Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 09:41 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Pak to stoji za pokus - sežeň si velké dafnie, vypni (a vyndej) filtr, aby je nenasál a dej tam (na burzách se občas nabízí jako potrava nebo z přírody).
Zažil jsem člověka, kterému to nefungovalo a dafnie uhynuly. Netuším, co v tý vodě měl. Mé dafnie fungují spolehlivě.
Nicméně je rozdíl mezi dafniemi. Velké fakt vyčistí vodu za týden. Drobným to trvá i 3-4x tolik času.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 07:44 Žena Maya [30] Re: JirkaŠčobák
Ryby muzu dat do 30l ke krevetam, snekum a daniim a pandikum hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2019 07:41 Žena Maya [30] Re: MichalV
Nic jsem nedavala, chodila mi krmit obden kamaradka. Par granuli pro sneky a odmerku granulek pro ryby...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2019 19:54 Žena lenkalor [580] Re: Maya
Po několika měsících, kdy jsem předělala nádrž V háji a dala jsem nový velký tvrdý kořen z akvaristiky mi také jakoby najednou zazelenala voda. Nedalo se s tím dělat vůbec nic. Nepomáhaly časté výměny vody, odkalování, čištění filtru, ani UV lampa, prostě nic co mě napadlo.
Nakonec jsem s tím nedělala nic, protože to nebylo akutní, krevetkám ani rybám to nijak nevadilo a problém byl pouze estetický a při focení.
Pak se to po nějakých 3-4 měsících (nepamatuji si) samo srovnalo.
Myslím si, že to bylo z toho kořenu, přestože to je opravdu hodně tvrdé dřevo.
Souhlasím se Skoro důchodcem, že "Zelená voda ale v zásadě ničemu nevadí".

Edit- měla jsem napsat díky tomu kořenu, protože na něm se nějaké mikroorganismy namnožily.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2019 15:11 Muž MichalV [327] Re: Maya
Čo sa dialo pred odchodom na dovolenku? Bála si sa, aby rybky nehladovali, tak si im dopriala extra krmiva?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 23:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: JirkaŠčobák
Když jsou rostliny silné, mikroorganizmy nenastoupí, protože nemají co žrát. A co žerou ty rostliny když jsou silné. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 23:02 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Pak jsi to ještě zhoršila. Přemýšlej: Zelené mikroogranizmy ve vodě konzumují to samé, co rostliny. Když jsou rostliny silné, mikroorganizmy nenastoupí, protože nemají co žrát.

Kdybys tam neměla ryby a vypla filtr, stály by za pokus dafnie. Velká Daphnia magna vyčistí zelenou vodu do týdne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 18:13 Žena Maya [30] Re: JirkaŠčobák
Prijela jsem po dvou tydnech z dovoleny a voda brcal. Ruzkatec jsem vyhodila az po prijezdu domu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 17:46 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maya
Jestli ti nic z rad které si zatím dostala žádná výrazně nepomůže tak použij klasiku, zatemni akváriu na 4-5 dní a nekrm, vzduchování nech puštěné. Potom odkal a vyměň 1/3 vody. Dej si pozor na překrmování a obsah dusíku a fosforu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.07.2019 15:36 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Smetany
Dal bych na úvod 2-3 ryby a menší, kdyby to šlo. OPATRNOST. Až ve chvíli, kdy bych věděl, že je měsíc, dva dobře, bych přidal.
Maya: Vyhození toho ceratophyllu asi taky byla blbost. Předtím zelená voda nebyla, že ano?
Zelená voda ale v zásadě ničemu nevadí.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.07.2019 15:12 Muž Skoro důchodce [21] Re: Maya
Ne délku svícení, ale intenzitu, odpojit nějakou trubici, pokud to půjde, pokud to nepůjde, zkus třeba na 2 dny nesvítít, někdy za to může i umístění proti oknu, prostě moc světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 15:01 Žena Maya [30] Re: Skoro důchodce
Svitim cca 9-10h tak jak to mam snizit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 08:43 Muž _ucx_ [1406] - Symphysodon + CorydorasRe: Skoro důchodce
Já jsem tuhle udělal experiment. Postavil jsem jednu stoosmdesátku ven, bez zakrytí, jen jíl, písek, voda a asi dvě rostliny, žádná technika, žádné ryby, jen pár okružáků. Vodu jsem tam lil po výměně z akvária s rybami, včetně detritu. Voda zezelenala hned druhý den, asi tři dny vydržela zelená a pak to zabarvení zmizelo a voda zprůzračněla a od té doby je jako křišťál. A už nezelená, ani když tam dávam další vodu po výměně ze zarybněného akvária. Zato se tam samozřejmě objevily larvy komárů :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 08:06 Muž Skoro důchodce [21] Re: Maya
Zelená voda by rybám neměla vadit, ale nesmí chybět kyslík,
obecně
Moc světla
Přehnojeno
Nech celé akva cca 3 dny hladovět (podle kondice ryb). Počkej 3 týdny popř. sleduj stav a písní co se děje. Výměna vody nemusí mít ten efekt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.07.2019 07:36 Žena Maya [30] Re: Smetany
No zda se mi ze to roste. Nez jsem odjela ludwigii , javskej mech a rotalu jsem ostrihala.. ostatni kyticky zacinaji pomalu rust take. Ze zacatku jsem prisla o vsechny echinace ale uz se vzpamatovaly a zacinaji taky rust...kdyz jsem prijela z dovci rybky nemely kde plavat- ruzkatec byl uplne vsude-ten jsem ale cely vyhodila. Mela jsem vsude rasu od javskyho mechu..

Po pravde uz nevim kam bych co sazela??

Voda behem tydne vymenena dvakrat a nic.. co dalsiho mam delat? Vzduch jsem dodala..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   14.07.2019 19:29 Muž Smetany [1226] Re: JirkaŠčobák
Jirko z čeho soudíš že je přerybněno? Těch 10 mladých drobnoústek mi nepřijde tolik. A rostlin je podle mě taky dost(spousta akvárií funguje i s menším množstvím rostlin) problém bych hledal spíš v tom že příliš neprosperují. To může být způsobeno také nefunkční dekompozicí/nitrifikací. Tím je voda velmi znečištěná organickým bordelem.
Já bych spíš měl strach že pokud vzduchování pomůže a rozběhne se dekompozice, tak nebude pár týdnů než začne fungovat i nitrifikace, v akváriu úplně vlídné prostředí pro ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2019 19:01 Muž JirkaŠčobák [3233] - Rostliny, divoké živorodky, akvária bez technikyRe: Maya
Vzhled tvého akvária je typickou obětí současné akvaristiky, kdy lidé považují za standard mít vepředu "trávníček" a rostlin jen tolik aby "ryby mohly plavat". V reálu máš málo rostlinné hmoty, z toho některé druhy v nejlepším případě jen stagnují a protože jsi dalo na tu rostlinnou hmotu moc ryb a dost brzo (já zabíhám akva 1-3 měsíce, než vložím první ryby), není se co divit, že máš zelenou vodu. Měla bys mít 2x tolik zelené hmoty, než máš. Analyzuj, co roste a přidej rostliny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   14.07.2019 14:18 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Nemůžeš čekat že se to srovná za den. Nevím přesně jaká je doba vývoje dekompozičních bakterií, ale odhaduji že pokud to bylo kyslíkem začne se to projevovat tak za týden až 14 dní. Myslím že aktivní uhlí by taky částečně pomohlo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 13:10 Žena Maya [30] Re: silviebaris
To prave delam. Ale u jinych akvarek nemusim,tak tady v tom bude neco spatne coze Od vcera tam frci vduchovani a nezmenilo se vubec nic:( porad je to zabinec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 11:44 Silviebaris Re: Maya
Odkaluj častěj,a jen po povrchu,ten nepořádek.. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 11:35 Žena Maya [30] Re: Planorbella
Mam tam desitky levatek a okruzaku. Odkaluji co tyden max dva.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   12.07.2019 11:14 Muž Planorbella [643] Re: Maya
Vidím, že se ti rozpadají listy echinodoru, a vůbec si myslím, že ten bordýlek jsou rozpadlé listy rostlin obecně - pravidelně odkaluj, protože to neklesne do dna. Naopak se vznáší nade dnem. Polorozpadlé listy už otrhni. Na úklid do akva hoď pár okružáků, pěkně očistí sklo a poškozené listy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 11:06 Žena Maya [30] Re: Anthrax
Tak jaky mam moznosti aby se to dalo dohromady?

Filtr prave frci dost- ceri vodu a uz takhle mi to vsechno odhazuje a rybam to dava zabrat. Tim,ze je dost pod hladinou (musi byt) tak tim vetsi tam je pak tah.. myslim,ze hadicia na vzduchivani k to u byla-kouknu jak se to steluje.
Bordel z krmeni mi neprijde,davam malo a vsechno sezerou- mam nejaky granulky a artemie.
Pod kaminkama mam dennerle- deponit mix-jako vse vsech ostatnich akvach
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.07.2019 07:56 R Muž Anthrax [4786] Re: Maya
Ne rozklad akvária. To by ničemu nepomohlo. Ale rozklad (dekompozice) organického bordelu. ;-) cs.wikipedia.org/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.07.2019 07:49 Žena Maya [30] Re: Smetany
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vsechno roste a drobnoustky zijou..
Co tedy znamena dekompozice akvaria?

Foto poslu at vidite...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2019 22:46 Muž Smetany [1226] Re: Maya
Zkusil bych vzduchovat. hromadění bordelu (detritu) na dně svědčí o nefungující dekompozici v akváriu. A jednou z častých příčin může být nedostatek kyslíku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   11.07.2019 21:36 Muž vlka [3453] Re: Maya
Je to fakt plovoucí bordel nebo přirostlá řasa? Bordel přece musí jít odsát a proudění vody v AQ od filtru by měl bordel teoreticky ,,zanést,, do filtru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.07.2019 19:54 Žena Maya [30]
Ahoj, co s tim?
Velky akvo 70l ( po dovoleny totalni kal a po vymene vody se nic moc nestalo)
Jinak sem vymyla filtr a ten nebyl vubec zaneseny - uplne si nejsem jista jeho dobrym vykonem- protoze vsechen bordel mam na zemi a ve filtru ani ň - pozoruji dlouhodobe. Na kaminkach je hneda vrstva- pri kazde vymene vody mam vodu hnedou:(
V ostatnich akvarkach se to nedeje (tam je to ve filtru)
Dekuji za rady a napady:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   23.11.2018 18:57 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Biglees
Asi nerozumíš tomu co ti ten substrát z vodou udělá. Budeš mít měkkou kyselou vodu bez živin ve vodním sloupci. Stačí trochu překrmit což v tak malém akváriu nebude problém a zákal je na světě. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 18:21 Muž Biglees [4] - AsieRe: Maq
Jak je to myšleno?
Jinak nepomohlo by dát do akvária 2. filtr nebo aspoň aktivní uhlí?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2018 18:16 Maq Re: Biglees
Nezvládnutá Platinum Soil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 18:06 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Jo ty spotřebovávají hodně dusíkatých látek takže ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:51 Muž Biglees [4] - AsieRe: Planorbella
Mám tam mech a ještě rychlorostoucí rostliny (název si moc nepamatuju :/). Nestačili by třeba plovoucí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2018 17:27 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Ješte přidej ryclerostoucí rostliny teď bude nejvhodnější egeria densa za roste dobře i při nedostatku světla
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:20 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Jistě že ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:17 Muž Biglees [4] - AsieRe: Planorbella
Bude stačit fotografické pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:09 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Černou fólií
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 17:08 Muž Biglees [4] - AsieRe: Planorbella
Jinak zatemněním se myslí asi úplné přikrytí akvárka třeba dekou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:08 Muž Biglees [4] - AsieRe: afc1886
Ano, mám už na ně akvárko :/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:07 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Určitě ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:02 R Muž afc1886 [14685] Re: Biglees
15x živorodka duhová v 19 litrech čistého objemu. To není nejlepší boj proti té zelené vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:02 Muž Biglees [4] - AsieRe: vaclav
To jsem samozřejmě četl, všude je, že obsahuje živiny atd. Nikde jsem ale nenašel, že by to vadilo, tak nemůže to být tím? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 17:00 Muž Biglees [4] - AsieRe: Planorbella
A těm by nevadilo zatemnění?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.11.2018 16:47 Muž Planorbella [643] Re: Biglees
Možná bych přidal i dafnie aby tu řasu vyfiltrovaly-tedy pokud je máš možnost sehnat živé dál bych je třeba do porodničky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.11.2018 16:43 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Biglees
Taky si nastuduj co ti ten substrát Platinum Soil může udělat z akváriem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:22 Muž Biglees [4] - AsieRe: vaclav
Dobře, tak já to zkusím, protože všechno ostatní nějak moc nefunguje. Děkuji :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.11.2018 16:18 R Muž vaclav [14598] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Biglees
Postupuj podle klasického návodu, založit znovu je až to poslední.
Vyměň 1/3 vody odkalením, zatemni na 5 dní akvárium nekrm a pak opět vyměň 1/3 vody odkalováním. Filtr čisti až z odstupem. Hlavně si pak dej pozor na krmení chce to klidně 2 dni udělat půst a krmit jen jednou denně. Zkrátil bych i dobu nebo intenzitu osvětlení. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:12 Muž Biglees [4] - AsieRe: AsusKD
To bych klidně udělal, ale moje krevetky čekají v jiném akvárku a už nemůžu moc čekat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 16:10 Muž AsusKD [85] Re: Biglees
Podľa mňa to maš prerybnené. Najjednoduhšie bude založiť znovu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2018 15:21 Maq Re: Biglees
Já osobně bych s tímhle už nebojoval a založil nanovo. :-) Ale chtělo by to prezentaci s informacemi.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda?od=51