Zelená voda
Když je problém s vodou,tak měnit obden (neměnit je špatně) a to co2,bych taky vypnul,nic tím nezkazíš a uvidíš co se bude dít.
A jaké tam máš osazenstvo? Chtělo by to prezentaci,aby se dalo přesněji poradit.
Vodu neměnit je chyba! Měl bys ju ba naopak zkusit měnit častěji... CO2 jen přez den? Zkus ho nedávat vůbec jestli ti to nezlepšuje CO2? Jinak zkus hodit obyč. kosmetickou vatu obalenou obvazem do filtru, filtruje hoooodně jemné nečistoty, mi to pomohlo...
0 30.01.2014 13:11 jet – kalná voda
Dobrý den,chtěl bych radu mám akvárko stejně zakalené ,ale jenom ráno přes den když svítím se ten zákal začne postupně ztrácet ,až je navečer voda čistá jako křištál no a ráno opět zákal a to pořád dokola.Už jsem zkoušel všechno nekrmil jsem cca týden,přestal jsem měnit vodu tak 3 týdny ,ale je to pořád stejné vodu mám UT-4,CT-8 PH-6,8 NO2-0,NO3-30,tak nevím co s tím mám dělat CO2 přidávám přes den.Děkuji za odpověď.
Starší reakce
Tak ani ty Piskořky to neodnesly. Myslel jsem že je po nich a ležely na dně bez pohybu a dneska ráno se opět ryjou ve dně jak zběsilé. Takže se vlastně vůbec nic nestalo
Tak teď už jenom doufat, že se to nebude opakovat, neb jinak by to byla klasická léčba následků, ale příčiny, však víme.
Neber to osobně, neposmívám se Ti, nebo podobný voloviny, jenom připomínám ony zákonitosti, ty netrpělivej akvaristo.
Pánové musím se přiznat, že jsem tomu krapet napomohl a ne zvláště pro Vás dobrou metodou. Našel jsem zde pár příspěvků, že někteří použili Tetra Pond Algoren.
Dal jsem jen poloviční dávku na svoje akva což bylo 2,5ml a do 3/4 hodiny se začaly dít věci. Zákal ustoupil a do rána viz fotky. Dopoledne jsem odsál vysrážený bordel ze dna a co byl v tom růžkatci propláchnul filtr v akva vodě kde byl opravdu zelený odporný bordýlek a vyměnil 50% vody. Takže žádná trpělivost u mne nezafungovala
Rybí osádka přežila bez nejmenší úhony dokonce jsem našel v tom růžkatci malinké prcky asi od Gold Molly jelikož je nějaká pohublá. Je pravdou ,že to odneslo pár piskořek což jsem se až divil jelikož z ryb ani jedna. Dokonce i krevetky to přežily bez jediné ujmy a ty jsou prý náchylnější na vodu. Takže tohle je má trpělivost
Hmm, klasická ukázka, když se podpoří základní vlastnost akvaristy a tou je trpělivost. Jinak já si stále myslím, že to byl nálevník, zelenej fujtajbl by takhle do rána nezmiznul.
Po dnešní noci.
Jj už jsem se díval, ale je zajímavé, že když jsem tam do toho tak svítil, tak akva je bez řas. Tedy když nebudu brát v potaz tenhle zelený humáč.
Tak to je asi ono. Ja mam taky 2x18w. Akvarko taky nerostlo ale chce to cas. Vyresil jsem to nenarocnyma kytkama. Mam tam vice druhu cryptoryn a anubias a to docela roste podivej na prezentace.
Svítím 8-12 15-21 2x24W T5 jenže já vůl jsem od 17-21 přisvěcoval ještě těma 2x18W T8 a to bude asi ono. Pak ještě proběhla výměna filtru nějaké to přihnojení a výsledek je zde. Když jsem svítil tím setovým 2x18W tak mi nic nerostlo. Cuba zdechla Pogostemon chřadnul. Dokoupil jsem tedy těch 2x24W a začal svítit těmahle. kdybych nezapínal do toho ještě těch 2x18W tak by to asi bylo v pohodě. Jo holt za blbost se platí, ale rostlinky rostly nádherně, to se musí nechat
Je to mozne. Jak casto svitis?
Já mám taky vodu z vodovodu, ale mám tucha že jsem tam moc svítil a tohle je výsledek
Me se tohle stavalo kdyz jsem daval vodu ze studny. A nezjistil jsem proc, nake parametry jsem teda nemeril ale davam vodu ze radu a je klid.
S nálevníkem pomůze vzduchování a neměnit vodu, nekrmit, nedostávat do vody žádné živiny
Tím zvednutím teploty se nemůže nic zkazit. Podpořit nitrifikaci, to se hodí a je-li to skutečně nálevník, tak je správně funkční nitrifikace dost zásadní pomocník při boji s tímto.
Nehnojím od te doby ce se tohle vyskytlo což je zhruba tak 3 týdny. Problémy nastaly po výměně za nový filtr. Já bych asi nejdříve vyzkoušel boj s nálevníkem jak píše romant. Nebudu měnit vodu vysadím krmení a zvednu teplotu na 28-29°C jak psal Sid v jednou vláknu o nálevníkovi.
Já teda budu za šťouru, ale opravdu si myslíte že ta voda je zelená? Mě to stále pasuje do lehkýho mléčnýho zabarvení způsobovaný nálevníkem, ale třeba se pletu.
Já mám Ph 6 a pohoda, Ph na řasu nemá téměř žádný vliv z mých zkušeností, to spíš na kytky.. Uber svícení a i krmení, hnojení skuz ubrat nebo přidat a uvidíš co ti to udělá, já kdybych nehnojil tak mám vodu zelenou. Do filtru skuz dát obyč vatu zabalenou v gáze, mi to funguje dobře.
Vymenil bych vodu (snizil koncentraci toho zeleneho) a na 3 dny (i dele) zhasnul. S tim souvisi, ze bych po tu dobu nijak nehnojil, neni svetlo = neni co hnojit. To zelene ve vode to nejspis neprezije, nema moc dlouhodobe z ceho, ale rostliny to zvladnou. Je to sice jen prvni pomoc, ale stejne bych to udelal a pak to resil dal.
No nejsem přímo rostlinář a je to i dost zvláštní rada, ale zkusil bych schválně kvalitní PMDD. Nikdo tomu nechtěl ani v mojem akva věřit, ale pomohlo až dodat prvky, které chyběli a do týdne byla voda jako křišťál.
Tak jsem si dneska udělal nějaké testy vody a tady jsou výsledky. Používám testy AQUAR
PH-6 podle drop checkeru a stupnice od Dennerle by to mělo být asi 6,3. Což je asi dost nízko
NO3- 5-10 mg/l
NO2- 0
KNK-2
CM-5
Testy od JBL
FE- 0
PO4- 0
+ nějaká dnešní fotka. Je to krapet víc zakalený.
No, ono při tom bočním pohledu je tak trochu zakalený každý akvo, ale to je u každýho trošku jiný a i naše vnímání je rozdílný. Pro mě je to stále tzv. nevyhraněný. Chtělo by to aby se zapojil někdo další, asi už jsem vykoukanej.
Ok, ať se rozhodne sám, akvárko nevidíme, takže se hůř radí
Já vycházím z těch fotek z boku, to bylo na tom zákalu zajímavé, že zepředu to už vypadalo jakž takž, ale z boku to bylo pořád hodně zakalené, proto já si myslím, že ještě jednou nebo dvakrát vyměnit hoodně vody
, ale jak říkám, mám pouze jedinou svoji zkušenost, hledám svoje fotky pro porovnání, ale asi je už nemám
Kolega má tu vodu tak nějak pořád stejnou a proto si myslím, že ten čas ukáže, kam se to posune.
Edit: První fotky, když se zde s tím dotazem objevil jsou zde.
rybicky.net/forum/17162… Snad se ozve i Sid a jeho názorem bych se řídila, přeci jen mi se to stalo jen jednou a Algumin jsem použít nemusela, ale já si dovolím nesouhlasit
, nějak takhle vypadala moje voda asi po třetí výměně cca 90 % vody a to už jsem považovala za úspěch, já na začátku neviděla opravdu ani cca 2 cm za sklo
, můj názor ještě jednou nebo dvakrát vyměnit větší objem vody a pokud se stav bude zlepšovat, začít měnit obden.
Jasně CO2 jak je libo, nekrmit jsem nepsal, prostě všechno jako normálně, žádný změny, žádný výkyvy, pokud možno normální provoz.
Ok, nekrmit atd. CO2 můžu pouštět nebo ne?
Nech to 3 dny bez absolutního zásahu a za ta 3 dny sem dej fotku, pro srovnání.
1) Tohle je včera po výměně.
2) A tohle už je dneska
3) Z boku
4) Proti hladině a světlu
5) Tohle je fotka ze 14.9. 2013 kde je voda jak křišťál jen to CO2 tam lítá
Láry fáry, votravuju, nevotravuju, prostě mě a nejen mě to příjde divný, jak to popisuješ. Můžeš akvo vyfotit, klidně i nekvalitní fotku, prostě něco, ať se udělá nějaká představa, jak to teď vypadá?
Já vím, že tady píšu pořád něco jiného a otravuju. Jenže opravdu nevím co to je. Je to jako smog u nás v Ostravě. Vyfotit to nejde aby bylo něco vidět. Když to dám do skleničky tak se nic nehýbe jen tam plavou nějaké bílé mikro částice. Tady o tom taky někdo píše, že má taky problém s tím filtrem
akva.poradna.net/… Vodu vyměníte za novou a voda je jako křišťál. druhý den a už se začíná pomalu objevovat zase ten zákal. Ještě mě napadlo jestli tam moc nesvítím. Svítím 2x24W T5 HO 10hodin denně od 12-15 nesvítím. Původní osvětlení je 2x18W T8.
Tak to už jsme 2
Myslím, že by měl ještě jednou zkusit testnout tu sklenici
On kolega ty barvy tak trochu střídá, už jsem od něj četl, že má vodu bílou(předmětný vlákno) z té se stala voda zelená teď už zase bílá, mléčná, jsom z toho volaký zmetěný.
Bílá (mléčná) není zelená! Ještě si to s tím Alguminem rozmyslete.
Neznám nikoho, kdo by měl nějakej problém s válečky, jak popisuješ, tím to není. Jinak Dostatečná hladina CO2 je při boji se zelenou(tedy teď už zase píšeš o vodě mléčný) vodou velmi důležitým faktorem.
Tak jsem přišel domů z práce a vypnul CO2 abych viděl jak vypadá voda. Když zmizely mikro bublinky asi po 45 minitách jsem viděl, že se ve vodě opět pomalinku začíná dělat mlžný opar. Když se podívám zblíska jde vidět jak proud vody naráží na přední sklo z rostřikovací rampy a jde dolů ke dnu. Tak v tom proudu je jako by nějaké bílé mikro částice. prostě jde vidět ten proud vody jak padá ke dnu. nemůže být nějaký problém ve filtru? Že by třeba ty origo Tetra válečky (keramika) pouštěly do vody nějaký bordel? Ale nikdo si zatím na ty válečky nestěžoval nebo jestli třeba ta jemná vata nedělá nějaký problém. Opravdu jako bych viděl kdyby tam někdo nalil do filtru nitrivec a já viděl jak se ten bílý zákal valil v akva. Možná, že už jsem paranoidní a svádím to na jiný věci, ale je to fakt divný
Já když jsem měřil NO3 tak bylo kolem 20mg/l takže to bylo ještě v normě. Možné to je že jsem přehnojil, ale testy ukazovaly PO4, FE, NO3 celkem nízké hodnoty a podle testu to bylo v normě nebo i málo u PO4
Ok, ve čtvrtek zopakujeme postup s Alguminem. Já to zas tak silně zelené neměl jak píšete. Na zadní stěnu šlo vidět jen to bylo v takovém jakoby oparu a když se člověk podíval z boku tak to bylo jako mlíko nebo kdybych tam nalil Nitrivec.
No nevím co přesně za problém máš, ale kdysi se mi akvárko zakalilo do něco mezi zelenou a bílou barvou. Bylo vidět tak 5-10cm za sklo. Hned jsem přestal hnojit a měnil vodu. Bez výsledku. Tak jsem namíchal PMDD s 2x větším podílem KNO3 a začal obden dávkovat. Za týden byla voda jak z reklamy. Ale je fakt, že jsem tam měl dost rychle rostoucích rostlin.
I když o vašem akváriu vím minimum, osobně bych po 2-3 dnech postup s Alguminem zopakoval. (Výměna 90% vody + přídavek Alguminu podle návodu.)
Při silně zařasených nádržích, kdy vinou planktonních řas "není vidět dál než na 2cm za sklo", tento postup opakuji až 3x po sobě.
S žádným negativním dopadem jsem se při těch několika málo případech nesetkal, což ale neznamená, že se nemůže nic stát!
Jakékoli následování tedy vždy jen na vlastní zodpovědnost!
Dnes vyměněno asi 90% vody kdy byl předevčírem nalit do akva Algumin a voda je zatím krásně čistá. Předtím ta voda po výměně 90% vody nebyla tak čistá jako po tom Alguminu. Jen se chci zeptat jestli mám tam ten Algumin ještě přidávat nebo to mám nechat tak a obdem ještě měnit 50% vody nebo bude stačit tak 25 litrů. Nebo jaký postup by byl teď nejlepší. Jinak díky za rady Sidovi, za tu radu s tím Alguminem. Opravdu se mi tam nechtělo lít takovou srágoru. I v akvaristikách mi to neradili, ale jak je vidět ani v akvaristikách neví pořádně co dělat a od toho Alguminu mě hodně odrazovali, že je to čistá chemie. Takže otázka zní jaký další nejlepší postup.
Zatím jsem to tam nalil teprve včera, takže asi je brzo na nějaké soudy
Pokud ani po opakovaném použití Alguminu spolu s výměnou větší části vody zákal nezmizí, nejspíš nepůjde o zákal způsobený planktonními řasami.
Co se na toho původce podívat pod mikroskopem? (Někdo se tu s touto "službičkou" dokonce nabízel.)
Včera jsem přidal ten AlguminZatím je to v poho, ale když jsem se díval dnes ráno tak ten zákal moc neustoupil. Nahnědlá voda pomalu mizí, ale zákalu se moc nechce
...když se podívám na tu barvu toho Alguminu tak má člověk celkem obavy ať mu nevychcípá akva...
Už jste se někdy podíval, jakou barvu má Torben, Torumin nebo podobné přípravky na bázi výluhu rašeliny?
...Na netu jsem se dočetl na jiných forech, že jim po přidání Alguminu vychcípalo akva a někteří museli vyhodit i rostlinky...
Asi udělali nějakou chybu.
2x 90% bylo asi málo
, bylo Ti řečeno každý den do vyčištění
, pokud nepomůže, Algumin.
Když se na něco ptáš, dostaneš různé rady, je třeba si vybrat tu, která se Ti líbí nejvíc a udělat to tak, do puntíku! Když si vybereš z každého trochu a ještě si to po svém upravíš, je to většinou k ničemu
Takže zatím žádná změna. Vyměnil jsem 2x 90% vody a pak měním obden 25 litrů vody a ten zákal se pořád vrací zpět. Tetra Algumin jsem zatím nepřidával, protože mám pocit, že filtr nefunguje na 100%, který byl nainstalován 26.9.2013 a zatím chci počkat až se zaběhne pořádně a pak se to snad po zaběhnutí vyfiltruje. Zatím je ve vodě takový lehký opárek, voda postrádá jiskru. Mám měnit vodu dál a počkat jestli se ten filtr nechytne nebo tam nalít ten Algumin. Co když ten Algumin nepomůže a bude to pořád takové. Nebudou mít po přilití Alguminu problémy krevetky? Ještě jsem se nikde nedočetl jak postupovat dále když tam ten Algumin naliju a co se stane. Algumin je hnědý takže se voda zabarví do hněda předpokládám, ale co dál jak dlouho to tam nechat, jestli po přilití Alguminu měnit taky vodu obden nebo ji tam nechat delší dobu (týden ) a pak až vyměnit 1/3 vody nebo 1/2 vody, protože v návodě u Alguminu to není psáno. Já vím, že se ptám na věci, které jsou snad pro někoho samozřejmé, ale když se podívám na tu barvu toho Alguminu tak má člověk celkem obavy ať mu nevychcípá akva. Na netu jsem se dočetl na jiných forech, že jim po přidání Alguminu vychcípalo akva a někteří museli vyhodit i rostlinky. takže nějaký podrobnější postup bych uvítal. Sid sice napsal výměna vody + Algumin což je sice hezké a díky za radu, ale přece jen co potom přidání tohoto sajrajtu.
Starší reakce
Takže od zelený vody, pře nálevníka k zelenýmu zákalu to jsme se dostali zase na začátek.
Na zelený zákal je velmi dobrej pomocník a to jsou dafnie, ale to je trochu omezeno přítomností ryb, neb ty živý dafnie zpracují dříve než ony zapracují na zákalu. Netvrdím, že to zabere vždy, ale moje zkušenosti jsou v tomto směru vysoce pozitivní. Jinak Sid to napsal jasně, pořádně to několikrát vypláchnout a přidat ty algicidy.
Přidat reakci
1 ...... [6] ...... 12
Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28362x