kazí to vodu a s mými vnitřními filtry to nezvladaje.Ancistrusi jak někdo vtipně pojmenoval jsou jak tanková brigáda a dokáží samy osobně v dospělosti dělat pěkný bordel.Proto a nejen pro to ..na tu tvoji nádrž je jich až moc.V dospělosti se budou prát.Zkoušel jsem jim dávat i masitou papriku (kápije) ta jim tak nešmakovala jako okurka.Když se krmím zeleninou chce to ve středních nádržích opravdu jednou týdně odkalit ne jen vyměnit třetinu vody. Závěrem bych jen řekl krmit málo několikrát denně a hledat pestřejší jídelníček, je to o tom aby bříška měla kulaťonká a bylo vidět že kálí :-) ahoj
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.08.2013 18:17 xpokor02 – Čím krmit Ancistrus a kolik
Dobry den,

Máme 5 Ancistrusu v 86l akvariu 3 velke cca 10cm a dva male cca 5cm.

Mame pro ne krmeni Vitakraft Premium tabs, zkousely jsme davat 3 tabletky denne, ale asi to nebylo dost protoze strasne oziraji rostliny.

Na zaklade www.catfish.cz/… jsme zkusily dat 3 kolecka okurky ale to jim trvalo sezrat 3 dny a moc se k tomu nemely, kousek salatu tam taky lezi druhy den a nezerou ho.

Tak bych se rad zeptal cim je krmit aby to zraly nedelalo to bordel(akvarko je strasne spinave od tech okurek) a hlavne kolik je pro ne primerene mnozstvi aby neoziraly kytky(nebo jen trosku).

Dekuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.07.2013 08:53 radim
INULIN je polysacharid, který u rostlin z čeledi hvězdnicovitých a zvonkovitých nahrazuje škrob jako zásobní látku. Jde o jemný bílý prášek, chuťově působí sladce...bla bla bla cele to sem kopírovat nebudu :-D otázka bílého zákalu vyřešena :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2013 04:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
Ale musí být nějaký chutný. Když je topinambura vhodná pro diabetiky, třeba je také něčím významný ;-) mizí to do hodiny... :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.07.2013 23:47 amrtin
Fotka k příspěvku Nečet jsem celý vlákno,chci jen malinko přispět:ten můj ancík zbožňuje tablety "Dajana Tablets Adhesive".Celej den si to šmíruje po celým akva,ale už je naučenej že kolem osmý večer dostává jednu tabletu.Přilepim jí na sklo a během pár vteřin je u ní a už se láduje.Když krmim něčim jiným,tak ze zvědavosti připluje taky,ale když není tableta na svým místě,znechuceně bojiště opouští :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 23:45 - Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No tak já nevím co dělá tu jakoby moučnou mlhu, asi to bude něco jiného...Slupky peru...:-)
A nebude to nálevník? :-P
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 23:34 Muž WARENKOREN [51] Re: Designer
palec Ok jsem se tam nějak zamotal do toho hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:12 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: WARENKOREN
Ja nepsal, ze mi je zerou, ja Ancistruse nevedu, mysleno nemam, protoze vim dost od jinych lidi (i tady z fora), jak tem Echinacum nedaji pokoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 18:07 Muž snehulda007 [850] Re: WARENKOREN
Tak to ti moji žerou zase je echináče..jiný rostliny ne...asi gurmáni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 17:53 Muž WARENKOREN [51] Re: RadekH1
Myslím, že se okusu kytek nevyhneš ať děláš co děláš, ale kobylky to zase nejsou. Pokud je kytka silná, zdravá a roste, tak jí to nevadí. Desinger píše, že mu žerou echináče, u mě si jich ani nevšimnou, oni si vlastně nevšímají žádných co mám, jen u valisnerií je poznat vykusy. Pokud se týče krmení celkově, tak se mi víc osvědčilo koupit tablety na dno než podávat saláty, okurky atp., střídám pak tablety kde je víc rostlinné příměsi s těma kde je víc masité.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 14:09 Muž O.Tom [439] Re: RadekH1
Mám ancistrusy, mám echinodory a i kdybych do těch ancistrusů rval okurky jak do kačen, tak na ten echináč si stejně občas zajdou :)
Úplně zabránit vtom asi nejde, ale s dodávanou pestrou stravou to není až tak strašné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:42 Muž RadekH1 [129] Re: Designer
No právě, proto sem se ptal, jestli je nějak můžu krmit aniž by mi níčili kytky. Zatím je nemám. ale mít malý ancáky může být taky hezký :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:30 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: RadekH1
Jestli nechces mit v listech Echinodoru "vydreniny", tak si je neporizuj. Mam rad Echinodory, tesim se z kazdeho listecku, proto Ancistruse nevedu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:25 Muž RadekH1 [129] Re: romant
díky, zatím je v akva nemám, a nevím zda vůbec je budu pořizovat, uvidíme časem. dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:21 R Muž romant [27987] Re: RadekH1
Je možný že po nich půjdou tuplem, jsou to všežravci a tak je dobrý z nich nedělat jenom vegetariány a krmit pestře i masitou stravou, patentky, filé apod. Ono je taky důležitý kdy se krmí a jako vhodné je krmit před, či po zhasnutí světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:07 Muž RadekH1 [129]
Ahoj, mám strach o kytky v akva, ale když je budu přikrmovat zeleným (salát, pampeliška atd) je možný že na kytky nepůjdou? díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 13:07 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
No tak já nevím co dělá tu jakoby moučnou mlhu, asi to bude něco jiného...Slupky peru...:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 12:15 -
I kukurica im chutí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 08:22 radim Re: LiborSprysl
právě, že na wikipedii píšou že škrob neobsahuje a je vhodný pro diabetiky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2013 05:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: radim
radim napsal: krmil někdo už topinamburem?(hlízou) dnes mě to napadlo, když jsem kolem toho šel...

Je to dost škroboviny, ale taky dobrý...:-) Teda dávám jen kousky slupek, ten zbytek sežeru... smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:58 Muž O.Tom [439] Re: Hansel
Po hrášku mi nešli, květák jsem nezkoušel a mrkev jsem snad někde četl že jim něčím škodí, ale mohl to být blábol. Pampelišku zkusím, ta chutná snad každému býložravci (testováno na králíkovi a želvě :) ). Mohla by být lepší než hlávkový salát, ten sice trošku ožrali, ale nic extra. Zkoušel jsem taky jahody co si vzpomínám a po těch nešli :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:52 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: O.Tom
Já tedy už můžu ohlásit pokusy s listy pampelišek a můžu jen chválit!! Přijata velice dobře. Jako + beru že rychleji mizí takže nezatěžuje tolik vodu a i tak trochu v tom akva vypadá lépe než kus okurky. Jinak co používám už dlouho je obyč mražený hrášek který nechám ve vodě povolit, lehce rozmáčknu a hodím do akva (samozřejmě víc jak jednu kuličku :-D ) Sumci si zakutálej a sou šťastní a vypasení. Když jsem línej, normálně jim hodím hrst mražené směsi do polívek (mrkev, květák, hrášek, kukuřice, brokolice....) nestěžujou si ... ba naopak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:50 radim
krmil někdo už topinamburem?(hlízou) dnes mě to napadlo, když jsem kolem toho šel...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:39 Muž O.Tom [439] Re: O.Tom
Fotka k příspěvku A tady jsem zkoušel tuším nektarinku nebo broskev.. :) ale okurka je ověřená a lepší.

Ještě se chystám zkusit brambor, co jsem někde viděl, že taky žerou.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:36 Muž O.Tom [439] Re: prasan
Fotka k příspěvku Klasickým ancistrusum dávám kus okurky, za pár dní zmizí i slupka.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 23:23 - Re: vondr001
Ako všežravce by som ich neoznačoval.Áno spestriť strava sa im môže,no mäsom nie moc často.Mávajú potom črevné problémy.Potravné nároky sa dajú zistiť pohľadom na tlamku.
Sú L-ká vyslovene mäsožravé,iné viac na drevnú hmotu a ako napr.ancíky viac na riasu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 19:38 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Hansel
Ok, díky za odpověď. Vyzkouším to, ať mají Ancistrusi co nejpestřejší stravu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2013 14:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: MarekP
"násada" řas je v akváriu neustále, jen nemá podmínky na bujný růst. Takže přidáním zařasené sklenice není žádné riziko, pokud nedojde ke změně podmínek v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 13:22 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Zajímavej nápad, o tom jsem ještě neslyšel, přemýšlím, že bych to taky zkusil. Nese to s sebou ale i nějaká rizika? Napadá mě například rozmnožení té řasy v akváriu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 13:21 Muž Zab01 [62] - Raci, krabi, krevetkyRe: Leja
Mladíci si vždycky najdou něco sami, celé dny jsou v pohybu na rostlinách nebo kořenech, za to staříci se spíše jen povalují a čekají na okurku nebo spařené kopřivy X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 13:00 Žena vondr001 [674] Re: Leja
Ancistrusi jsou všežravci, takže jídelníček jim můžeš spestřit i masitou stravou. Patentky, dafnie, artemie... (vše co klesne na dno). Já zeleninu před podáním napřed spařím vodou -pak je měkčí a lépe se jim ožužlává. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:56 Žena Leja [70] Re: romant
Vzhledem k délce výkalů asi hladový nebude:-). Nějakou tu řasu si najde na kořenu, nejspíš sbírá i zbytky krmení ze dna a večer před zhasnutím dostává speciální tablety (Tetra Pleco Multi Wafers). Akorát pořád čtu o pestré zeleninové stravě, tak jsem mu chtěla něčím přilepšit - jenže jsem pořád nenatrefila na tu správnou zeleninu, co by mu chutnala.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:35 R Muž romant [27987] Re: Leja
Nalej do zavařovačky vodu a nech jí několik dní na okně pražit na ní sluníčko a až tam bude zelenej povlak na stěnách, tak tu vodu vylej a tu flašku s tím zeleným povlakem dej do akva a uvidíš jak to prckové vypucujou a budou mít bříška pěkně plný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2013 11:27 Žena Leja [70] Re: Zab01
Zab01 napsal: já tam mám ještě 3 malinké a ty okurka vůbec nezajímá.

Mohu se zeptat, čím malé krunýřovce krmíte? Já prckovi (cca 3-4 cm) zkoušela dávat okurku, salát i mrkev, ale nic z toho si nevšímá - zelenina vždy zůstane zcela netknutá. Viděla jsem ho pojídat akorát tabletu pro krunýřovce. Vylučuje však standardně, tj. hlady asi nestrádá...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 23:20 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: Listy.

Čéčé Romane, ale když jsem fakt línej, tak klidně i celá kytka i s kořenem. Jen bez hlíny...:-) Ještě jsem nějaké protesty nezažil... ;-) smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 19:25 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: romant
No... to je rychlost. Tak něco naberu při sběru žížal a zkusím. Nebo jako správnej bylinkář při měsíčku :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   12.07.2013 19:21 R Muž romant [27987] Re: Hansel
Listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 19:20 Muž Hansel [945] - Cichlidy, Lka a sumci obecně... co má vousy to je dobrýRe: LiborSprysl
možná pěkně blbá otázka, ale "forma podávání" resp. které časti ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 18:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Designer
Ale já netvrdím, že ji nemohu, jen nemusím, jen jsem chtěl zdůraznit její úžasný vliv v akváriu. Proti té "nicotné" okurce.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2013 18:28 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: LiborSprysl
OT
Jsem nasel o Pampelisce (mimo jine) tohle:
Někteří odborníci doporučují alkoholovou tinkturu, jelikož hořčiny jsou v alkoholu více rozpustné.
Zdroj: bylinky.doktorka.cz/…

Se mi ta Pampeliska pro vlastni spotrebu zacina libit vic nez ta okurka smich .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 10   12.07.2013 18:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Zab01
Hele synci, já teda okurku, ba i cuketu sežeru raději sám. Nemám moc rád pampelišku, ne že bych se jí teda nějak výrazně zdráhal...ale proboha, co to řešíte v sezoně "všehorostoucího" za nesmysly? coze Okurka na plátky, okurka tak či onak, dlabaná nebo ne...to řešte fakt v zimě a neplýtvejte zeleninou, kterou můžete sežrat sami... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=151