Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to pancéřníček?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:44 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Fisulka
No u téhle formy už vlastně z ničeho. Ale je to nejvíce prošlechtěný a nejlépe množitelný pancík, počítám že je to on. Navíc proč dělat albína z něčeho náročnejšího když výsledek by byl stejný X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:38 Žena Fisulka [0] – Re: Deathbull
Můžu se zeptat z čeho se určuje, že je skvrnitý?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:34 Muž Deathbull [1928] - Cichlidy – Re: Fisulka
Corydoras paleatus albino long fin. Prostě pancerníček skvrnítý zavojový albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2010 20:29 Žena Fisulka [0] – Jaký je to typ pancéřníčka?
Fotka k příspěvku Ahoj, chci se zeptat, jaký druh tohoto pancéřníčka to je? Nenašla jsem ho mezi druhy co tu jsou, zda tu je, tak nebyla fotka, omlouvám se. Tak prosím poraďte. Někdo mi i říkal závojnatý, ale nevim, raději se zeptám :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:26 Žena bluedream [245] – Re: vlacek
Ono to s tou identifikací podle ploutve nebude tak horké. Mám i samičku s krásně tmavě flekatou hřbetní ploutví. Řekla bych, že od těch dvou cenťáků se vybarvuje (nemám odhad, jak to plave v akva a nemůžu to plácnout na metr stydim ). V každém případě jsou samičky buclatější v bříšku a samci drobnější. Ten rozdíl je tam krásně vidět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:19 Darec – Re: vlacek
asi to bude ten drobný, na jedné fotce vypadá dost podobně. V akvaristice měli jen toho jednoho a jednoho zeleného, zkusím se poptat, či si nepamatují, co mi prodali.. Ale i tak díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 16:00 Muž vlacek [402] – Re: Darec
Asi tedy nemas moznost poridit dalsi ze stejneho zdroje :-(
Cumim na ty fotky znovu a znovu a ja laik si neodvazim rict tak ci tak hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:45 Darec – Re: vlacek
zatím mám dohromady 3 pancéřníčky, a právě mu chci ještě dokoupit, ale nevím který druh přesně no..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:42 Darec – Re: bluedream
jo vypadá takhle. Takže to je ten elegans?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:36 Muž vlacek [402] – Re: bluedream
Kdy se mu vybarvi hrbetni ploutev, je-li to samecek (coz vypada jako jeden z identifikacnich znaku)?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:25 Žena bluedream [245] – Re: vlacek
Potěr eleganse. Cca 1,5-2cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:19 Muž vlacek [402] – Re: bluedream
Nanus? Kdyz prohlednu fotky zde v atlasu u "nanuse", tak je rozhodne blize tomu, nez co ma Darec nez pygmaeus (ac to treba ve skuutecnosti nanusove nejsou, viz planetcatfish). Take velikost ocasni ploutve by tomu nasvedcovala. Pygmejici ji maji mensi v porovnani k telu. 2.5cm je uz slusny pygmaeus a uz se jinak nevybarvi, takze by se pruh na brise (on je teda az od ritniho otvoru dal) nemel objevit.

@Darec: stejne by jsi mu mela prikoupit vice kusu a ne jen jeden. Potrebuje hejno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 15:08 Žena bluedream [245] – Re: Darec
Fotka k příspěvku Takhle nevypadá?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 14:32 Darec
Fotka k příspěvku ještě jedna foto, ale asi jsou všechny slabé
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2010 14:32 Darec – Re: vlacek
Fotka k příspěvku černý pruh na břiše nevidím, a vyfotit ho je těžké, pořád plave a nezůstane stát.. Ale je fakt, že hřbet tak tmavý zatím nemá. Je asi 2,5 cm dlouhý zatím, donesla jsem ho se zeleným, a ten mi přijde, že roste rychleji. Asi nezbyde než počkat, jestli ještě vyroste (jen jsem mu ještě chtěla koupit samičku)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:48 Muž vlacek [402] – Re: vlacek
Tak nevim, jak to s tim nanusem nakonec je. Kdo vi, co plave v akvarkach vsem tem, co ho tu na rybickach "maji":

"Only ten specimens were collected by scientists and are stored in museum collections and it's a very infrequent aquarium import. The description of the fish doesn't help with identification as (a) there are now several other similar species described and (b) the type material was sub-adult or juvenile fish."
By planetcatfish
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 21:24 Muž vlacek [402] – Re: bluedream
Fotka k příspěvku Pokud je vazne maly, tak jich podobnych muze byt vice druhu, ale ten zeleny vedle nej vypada uz docela vyspele, takze mam pocit, ze az tak maly uz nebude. Mojich pet je v rozmezi 2-3cm. Jinak ale s nimi zacinam, tak me berte s rezervou. Jen jsem si vsimnul, ze ten na fotce neni uplne to co mam ;-) I ten nanus to podle mne muze byt. Jinak se divam casto na
www.planetcatfish.com/…
A pokud nanus je az 5cm velky, je vyrazne vetsi nez pygmaeus. To by pak vice sedelo k te fotce se zelenym, ale bez meritka tezko soudit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:26 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: vlacek
Teď na to koukám. I ten hřbet by měl být tmavší. Takže beru pygmaea zpět. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:19 Žena bluedream [245] – Re: vlacek
Jestli je ještě malinkatý, tak stejně vypadá potěr od c. elegans než doroste do normál velikosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:14 Muž vlacek [402] – Re: Darec
Ja bych si tak jisty s tim pygmaeusem nebyl. Pet mi jich tu plave a vidim rozdily ve stavbe tela (delka vs vyska) a velikosti ploutvi (moji maji kratsi ocasni a hrbetni) Chtelo by to lepsi fotku. Ma jeste tmavy pruh oplne dole na brise? Chce to lepsi fotku. Jak je velky?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 20:05 Darec – Re: Maza
děkuji mooc:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.10.2010 19:42 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Darec
...dno je z jemného akvarijního štěrku...
Aha, tak to pak ano. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:37 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Darec
Na 99% C. pygmaeus :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 19:25 Darec – Re: Sid
Kytky je jen kousek, který se odlomil, celá je jinde, a dno je z jemného akvarijního štěrku, a nevypadá, že by jim vadilo..Ale dotaz byl na něco jiného
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 15:10 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: Darec
To je za trest, to dno... hmm Chudák kytka. :-O A rybka taky...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 14:16 Darec – Re: capko
Fotka k příspěvku Díky, toho zeleného poznám, a pořád se hýbou, zkusím ještě jednu fotku. Snad bude lepší. Taky mám pocit, že je to teda asi ten malý či drobný, ale nejsem si jistá.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 11:23 Muž capko [40] – Re: Darec
Z tej fotky je ťažké poznať o aký druh panciernička sa jedná,nie to ešte určiť pohlavie.Podľa mmňa by to mohol byť aj pancierniček malý.Ten pri ňom vyzerá na zeleného X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 10:16 Darec – co je to za pancéřníčka
Fotka k příspěvku Ještě jedna fotka
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.10.2010 10:12 Darec – Co je to za pancéřníčka?
Fotka k příspěvku Ahoj,neporadil by mi prosím někdo, co je to za pancéřníčka? Je to P. drobný? A sice je fotka špatná, ale netušíte i jestli je to sameček nebo samička? Díky mooc.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 17:48 Muž Killer [133] - Sumci – Re: stetinka
Nesmíš bejt citlivka, nebýt takových lidí, tak zverimexy krachnou..naštěstí jich je dost
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.10.2010 13:44 Žena stetinka [270] – Re: RAP
trefné, ale mě se koulí slzy. Strašně ráda bych se nechala najmout od nějaého kontrolního úřadu a chodila tyhle lidi pokutovat. Nebo třeba zub za zub, oko za oko,...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   07.10.2010 10:13 RAP
Opět jedno hloupě smutné téma. Ovšem přeci jen mě něco rozesmálo:
"Sárinečko: Prosím tě, vylej všechnu vodu a zalej to olivovým olejem, extra virgin, hoď jim bobkovej list. Přeju dobrou chuť! Stetinko gratuluji, velmi trefné. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2010 09:45 Žena Linduš [166] – Re: NASREDDIN
skvělý, zas jeden, co se ptá, ale odpovědi ho nezajímají.
pěkné týraníčko rozzureny
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 19:30 Muž NASREDDIN [1383]
švíco napsal: Jestli tohle není vtip, tak potěš.... :-O
Bohužel není a bude hůř sad
www.akvarko.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 18:09 Žena Linduš [166] – Re: sajfrdík
řiď se atlasem, je tam minimální velikost nádrže i počet. nanus aspoň 5x
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 17:05 Žena stetinka [270] – Re: sajfrdík
kolik chceš dalších ryb?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 16:12 Muž sajfrdík [14]
a kolik jich tam dam?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 16:10 Žena stetinka [270] – Re: sajfrdík
vyber si nějaké menší druhy, třeba naníky (corydoras nanus)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 15:55 Muž sajfrdík [14]
chtěl bysem se zeptat.stačí na pancéřníčky 30 litrů?kolik jic tam můžu dát?budu mít ty pancéřníčky zelený nebo ty skvrnitý
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.10.2010 15:40 Žena Linduš [166] – Re: sárinečkaa
do 12l žádného pancéřníčka naprosto nedoporučuji tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   06.10.2010 14:36 švíco – Re: sárinečkaa
Jestli tohle není vtip, tak potěš.... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2010 14:16 sárinečkaa – pancéřníček
Ahoj jsem začátečník a ve zverimexu mi doporučily do 12 litrového akvária bojovnici samečka a 1 pancéřníčka bojovnice se má k světu nevadí jí že je sama jen s pancéřníčkem ale pancík je nějakej smutnej že je sám. občas vyplave i nahoru ale řekla sem si že dneska sjedu pro další pancíky ale nevím kolik jich tam ještě můžu dát tak 1-2 co si myslíte? a ještě čím ty pancíky mám krmit? jinak mám v akvárku jen umělé kytky to mu snad nevadí díky za odpovědi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 16:15 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumci – Re: Anett
www.akvarista.cz/…
s tím množením moc nepočítejte ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 01:05 Anett – Re: Oskar.
Jéé..děkuju moc..!..a já už skoro rok žiju v přesvědčení že mám v akvárku pancéřníčky..! :-D ale ted zrovna se jedna z nich zaplnila jikrama a já sem chtěla vědět něco o tom jak postupovat dál aby jich pak aspon pár přežilo...jenomže jak se mám o tom něco dozvědět když ani nevim co je to za rybu..?. :-D no tk ještě jednou mockrát děkuju.. potlesk :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 00:55 Muž Oskar. [23] - Amerika – Re: Anett
Tohle není pancéřníček ale mřenka pákistánská rybicky.net/atlasryb/mrenka_pakistanska
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.08.2010 00:53 Anett – ??pancéřníček
Fotka k příspěvku Prosím vás co je to za druh Pancéřníčka...?...přišla sem k nim náhodou a bylo mi řečeno že jsou to pancéřníčci...a nikde na internetu se nemůžu dohledat co by to mohlo být za druh....omluvte kvalitu fotky...jsou strašně aktivní a dá mi zabrat abych je vůbec vyblejskla... :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 19:00 Žena basa1313 [18] - Parmičky
je to fakt on aj ja ich mam :p skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:27 Muž jdobry [13]
Díky moc všem!! Je to tak jak říkáte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 18:13 Muž vaclavel [0] - Cichlidy – Re: jdobry
Fotka k příspěvku Je to pancéřníček skvrnitý, teď v sobotu jsem si je taky kupoval. ahoj Pancéřníček kropenatý by byl podstatně větší cca. dorůstá 18 cm. Vzhled viz. foto. hop
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2010 16:44 Žena Gigi [4] - Cichlidy – Re: jdobry
Myslím že to je skvrnitý, mám taky a vypadá takto ;)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/368?od=351