Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Žádná další stránka   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:40 Danny – Re: ustavprochore
Počítám, že mezi predátory asi neonky, dania, čichavci medoví a gupky nepatří. Ostrě nejsou asi ani oblé hrany kořenu. Snad jen dno má hrubost cca 3-4. Uvidíme jak to půjde dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:32 Žena ustavprochore [567] – Re: Danny
Nemáš tam nějakého predátora? Nebo ostré hrany něčeho (kamen apod.)?

Pokud jde o utrácení ryb, nedávno tu jedno téma bylo (rybicky.net/forum/8404), mrazák nebude nejšetrnější a nejrychlejší. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:30 Danny – Re: Danny
Fotka k příspěvku Tak snad ještě jednu fotku...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:26 Danny – Re: kvang1
Fotka k příspěvku Pokračuje to poměrně rychle. 1.známky cca 21:00 (natrhlé bříško) Ale přitom je tetra velmi čilá. Ostatní ji jakoby chrání a plavou s ní. Lepší foto nebude. Je to maximum, co z mobilu dostanu... :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:20 danny – Re: kvang1
Jo střeva ven. Ale co je příčinou??? A jak šetrně utratit? Mrazák?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:12 Žena ustavprochore [567] – Re: Danny
já bych jí teda utratila, ať se netrápí. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 23:11 kvang1
jak tak koukam tak ma asi vnitrnosti ven....myslim ze je otazka hodin nez zkape....jak dlouho to ma??a co kvalitnejsi foto??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 22:56 Danny – Tetra červená - foto
Fotka k příspěvku Přidávám foto z "natrhlého bříška".
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2008 22:43 Danny – Tetra červená - prasklé bříško
Tetra červená - hejno 8-mi teter v 240 l akva. Nové hejno, nyní cca 5 dnů v nádrži. 1 z teter má prasklé bříško, vyhřezlé a zvětšuje se. Aplikace Preventin a Torbil 2000 + výroba CO2 z kvasnic. Žádná další chemie, SAVO fakt nepoužívám. :-) Lze s tímto stavem tetry něco dělat? Jde zřejmě o samici. Poradí někdo, co s tím? :-O

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2007 14:30 zabak
Už je po ní.

když je to "přirozený běh" tak se mi to nechce vlastnoručně ukončovat.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 23:24 Muž AmorFati [37] - Amerika
Jojo, takhle to s nimi končí vždycky. V tuhle chvíli už by byla v mrazáku... Bohužel, je to živý tvor, občas holt umře.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 22:00 Sidonius
Proč ji neutratíte?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 19:07 zabak
Tak teď už i leží na dně, a vypadá že dodělá každou chcíli.. už se k ní přiblížil i ancistus. je to smutný : -((((

prostě se snaží plavat k hladině a pak klesá dolu a tam sebou plácne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.09.2007 19:00 zabak
dneska se převrací už i na bok. zejtra nebo pozejtří je po ní :-((
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.09.2007 19:33 zabak
Tak dneska je to sakramentsky horší hmm stále se třepotá hlavou nahoru.
Všimnul jsem si že občas plave k hladině pro vzduch. Ostatní ryby ok.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 21:26 Muž Norton [109] – pro Zabák
;-) stránky páně Pelikána jsou akvaristův "slabikář"! ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2007 16:07 zabak
No, koukal jsem že to máte pěkně zarostlé :) .
S tím kyslíkem je to pravda. teď jsem se to dočetl taky na planta.aquariana.cz/…
jsou tam obrázky koloběhu. je to dost dobrá stránka co se týče problematiky akva rostlin a chemie..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 21:34 Muž Norton [109] – pro Zabak
Nooo, biochemie není zrovna "má parketa", ale při nitrifikaci naopak bakterie kyslík spotřebobávají a produkuji CO2. Ovšem nemějte strach, rostliny CO2 v pohodě využijí a vyprodukují kyslík. Na okysličení vody skutečně plně stačí čeření hladiny. Samozřejmě za jistých, řekneměž relativně standardních podmínek, tedy dostatku prosperujících rostlin. Jako extrémní příklad mohu uvést svůj skutečně přerybněný trigon, žádné přídavné vzduchování nepotřebuji, dokonce ještě CO2 přidávám a zatím ani v největších letních vedrech jsem na rybkách nepozoroval nedostatek kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 20:59 zabak
Jak je to s tou nitrifikací?
Vzniká při ní kyslík?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 14:08 Muž Norton [109] – pro Zabak
Právě, to přivzdušňování mám vypnuto, je vcelku zbytečné. K provzdušnění stačí čeření hladiny. Proud vody z filtru jsem "roztříštil děrovanou trubkou" viz. fotky v profilech mých akvárek (trigon a 45tka).
"Standardní kostce" chvilku trvá (tak 14 dní, tři týdny)než se z ní stane biologicky aktivním filtrem. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2007 13:34 zabak – Norton
Nasadil jsem na to tu standardní kostku, ale zapoměl jsem to na noc přepojit z časový zásuvky.. tone teď už to mám na pevno.
Jinak vy nemáte problém s tím rachotem který dělá to nasávání vzduchu?
Mě příde, že to provzdušnění, který to dokáže produkovat je celkem přehnaný a i proud.. myslím že ta hlava by byla tak na 400l akvárium..

tetra se furt mrská :-) ale když jim sypu krmení, tak koukám že i něco sezobne hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 16:36 Muž Norton [109] – Zabak
Tak na to "vzduchovadlo" nasaďte kvádr akvacitu a máte filtr, který může běžet dnem i nocí. Vy se vyspíte a rybky budou také spokojeny.
BTW - tu samou čerpací hlavu používám jako pohon filtru také....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:59 zabak
těď vyměnim 2 kbelíky vody a budu topit tak na 24-25 i přes noc. dal jsem tam nový vzduchovadlo PowerHead201 aby se to točilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 15:17 zabak
To máte pravdu, neuvěomil jsem si ten rozdíl.
Co se týče filtrace - dávám přednost tomu abych se v noci vyspal, než aby mělo 10 rybek lepší prostředí ;-) jinak už asi rok mi žádná nechcípla

tahle asi chcípne hmm :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 08:37 Štěpán
Dobrý dodatek, Vlasto. Mluvil jsem o objemech vody v přírodě, v akváriu je objem vody malý - navíc plocha kontaktu se vzduchem je u akvária nejen hladina, ale je několikanásobně větší díky odhaleným stranám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.09.2007 01:14 Muž AmorFati [37] - Amerika
Což ale , Štěpáne, pro akvárko neplatí. Řekl bych, že je to třeba dodat, aby si zase někdo tvé vysvětlení sám pro sebe nepřebral špatně. Výkyvy teplot v akváru mohou dosahovat klidně pěti stupňů za 24 hodin je působením teploty vzduchu v místnosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 22:13 Štěpán
"Pokud bych nechal topítko zapnutý, tak myslim, že by se to ohřívalo jenom v koutě (koloběh vody) a navíc by to furt vypínalo/zapínalo, takže to se mi nechce. navíc i veku je vždycky ve dne teplo a v noci zima."

Právě protože v tom akváriu ta voda obíhá tak by se to NEohřívalo jenom v koutě. Zapínalo a vypínalo - ježiš vždyť od toho to je!

Venku je ve dne teplo a v noci zima, ale ve VZDUCHU. Voda má velkou měrnou tepenou kapacitu takže kolísání teploty ve vodě je minimální, ve větší hloubce téměř nulové!!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 21:18 Sidonius
Zabak: "...filtrace je výborná (při výměně vody když se chci přesvědčit jak je na tom filtrační molitan a zkusím ho vyždímat tak je z toho voda úplně čistá), takže s vypínáním na noc problém nevidím..."

Gratuluji - jste první člověk na světě, který pozná chemickou čistotu vody pouhým pohledem... :)
Bez ironie - to co vám k vypínání filtru na noc napsal AmorFati, je racionálnější, než vaše úvaha o čistotě vody. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 20:21 zabak
Ondra: Lymphocystis (gigantický růst buněk) - to asi nebude ono. navíc je to jenom jedna ryba.. jinak dík :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 20:17 zabak
AmorFati: Akvárko mám asi 150l a v něm asi 12 ryb, filtr/provzdušnění normální fajfku a filtrace je výborná (při výměně vody když se chci přesvědčit jak je na tom filtrační molitan a zkusím ho vyždímat tak je z toho voda úplně čistá, takže s vypínáním na noc problém nevidím. voda je celkově čistá. mám tu jenom nemnožící se ruduchu v přiměřenym množství.
Pokud bych nechal topítko zapnutý, tak myslim, že by se to ohřívalo jenom v koutě (koloběh vody) a navíc by to furt vypínalo/zapínalo, takže to se mi nechce. navíc i veku je vždycky ve dne teplo a v noci zima. pokud jde o tu teplotu tak se nad tim zamyslim, to máš pravdu.. díky
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 08:28 ondra
já si myslim že je to lymfocystóza.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.09.2007 01:06 Muž AmorFati [37] - Amerika
Rozmezí teplot uváděné v atlasech bývá obvykle mezní. To znamená, že optimum je někde uprostřed mezi těmi dvěma hodnotami. Pro většinu tropických ryb je optimální hodnotou 24 - 25 stupňů. Trvale 22 je na spodní hranici, pokles níž přes noc je špatný. Vypínání filtru ale ještě horší. Jako by se to tu neomílalo stokrát dokola... Ve filtru během několika hodin po odstavení pomřou nitrifikační bakterie a započnou hnilobné procesy. Po zapnutí filtru se ti tenhle sajrajt vyflusne do akvárka. Vedle toho je ještě dost možné, že filtr, v němž každý den efektivně hubíš část bakterií není schopen plnohodnotně provádět biologickou filtraci. Tvůj přístup k věci není úplně ideální. Proč rybám vypínáš filtr? A proč jim vypínáš topítko? Vždyť topítko udržuje teplotu v případě jejího poklesu. Výkyvy teploty nejsou dobré, natož pak výkyvy pod přijatelnou mez.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 18:36 zabak
díky za odpovědi.

Mám tu asi 9 teter krvavých (rybicky.net/atlasryb/tetra_krvava) a všechny normálně teď splývaj ve vodě, ale jedna (je to ta nejstarší - ale nevypadá špatně) furt jakoby padá ke dnu jako by byla těžší a tak sebou furt mrská a plave trochu hlavou nahoru..

teplotu mám 22 stupňů, v nocxi bude nižší. můžu to zvednout tak vo ty dva stupně, ale na noc vypínáím filtraci a topení.. Jinak jsem nějakou dobu nevybíral vodu, ale to by neměl být problém. je to docela čistý a nikdy jsem neměl problém s hromadným úhynem.

jak tak na ní koukám, tak myslim že to bude mít za sebou..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2007 14:41 Zemi
20 - 21 se mi zdá celkem málo. Mohl by to být zánět plovacího měchýře, ale ve směs se ryby i otáčí kolem své osy a nejsou schopny držet rovnováhu - spíše padají na bok. Zkus to více rozepsat - příznaky - parametry vody atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 23:26 Muž AmorFati [37] - Amerika
Něco takového řeším také: rybicky.net/forum/3916…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 19:56 oldkiwinka
jaká tetra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 14:29 zabak
zkusim přitopit. Jak se ochladilo tak tam mám asi 20-21 stupňů..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2007 14:23 zabak – Tetra mi plave hlavou nahoru
tetra mi plave hlavou trochu nahoru a plave jakoby měla klesnout ke dnu a nějak tak přerušovaně jakoby vyskakuje nahoru. dělá to teď od rána.

mám jí už asi 3 roky, možná víc.


:-(
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... ...... [10]

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933?od=451