Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Krmení pro ancistruse

 

NápovědaFórum » Krmení » Krmení pro... 

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Krmení pro ancistruse
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.10.2017 11:23 R Muž ctibum [6921] Re: MartyK
Zkus spařit lupen z kedlubny. Ancistruse sice nemám, ale všechno ze dna mi rve ruce jen co ho tam hodím. Okurka, salát, špenát atp. dobrý, ale jak jsem zkusil ten lupen, tak se můžou všichni zbláznit... A navíc je zadarmo, když ho utrneš v sámošce, a to se vyplatí! :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 11:18 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
Pro začátek jim koupím ty tabletky na dno, asi ještě zkusím tu okurku před zhasnutím ;-) Bych byl nerad, kdyby se mi pustili do Ech. grisebachii Amazonicus tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 10:54 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Mám několik dospělých v 200 litrovém akváriu. Jsou u nich asi 3 echinodory. Pokud je takhle krmím nedotknou se jich. Přes léto jsem nebyl doma a totálně ožrali všechny listy. Jak jsem začal opět krmit nechali toho a echináčům opět dorůstají zdravé listy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 10:50 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: ctibum
Určitě jsou to větší kusy než třeba cyklop a podobné věci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 09:11 R Muž afc1886 [14685] Re: MartyK
No většinou když jednou zkusí tak už nepřestanou, ale možná budeš mít štěstí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2017 08:38 Muž MartyK [31] Re: vaaclav
Mám jich tam 5. Sem tu čet, že by mladí hoblovat listy neměli. Zkoušel jsem i okurku, ale ani se jí nedotkli, ikdyž byli hned u ní :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 23:47 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: MartyK
Sežrali ti emerzní listy ale v takové velikosti by neměly být ještě nebezpeční pokud jich tam není hodně. Doporučuji jim udělat krmení z mořské ryby + špenátový protlak 1:1 a dávat denně do krmení. Další krmení spíše mražené než vločkové. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 18:59 R Muž afc1886 [14685] Re: MartyK
Jde vidět, že mu chutná. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2017 18:55 Muž MartyK [31] – Ancíkova sváča???
Fotka k příspěvku Asi tuším, ale pro jistotu se zeptám - dali si toho Echin. Latifolium ancíci ke sváče??? tone Jsou v AQ teprve týden a ještě jsou malí, cca 4 cm :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 11:22 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: visek
Vyzkoušet to můžeš oni sežerou všechno, otázka je co jim to dá, je to strava kterou asi normálně asi nežerou. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.01.2017 11:13 Muž visek [75] - Tetry
mam otazku cetl jsem ze se muze davat ancikum,brambora a mrkev.zkousel to nekdo?dik

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 12:04 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
Aha dík zkusím to tak ať si slečna ancistruska pochutná :-P smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Já jsem to dělal takto:
Žrádlo rozmrazím/nechám nabobtnat v malé nádobce. Pak vezmu plastovou trubku, spodní konec dám na místo kam má žrádlo spadnou a horní konec musí být nad hladinou. Pak z misky vyliju žrádlo do trubky a ono spadne tam kam chci. Ale já to dělal spíše proto, aby žrádlo nesežraly jiné ryby než spadne na dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:36 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
Aha dík:) a nevíš náhodou jak zabránit tomu, že se patentky rozhážou po celým akva? dávala jsem včera mražený a než to kleslo na dno, bylo to všude, teda ne že by si to ancík nesebral ráno tam nic nebylo, ale nedá se třeba nějak udělat aby to drželo pohromadě než to klesne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:31 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Ideální je večer před zhasnutím, někteří ancitrusi se bojí vylézt na světlo. Vytáhnou než jdeš spát (nebo nejpozději ráno), aby se nezačala kazit.
Ale já jsem na toto líný. Maximálně mým krunýřovcům hodím občas po zhasnutí tabletu, ale většinou si musí vystačit s řasami a nebo se rvát o žrádlo s ostatními rybami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:28 Žena Irbis191 [13] Re: NHKG
aha tak to asi byly ty patentky. Do druhého dne tam žádný nezůstaly :) ale když dám ancistrusovy např. okurku dopoledne kdy ji mám vylovit pokud ji nesežerou? a co je lepší dávat zeleninu přes den nebo večer těsně před zhasnutím?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 11:06 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Irbis191
Patentky a nitěnky vypadají velmi podobně (červené, podlouhlé "hadovité" tělo)! Pokud bylo na obalu psáno patentky, tak to asi patentky budou.

Tady máš fotku patentky: nachytano.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2016 10:59 Žena Irbis191 [13] Re: Urtman
hmm a patentky jsou vodní blechy nebo je to zase něco jinýho? Na tom obalu byla vážně napsáno PATENTKY ale byly v tom nitěnky... každopádně ancistrusovy budu dávat oboje:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 23:35 JoKa Re: Irbis191
Nevím, jestli bych krmil něčím, o čem bych ani nevěděl, co je....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:35 Žena Irbis191 [13] Re: romant
jsou to červený dlouhý červíci
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:28 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Potom to jsou patentky, který ty mylně zaměňuješ za nítěnky, tedy si myslím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:26 Žena Irbis191 [13] Re: romant
mě jenom zmátlo že na obale od nitěnek je napsáno patentky coze coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:23 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Tak to sakra rozdíl. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:18 Žena Irbis191 [13] Re: romant
A nejsou nitěnky a patentky to samý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:07 R Muž afc1886 [14685] Re: Irbis191
Nevím,jestli začal kvůli té zelenině,možná to byla jenom souhra náhod.Ale jak ancistrus jednou zkusí rostlinky které mu chutnají,tak jede jak drak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:06 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Spíš patentky a tablety se spirulinou na noc, třeba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:04 Žena Irbis191 [13] Re: afc1886
takže radši žádnou zeleninu ale tablety a nějaký ty nítěnky? dobře a když to nesežere tak kdy to mám odlovit? dejme tomu že to tam dám večer např. v 8 hod mám to vylovit ráno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:03 R Muž vaclav [14599] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Irbis191
Já si dělám špenátový protlak + mořská štika 1:1 a zamrazím. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:01 R Muž afc1886 [14685] Re: Irbis191
Já když začal se zeleninou,tak mi začal hoblovat kytky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 19:00 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Za mě žádnou, ale uvidíš co poradí ostatní. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:58 Žena Irbis191 [13] Re: romant
No jasný já ji dávám červy a až se příště stavíme v akvaristice tak ji koupím tablety jenže jsem se dočetla že chtěj i zeleninu...? tak jakou :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:34 R Muž romant [27987] Re: Irbis191
Tak ono jí spíš více potěšíš něčím masitým. ;-) Hlavně aby byl v akváriu kořen a tablety pro ryby dna to pokryjí velmi spolehlivě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2016 18:31 Žena Irbis191 [13] – zeleninový salát pro ancistrusku Marcelínu
Ahoj mám v akvárku ancistrusku a chtěla bych jí zpestřit jídelníček nějakou zeleninkou. Kdy ji tam mám dát (zeleninu)? A kdy ji mám vylovit? Dávala bych okurku jenže tu momentálně nemáme. Vzala by mi i mrkev nebo čín. zelí?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.10.2015 20:53 Muž Jifi [675] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: No to by mne zajímalo, jak vypadalo to vaše "házení"... smich hop ... před čtvrtstoletím bylo poměrně složité získat mrazený listový špenát. Pokud jste neměl vlastní... Takže protlak... přelitý vřelou vodou... takže akorát trochu rozprášeného bordelu po nádrži...On ten přelitý mrazený listový vytvoří efekt velmi podobný....
Zkuste ještě tu o Karkulce... pivo ahoj

Ano, kupoval jsem pro ně protlakový špenát. Na rozdíl od vašeho teoretizování o bordelu jsem je tak krmil denně.
Tu o Karkulce si přečtěte sám, dál se nemám s vámi o čem bavit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 20:06 Muž LiborSprysl [9015] Re: Jifi
No to by mne zajímalo, jak vypadalo to vaše "házení"... smich hop ... před čtvrtstoletím bylo poměrně složité získat mrazený listový špenát. Pokud jste neměl vlastní... Takže protlak... přelitý vřelou vodou... takže akorát trochu rozprášeného bordelu po nádrži...On ten přelitý mrazený listový vytvoří efekt velmi podobný....
Zkuste ještě tu o Karkulce... pivo ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: Jifi
Jasně, že ho baští s chutí, asi jako každá jiná ryba, jde spíš o to, aby nevznikal mylný dojem, že dospělej ancák se má krmit jenom zeleninou, jak se to sem tam po síti šíří. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 19:58 Muž Jifi [675] Re: romant
romant napsal: Hlavně masem. ;-) Zeleninu jako příkrm. :-) Okurku, cuketu, bramboru, mrkev.
Edit: V mládí spíš tu zelenou a posléze je to více masák.

No, já jsem je někdy asi před čtvrt stoletím krmil spařeným mraženým špenátem. Kousek jsem useknul sekáčkem, pár minut jsem ho nechal zalitý vřelou vodou a pak jsem ho hodil do akvárka. A jak ho žrali. A to byli i dospělí. Tehdy mně nikdo neřekl, že mají raději maso a špenát baštili s chutí :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:47 bezmena Re: romant
Dobre, ďakujem pekne, budem sa riadiť podľa vaších rád. :-) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:44 R Muž romant [27987] Re: bezmena
Měla by být do druhýho dne zpucovaná, aby se z ní nestalo takový blátíčko. Tedy bavíme se o jednom kolečku(plátku). Možno před podáváním lehce spařit v horký vodě, klesne ke dnu. Krmit na noc.
Edit: Jinak to akvo není žádná velikostní hitparáda a těch akcáků tam nechce mít nějakou početnější partu, chce to výkonnou, ale hlavně účinnou filtraci a rozhodně nepodceňovat pravidelný výměny vody. Určitě by se šikla prezentace, aby se případné chyby daly odladit. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:39 bezmena Re: romant
Aha, takže keď dám do 50 litrového akvárka uhorku, tak ako dlho ju mám tam nechať? Mám tam pár pancierníčkov a prísavníkov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:34 R Muž romant [27987] Re: bezmena
Ano je, ale u každý zeleniny dávat pozor na to, aby to v nádrži zbytečně nehnilo, u menších nádrží to může nadělat neplechu v podobě výskytu třeba nálevníka, což se může ostatně stát i ve větší nádrži, když se to přežene. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:25 bezmena Re: romant
Áno, kŕmim ich hlavne mrazenými dafniami. A je vhodný aj šalát hlávkový? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2015 18:22 R Muž romant [27987] Re: bezmena
Hlavně masem. ;-) Zeleninu jako příkrm. :-) Okurku, cuketu, bramboru, mrkev.
Edit: V mládí spíš tu zelenou a posléze je to více masák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2015 18:20 bezmena – Zelenina
Ahoj, chcel by som sa vás opýtať, akou možnou zeleninou sa dajú kŕmiť prísavníky. Dík :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.12.2014 08:51 Muž Aquasky [35]
to rozhodně ne, ale já byl tedka na burze na pankráci a ceny tam začínali na 200 kč chce to levnější akvaristiku, dá se objednat i na e-bay a nebo akvarista.cz má velký sklad v praze a můžeš si vybrat z dvou velkých konteinerů...ale nevíme odkud jsi těžké radit ale obecně burzy a výstavy sou většinou levnější
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 22:19 Hil – RE: Kořen
"Pár stovek" bych určitě snesl (už jsem přeci jenom víc než pár stovek za akva obětoval), ale co jsem viděl ceny, tak začínaly na 700,- za kousek, který nebyl zrovna hezký. Cena takového, který bych chtěl, byla přes litr... Takže si beru k srdci doporučení - podívat se po jiných obchodech :)

Díky za rady.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 20:52 Muž Aquasky [35]
ono záleží jaké máš akvárium, pokud amazonii tak je rozumní že dáš tvrdé tropické dřevo ale pokud máš jemné rostlinné akvárium moc se ti tam "špalek" nehodí...já mám v akva 90% čajovníku který když začal obrůstat tím býlím bakteriálním sajrajtem dokonale ho ancíkové očistili, a le mám tam kousíček i tropického dřeva který vytváří jeskyňku jako schovku...ale můj známý chová spousty ryb a vždy najde nějakou větev dubu nebo kořen dubu a dá ho ancíkům a oni doslova vyžerou to měkčí ztrouchnivělé dřevo..tak to je také cesta, ale nedával bych čerstvý kořen ani větve..jen mrtvé dřevo nebo vyvařené z rašeliniště...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 19:18 Muž pancéřníček [168]
S pár stovkama bych kolegu nestrašil hmm Kořeny / konkrétně mangrove / do velikosti 30cm se v pohodě dají sehnat za pár desítek korun ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.12.2014 08:33 Muž kjura [17] - ŽivorodkyRe: Hil
Rozhodně doporučuji tvrdé dřevo(např. driftwood). Původně se mi za kořen také nechtělo platit, tak jsem tam dal větev vrby, ale ta docela slušně začala zaahnivat, tak jsem ji po roce, celou shnilou, vyměnil za driftwood, který si nemůžu vynachválit. Když jsem později zakládal krevetárko, tak mě ani nenapadlo tam nedát driftwood. Je hezčí(alespoň u mě), těžší(nemusíš ho několikrát převařovat, aby neplaval), nedoneseš si na něm nechtěné zárodky hmyzu, nezahnívá(vydrží Ti dlouho, nemusíš ho stále měnit a převazovat mechy a jiné rostliny, které na něm rostou, a v neposlední řadě ti mírně obarví vodu do žlutohněda, což ryby uvítají.
Podle mě se to určitě za těch pár stovek vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.12.2014 22:54 Hil – Kořen pro Ancíka
Ahoj všem,

mám v akva nově ancíka a dočetl jsem se, že potřebuje kořen pro správné trávení, ale již nevím - jaký kořen. Mohu mu tam hodit kořen nějaký kytky, nebo musí být od stromu a může být čerstvý, nebo se musí vyvařit a nebo to musí být kořen, který se nechá za nehorázné peníze koupit na burze?

Díky za rady.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 11

Zpět na obsah sekce Krmení • Zobrazeno 10887x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3996-krmeni-pro-ancistruse?od=101