Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:51 mica Re: romant
Diky . Ted vydrzim ty tri dny a pokud tu nebude neco zajimavejsiho a "moje" reseni nezabere, tak se uchylim k tvemu reseni. Po pravde doufam ze za tri dny to oddelam a bude to kristal. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:46 R Muž romant [27987] Re: mica
2x po sobě bych vyměnil 80% vody, svítil 6-7 hodin denně a hnojil velmi střídmě tím PMDD a to prozatím bez NO3. Ovšem já nejsem kdovíjakej odborník na tyhle věci, počekj si co ti k tomu odpoví někdo, kdo má více zelený ruce než já, jsem spíš sedlák. ;-)
Edit: CO2 dávkovat normálně jako doposud.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:39 mica Re: romant
Svetlo bylo 4x54w od 8-18.9., pak jsem to snizil na 2x54w. Podotykam ze to mam bez jakehokoliv reflektoru. A svitil jsem 12-22 hod. od 8-21.9. PMDD+KNO3 pak jsem kapkovym testem od aquaru zjistil vysokou hodnotu NO3 a vysadil jsem ho. Davkoval jsem 12 ml kazdy den. Pak jsem snizil na 10 ml. Po dalsim cteni clanku jsem zjistil ze jsem to s tim hnojenim totalne nezvladl a hnojit jsem nemel, tak si myslim ze jsem ve vodnim sloupci mel mraky zivin.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:20 mica Re: RBeil
S zivinama jsem to nejspis ze zacatku prepisk. To je mi jasne. To jsem nezvladl. A filtr se asi jeste bude chvili zabihat. Snad to bude brzo a zacne se akva zlepsovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:18 R Muž romant [27987] Re: mica
Světlo, kolik, jak dlouho, hnojení do vody, čím, kolik, jak dlouho, jaký dávky atd. Prostě si uděláš takovou časovou osu a myslím si, že se z toho bude dát vyčíst ten bod zlomu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:16 mica Re: romant
Momentalne jsem vymenil zhruba 1/2 vody a zatemnil. Jake udaje mate na mysli, co bych mel doplnit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 20:01 R Muž romant [27987] Re: mica
Při letmém náhledu do prezentace jsem nabyl dojmu, že by bylo záhodno se vrátit k rytmu, tedy hlavně s tím hnojením jaký byl před 28.9.15 a to včetně intenzity osvětlení a sycení CO2. Prostě neskákat po barvách a pohybovat se ode zdi ke zdi. Bude to chtít být s tou světelnou palbou a přisunem živin ostražitý, máš akvo postavený jako High-tech a to se ne vždy a ne každýmu povede ustát a plných možností jenž ti přítomná technika dává je třeba vužívat v závislosti na "stáří" a množství zeleně v akváriu. Jinak by to chtělo prezenataci doplnit o relevatní údaje a to jak množstevní, tak časové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 19:40 Muž RBeil [174] Re: romant
To jo, něco podobného jsem měl taky, mol jsem měnit vodu jak chtěl a nic. Ovšem to už jsem měl zajetý filtr. Nakonec se mi podařilo zajistit správný poměr živin a zákal je fuč :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 19:36 R Muž romant [27987] Re: RBeil
No a teď si představ, že jsem už měl v prádle nádrže, kde se několikrát po sobě vyměnilo více jak 80% vody a zelený jak brčál furt. :) Já jenom, že zde stejně jako při řešení jiných nezdob platí, že originalita každý jedný nádrže je nepřekonatelná. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 19:29 Muž RBeil [174] Re: mica
Není to ani tak o filtraci a jemnosti filtrace, ale o množství živin ve vodním sloupci. Pomůže častější nebo větší výměna vody a zajetý filtr což ještě chvilku potrvá.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 17:16 Muž Zdendoslav [12] - AmerikaRe: mica
Presne tohle mne potkalo pred par tydny. O reseni jsem tu napsal clanek, muzes to vyzkouset. Zelenvl1 to taky pomohlo. Jsem sam zvedav, jestli to taky pomuze.
Edit romant: rybicky.net/clanky/1494-jak-jsem-se-rychle-zbavil-zeleneho-zakalu-edit2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2015 15:14 mica – zelený zákal
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, můžete mi poradit jak se nejlíp zbavit zeleného zákalu? Akva je založeno necelý měsíc tudíž ani nitrifikace ještě není rozjeta na 100 %. Detailnější informace akva jsou na mém profilu. Snad tam jsou všechny informace. Diky
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 11   03.04.2015 20:15 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Doog
Asi Ti to zkusim vysvetlit, jak zivot chodi. Zirafa se mi domu nevejde, desne se mi libi, ale nejde to, a bohuzel s tim nic neudelam, neumim si vydelat na misto pro zirafu a peci o ni. Ale krecek by se vesel, a snadno ho uzivim, mohu si tedy poridit krecka, a ze ma vsechno kratsi nez ta nadherna zirafa, to je dan z meho ja jaky jsem, kterou musim unest (jako kazdy, jen kazdy jinak).

S rybickami je to stejne. Tve moznosti jsou nejake, takze muzes v ramci tech moznosti mit jen to, co Ti ty moznosti davaji. Tlamovci jsou momentalne bohuzel pres Tve moznosti, takze si musis vybrat jinak, pokud to chces delat dobre a mit krasne akvarium plne spokojenych ryb (nebo i zdravych rostlin), a co jineho spravny akvarista chce?

Svet tim nekonci, vsichni stale delame ruzne kompromisy, podle toho co kdo muzeme a nemuzeme prave ted. Treba si ja jednou poridim zirafu, a Ty akvarium velke jako garaz, ale ted mame co mame, a kdyz k tomu pristoupime s rozumem, muzeme byt i tak stastni. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 19:57 R Muž romant [27987] Re: Doog
Ne, pochopil jsi to špatně. Pořídit si odpovídající osádku u které budeš moci mít i ty živý rostliny, což teď dost dobře nejde. Jinejma slovama, to co tam teď je darovat, vrátit atd. a místo nich třeba nějakou partu teter, na dno skupinku pancéřníčků.

Tvoje ryby tam nemají dost místa a všechno co zde již poněkolikátý řešíš je daný tím, že si prostě nedáš poradit a děláš stále tu samou chybu, ovšem komu není rady, tomu není pomoci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 19:49 Doog Re: romant
Tak ze si mam pořidit kitičky zive, jestli jsem to pohopil. Dobre.. a nedela to problem i kořen? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.04.2015 15:53 R Muž romant [27987] Re: Doog
Je to jednoduše prosté, pořiď si do tvého akvária, které je pro stávající osádku zcela nevyhovující, osádku, která tam bude tzv. patřit, bude jí to prostorově přípustné a ta tvoje filtrace to bude stíhat, budeš moct použít živý rostliny, který se stabilizací a kvalitou prostředí pomůžou. Tvoje akvo za stávající konstelace rybí osádky nebude fungovat nikdy, bude to neustálý boj na hraně a nebudeš se z toho tak těšit, než kdyby jsi tam měl odpovídající obyvatele. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 14:37 Muž RBeil [174] Re: Doog
Jenže na to aby jsi měl dostatečnou filtraci na tu tvojí rybí osádku tak bys musel investovat do kvalitního externího filtru a stejně tím nic pořádně nevyřešíš protože máš v tak velké nádrži nevhodné ryby. Pokud chceš Malawi tak větší nádrž, jestli ti stačí jiný biotop tak tam dej kytky, jiné-vhodné ryby a máš dá se říct po problému.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2015 14:22 Doog Re: RBeil
Bio houbu mam, nato je napojeni čerpadlo do 200 l... Tal jestli je to malo, tak pořidim lepší.
Veči akvarum si pořidit nemuhu nebo by semi nevešel viš? Pretim jsem mel filtr shark adv 800.. Voda byla pruhledna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2015 12:01 Muž RBeil [174] Re: Doog
Přečti si něco o Malawi/Tanganika nebo se podívej na nádrže s tímlenstím bijotopem a z 95% jsou nádrže o obějmu 200l<. Ty ryby potřebují prostror a hooodně dobrou filtraci, Nějaka kostka biomolitanu to nemůže stíhat. A je jedno kolik litrů papírově prožene. Jde o filtrační hmoty. Sám jsem se o to zajimal bo jsem chtěl taky Malawi, ale k dispozici jsem měl jen 120l akva....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 19:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Doog
Čo je na tom nepochopiteľné? coze Buď tie ryby dáš do 500 litrového akvária, alebo v tomto čo máš necháš 4-6 kusov a ostatné podaruješ niekomu. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 12:57 Doog Re: Koště
Prave fitr je do 200 l vykon. A menim vodu kazdej tejden 40 l. To je dobry ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 09:05 Koště Re: Doog
Ne, tvůj problém je přerybnění. Chtělo by to pořádnou filtraci, změnu osádky a měnit vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2015 08:53 Doog Re: romant
Ano, jeto 112L Mel jsem jednou nemoc a dal sem tam lek a od ty doby je to zelené... Nebo to dela koren? Malim akvarium je furt bylo voda mno tak nechapu to nejak vubec. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   01.04.2015 18:20 Muž Horác [3942] Re: Miky1981
Vzhledem k tomu, že mluvíme o akvárku s tlamovcema z Malawi, tak to o těch rostlinách (a odbourávání živin) je čirá teorie ... všechno rychlerostoucí mu stejně (rychle :o) sežerou ... tady se prostě musí redukovat rybí osádka, instalovat výkonná filtrace a častěji měnit voda ... A ještě lepší by bylo udělat z toho "normální" akva, páč Malawi ve 100 litrech ... to je blbost.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:14 Muž Miky1981 [57] Re: romant
Tak o těch rybkách jsem ani nepsal, to mě bylo docela jasný podle fotky. :-) Ale pravě jsem se chtěl ujistit, jak je to s živinami a světlem.... Těch rostlin by to chtělo asi hromadu. Vypadá to, že tam není v podstatě krom rybek nic živého...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:08 R Muž romant [27987] Re: Miky1981
Ano, těch živin tam bude hodně, minimum rostlin a dostatek světla a už se to zelená, takže přidání rostlin, tedy konzumentů může situci vylepšit, ovšem to nic nemění na faktu, že ta rybí polívka bude velmi těžko ukočírovatelná, i když se pravděpodobně dozvíme, že žádný problém není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 17:05 Muž Miky1981 [57] Re: romant
romant napsal: Vyšší koncentrace makro živin v kombinaci s dostatečným osvětlením, touto cestou bych se vydal. :-) Rád bych se jako začátečník zeptal, jak je to myšleno..... Jako že teď díky počtu ryb v akva je vyšší koncentrace makro živin? A má být použito dostatečné osvětlení aby živin ubylo? A k tomu by bylo potřeba rostinek,ne? Mě ty na fotce připadají jako plast.... Děkuji za vysvětlení nebo odkaz ke studiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2015 16:56 R Muž romant [27987] Re: Doog
Jako tohle ve 100 lkitrech? No potěš koště, to že je voda zelenější, to je ten menší problém, daleko horší je to množství ryb v tak malým prostoru, tedy to s tím samozřejmě souvisí. Vyšší koncentrace makro živin v kombinaci s dostatečným osvětlením, touto cestou bych se vydal. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2015 20:11 Doog – Robin
Fotka k příspěvku Dobry večer mám dotas mám kalnou vodu a nevim co dělat?

filtru každej den mam ji zelenou?..když tapbu zařivku.. když zapbu zarovku je jina barva tak už nevim co dělat? :-O
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.10.2014 18:39 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Lucieng
Hlavně tady nepadla podle mého názoru nejpodstatnější věc , 3 závjnatky a ještě další ryby ve 120 litrech ,je špatně , jsou to bordelářky , žádné kytky které by spotřebovávaly odpadní látky , takto to nebude fungovat ....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   29.10.2014 18:03 R Muž romant [27987] Re: volhpe1
Napsal jsi totální pitomosti, příště raději mlč. :-O
Edit: Vyprání filtru, aktivní uhlí, znovuzaložení, jedině ta výměna vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 18:02 R Muž romant [27987] Re: Lucieng
Zelený zákal, obvykle těžkej soupeř. Hodně světla, žádní spotřebitelé živin, načatá nitrifikace, toliko ve zkratce. Vodu měnit, klidně 80% několikrát obden po sobě, krmení minimální, vyhodit umělý rostliny, dát živý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   29.10.2014 17:52 Muž volhpe1 [41] - TetryRe: Lucieng
Nějaká řasa, nálevník atd. Z fota nelze poznat jenom že tam je zákal.
Okamžitě vyměň 50 % vody + vyper filtr a kup filtrační bakterie + použij nějaký přípravek nejlépe Sera Aquatan nebo EASY LIFE Filter Medium. Po týdnu vyměň 50% zase vody a aplikuj zase Sera Aquatan nebo EASY LIFE Filter Medium.
Zdar a sílu ve vytrvalosti X-) Možná je to v tom aktivním uhlí to okamžitě odstraň.
Další možnost je založit akvarium znovu a použít nějaký přípravek na úpravu vody a po dni vpustit znovu ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2014 17:44 Lucieng – PROBLÉM - zakalená voda
Fotka k příspěvku Zdravím všechny zkušené akvaristy!

Obracím se na vás s žádostí o pomoc. Mám akvárium JUWEL 120 l. Filtr Bioflow 3.0. Obyvatelé akvária - 3 závojnatky a 1 pancéřníček (zlatý). 3 x umělá rostlina, 3 x zkamenělý kmen stromu.

V mém akváriu se mi asi po 3 měsících po záběhu začala objevovat hnědá řasa, voda byla v pořádku. To by nebyl až takový problém, ale v následku asi 3 posledních odkalení (výměna vody max. do poloviny, přidání bakterií, výměna náplně filtrů - 3 x Cirax, 1 modrá jemná porézní houba, 2 modrá hrubší houba, 1 x aktivní uhlí-z ůvodní náplně, 1 x phorax-z původní náplně), se začala navíc i velmi výrazně kalit voda. Tuším, že jsem vyčištěním a výměnou náplní filtrů narušila atmosféru akvária. Nicméně jsem snížila krmnou dávku na 1 x denně asi cca 15 kuliček žrádla pro závojnatky - původně byly po celou dobu krmeny 2 x denně.

Poslední odkalení, odstranění řasy ze skla a výměna 1/3 vody včetně propráním náplní filtrů ve vodě z akvária proběhlo před 3 dny. Na radu v akvaristice jsem aplikovala nejen bakterie Filter Medium, vzhledem k výměně vody, ale i Easy balance od Tetry. Snížila jsem svítivost akvária o cca 30-40%. Výsledek je prozatím nulový, voda je stejně kalná.

Doufám, že jsem vše popsala srozumitelně. Moc vás prosím o radu, protože už nevím co mám dělat. Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:37 R Muž romant [27987] Re: qassar
Před očekávanou odstávkou vyměnit 50% vody a vše bude v richtiku a ty bakterie jsi zlikvidoval už tou výměnou náplní a teď se jenom jejich množení tou odstávkou pozastavilo.
Edit: Oprášíme jedn skvělej článek. rybicky.net/clanky/373-zakladni-pouziti-filtracnich-hmot
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:36 Muž qassar [0] Re: romant
Dobře, pokyn vydán. A ještě mě napadla jedna věc, takovej výpadek proudu bude za pár dní ještě jeden.. Předělávají u nás linku 22kV, tak proto sou ty výpadky na tak dlouho... To mě zase poumírají bakterie ve filtru a vše se bude opakovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:26 R Muž romant [27987] Re: qassar
Vydej pokyn k nekrmení, klidně ten týden, nic se nikomu nestane. To co hrozí, jsou zvýšený hodnoty N látek a ryby tyto věci špatně snáší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:25 Žena Turbínka [2558] Re: qassar
Rybám dost výrazně hrozí, že půjdou kukat díky rozhoupané nitrifikaci a vyšším dusíkům.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:23 Muž qassar [0] Re: romant
Díky za radu.. Bohužel kvůli práci budu moct nejdřív vyměnit vodu až v pátek, ale potom budu moct denně... Tak snad to bude v pohodě. Hrozí něco rybám nebo rostlinám?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:07 R Muž romant [27987] Re: qassar
To podporuje co jsem napsal, načatá nitrifikace, vodu bych měnil když ne denně, tak jistě obden min. 1/3 akva.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:05 Muž qassar [0] Re: romant
Napadlo mě, ž ve čtvrtek byla u nás vyplá elektrika, tak akva bylo bez filtru a světla od 07 do 16 hod.... To se zbarvila voda nejvíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 20:02 R Muž romant [27987] Re: qassar
Načatá nitrifikace, častěji měnit vodu a čekat, spraví se to, až se filtr dostane zase do kondice. Krmit velmi střídmě a hlavně neodkalovat dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2014 19:58 Muž qassar [0]
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj lidi, tak sem si pročítal toto vlákno (i jiné), a mám taky podobný problém. Voda se mi trochu zakalila, ale podle fotky je to spíš do mléčna, podle očí do zelena. Vše se začalo dít 4 dny po tom, co sem do filtru fluval 305 dal nové molitany a do kořenů rostlin dal pár tablet hnojiva, plus sem začal přihnojovat tekutým hnojivem easy-life Profito. Teď nevím co mám s akva dělat. Když jsem vyměnil 130 l vody, taky byla lehce zabarvená po přípravku na odstranění chlóru (ten používám od začatku) a pak den odedne se voda víc zakaluje. Jinak sem měl křišťálovou vodu jen po napuštění akva :-( Víc info najdete v prezentaci.... Prosím o pomoc co s tím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 11:28 - Re: Sid
Toho môjho sa zbavujem. :-)
Inak je táto voda fajn napríklad na kŕmenie dafnií.Škoda,že nemám teraz žiadnu násadu.Poter by mal hody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2014 11:25 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: prasan
Jak píšu jinde - zelený zákal může tvořit celá řada planktonních řas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.06.2014 10:25 -
Fotka k příspěvku www.microscopy-uk.org.uk/…
Ďakujem užívateľovi Sid za nasmerovanie k tomuto odkazu.Určite pomôže pochopiť čo to vlastne zelený zákal je a prečo sa niekedy v akvárku objavuje.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2014 16:45 Žena kataChlum [129] - divoká paví očkaRe: Anubis007
Já jsem měla takhle zelenou vodu v 80litrovém akváriu, nic nepomáhalo, 3x nové založení(vše vyvařeno), výměna vody i denně,změna stanoviště... no prostě nic...Pak mi někdo poradil, abych akvárko zatemnila na 3 dny úplně( stalo se, rostlinky, které by to nevydržely jsem dala jinam.)V akvárku naprostá tma, po 3 dnech jsem nahlídla přes ručníky a deky. Měla jsem o poznání čistší vodu. Týden potom jsem jim svítila jen minimálně na krmení - 1,5h světla denně. Zelenost se vytratila. Rok je akvárko úplně v pořádku, svítím jim od 8-19h a vše klape.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.02.2014 22:42 Muž Anubis007 [22] – co pomohlo mě. .
Zkousel jsem menit vodu, cca 5 dni i 90% objemu a stale se zeleny zakal vracel. Pak jsem si pujcil uv lampu a jiz druhy den o poznani lepsi a do 3dni super. Pokracoval jsem celkem 5 dni..zabrala 100%.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:50 R Muž romant [27987] Re: jet
Hoď sem alespoň fotku, jak vlastně ten zákal vypadá. Naber vodu z akva do sklenice a posviť si no ní baterkou proti tmavýmu pozadí na když se to bude ve vodě hejbat, máš nálevníka, ale chce to tu fotku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2014 15:14 jet Re: patamatix
Aq je velké 600 l a mám tam 15 neonek, 10 skalár a 30 různých teter, 10 čichavců a 4 pancéřníčky. Aq je založeno 8 let a nikdy jsem podobné problémy neměl. Nic jsem do aq nedával, krmím pořád stejným krmením a jednou se probudím a zákal.
Už s ním bojuju 2 měsíce. Předtím jsem vodu měnil pravidelně každý týden cca 150 l. Když vyměním vodu, tak je na druhý den zákal největší a za ty tři týdny byl už takový slabý, jen takový nádech. Ale jak dám novou vodu je tam znova. Tak nevím co s tím.

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda?od=201