Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Tetry - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Tetry - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2020 11:37 Žena tanula [8]
Fotka k příspěvku Dobrý den, před týdnem jsem na burze koupila tetry červenoústé,po dvou dnech jsem jim na ocase našla bílý povlak,udělala jsem čtyřdenní kůru ESHA2000,o víkendu vyměnila vodu,rybky stále umírají a nacházím pořád nově postižené, poraďte,prosím, co je to za nemoc a jak léčit.Dik
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.07.2020 22:20 Muž Passenger77 [524] - Rostliny – Podlouhlé hovínko
Ahoj všem,
všiml jsem si, že jedna slabší Tetra ohnivá za sebou tahá delší hovínko světlého, až bílého zabarvení. Zatím jsem to zaznamenal 2x dny po sobě. O tomto konkrétním kusu jsem si myslel již začátkem roku, že uhyne, ale furt se drží, přijímá potravu, ikdyž nevypadá zdravě. Ostatní rybky jsou bez příznaků a v kondici. V poslední době jsem žádné živočichy nepřidával, leda rostlinky prošlé HM lázní.
Tento problém mám poprvé a nevím, o co jde a co se s tím dá dělat? Díky předem za radu či návrhy (utratit, léčit atd.) ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 19:48 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: _ucx_, FischMan59
- máte pravdu s tím pH palec
- už několikrát se zde ta problematika řešila, vesměs z Brna
- loping by tomu i nasvedčoval, mělo by být přítomno i zarudnutí v oblasti žaber, zrychlené dýchání
- v karanteně by skutečně nemělo být nic, platí to většinou pro ryby co jsou evidentně nemocné, pokud však máme ryby, které vizuálně nejsou (nemají příznaky) může být použita, založená nádrž, jako karanténa nových ryb
- ty červenoústé jsou choulostivějši než ty pandy, tak ta reakce může být pouze jednostranná ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.06.2020 18:33 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: FishMan59
Výrazný rozdíl v pH vody? Tepelný šok? A mimochodem, dno a rostliny do karanténní nádrže fakt nepatří.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:53 Muž FishMan59 [-4] - SumciRe: lacewings
Děkuji za odpověď, no Pandy byly taky z burzy, tak proto.
Jinak z 15 ryb už mám v průběhu dne 3 :-( říkám si že plíseň to asi nebude co? To by nebyla taková rychlovka, ryby když už jsou na tom špatně, tak jsou u dna břichem vzhůru, když do nich drbnu, tak jakoby se snaží plavat ale dělá takové loopingy hmm tak je musím postupně utrácet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 17:43 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: FishMan59
- léčivo pandam neuškodí, pouze oslabi jejich imunitu
- trochu nechápu souvislost, proč v karanteně bylo už tolik ryb, před vypuštěním těch červenoústých
- závěr, nové ryby léčit zvlášť ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2020 12:06 Muž FishMan59 [-4] - Sumci
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý, Tetry Červenoústé z včerejší Akva Tera burzy v Brně. Přes noc jsou 4 po smrti, asi plíseň že? V 50l karanténí nádrži, jsou tam však s nimi poměrně dost Panceřníků Panda mladých. Zatím léčím Esha 2000 a mám o pandy tedy trochu obavu, jestli je léčivo neotráví. Ještě taky 3 mladí ancistrusi. Takže dotazy zním, je to plíseň? Esha 2000 dobrá na plíseň? Pandy a Ancíci zvládnou Eshu? Popřípadě màm k dispozici své velké akva 112l kam bych eventuálně mohl pandy přehodit, ale do něj rozhodně nechci plíseň zatáhnout. Co tedy navrhujete? Děkuji moc za odpověď
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   28.04.2020 21:58 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Tomáš
- zřejmě následek poranění oka a následný zánět,
- pokud to není dlouhodobé, tak odlovit a zkuste eSHa 2000, léčba 3 dni dávkou prvního dne,
- v opačném případu bych volil utracení ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2020 22:37 Tomáš – Tetry vypoulené oči
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den prosím o radu mam 500l akva 3 roky vše celkem funguje. Občas Tetry Krvavé a Fantom vyboulené oči a celkově ryba chřadne až umře. Vodu měním 1x týdně 30% odstátou.
V akva Skalary Tetry.. viz foto děkuji za reakci
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2020 16:39 Tomáš – Fleky
Včera jsem koupil Tetry a dnes jsem si všiml zvláštnich fleků na těle u některých z nich. Akvárium je asi měsíc založené. Děkuji všem za odpovědi.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2019 21:44 Evita – Tetra krvavá
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý večer,nevíte náhodou někdo,jakou nemoc mají moje Tetry a popřípadě,jak léčit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2019 20:22 Muž Lampal [6] – Tetra cervena
Fotka k příspěvku Zdravim ve spolek, jedna tetra ma podivny ocasek za sebou, jakoby to slo z ritniho otvoru, uz par dni. Nekdo nejakou zkusenost, prosim, lecit nebo odstranit?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.05.2019 07:56 Muž Papik [617] – Plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Jedna ohnivka se před čtyřmi dny zasekla mezi molitanem a sklem. Zřejmě sebou různě mrskala, protože když jsem si jí všiml, tak byla břichem vzhůru. Po odtažení molitanu vystřelila do akvárka jako blesk.

Za dva dny jsem si všiml tmavé skvrny na boku, předpokládám, že je to ta samá rybka. Je to podlitina či otlačenina z uvíznutí, plíseň nebo snad něco horšího? Zatím se chová normálně i normálně žere.
Na fotografiích je z obou stran. Samozřejmě se neustále točila tou zdravější stranou a tmavou skvrnu ukazovala vždy jen na mžik...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2019 11:44 Silviebaris Re: Darkie
Betta s neonkama není dobrá volba,betta má uplně jiný teplotní nároky...To akvárium má jen 28litrů hmm ...to je malý na ty neonky,nevhodný podmínky.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2019 11:41 Darkie – Podivné bílé a černé vředy na tlamičce - poraďte
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před nějakou dobou se u některých mých neonek objevily tyto vředy. U většiny jsou bílé ale u asi dvou černé. Ty které jsou na tom hodně špatně to mají i na ocase. Krom toho že vypadají jako zombie se mi ale jinak zdají v pořádku, žerou, jsou čilé, dovádějí spolu... Na internetu nemůžu najít co by to mohlo být, napadá mě jen tuberkuloza (ale chybí příznaky hubnutí, apatie, propadlého břicha a zkřivené páteře) nebo nějaká plíseň (ale vypadá to více jako vředy/výrustky než chomáčky plísně). Poraďte prosím, nechci aby moje rybičky trpěly.
Vodu se snažím vyměňovat každý týden 1/3 a teplotu udržuji na 24-26°C. Přidávám CO2 a antialgaen.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.04.2019 11:21 R Muž Anthrax [4787] Re: Gabriela
Bez fotky těžko říct. Nemůžou být jen přežrané? Zkusil bych pár dní nekrmit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2019 11:17 Žena Gabriela [1] – Neonka modrá
Dobrý deň. Mám 7 neoniek modrých a 2 z nich majú nafúknuté brušká. Neviem čo to môže byť za chorobu, ale vodnatelnosť to asi nebude lebo NEmajú zježené šupiny a ani vypuklé oči. Potravu zatiaľ prijímajú normálne a aj plávajú tak ako ostatné.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2019 17:20 Muž DanielCoufal [1]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Poradíte? Jen jedna rybka.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 16:59 Olin Re: Nanobot
Osobně si myslím, že kolísavost teploty o 2 stupně je celkem dost.A přitvrdil bych na výměně vody. Aspoň 1/3 týdně (Můj názor) zkusil bych to přeléčit eshou 2000 dle návodu.
A teplotu bych určitě zvýšil. Možná s mým názorem ostatní nebudou souhlasit, ale jak jsem již psal ... tyto ryby jsou celkem náročné na vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2019 12:45 Muž Nanobot [1] Re: Olin
Snažím se každý týden měnit 20% vody. 8.2. jsem měl NO3 100 mg/L a NO2 na nule. Moc jsem nebyl doma a vodu jsem měnil asi jednou za měsíc. Teď mám NO2 na nule a NO3 25mg/L. Teplota celkem kolísá 23-25°C.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   20.03.2019 07:17 Olin Re: Nanobot
Zdravím, jak často měníš vodu? Dusičnany měříš? Tetry červenoústé jsou celkem náročné na čistou vodu. Teplota 25-28°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2019 23:32 Muž Nanobot [1] – Tetra Bleherova
Fotka k příspěvku Ahojte, včera jsem si všiml u mé tetry bílého kruhu okolo oka. Hledal jsem na netu a nic podobného jsem nenašel. Vůbec nevím co to je a proč to je :-D Setkal se s tím někdo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.02.2019 15:56 Žena paní Cthulhuová [4] - pidiryby, betty a vodní prales
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tetra červená - koupené nedávno - zverimex. Jedna ryba měla na bradě nejdříve bílou bulku (vřídek, pupínek, tečku...) už jsem nestihla vyfotit, teď je to buď prasklé nebo rozedřené, (hojící se?), prostě už jen červené. Ostatní ryby se mi zdály po pár dnech jakoby matné, šedobíle potažené (ne sliz, ale v určitém úhlu jakoby zaprášené - jednolitý povrch ne tečky, jako krupička) Esha exit + 2000 stav nezměnila. Lék na plíseň také ne - antimykotin. Jinak jsou ryby čilé, žerou, neprojevují se "nemocně". Za radu zkušenějších, co to je a co s tím budu ráda.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 21:43 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
Jestli tam máš šneky, ta ti ji chcíplou zvládnou rozebrat za pár hodin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 16:44 pavel1234 – Zmizela
Tak už tam není. Buď mi uplavala nebo ji sežrali ale to je asi pitomost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:49 pavel1234 Re: Wanderer
Všechny ryby v tom akváriu byli před výměnou vody v pohodě. Až dneska, jsem ji viděl, jak tam takhle zapadla. Napadlo mě to, že tou výměnou 40% vody, jsem ji jen uškodil. Nebo druhá varianta je ta, že mám určitě malý objem filtrace. Už abych měl novej filtr.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 10:47 pavel1234 Re: ctibum
Ve 250ti litrové s akarama.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 07:41 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: pavel1234
I kdybys vyměnil 80% vody (za předpokladu stejné teploty), tak to s ní tak nezacvičí. Tam bude jiný problém.

No a tuhle bych dal do mrazáku, tu asi už nezachráníš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 07:25 R Muž ctibum [6926] Re: pavel1234
V jaké to je nádrži?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2018 06:54 pavel1234 – Divná tetra.
Fotka k příspěvku Dobrý den,
dnes ráno jsem uviděl tuto tetru hlavou v rostlině. Šťouchl jsem do ní ale nic. Dýchá ale nehýbe se. Výměnu 30% vody jsem dělal v neděli. Udělal jsem ale asi 40%, takže o něco víc. Filtr o ničem, ale příští týden to budu mít. Nějaké rady co s ní? Děkuji. Mám jich tam moc na můj filtr. sad
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 18:09 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Přečetla jsem si pár příspěvků ohledně tohohle a vypadá to, že to nejspíš bude ono. Podle mě je to něco jako lymfocystis, zkrátka taky virového původu, proto na to nezabírá běžná léčba a proto se taky může vyskytovat nárazově i u ryb, které dlouhodobě žádný problém neměli, je to zkrátka ve "vodě". Zajímalo by mě jenom, kdyby v akva nějakou dobu žádné tetrovité ryby nebyly, jestli by po čase ten sajrajt nevymizel... i když viry jsou zrádný v tom, že dokáží v nějakém neaktivním stadiu vydržet poměrně dlouho :-( Takže asi nezbývá, než se s tím smířit a snažit se to eliminovat těma údržbama. Díky za odpověď, aspoň už mi to tak nebude šrotovat v hlavě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2018 18:00 R Muž afc1886 [14703] Re: Kikyo
Měl jsem tady kdysi úplně stejný dotaz a pravidelná údržba je to pravé ořechové. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2018 17:56 R Muž romant [27987] Re: Kikyo
Mezi akvaristy to má rozšířený název, jako "moribundus neonkový", nikdo prozatím neznám nikoho nebo nějaký relevantní zdroj to nespecifikoval, nezařadil jako nějakou konkrétní nemoc, ale samozřejmě se můžu mýlit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2018 17:47 Žena Kikyo [2] - Cichlidy
Mě by ale opravdu zajímalo, o co se přesně jedná. Zatím mi nikdy nikdo nebyl schopný říct, co to je za nemoc. Tak to asi není zas tak běžné, ale opravdu se s tím potýkám už 2 roky, co jsem akva založila. Byly doby, kdy to bylo lepší, ale i při pravidelné údržbě se mi to občas objevilo... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.11.2018 17:42 R Muž afc1886 [14703] Re: Kikyo
Já si myslím, že rada je jednoduchá a ty sama jí víš. Pravidelná údržba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   17.11.2018 17:39 Žena Kikyo [2] - Cichlidy – Nemoc tetrovitých
Fotka k příspěvku Chtěla jsem se zeptat na tuhle nemoc. Už jí mám v akva poměrně dlouho, vždy vyraší nejvíc, když delší dobu neudělám údržbu. Trpí mi na to neonky a tetry červenohlavé a když jsem měla asi před rokem tetry královské, tak ty taky. Na jiných rybách jsem to nikdy nepozorovala. Je to průhledný vřídek, vevnitř bílý, který vzniká jakoby pod kůží. Nejhůř napadené kusy mají těch vřídků nepočítaně. Dřív jsem ty ryby s tímhle utrácela, ale pak jsem četla i o virových onemocněních, na které prakticky léky nejsou a jediné, jak s nimi bojovat, je prevence - vhodné podmínky, pravidelné údržby atd. Utrácet jsem ty ryby přestala, když jsem zjistila, že se mi to po čase stejně objevuje i na nových jedincích, tzn. že je to asi ve vodě a nic moc s tím nejde udělat. Myslela jsem si, že je to lymfocystis, ale ten popisují jako květákovité útvary, tohle jsou opravdu jen jednoduché vřídky. Někdo mi psal, že to je krupička, ale tohle opravdu krupička není, to poznám. Krupička je povrchová, tohle roste jakoby pod kůží... zajímalo by mě, jestli je to ten lymfocystis nebo třeba něco jiného, s čím by se dalo něco dělat. Už mě nebaví, že nové ryby, které jsou v akva chvíli, tak jim to často vyraší a některé to nepřežijí. Jiné sice s tím dokážou žít a dokonce jsem zaznamenala, že některým jedincům to po čase zmizí (další věc, co na svědčuje tomu, že se zřejmě jedná o virové onemocnění, které souvisí hlavně s imunitou a celkovou odolností ryby). Mám to v 300l akva, takže celé to předělat a založit znovu zatím asi nepřipadá v úvahu. Už jsem přemýšlela i o tom, že bych se tetrovitých ryb prostě vzdala :-(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2018 22:57 Muž Neuro [19]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravim. U mojí tetry císařský jsem si dneska všiml, že má nafouklé břicho a zježené šupiny, což vypadá na vodnatelnost,ale ale žádných vodnatých puchýřků jsem si nevšimnul a navíc plave při dně, což na vodnatelnost taky moc nevypadá. Nenapadá Vás někoho co by to ještě jiného mohlo být?

Jelikož jsem musel do práce tak foto dodám zítra.

Edit: Líp se mi ji bohužel nepodařilo vyfotit.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 21:35 Muž Dynlik [0] Re: lacewings
Pokusím se dodržet :-) , zkusil jsem krmit novým krmivem - zatím bez valného úspěchu. Snad bude líp, až si zvyknou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:46 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dynlik
-měnte 3l každý den ,nebo ob den 6l ,tak týden nejméně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 19:37 Muž Dynlik [0] Re: lacewings
Dík. Takže vodoléčba - bude stačit co 2 - 3 dny?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.04.2018 18:52 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dynlik
-a nezapomenout na tu vodoléčbu ,třeba méně vody a častěji
-střídmost v tom krmení ,raději vícekrát a méně ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2018 18:24 Muž Dynlik [0] Re: lacewings
Tak jsem se pokusil sehnat nějaké hodnotnější krmení potlesk - Hikari micro wafers a TetraMin vločky.
Pokusím se krmení rozložit do menších dávek četnějších, než je jednou denně. Nevím jestli má ryba z obrázku zácpu nebo ne, ale pokud tušíte, jak by jí šlo pomoct, nebo co jí je, tak sem s tím. Opravdu nechci, aby mi pošla další ryba (pokud se teda dožije zítřka).
PS.: předem říkám, že shánění epsomských solí a sloučenin všeho druhu není v mých silách ;-)
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   12.04.2018 00:34 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dynlik
-vývoj ryby je vždy ovlivněn prostředím a krmivem
-je zcela možné ,že jste se dostal do doby ,kdy ryba je ve stádiu ovlivněné právě uváděnou problematikou prostředí a dost často podávaným krmivem ,které neobsahuje třeba určitý druh potřebné složky ,k plnohodnotnosti vytvoření funkce imunitního systemu
-hovězí srdce ,no a problem je hned ,určitě kupované ,jedna mnoha problematik ,nepravidelnost podávání ,tím se nedostatečně vytvořené enzymové složky ,nastává fáze nestravitelnosti příjmu krmiva ,což může vyvolat zánětlivé stavy vnitřních orgánů a tím související mortalitu
-problematika je vskutku veliká a to uvádím pouhý zlomek
-krmiva značek Hikari ,Dennerle ,JBL ,dokonce třeba i Tetra Min je (v této fázi pro rybu) tím lepším krmivem ,ryb máte poskrovnu ,tak jim dopřejte to "nej" co se dá koupit ;-)
-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 20:20 Muž Dynlik [0] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dík za odpověď. Gupky už v nádrži poměrně dlouho nejsou. Voda se mění třetina objemu každý týden. Takže tedy nasadit nějaké různorodější a prémiové krmivo? Co přesně si pod tím mám představit?
PS: Podařilo se mi udělat nějaké fotky, na jedné je další, evidentně ne úplně zdravá ryba a na druhé je jedna ze 6 ryb, které jsou v pohodě. Zkoušel jsem krmit mraženým hovězím srdcem - rybám se příliš nepozdávalo.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.04.2018 15:50 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Dynlik
-SAK 55, Dajana DAPHNIA, mražené patentky, vločky DAJANA Basic,+ 9 teter ohnivých + guppy + ten obsah litrů ,tak to prostě vždy někdy časem narazí na nějaký problem
-základní druhy krmiv a bordel voda ,tam bych viděl problem
-začal bych s častější výměnou vody a koupit nějaké prémiové krmivo pro ryby , ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2018 15:29 Muž Dynlik [0] – Ohnivky - nemoc
Ahoj,
nedávno jsem tu řešil úhyn jedné z 9 teter ohnivých v mé nádrži. Tu jsme nakonec byli nuceni odlovit, bohužel, objevily se další. Jedna ryba byla už ráno špatná, bílá jako stěna a teď už to má za sebou (ani vyndat nepůjde, zpracovávají ji japoniky). Druhá je pro změnu abnormálně tlustá. Jinak se ryby chovají vcelku normálně - schovávají se a vykukují z pod listů. Netuším co to je, voda se mění každý týden, parazity jsem nezpozoroval. Rybám může být kolem 2 let.
Dík za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:52 Žena Morticia [118] Re: Maq
Jako vyvařit ty olšové šišky a nalíp při výměně do akva, když najdu "nemocnou" rybu? Ale asi i tak jich tam pár přidám, mě se to vcelku líbilo.
A ano, vyznělo to tak,že při KAŽDÉ výměně vody přidává sůl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:33 Maq Re: Amatértom
To ale není prevence v pravém smyslu. To je nespecifická podpůrná léčba, něco jako v Coldrexu extra dávka vitamínu C. (Ostatně pokud jde o Coldrex, paracetamol a kofein taky vlastně neléčí, spíš ulevují.)
Ty jsi to ale prve vyložil tak, jako že sůl dáváš při každé výměně vody. A proti tomu mám námitky; většina ryb a rostlin to nerada a působí to spíš jako stressový faktor.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:26 Maq Re: Morticia
Někdo dubové listy a olšošišky háže do akvárka. Je to pěkné a má to ten bonus, že krevetky, šneci a tak na tom najdou leccos xnědku.
Ve Tvém případě bych ale postupoval jinak, a udělal si vývar z olšošišek bokem a nalil do akvárka jen ten. Je to o něco "hygieničtější".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2017 11:06 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Maq
Já když uvidím škrábance na nějaké rybě, tak prostě preventivně sůl přidám.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 10

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 8124x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3933?od=51