Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:43 Žena Morticia [118] Re: Maq
Ano, Brněnská voda jen zázrakem ještě teče. :-D Tedy třeba dubové listy atrochu šištiček z Olše? Za začátku jsemv akva měla, teď nemám...ale klidně zase dodám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:29 Maq Re: Amatértom, Morticia
Amatértom napsal: Při výměně vody přidávej lžíci soli na 50 litrů vody. Jako prevenci.
Sůl, tedy chlorid sodný, není tak docela neškodná a jako prevenci bych ji nedoporučil. Nota bene v brněnské vodě (Morticia) je sodíku i chloridů ažaž.
Šetrnější vůči rybám i rostlinám se mi zdá použití huminů a tříslovin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:18 Maq Re: Morticia
To je stará a myslím že rozumná rada: Jakmile zjistíš problém a není jasné, co za tím je, vyměň cca třetinu vody.
Něco se stane. Buď se to zlepší, hurá, anebo se příznaky problému stanou zřetelnější.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 09:10 Žena Morticia [118] Re: romant
Tím se dá jako říct, že když zjistím nějaký zdrav. problém, jen vhodné vyměnit část vody? Případně doplnit tu se solí..?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 18:09 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Áno v pohodě. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 18:07 Muž Sedo [6] Re: romant
Ďakujem. A to v pohode zvládnu všetky keď ich 5 dní nenakŕmim? Neviem ako boli živené predtým.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   18.10.2017 18:00 R Muž romant [27987] Re: Sedo
Denně měnit vodu, klasické množství, nekrmit 5 dní a čekat. Vypadá to že je dotlučená z transportu, taky aby "kvalita" prostředí nenapomohla k rozjetí něčeho dalšího, třeba plísní a dalších nezdob, obvykle bakteriálních.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 17:40 Muž Sedo [6] – Neonka
Fotka k příspěvku Včera som si priniesol zopár neoniek na zábeh akvárka. Na jednej som žiaľ až doma spozoroval, že má poškodené plutvičky a dnes som si všimol aj ranku na boku, viď fotka (zlá kvalita, ale lepšia sa mi nepodarila). Neonka je čulá, prijíma potravu, zdá sa mi, že viac otvára ústočká ako ostatné.
Chcem sa len spýtať, či môžu tieto zranenia spôsobiť nejaké choroby, resp. ako mám pokračovať v tomto prípade. Ďakujem vám.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 16:44 R Muž romant [27987] Re: Morticia
Hmm, světlejší znamená že byla přítomnost i nálevníků, posléze zesílila činnost těch bakterií a jde kukat. Tedy tak to vidím já, možná že jsem vedle jak ta jedle, nebo smrk, co já vím. ;-)
Edit: Ano, jeden přípravek to doma chce mít, tedy kýbl na vodu a když je potřeba tak měnit a když není potřeba tak taky, prostě kvalita prostředí především, čímž neříkám, že to flákáš, prostě to měla napsaný v kartě a hotovo, s tím nic nenaděláš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 12:51 Žena Morticia [118] Re: Amatértom a romant
Aha. Tak o tom nic nevím. A obyč.sůl? Já mám doma jen mořskou, himalájskou růžovou a černou, ale to je asi pro ryby škody, ne? :-D Takže obyč.jodizovanou?
Ano, úmrtí bylo rychlé. Ráno jsem si všimla, že je jakási světlejší, večer byl flek a do rána byla mrtvá. sad Musím doskládat tu karanténní nádrž. Je nějaký přípravek, který je možno mít k dispozici doma, nebo je na každou nemoc potřeba něco jiného?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.10.2017 04:42 R Muž romant [27987] Re: Morticia
U té ryby již s největší pravděpodobností šlo o další stádium, tedy o přítomnost bakterií a následné úmrtí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2017 00:31 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Podporuje tvorbu toho slizu co mají ryby na pokožce a taky chrání odřeniny před zaplísněním. Viděl jsem to tu na rybičkách napsané. Od té doby dávám dvě vrchovaté lžičky do 25 litrů co týdně měním. Všichni to podle všeho snáší dobře, není to zas tak hodně slané. Na chuti se to ani nedá poznat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 23:55 Žena Morticia [118] Re: Amatértom
Soli? Jako obyč. sůl? Nebude to někomu vadit - plži, kytky, ryby to mohou všechny(dám tetry krv., Dania, pandy, Garry, molly, bettu)? Co přesně dělá ta sůl?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 23:28 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Při výměně vody přidávej lžíci soli na 50 litrů vody. Jako prevenci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.10.2017 20:28 Žena Morticia [118] Re: Morticia
Rybka to do rána nedala.. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Zas tak hodně ta fotka rozmazaná není :-D abych nepoznal, že jich je tam víc. Vlastně ani nevím, kolik kusů obecně je hejno. Nejspíš to ani nebude příčina onemocnění. Vypadá to na plíseň, která patrně vznikla na nějaké odřenině.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:24 Žena Morticia [118] Re: Amatértom
Mám 4,ne jednu. Na fotce jsou zachyceny 2 zdravé a ta 1 s flekem. A ano, seznam je neaktuální. Nějak nestíhám (a řešila jsem mikro-akva), ale v posledním záznamu je vypsáno, co jsem dokoupila...
------
EDIT: Doplněn stav ryb do prez.
Trochu jako plíseň mi to připadá. Dá se s tím něco dělat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.10.2017 23:18 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Morticia
Nemáš aktualizovanou prezentaci. Nicméně tetry by se měly chovat v hejnu. Možná byl jedinec vystresovaný, někde se odřel a chytl do toho plíseň(tak to alespoň trochu na fotce vypadá).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.10.2017 23:10 Žena Morticia [118] – Tetra krvavá
Fotka k příspěvku Hooodně špatná fotka, vím,ale lepší nemám...zkusím lepší třeba. Jedna ze 4 teter má evidentně nějakou nemoc. Takový bílý flek a trochu rozčepýřený ocásek, víc lapá do dechu, drží se od ostatních trochu stranou. Dá se pozdat, o co jde a poradit co s tím?
Mám koupenou i karanténu, ale bohužel zatím bez topidla a bublátoru..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2017 21:22 R Muž romant [27987] Re: Vermut
Vermut napsal: Tak uz to ma za sebou . . .A stáváš se pozvolna akvaristou. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   17.08.2017 21:20 Vermut – Tetra zhava
Tak uz to ma za sebou . . .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 18:16 Vermut Re: Maq
Chapu. Nechtel jsem hned resit usmrcenim...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 18:13 Vermut Re: lacewings
Aspon diky za snahu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 15:42 Maq Re: Vermut
Vermut napsal: Chtel jsem ji zkusit vylecit, penize nehrajou roli.
Kůň je o trochu "lidštější" a dražší zvíře. A přesto, léčit koně se zlomenou nohou by každý koňák pokládal za trápení zvířete.
Copak tu tetru v životě asi ještě čeká? Další dávky humanity?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.08.2017 13:55 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vermut
-moc naděje vám nedám ,použijte eSHa 2000 ,aplikace dle příbalového letáku
-jedno z šetrných léčiv ,ve vztahu k rybám ,na trhu
-osobně bych rybu zbavil utrpnosti ,pokud je v tomto stavu ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 12:37 Vermut Re: lacewings
Popravde pohlavi jsem u nich neresil :-), nicmene rybka prakticky jen hybe ploutvemi , objem se nijak nezmenil a ani zabarveni, ona ma snahu se hybnout ale bohuzel to moc nejde, dycha normalne, je to pouze u jedne, jsou ze stareho akva a mam je nejdele uz jsou jen dve vcetne teto tak proto tolik te starosti o ni. Chtel jsem ji zkusit vylecit, penize nehrajou roli.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 12:32 Vermut Re: drvi
To sem slyset nechtel :-), stari me napadlo taky prece je jsou ji 3 roky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.08.2017 10:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vermut
-i přes uvedené ,je potřeba to vice popsat
-změnil se objem ryby v tělní části? ,jsou nějaké vnější příznaky? ,ryba se při pohybu pohybuje jak? , změna intenzity zabarvení? ,
--tetry jsou vesměs skupinové(hejnové) ryby ,je zde i možnost zatvrdnutí jiker(neuvádíte pohlaví), případně alimentární porucha ,
-závěr- pokud se tyto vámi uváděné příznaky projevují pouze u jednoho jedince ,něřešil bych to léčbou ,podstatně nákladnější a s nejistým výsledkem ,nákup nového jedince-ců je reálnější ,samozřejmě s provedenou preventivní karantenou
-zajímavé akva ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.08.2017 09:59 Žena drvi [2894] Re: Vermut
Vermut napsal: Rybku mam cca 3 roky.
To může být i otázka stáří, nejlepší a jediná cesta je rybku déle netrápit a utratit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.08.2017 09:54 Vermut Re: lacewings
Fotka k příspěvku Omlouvam se, moc tu v posledni dobe nejsem, jedna se 45l akva ktere je zabehle zhruba rok, vymena vody je provadena jednou tydne. Osadka 2x tetra zhava, 8x tetra ohniva a cca 20x krevetky. Syceno co2, hnojivo komplet Saechem(flourish,trace,draslik,fosfor, komplexni).
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.08.2017 23:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Vermut
-ukončit trápení ryby ,nemáte prezentaci ,tak nečekejte nějaká zásadní stanoviska k vámi uváděným příznakům ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.08.2017 23:07 Vermut – Tetra zhava lezi na dne
Je na dne uz asi 4 den, normalne dycha, denne menim vodu, oddelil jsem ji od ostatnich ryb. Je izolovana. Ma i snahu se zvednout ale moc ji to nejde. Nechci ji zabit. Prosim nemate nekdo zkusenost s nejakou lecbou. Rybku mam cca 3 roky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 21:19 Muž Dynlik [0] Re: motýlek
Jo, jo - je to krásná rybka potlesk
Teď je jich tam 10 - což by podle atlasu mělo stačit? Ale ta rybka se prost chová jako magor ne . Sice jenom občas, ale i tak je to divné.
V akvaristice říkal něco o zánětu plynového měchýře - to spíš ne, příznaky neodpovídají. Možná to moc dramatizuju, ale zajímá mě čím by to mohlo být.
Děkuji všem za odpovědi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.07.2017 14:23 Muž motýlek [275] Re: Dynlik
tuhle jsem nikdy neměl, ale podle velikosti bych tipl, že hejno by mělo mít tak 20+ ... 6 opravdu není hejno - i člověk si přivodí nejvíce nemocí a strádání stresem ...
jinak nádherná rybka - docela mě to inspirovalo ;-) ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2017 14:46 Muž Dynlik [0] – Tetra ohnivá - separace od hejna
Zdravím.
Tahle věc se už možná stala několikrát, ale teď už mě to zarazilo. Z původního hejna o 6 kusech během 2 měsíců pošly 2 kusy. Jeden nenalezen, druhá tetra zběsile dělala kotouly a byla utracena v agónii. Obě se většinou stranily hejna (mimo krmení).
Teď když jsme hejno doplnili na 10 kusů, zase se jedna straní hejna (jen občas, někdy je s ostatníma) a najíždí po skle nahoru a dolů. Ráno se trochu klátila. Je možné že je prostě slabší a ostatní se ji snaží vyštípat (občas jí nahání jiná tetra). Otrava to asi nebude, to by to měli všichni?
Děkuji za názory.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2017 16:28 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: fingerstyle
-jedná se o reakci na to krmivo
- ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2017 15:45 fingerstyle – Záspa ?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Nevím jestli to mám nějak řešit,ale asi u dvou mých teter ozdobných je něco jako zácpa,nebo co.Jako kdyby nemohli vytlačit výkal a jak jsou průsvitný,tak to jde celé vidět i v útrobách.Včera jsem krmil poprvé mraženýma (rozpouštěnýma) patentkama.Jestli to má nějakou souvislost.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 13:10 R Muž ctibum [6908] Re: majka0007
Ten seznam ryb v prezentaci odpovídá skutečnosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2017 13:00 Žena majka0007 [108] - Amerika
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím,
v mojom spoločenskom akváriu som si všimla, že jednej tetre žiarivej akoby odstávali na jednej strane žiabre... V akva atlase chorôb som nič také nenašla... natočila som to, od 0:25 to vidieť najlepšie: www.youtube.com/…
- mám aj fotky ale asi nic moc... to video by mohlo byť lepšie
Nádrž, kde pláve: rybicky.net/nadrze/13557
Je to už dlho založená nádrž, posledné čistenie pred 2-3 týždňami... mix rybiek v popise
Vedel by niekto, čo by to mohlo byť a či sa s tým dá niečo robiť? Ďakujem pekne za zdieľanie skúseností. :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 18:32 R Muž romant [27987] Re: calmar
Výměna vody je prospěšná vždy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2017 18:21 calmar Re: romant
Po skoro dvou dnech žádná změna; bylo by dobré před tou eshou 2000 vyměnit nějaký díl vody, aby se snížila koncentrace soli, nebo je to jedno? Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:26 R Muž romant [27987] Re: calmar
Vypadá to jako nějaké zaplísnění. Vyměnit polovinu vody, lehce zasolit(polévk. lž. na 50 litrů) o 2 stupně pomalu zvednout teplotu a sledovat. Pokud do dvou dní nedojde k zlepšení, použít přípravek eSHa 2000, dle návodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:19 Muž 1965 [35] Re: Brezina4
Brezina4 napsal: Jedna Tetra ma zjezene supiny a bilou tečku na cumaku. Bohuzel na fotce toho neni moc videt?
rybicky.net/nemoc/vodnatelnost
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2017 19:14 calmar – Tetra červenoústá
Fotka k příspěvku Dnes jsem na ostravské burze dokupoval nějaké tetry červenoústé a pár hodin po jejich vypuštění se jedné starší tetře (tedy ne té dokoupené) objevila za hlavou větší bílá bulka, výrazně vystupující a ohraničená. (Jinak se chová normálně.) Fotka není moc kvalitní, ale je to tam trochu vidět. Našel jsem na fóru něco, co vypadalo podobně, ale prý je to nemoc jen neonek.
Nevíte někdo, jak to léčit? Vyčkávat? Hned přelovit do karantény?

Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2017 16:33 Muž Brezina4 [0] – Co je to za nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna Tetra ma zjezene supiny a bilou tečku na cumaku. Bohuzel na fotce toho neni moc videt?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.01.2017 15:06 Nikola – Bila bulka u pusy
Fotka k příspěvku Zdravim, mame prvni akvarko a dnes jsem si vsimla,ze jedna tetra cerna ma bilou bulku u pusy, prosim poradte co s tim? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 21:08 R Muž romant [27987] Re: Hofi
Jasná vodnatelnost, šetrně utratit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 21:07 Hofi Re: Hofi
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak jsem ji odchytla a posílám ostatním,aby věděli jak to vypadá :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:31 R Muž romant [27987] Re: Hofi
Separovat, tohle vypadá na problém uvnitř duriny břišní, tedy třeba na přemnožený bakterie a měl bych podezření na infekční vodnatelnost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 20:25 Hofi – tetra paraguayská nemoc?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Naše Tetra už 3 týdny tloustne.Myslela jsem,že má jikry tak byla na týden v jiné nádrži se samcem,ale nic se nedělo tak jsem je vrátila,ostatní jsou O.K.Nevím co s ní.Poradíte?Děkuji
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933?od=101