Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Jaký je to pancéřníček?

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Copak je to za rybičku? 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Jaký je to pancéřníček?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:06 Žena Steinarka [7] - SumciRe: Steinarka
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 19:01 Žena Steinarka [7] - SumciRe: MarekP
nie nie toto to nieje ani náhodou poslem foto dufam pomôže :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:58 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: MarekP
Taky mě to napadlo, ale je to tak spíš výstřel do tmy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:55 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
To video je opravdu v nízké kvalitě, takže tam toho není moc vidět. Ale možná tenhle - rybicky.net/atlasryb/pancernicek_skvrnity
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:41 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Steinarka
Z toho videa to teda nějak poznat nejde :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:34 Žena Steinarka [7] - SumciRe: kahua
Pandy poznám milujem ich :) ale dnes som doniesla nových krpcov a su na videu už je schválené a pridané nech sa páči pozrite si ho .... potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:08 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Steinarka
A není ani na jedné fotce? Tam jsou taky jen pandíci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
Tak to jo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
rybicky.net/fotogalerie.php…

Toto jsou pancéřníčci panda - rybicky.net/atlasryb/pancernicek_panda

Jiné jsem tam neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 18:02 Žena Steinarka [7] - SumciRe: kahua
no ono tam ešte nieje čakám na schválenie názov videa je "Závojnatý panciernik" aspoň teda myslím hmm
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:49 Žena kahua [223] - MiniakváriaRe: Steinarka
Video je dost nekvalitní a moc tam toho vidět není, možná bych tak tipla, že jsem tam viděla pancéřníčka pandu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:42 Žena Steinarka [7] - SumciRe: MarekP
To nebude možné ale video mám v profile za 2 3 minutky ... prcekje moc rýchly na fotku pózovať sa mu moc nechce. smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:28 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Steinarka
Fotka by nebyla od věci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2014 17:21 Žena Steinarka [7] - Sumci – Závojnatý panciernik
Zdravým mám doma párik panciernikov ... ale závojovú formu nikdy som o nich nič nenasla je podobný zelenkavému alebo ako presne sa ten druh volá ... máte niekto skúsenosti ? coze hop

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 22:39 Muž rudolf [4681] Re: Pepino35
Přijde mi, že vypadají hodně podobně jako ti Urtmanovi - viz fotka z 22.11.2013, tam jim jsou taky dva týdny. Tak je sledujte dál, jak budou vypadat v jednom a ve dvou měsících, ale zatím bych směřoval ke stejnému závěru jako u Urtmana - nejpravděpodobněji Corydoras bilineatus.
JH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:06 Pepino35 Re: rudolf
Fotka k příspěvku A ještě jedna.Je to s nima potíž,moc se jim pózovat nechce :-D
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 20:05 Pepino35 Re: rudolf
Fotka k příspěvku Pohodový večer.Přikládám ještě foto potěru,kterému je cca 14 dní.Nevím jestli to pomůže.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2014 00:32 Muž rudolf [4681] Re: Pepino35
No, ono fotit další dospělce k cíli nepovede. Tohle jsou s největší pravděpodobností C. napoensis nebo C. bilineatus, třetí s odstupem za nimi je C. nanus. A ty podle vzhledu dospělců s jistotou rozlišit nelze. Ale když je odchováváte, poznáte to podle mláďat - popis jejich kresby viz níže, jak vypadá potěr pravděpodobných C. bilineatus v týdenních intervalech je výborně zdokumentováno na fotkách. Já sem snad časem dám taky ten obrázek typické kresby potěru C. napoensis, až ho konečně nechám naskenovat ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 23:57 Pepino35 Re: rudolf
Děkuji za reakce.Pročítal jsem vlákno , porovnával jsem podle fotek zde na rybičkách a na netu.Pokusím se vyfotit ještě další aby se dalo líp rozlišit.Ono je to překvapující,kolik druhů pancéřníčků může být tak podobných.Chovám tyto už dlouho.Daří se jim a množí se.A v konečné fázi si nejsem jistý co vlastně chovám stydim .Všem pohodový večer ahoj palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   03.03.2014 23:30 Muž rudolf [4681] Re: Kubasix
Když si, Jakube, projdeš první dvě stránky tohoto vlákna (při chronologickém seřazení od nejnovějšího příspěvku, začíná to 2.10.2013), zjistíš, že podle fotky jedné dospělé ryby v tomto případě druh neurčíš (stejné konstatování platí pro Pepina35). Na pancéřníčka širokého (Corydoras latus) zapomeň, to je ryba, která v posledních 20 letech vystupovala v evropské akvaristice pod dvěma zcela odlišnými vzhledy, ani v jednom případě to druh Corydoras latus nebyl, a jak skutečně vypadá, nikdo neví, jenom se to tak neurčitě tuší. (A nechoď na mě s tím, že je to tady v atlasu;-), já vím, že to tam je...)
Jaroslav Hofmann
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 22:56 Muž Kubasix [134] - Pancéřníčci, malé tetry a BucephalandryRe: Pepino35
Za mě napský, ale spíš než drobný to bude široký. Uvidíš jak doroste. Jestli přes 5 cm tak je to na 75% napský.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:54 Pepino35 Re: MarekP
Tak ten asi nee, :-) .To pak ještě - že by to byl tygr? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:51 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Pepino35
Ještě přichází v úvahu leopardí. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 21:41 Pepino35 – A jaký že pancéřníček je tento ? :-)
Fotka k příspěvku Tak jsem si myslel že vím co chovám,ale čím víc je informací a člověk se snaží něco naučit a dozvědět,tím míň jsem si jistý.Že by pancéřníček drobný?Nebo napský? nebo že by jiný? :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 22:20 Muž rudolf [4681] Re: Trichopsis
Není mi příliš jasné, proč to sem zrovna teď píšete a ještě jako odpověď mně, ale budiž. ;-) Ono je to o něco složitější, než jak to líčíte, a kolik je to doopravdy druhů a kde jsou mezi nimi hranice, to pořád nikdo neví. Aktuálně jsem se tomuto problému podrobně věnoval v článku, který vyšel v časopise Chovatel 12/2013 (a s příslušným časovým odstupem se v říjnu objeví na Aquatabu).
Jaroslav Hofmann
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2014 19:25 Trichopsis Re: rudolf
Pancéřníček zelený a zlatopásý byl omyl u lidí, kteří z těchto dvou udělali jeden totožnej druh. Ve skutečnosti jsou to dva rozdílné, sobě velmi podobné druhy :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2014 23:34 JoKa Re: rudolf
Dobrý večer, děkuji za pochvalu, opravdu potěší... Však se také mám co ohánět, abych je udržel. Je jich 140 v necelých 100l a to jsou s nimi ještě long fini skaláry, takže lítám s kýblem a měním vodu jako blázen... Chybami se člověk prostě učí... Už mají ale alespoň nějakou velikost, tak půjdou z domu.
Ještě jednou děkuji za identifikaci a trpělivost se mnou...
Budu je tedy udávat jako Pancéřníček dvoupásý a s největší pravděpodobností nebudu lakovat...
Pepik
ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.02.2014 23:13 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
Dobrý den, hezký odchov. Když je třeba vidět na rybu kvůli určení, tak zaschlá kapka na skle až tak nevadí, to je horší černoch v tunelu, kde ty ryby nejsou vidět ;-) Na těch dospělcích není nic, co by mne vedlo k tomu, že je třeba upravit to, co jsem psal 8.12. Tedy není na nich nic, co by vylučovalo variantu Corydoras bilineatus, čistě podle dospělců by to mohl být i Corydoras napoensis, ale toho dost jednoznačně vyloučila kresba potěru. Na druhé straně 100% shoda kresby mláďat s tím, co se udává pro C. bilineatus, tam nebyla, takže asi nejpřesnější je varianta " dost pravděpodobně Corydoras bilineatus".
JH
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:15 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku A poslední. Děkuji, Pepik...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:13 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku A tady jsou konečně ti dospělci... Nejsem si jist, zda-li jsou to přímo rodiče, ale je to ta skupina...
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:11 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku Fotka č.2.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2014 22:09 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku Zdravím po delší době, omladině je 5 měsíců a mám je stále skoro všechny. Udělal jsem chybu, že jsem oba vrhy, co piplám, nacpal dohromady. Teď jich je hromada na poměrně malém prostoru a tak rostou příšerně pomalu... Nicméně už vypadají celkem jinak, než tenkrát, tak bych opět požádal o upřesnění, zda-li je to opravdu Corydoras bilineatus, ale asi nemám důvod pochybovat... Opět se omlouvám za kvalitu fotek, fotograf ze mě asi nikdy nebude, na druhé fotce mám dokonce špinavé sklo...
Děkuji.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 16:37 JoKa Re: Mekii
Kropenáč a je pravda, že ještě prcek. Bude 2x takový...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:24 Mekii Re: grunda
Díky za odpověď. Trošku jsem si to myslela, ale zdál se mi jiný...asi to bude tím, že je to ještě prtě :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.01.2014 00:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Mekii
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.01.2014 00:12 Mekii
Fotka k příspěvku Poradíte mi co je tohle za pancéřníčka? Hledám, hledám a nemůžu se dohledat...Děkuji :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:40 radim Re: novice
Pancéřníček zlatopásý - Corydoras schultzei
a pravděpodobně Pancéřníček skvrnitý - corydoras paleatus albino
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2014 23:35 Muž novice [0] – Jací jsou to pancíci?
Koupil jsem dva Pancéřníčky. Paní prodavačka mi na dotaz co je to za druh, odpověděla světlý a tmavý ne
Co to mám vlastně za druhy? Foto v prezentaci.
Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:51 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku Ještě jedna...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.12.2013 21:50 JoKa Re: rudolf
Fotka k příspěvku Tak tady jsou. Jenom se omlouvám za kvalitu. Už mají jenom "noční" světlo a kvůli měsíční spící dcerušce nechci rozsvěcet...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:39 JoKa Re: rudolf
Ještě pořád mám v plánu, jak jsme byli původně domluveni, že nafotím ten první vrh. Až budou vypadat jinak, než tehdy, kdy jsem je fotil. Oni jsou sice o něco větší, ale stále vypadají stejně... Budu jich muset pár udat, protože si myslím, že už jich je v té rozplavce moc a proto nerostou, jak bych si představoval... Pro zajímavost dám jejich dnešní fotku...

Každopádně, než vynesu ortel, je to dvoupásý (a vytvořím zde kartu, jak mi "nařídil" Romant a napíšu článek, jak mám plánu), tak si počkám na Vaše potvrzení. Nicméně jsem mezitím brouzdal po netu, různých taxonech, biolibech a podobně a mé hledání jenom potvrdilo Vaše popsání druhu, co jste zde prezentoval. Už si začínám být opravdu jistý, že je to on, jenom čekám na to "ano, je to on"...
Zítra nafotím ještě dospělce, ti už mají dnes tmu...
Děkuji za pomoc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 21:22 Muž rudolf [4681] Re: Urtman
Čím víc jich vidím, tím míň mám důvod měnit názor. Stoprocentní shodu nevidím ani s jedním druhem, což může být dáno jak přirozenou variabilitou, tak informačním šumem na úrovni předloh Iana Fullera, ale nejpravděpodobněji mi z toho vychází pořád Corydoras bilineatus. Posléze by bylo ještě zajímavé dát sem pár fotek dospělců, ať už ryb z chovné skupiny, nebo těchto mláďat tak v půl roce (budete-li v té době ještě nějaké mít). Jestli jsem na nějakou fotku nezapomněl, tak dospělce jste sem dal zatím jen jediného. Nemyslím, že by byli všichni vzhledově naprosto identičtí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2013 19:36 JoKa – To Rudolf
Fotka k příspěvku A tady se přišli dva kluci také vyfotit...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2013 19:34 JoKa – To Rudolf
Fotka k příspěvku A jeden sympaťák v detailu...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   08.12.2013 19:32 JoKa – To Rudolf
Fotka k příspěvku Zdravím pane Hofmann. Jedna fotečka pro další identifikaci... Je jim dnes přesně měsíc a tři dny...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2013 19:28 JoKa – 1 měsíc
Fotka k příspěvku Ahoj, tak už je nám měsíc. Poslední fotka z této "vytíračky", zítra se stěhujeme do 90l rozplavky. Tato fotka je pro "vědecké účely" nepoužitelná (je moc tmavá-to iso mě zničí :) ), tak jí dám alespoň sem... Jinak totální mraveniště, při přelovu je spočítám, ale hádám tak 50...
PS.: hajzlíci okružáci nám dlaští tabletky, ale nevadí, ráno zase naběhne ten blázen a dá artémku... ;-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.12.2013 17:10 JoKa Re: DREDRA
Vím, tento druhý výtěr mě nachytal na švestkách a nepřipraveného. Tak jsem je nechal tak jak jsou, nechtělo se mi dno likvidovat, abych si nepozlobil nitrifikační bakterie...
Jinak máš samozřejmě pravdu... palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.12.2013 16:51 DREDRA Re: Urtman
Tak pokud se jedná o vytíračku,tak ta hrubost toho štěrku není úplně ready..ale to jen tak aby řeč nestála....každopádně gratuluji k potomstvu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.12.2013 15:53 JoKa – Pro Rudolfa
Fotka k příspěvku Na této fotce je krásně patrný, přímo ukázkově, ten zmiňovaný pruh přes oko...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.12.2013 15:51 JoKa – Mraveniště
Fotka k příspěvku Zdravím, při dnešním focení se mi povedlo zachytit totální mraveniště, tak se podělím... Ještě týden a jdou do většího, tady se začínají pomalu, ale jistě mačkat...

PS.: okružáky se snažím vybírat a nechat si jen pár dělníků, ale vzhledem k tomu, že se jedná o vytíračku (kde krmím pod tlakem a o 106), tak se přemnožení dá pochopit...
 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 12018x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/368?od=151