Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2010 09:36 anulovat – -ancistrus
Ahoj se chci zeptat mam dva páry ancistrusu a potřeboval bych poradit čím jim zpestrit potravu, krmim je tabletama a chtěl bych ji to spestřit nějakou zeleninou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2010 18:45 Muž teleport [3] – listový špenát
má nekdo zkušenosti s listovým špenátem dal jsem ji ho do akva a moc o něj nejeví zájem nemel bych jim listy spařit aby byli měkší ..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 21:06 S Muž invalida [3881] Re: teleport
Nespařuj a nech ji tam..přijdou jí na chuť... a vmáčkni do níí čutr a plavat nebude..až ji poznaj ulověj jí i plavací.....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 16:20 Žena gaume [26] - ŽivorodkyRe: teleport
tak zkus salat nebo banan, ne kazdy antik miluje okurky. a nejde o spareni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.12.2010 15:35 Muž teleport [3]
Jak sparujete tu okurku? Moji ancíci o ní moc nestojí. :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2010 15:40 Muž Tudy [330] - Krevetky
Mám 3 ks, zakoupené přes 6 týdny ve shodné velikosti 3,5 cm. Nyní mají 4, 5 a 6,5 cm. Co je zajímavé, tak ten největší od začátku s oblibou žere zeleninu (rajče, okurku), ten nejmenší se naopak zeleniny téměř nedotkne. Největší kus je samec (pěkně mu raší vousky).

krmení: střídám zeleninu a tablety, 2 dny v týdnu jim nesypu nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   28.10.2010 15:16 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky
Ja dala ancikum jedno kolecko okurky predevcirem a dneska zbyl jen kolicek na pradlo( mame 2 male) :-D Musim ho vytahnout,aby ho nesnedli taky smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 18:05 Muž vlk9 [296] - Halančíci – Re: katterinecka
tak samozrejme jim tam nehazu celou okurku :) pekne na kolecka a odprostredka se na to vrhnou a kdyz se dostanou ke slupce tak zbagrujou i tu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 17:40 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: vlk9
to jo, když to žerou zevnitř. Ale třeba zvenku by hnedka nepoznali že je to dobry k jidlu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 17:32 Muž vlk9 [296] - Halančíci – Re: domik101
me to pitomci sezerou i se slupkou, nezbyde vubec nic i kdyby na tom meli byt prisaty dva dny v kuse ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 16:33 Žena Merkur [99] - Labyrintky
Fotka k příspěvku Škoda, že nemám fotku, kde je vidět, jak Ancistrusi bezproblému vykoušou vnitřek cukety či okurku. Třeba opravdu neměli hlad.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   27.10.2010 16:25 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: domik101
a byla nakrájená? přez šlupku se moc nedostanou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 15:23 Muž NASREDDIN [1383] – Re: domik101
Kdo ví, třeba nemají hlad.:-)
Klidně můžete zkusit i něco jiného.
Něco najdete i zde rybicky.net/forum/7896…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.10.2010 14:49 Muž domik101 [17] - Živorodky
já těm mým dal syrovou okurku omytou a nic jakto?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 12:49 S Muž invalida [3881] Re: Kobylka23
Jo eště k tomu žraní ryb...file jim chutná uhynulá ryba kterou sem třeba chtěl po kafi vylovit..tak už nebylo co...ale lovit? To Se mi moc nezdá..Jo na podélně řízlou vokurku se přicucne a surfuje s ní až na dno..dokonce si myslím že ji záměrně šprajcuje do kořenů..přece jen se dole cejtí víc doma...ale ryba by uhla...jiná věc byl dodělávající čichavec povalující se po dně....Jéé to sem neměl to zas bude keců jak zkrátit trápení a tak ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.10.2010 12:37 Muž NASREDDIN [1383] Re: Kobylka23
Já dávám špenát, cuketu, patizon, brambor, melounovou slupku, prostě to co je po ruce. Vždy samozřejmě jen kousek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 11:58 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Kobylka23
Raději už neodpovím, viz výše. Tady rybicky.net/forum/84 je toho dost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2010 11:37 Žena Kobylka23 [2] - Labyrintky
Co vsechno teda ancikum chutna krom okurky a klasickeho zradla pro ryby?A s tou okurkou to je jak?Hnije ve vode,nebo ne?Bo mam akorat cerstve vycistene akva a nechci si ho zaspinit. ;-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 15:16 Muž Pedrom [0] Re: Tomáš
Fotka k příspěvku Já vždy spojím dva plátky okurky pomocí kovové spony a ty jdou pak hned ke dnu. Myslím, že ancíkům bude okurka více chutnat čerstvá ;-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 12:43 Muž Yirka [9118] Re: Tomáš
Důvod vaření? Daleko lepší je ji nechat den "odstát" ve vodě.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2010 11:40 Tomáš – okurka
zdravim, dávali jste někdo ancíkům vařenou okurku?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 22:30 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: radim
Obávám se, že co se ti zdá, nebo nezdá, je zcela nepodstané.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 22:27 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: invalida
Pokud máš opravdu na ancíka 5l vody, tak měnit moc nemusíš, ale v případě, že máš několik malých ancistrusů na litr a krmíš několikrát za den... Pokud odchováváš ancistruse trošku intenzivněji, asi těžko budeš dávat 100 ancistrusů do dvoustovky akvárka, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:52 S Muž invalida [3881] – Re: elko
Ono je zas pravda že já mám sice velkokapacitní kravíny...místo akvárek ale mám to na koukání a ne jak přeplněnou tramvaj takže to jsou taky trochu jiný podmínky..a rybu taky neutrácím když nemá úplně správnou barvu..nebo krevetu a tak...a nemusej bejt v sežratelný velikosti do půl roku...ale jak říkám každý akva jiný každej postup má svý...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 20:38 Muž elko [30] - Sumci – Re: invalida
Já tě taky zdravím,koukám že se daří :-) možná že to s výměnou přeháním(ted v létě mě to fakt moc nebere)ale nerad bych po letech piplání o ně přišel,což už se mi taky stalo.Jen jsem chtěl přispět troškou zkušeností do mlejna.Hypáci mi ted trošku stávkujou, ale zase začly pekoltky L205 tak alespon trochu změna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 19:31 S Muž invalida [3881]
Já teda nemám holý nádrže...a taky klidně měním i 80% obtejden...ale zas jako v 5tilitrech se to kazí rychle...mám odzkoušeno že sem nalovil 100anců a ve 30ce byl už druhej den úhyn..a to byla velikost tak 2 cm ale zas tam neudržíš bakterky a nic myslím...ale zas až tak častá výměna je skoro 2 pracovní úvazek...ale třeba taky zkusím....jinak 270ky sou supr ryby a zdravím Českolipsko...jinak držím palce..zas až tak sem neřek :-D palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 19:03 Muž elko [30] - Sumci – Re: invalida
když jsem měl odchovnu tak jsem měnil obden i 80% vody a ancáci rostli a žrali jako o závod.Když jsem s tím sekl a zkoušel v menším měřítku doma kde jsem už znatelně šetřil s vodou výsledek byl zoufalý.Ted co si hraju s elkama tak u mladých co mám v 5litrových elementkách měním dvakrát denně,vždy před krmením skoro 100% a nevím co je to nemocná nebo nezdravá ryba.Pak jdou do cca 100litrovek a tam tak obden dva kýble.Nechci nikomu radit ale když neměním vodu tak přestávají žrát a chřadnou.Mě se prostě za těch pár let osvědčila častá výměna vody jako základ zdravého odchovu.Molitanové filtry když jsou dobře zajeté peru tak 2krát týdně bez nejmenšího problému.V holé nádrži to nejde hrát při velkém počtu ryb na nějaký několik týdnu nepraný filtr.Tolik mé zkušenosti :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 17:15 S Muž invalida [3881] – Re: Malapa
Teda já sem zatim akvarista z úleku teprve asi 35 let...ale myslím že nemáš pravdu...a kompletní výměna vody je úplná zvířátkovina...teda v případě kravičky ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 16:42 Muž elko [30] - Sumci
Výměna vody je základ úspěchu,jinak ti neporostou.Při odchovu většího množství ryb se rychle kazí voda,at už díky krmivu nebo výkalům a stoupá obsah dusitanů a to ancíci nemaj rádi.Malapa to napsal přesně.Jasně že jestli máš pár ancíků v zarostlém akváru tak ti tam dorostou i bez větší péče.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 08:13 Muž Yirka [9118] – Re: Malapa
Můžeš mít sice pravdu, ale tak jak to píšeš je to jako o svalech narostlých na bobulích....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.07.2010 00:31 radim – Re: radim
aha ted vidim z edokonce 2-3x tydne...to je jako prekrmujes, ze se ti tak zaprasí voda? tím ze vymenís tolik vody urychlíš růst?? to semi zdá trochu jako bulshit!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.07.2010 00:27 radim – Re: Malapa
trochu nechápu výměnu 100% vody týdně... to má být dobré jako k čemu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2010 22:44 Muž Malapa [494] - Afrika – Re: Sewer
Čistě na zeleném ti moc neporostou, dobře živení u chovatelů dorůstají do prodejní velikosti 3,5cm už za tři měsíce. To ale znamená 2-3x do týdne výměnu 100% vody, několikrát denně krmit, tak aby vysloveně leželi v krmení. Třeba špenátem a hovězím srdcem, mraženýma patentkama... Potřebují dost živočišné potravy, aby rychle rostli. A teplotu dost vysoko, klidně 25-27C. Není to pro ancistruse zrovna vhodné, ale pak rostou rychleji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 22:35 Muž Pitr01 [6]
já jim dávam i granulky pro koi kapry a baští je jak blázen palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 21:49 Fredy
Mě žerou jako blázniví Minitab od Rataje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.07.2010 17:45 Muž Yirka [9118] – Moje zkušenost
Nějaké malé ancistrusky mám v odchovničce prakticky stále a nejlepší zkušenost mám s tabletkami HIKKARI (trošku dražší, ale opravdu dobrá kvalita, okurek-salát,(ale oboje neraději 24 hod odstáté ve vodě kde se na nich vytvoří mazlavý řasovněhnilobný povlak, a jak trošku povyrostou tak i pár patentek. Aby zelenina neplavala, napichuji ji na pletací jehlu.
Edit: fotodokumentace v mé prezentaci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 17:01 S Muž invalida [3881]
Eště mě tak napadá..všichni řešej plavací vokurku..jak udělat neplavací...já nechám plavat...si poraděj a je u toho pr..teda sranda :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 16:49 Muž capko [40]
Teraz som dal do nádržky k makým ancíkom uhorku.Ako vidím,tak ju trochu okupujú,ale viac si na nej pochutnávajú malé zebry a borleyiky,ktoré sú tam spolu s nimi ;-) X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   06.07.2010 16:20 Muž Sewer [99]
Tak vidíš ... máš tu vypsaný mraky možností krmiva. Stačí jen pestrá strava a trochu lásky ;-)

Prozkoušej všechno, pozoruj, na čem si nejvíce pochutnávají a tím je krm a hezky to střídej ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 16:18 Muž capko [40] – Re: Dodin
Ja ich mám asi 30ks a dávam im tiež tabletky Tetra Tabimin.ďalej dávam suchú vločkovú potravu,mrazené cyklopy,mrazený špenát.S tou uhorkou to bolo podobné ako u radima,ale predvčerom som im dal zemiak a na ten sa vrhli hneď anoKamarát,tiež akvarista,im dáva aj mrkvu a žerú ju,tak ju vyskúšam aj ja ;-)Ináč ancíci majú asi 4 mesiace a sú asi 5cm veľký.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 16:15 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy
Tablety JBL pleco chips, spařená okurka bez slupky, filé, patentky. Mám obyč + LDA 16 což je skoro to samé. Rostou řekl bych více než dobře. Jen škoda že jim s tím často pomáhají SAE, ze kterých mám během dvou měsíců zase monstra smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 14:24 Akvarista5 – skřet
Ancitrusy chovám v 54l akvu a mam 4 a je snima srandy jenom se mi moc nehybou zkousel sem okurku a slo todík za radu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:51 radim – Re: invalida
asi jsem byl nerpělivý stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 13:31 S Muž invalida [3881] – Re: radim
Okurku tam musíš nechat...až si zvyknou půjdou po ní hned
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 13:23 radim
Tetra Tabi Min

doporučuji tyhle tablety žerou je jak diví :)
asi před 2 měsíci jsem od kamaráda dostal 12 ancíků (byli cca 2 týdny po rozplavání)čekal jsem že je apistogrammy trochu pořeší a zbyde jich míň..no jsou tam pořád všichni! Ted uz někteří mají k 4cm... jinak krmim artemii,patentkama, bílé larvy komárů, cyklop, červeným plaktonem(vše mražené)a sušené daphnie. Okurka tam šla jen jednou a ani jeden běhěm snad hodiny na ni nevlezl :(
chce to prstě pestrou stravu a taky myslim hodně záleží na prostoru, který se rybám nabýdne!

po každém "mraženém dni" mají ryby půst(2x týdně)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 13:13 Muž O.Tom [439] – Re: voko
mym prckum asi nejvic sedla zelena rasa na kamenech a 3D pozadi :) salatovy list se u me moc nechyta ani na dspelych, salatova okurka ano, obcas zmizi i slupka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 13:01 Muž voko [9] - Živorodky – Re: invalida
jj Kup pár jemnolistých kytiček, a porostou jak diví. :-D smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 12:33 S Muž invalida [3881]
Ať krmíš čím chceš nejvíc jim chutnaj nejhezčí kytky..aspoň teda prckům ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.07.2010 12:23 Muž voko [9] - Živorodky
Salát, okurka. To je podle mě dobrá volba. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.07.2010 12:21 Muž Sewer [99]
Já mám ve 170ti litrech 2 ancíky a rostou jak blázni, ale s potěrem nemám žádnou zkušenost.
Kromě ancíků tam mám 5 čichavců, 4 ramirezky a 3 ampularie.

Můj způsob krmení:

pondělí - vločky, tabletky
úterý - vločky, tabletky
středa - mražené komáří larvy, mražená artémie
čtvrtek - vločky, tabletky
pátek - vločky, tabletky
sobota - mražené komáří larvy, mražená artémie
neděle - vločky nebo mražené komáří larvy, mražená artémie, okurka

Ale ber to tak, že jsem si to právě vymyslel, krmení takhle nějak střídám, jak mě napadne. Zkrátka aby byla strava pestrá.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=401