Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.10.2013 07:43 Muž Robo [45] Re: Darka
Tak Algumin mám to je fakt, ale když jsem ho včera otevřel a viděl co je to za hnědou hustou hmotu mám veliké obavy jak to dopadne s obyvatelstvem akva. Mám nejdříve vyměnit vodu a pak přidat Algumin nebo ho tam dát a pak vyměnit vodu.
Jak psal Dušan2 tak vyměnit vodu a přidat Algumin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 22:17 Žena darka [520] Re: Robo
Mi pomohlo měnit vodu ;-), na Algumin nedošlo, mám ho nepoužitý dodnes.
Každý den cca 90 %, odstátou a vytemperovanou, ryby skoro ležely na boku u výměny stydim , už to nevím přesně, je to tak cca 4 roky zpátky, ale po cca 4 dnech už se voda vyčistila a pak ještě asi týden obden, ale už asi jen polovinu. Taky to bylo na radu Sida, tímto mu opět děkuji a doufám, že se nezlobí, že jeho rady posílám dál hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:42 Muž Robo [45] Re: pupa
UVčko by bylo fajn jenže jeho pořizovací cena je poněkud vyšší a vrážet další prachy se mi už do toho nechce. Už tak to stálo dost peněz. Já vím akvaristika je krásná, ale drahá jak už tady bylo řečeno :-D Kdyby se to dalo půjčit tak by nebyl problém
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:15 Žena pupa [0] Re: Robo
Jednoznačně souhlasím s ÚVčkem,stačí pár dní prohnat vodu přes UV a je klid a nemusíš trápit ryby hladem a přehřívat vodu.
Měla jsem jako každý začátečník potíže s nálevníkem a po dvou dnech s UVčkem byl pryč,teď ho používám,jen když se mi něco nezdá,více méně preventivně ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.10.2013 20:04 Muž Robo [45]
Takže jsem dokončil ten test s tou vodou a lupou a zjistil jsem že to bude asi opravdu ta zelená řasa, protože se v té vodě nic nevýbe. Teda i když voda stojí už půl hoďky, ale jde vidět jak jedna strana jde toho blílého dolů ke dnu, ale nálevník by se měl pohybovat velice neurčitě jestli se nepletu. Takže co mám teď udělat jaký postup zvolit abych se toho zákalu zbavil. Mám tady od Tetry Algumin tak jestli ho mám použít nebo ne. Díky za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2013 21:50 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: juri989
Já když na to tak koukám tak to akva bude přehnojeno, používat hnojení pro tři rostliny a ještě ne moc rychlerostoucí, považuji za sebevraždu i přez to že jsem začátečník , nasázel bych tam rychlerostoucí rostliny a v žádném případě nepoužíval hnojivo, zákal myslím znizí sám po několikrát opakované výmeně vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 12:32 Muž Toník [396] Re: juri989
Bez změny přístupu k provozování akvária se vám v budoucnu podobné problémy nevyhnou.
Konkrétně od tohoto zákalu vám nejrychleji pomůže UV lampa. Zkuste se poptat v nějaké akvaristice ve vašem okolí, jestli neposkytují službu v podobě zápůjčky tohoto zařízení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2013 07:38 Muž Yirka [9126] Re: juri989
Rad je tu devět stránek. Kterou chceš zopakovat? Co už jsi zkoušel? Já bych začal tím, že údržba 1x za tři týdny je málo. A jestli jsi zkusil výměnu vody ( v jednotném čísle) tak je to taky málo. Asi tak....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2013 19:11 juri989 – Zeleny zakal
Fotka k příspěvku Dobry den!
Momentalne mam problem so zelenym zakalom,fotky mam pridane.Ak mate skusenosti s tym,budem vam vdacny.Potreboval by som nejaku radu,pretoze dobra rada je vzdy nad zlato.Uz sa mi to dlho drzi,skusal som vymenu vody,nepomohlo.Po urcitej dobe sa voda zakali,kazdym dnom je kalnejsia.Predvcerom som vypal osvetlenie ale neustupuje to.Uz zacinam byt zufaly...
Kedysi som tento problem nemal.
Dakujem!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 20:24 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: romant
Krmí se jednou a to jen trošku, tak jako, že mezi dva prsty, krmivo ve dně se neusazuje vůbec. Ryby spíše jen přikrmuji, ony pak aspoň dělají čístku mezi piskořkama, které se mi tím pádem nepřemnožují v akváriu a taky se mi zdá, že oždibují i řasy, prostě co si najdou, to mají. Rozhodně je nepřekrmujeme. Krmíme pořád stejně, jak tam nasypu je to v mžiku pryč.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 20:05 R Muž romant [27987] Re: Varden
To, že filtr, při výpadku energie otevřeš, to nic neznamená. Bakterie potřebují kyslík, který jim je dodáván s protékající vodou, to ho klidně můžeš nechávat zavřenej. Mám odzkoušený, že ani po 24 hodinách to ještě s bakteriema není úplně špatný a po znovuuvedení do provozu se to znovu tzv. chytne, ale nikoho k podobným experimentům nenabádám, chce to trošku více přitlačit na výměny vody a to ne každý je schopen akceptovat. To jsme odbočili, vraťme se třeba k tomu krmení. Není možný, aby se nespotřebovaný krmení trošku hromadilo ve dně? Jaká je ta krmná dávka? Je to co se do akva nasype skonzumováno do 20 vteřin? Je krmeno jednou, či více dávkami denně?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:53 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: romant
Jeho výkon je stále +- stejný, nečistila jsem ho od posledních vánoc. Jen pokud je hlášený delší výpadek elektřiny filtr odpojím a otevřu, aby v něm neumřely užitečné bakterie a to už se také minimálně 3 měsíce nestalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:35 R Muž romant [27987] Re: Varden
Ten filtr byl někdy nějak čištěn? Nezměnila se nějak perioda této činnosti? je jeho výkon stále stejný?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:32 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: romant
V tom případě netuším, co se mohlo pokazit, jelikož vše funguje a je zaběhnuté, tak jak to zaběhnuté bylo. Nikdo tam nic navíc nelil, nikdo s tím nic jiného než obvykle nedělal, takže je to pro mě opravdu záhada..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:10 R Muž romant [27987] Re: Varden
Ten blivajz ve filtru, to jsou kolonie nitrifikačních bakterií a jak jsem již dopoledne psal, tím že se lehce část médií propláchne, dá se prostor pro vytvoření další generace, takovej ten styl "mládí vpřed".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:07 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: romant
Neměnilo se nic. Ani krmení, ani osvětlení.

Mám spíše podezdření, že ta filtrační vata, která v tom filtru byla už moc účinná nebude, mám takovou zásadu, že dobře zaběhnutý filtr se nemusí čistit... Obzvlášť když mi tam naleze několik set piskořek, které mi tam požírají odpad. Posledně když jsem otvírala filtr kvůli výpadku elektriky bylo tam pěkně živo. Červení červíci, piskořky a mezi tím rejdily krevetky :) Teď to spíše vypadá, že tam už nic nežije, trochu jsem s tím štelovala a vyfoukl se z toho jakýsik blivajz, tak to pročistím a snad to pomůže...

Edit: PO smáčknutí pumpy, kterou se vhání voda do nenapuštěného filtru z něj vyletěl nějaký hnědohnědý zákal a poměrně hodně, tohle nikdy nedělal. Jinak nevím, čím by to mohlo být, o akvárium se starám neustále stejně a doma také říkali, že s ním nedělali absolutně nic, že jen krmili rybičky. Já jsem tedy alespoň vypnula světlo ať se ta řasa nešíří dál no a uvidím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 19:04 R Muž romant [27987] Re: Varden
Co to krmení, neměnila se třeba značka? Světlo se předpokládám taky neměnilo? Jaký je to Tvoje podezření na ten filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 18:59 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
Z vodovodu beru vodu už léta a nic podobného se mi nikdy nestalo..O akvárium se mi už starají stejně také pár let, jen sem chodí krmit stejným stylem rybičky, jinak se s akváriem v mé nepřítomnosti nic neděje.
Odpoledne jsem byla zkusit nalovit nějaké perloočky, ale neúspěšně. Byli jsme na nechovných rybnících a nalovili jsme tak akorát řasy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 11:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Varden
Vodovod bych nepodceňoval...přece jen jsou u kohoutku jen lidé...ale spíš to bude někde mezi lidmi u vás a akváriem...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:45 R Muž romant [27987] Re: Varden
Osobně bych taky udělal šetření jak bylo krmeno. Už jsem to párkrát u "dohledových" nádrží zažil, že z překrmení se nějaký ten zákal vyskytl a když budu pokračovat, tak na kvalitě filtrace posléze docela dost záleží, jak se s tím dokáže vyrovnat. Lehký proprání části náplní ve filtru je opatření nic nekazící.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 10:38 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: LiborSprysl
To je skvělý nápad! Akorát, že opravdu netuším, kde je teď seženu...šla bych si je někam nalovit, ale nemám ani síť, ani punčochu na tyči a už vůbec ne rybník v blízkosti...zkusím zlanařit otce, třeba se mnou někam zajede:)
Po bližším přezkoumání mám podezdření, že je něco špatně s filtrem...A nebo alternativní vysvětlení, že voda z vodovodu obsahovala tolik živných látek, ale to je podle mě blbost, snad nějaké standardy vodovody dodržují...aspoň se mi to nikdy nestalo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.09.2012 05:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Varden
Při pohledu do prezentace musím říci, že moc hezká nádrž...To nebude světlem. To je zcela jistě systémem. Něco bylo jinak a pak se to stalo. Na fakt zelenou vodu by bylo nejideálnější nasadit dafnie...Je-li to ve vaší moci....Účinek do pár hodin, dvojitý výsledek. Ryby se skvěle naperou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2012 00:27 Žena Varden [0] - LabyrintkyRe: Sid
Ano, hodiny spínají správně, už jsem to kontrolovala. Jsem tady celý den, takže jsem je viděla sepnout i vypnout zářivky. Opravdu nemám tušení, co to mohlo způsobit a jak se toho zbavím..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:34 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Varden
Ty spínací hodiny fungují správně?
(Víckrát se mi stalo u "dohledových" nádrží, že někdo nevědomky hodiny přepnul na trvalé svícení.)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.09.2012 23:12 Žena Varden [0] - Labyrintky – Hrachovka
Zdravím všechny akvaristy. Dnes jsem přijela domů po delší době (převážně bydlím jinde, než mám akvárium, ale rybičky mi krmí už několik let rodiče) a nestačím se divit...v akváriu mám místo vody hrachovou polévku! Musím podotknout, že akvárium je zaběhlé, se zaběhnutým filtrem, žádné změny v něm neprobíhaly, jen jsem jako obvykle před odjezdem vyměnila dva kýble vody. Dnes jsem tedy značně v šoku vyměnila půl akvária, ač mám dojem, že na stav řas to nemělo absolutní vliv. Nevíte čím by to mohlo být? Zářivky svítí tak, jako obvykle už 2 roky, mám na ně spínací hodiny. Na akva mi slunce nesvítí, nehnojím, akva mám poměrně zarostlé rostlinami, pryč jsem byla jako obvykle 2 týdny.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 19:47 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Nevím jak je to světlo silný, ale z kraje to nechce moc bláznit, aby tohle vlákno nebylo opravdu k tomu dotazu to správný. Ze začátku tu dobu osvitu krotit na 6 hodinách a posléze až se začne přidávat více zelený hmoty třeba i přidávat, ale to koresponduje s ostatníma živinama a CO2, ale tím Tě nechci moc stresovat, bude stačit to světlo udržet v rozumných časech.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 19:42 chlebe Re: romant
Díky. :) Už máme skoro hotovo, dnes dokoupeny zářivky + rostlinky+ výživa rostlin+ krmení pro šneky, aby nejedli kytky :)). Zítra kamarád přinese další rostlinky + piskořky a dáváme na chvíli "voraz" . Časem až zase budou peníze dokoupíme zbytek :) . Kdyby se voda nezlepšila, zas bych napsala. děkuji moc za rady
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.09.2012 15:09 R Muž romant [27987] Re: chlebe
No, to snad ani ne, ale měň jim denně 1/3 vody, jsou to holt předskokani vrženi do drsnějších podmínek. Určitě jsem Ti už nějaký odkazy s tím, jak postupovat se zakládáním akvária a následnou tzv. akutní péčí dával, tak se na ně podívej. ;-)
Edit. Pro zopáknutí www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 15:06 chlebe Re: romant
Já už tam ryby mám. Dala jsem tam o víkendu 2 ryby, co jsem měla v malém akváriu. Je to jeden sumeček a ještě jedna... teď si nevzpomenu na název. Tak je mám tedy ty dvě rybky vyndat a dát zpět do starého akva??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:49 R Muž romant [27987] Re: chlebe
To akvárko musí začít fungovat, jinak tam mělo bejt něco jinýho, pořiď to světlo, začni kytkám svítit a uvidíš, že se to zlepší. Ryby prozatím ani omylem.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 10:35 chlebe Re: romant
Zatím svítím lampičkou (lampou) :-D Na osvětlení se pracuje... Pro další rostlinky mám v plánu dneska skočit. :))
Myslíš, že se to časem spraví? Nemůže se to ještě horšit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 20:43 R Muž romant [27987] Re: chlebe
Já osobně, bych si tipnul na nálevníky. Pokud by tomu tak bylo, tak vodu neměnit a silně vzduchovat a nedělat nic, jak akvárium začne fungovat, tak se to dočistí.
rybicky.net/forum/4822

Spíš než nějakou chemikálii, bych dokoupil rostliny a to osvětlení a nechal to pořádně zaběhnout, nevidím na tom nic nestandartního. Třeba někdo jiný bude mít jiný názor. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 20:14 chlebe – Už si nevíme rady s vodou
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám takový větší problém s vodou... Máme nově založené akvárium (cca 6dnů) a nějak se nám začalo zakalovat a včera začala voda zelenat. Z přízpěvků, které jsme se tu dočetli nám vyplynulo, že máme vodu odkalit nebo vyměnit alespoň 20%. Dnes odpoledne jsme vodu odkalili, tím pádem vypustili 20% vody a po chvíli zase napustili čistou vodu. Jenže teď koukám a voda je snad čím dál zelenější, že je sotva vidět na druhou stranu akvária. Snažíme se to vyřešit, ale nějako už si nevíme rady :-( ...
Jinak máme pár rostlinek a zítra budeme mít nové. Ale světlo nemáme, sice máme objednané, ale ještě nedošlo. Přítel chce objednávku stornovat protože se na to chce vyprdnout, chce to vzdát... Nemohlo by to být tím, že není světlo?? Asi těžko,co?

Můžete mi prosím někdo poradit co s tím? Mám vypnout vzduchování? Nebo mě napadlo, nemám koupit do vody nějakou chemikálii?

Na fotce to není tolik vidět, ale voda je mnohem a mnohem tmavší..
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 10:08 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Neboj, těma bakteriema je osídlen jak filtr, tak jsou jak říkáš usazeny i jinde, žijí tzv. přisedle a třeba dno, je jejich opravdu slušnou zásobárnou, stěny akvária, předměty, kameny, kořeny to jsou všechno místa kde bydlí. To, že se ti voda dočistila bych v první řadě přičítal právě správné funkci těch bakterií, který teď fungují tak jak mají a jejich množství je dostatečné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.04.2012 10:00 Pavlis Re: Pavlis
Tak problém se zelenou vodou a nálevníkem vyřešen!
Včera jsem spozoroval slabší průtok filtrem tak jsem vyměnil vatu a ono nic!Nevěděl jsem čím to je tak jsem vyčistil hadice,jenom jsem je proťouchnul a hlavně tu hadici sání do filtru a dneska druhý den mám vodu jako křišťál.Asi se my usadily bakterie v hadici a ne ve filtru jinak jsi to neumím vysvětlit. Hlavně jsem se po 7 týdnech dočkal nádherný vody :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   15.04.2012 20:28 R Muž Silent [5949] Re: Alekzka
Aktivní uhlí mimo jiné odstraní zabarvení vody, ale pouze zabarvení způsobené přílišným množstvím tříslovin, rašelinou, novými kořeny nebo léčivy. Zákaly způsobené přemnožením nálevníka nebo plovoucích řas uhlí bohužel neeliminuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 9   15.04.2012 20:24 Muž Shrimpman [36] Re: Alekzka
Aktivní uhlí slouží k odstranění chemických látek po léčbě a tak podobně, v tomto případě by asi nepomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 20:20 Alekzka – Zabarvená voda
Teď jsem viděla filtrační náplně s aktivním uhlím které slouží k eliminaci zabarvení vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:46 Pavlis Re: romant
Fotka k příspěvku Tak teď už jenom čas ukáže, už aby byla voda čistá ať je na co koukat. Teď je to děsný pohled.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:26 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Výtok vody z filtru měj nastavenej tak, aby se hladina pohybovala, čeřila a tím se Ti bude voda prokysličovat. Ideální je když ta voda dělá na hladině takový obloučky, nebo vlnky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:24 Pavlis Re: Silent
Dobře filtr dám naplno, s tím okysličováním máš pravdu. Externí vzduchování nemám. Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:21 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Ten filtr je již 6 neděl v provozu, tak jeho výkon již bude nižší a časem se ještě sníží, počítej tak na polovinu, takže nevidím důvod proč se bát ho dát na plnej výkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:21 R Muž Silent [5949] Re: Pavlis
Dej filtr na plný výkon. Bakterie se budou množit v dostatečném množství i tak. Nehledě k tomu, že se s větším průtokem zlepší i prokysličení vody což má pozitivní vliv na nitrifikaci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:19 Pavlis Re: romant
Opravdu mám dát filtr na plný výkon? Bude filtrovat akva asi 3x za hodinu, četl jsem jinde že by naopak filtr měl běžet 1x akva za hodinu, aby jse tvořily rychleji živé bakterie.
Myslím tím než se zaběhne a bude voda čistá a pak mohu pustit filtr naplno je to tak nebo ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:10 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Čím více kytek, tím líp a je to jasný argument, pro natavení filtru na plnej výkon. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 14:09 Pavlis Re: Silent
Nic kupovat nebudu. Zkoušel jsem pár doporučených látek přímo z obchodu a bylo to vždy horší akorát vyhozený peníze. Nechám radši jak píšete akva v klidu a dám tomu čas rostlinky tam mám teprve týden takže uvidím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:55 R Muž Silent [5949] Re: Pavlis
Zařídil bych se jak píše Roman. I podle mně se jedná o masivní přemnožení nálevníka které po čase zmizí samo. Nitrifikaci lze podpořit doporučeným přípravkem Sera Nitrivec. Je ještě jedno řešení jak se zbavit nálevníkového zákalu a to je technické. Lze použít UV lampu. Nastínil jsem to pouze jako další možnost, která má smysl více méně jen pokud máš známého akvaristu který vlastní tuto lampu. Nemá význam ji kupovat kvůli jedné nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   15.04.2012 13:52 R Muž romant [27987] Re: Pavlis
Ten filtr bych neškrtil a nijak do něj nezasahoval a nechal ho v klidu dělat svoji práci a otevřel bych ho až v momentě, kdy se jeho výkon viditelně sníží. Poloviční výkon je známka dobře zajetýho filtru, takže s jeho otevřením bych vyčkal až na dobu, kdy se jeho výkon bude ještě více snižovat. Možná, že by stálo za úvahu se zaregistrovat a zřídit si prezentaci, aby ten kdo bude chtít a umět pomoci, měl jednodušší pozici.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:42 Pavlis Re: scorpion075
Model CF-600
Příkon 11w
Max. výkon 740 l/h
Max. průtok 350 l/h
Objem fitr. 4,8 l

Tak jsem to stáhl na míň jak se píše při těchto problémech. A akva 112 litrů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.04.2012 13:34 Muž scorpion075 [254] - AfrikaRe: Pavlis
Pokud se jedná o papírový průtok, tak je to málo. Obvykle se dává filtr s papírovým průtokem 3x obsah akva.
Pokud máš rostliny tak sviť normálně dál.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda?od=301