Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Zelená voda

 

NápovědaFórum » Řasy » Zákaly vody 

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Zelená voda
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2018 01:03 Maq Re: Jan2000
Mám hodně silný zelený zákal už několik týdnů v akváriu, kam dávám dusík a fosfor v učebnicovém poměru 16:1 (molární).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:39 Jan2000 Re: martmart
Tak kolik mam po4 nemám páru. Beru vodu ze sezimaku a na stránkách sem to nenašel. do této chvíle sem to ani nepotřeboval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:08 Muž martmart [106] Re: Jan2000
Tyden bez problemu
Kolik po4 ma vstupni voda?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.04.2018 20:02 Jan2000 – Zelená voda a zastineni.
Fotka k příspěvku Zdravim,

Když sem si pořídil nové silnější světlo (přesný název v prezentaci) tak všechno fungovalo dobře. Hněda řasa zmizela rostliny začali krásně růst (hlavně bahnatka měla menší mezery mezi patry atd. Ale asi 3 týdny zpátky se mi zakalilo akva. Mam dojem že sem pár dní před tím přidával nová filtrační media (molitam, vata, siporax). Vyměnil sem vodu tak 40% a zakal do dvouch dnů odezněl.

Ovšem před týdnem se mi zakalilo znovu a ještě víc. Žádné zásadní změny sem nedělal. Hnojiva dodávám stejně jako pri slabším osvětlení(okolo 5ml pmdd bez kno3 denně). Je fakt že akváriu asi chybí fosfor protože se mi ještě před zakalem rozrostla zelená flekata řasa a dočetl sem se že je pravděpodobně že mi chybí fosfor (což by při silnějším světle a hodně rostlinách odpovídalo). Proto sem si koupil ještě fosfor ale raději sem tam nechtěl nic lejt aby nebylo hůř. Když bych zastínil akva (tudíž by rostliny neprodukovali kyslík) jak dlouho by to ryby zvládli?

Teď vypadá asi jako na fotce jen ty přední rohatce sou o dost více rozrostle.

Sice celkem slohovka ale snad pomůže. palec
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 15:33 Muž Fuchs [169] Re: Anthrax
Přesně, z toho jde jen vyčíst, že je tam strašně málo kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:58 R Muž Anthrax [4739] Re: Frantisek2013
Chtělo by to doplnit co nejvíce informací. Hezky kolonku po kolonce. Zatím z toho poznám jen to, že tam je málo rostlin. A připomíná to pohádku Rákosníčkovi. "za mlhou hustou tak že by se dala krájet" ;-) Co se stane, když vyměníš část vody? Vrátí se to nebo se to dokonce zhorší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 13:50 Frantisek2013 Re: Anthrax
Tak jsem přidal fotky akvária v jakej je tet stavu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 09:12 R Muž Anthrax [4739] Re: Frantisek2013
Frantisek2013 napsal: vše jsme udělali jak nám řekli na prodejně. Tak tady bych viděl pravděpodobnou příčimu. Zkus snížit dobu/intenzitu svícení. Jinak, nelze čekat, že bude mít člověk druhý den po založení fungující nádrž. Všechno si teprve sedá a pomaličku se začíná nastolovat rovnováha (i přes různé výkyvy). Akvaristika je o trpělivosti, takže nebuďte zklamání a založte tu prezentaci nádrže. Příčina se pravidelně najde. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 08:11 Muž Pepan [5043] - RostlinyRe: Frantisek2013
Chce to skutečně více informací, čili založit prezentaci. Něco je v tom akváriu špatně a řasa má dost živin na to, aby se množila. Je celkem odolná a asi ani časté výměny vody příliš nepomohou. Rozhodně bych nenakupoval ryby, protože jejich hovínka akorát tu řasu přihnojí. A nelil bych do akvária žádnou chemii, protože to odstraní pouze důsledek a ne příčinu. Tato řasa je celkem odolná. Mi se v jednom chovném akváriu držela celé léto, ale nevadila, protože tam jsem měl jenom odchovy. Vlastně mi pomáhala odbourat z vody dusičnany. V zimě se pak vytratila sama. Čili udělejte si prezentaci, kde popíšete co nejpřesněji postup při zakládání a pak se dá nějak poradit. Rady bez prezentace jsou obvykle jako hádání ze skleněné koule, protože rádce neví, jaký je tam štěrk, kolik a jakých kytek, jak je akvárium situováno a podobně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.11.2017 07:55 Muž Tudy [330] - KrevetkyRe: Frantisek2013
Mohla by to být přemnožená zelená řasa, sinice. Crystal water je vločkovač, který umí pomoci pouze s jemnými mechanickými nečistotami. Opravdu to chce více informací od Vás, včetně fotografií. Podivejte se tady na ostatní, dobře hodnocená a oblíbená akvária, můžete je použít jako vzor při založení prezentace.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 07:54 Muž Wanderer [2102] - Skaláry - nejkrásnější ryby.Re: Frantisek2013
Franto nic nepřilévejte. Zasaďte rostliny (co nejvíc) a nechte to "vycukat". A rozhodně s rybama počkat. Prezentace se určitě hodí, třeba tam bude pár věcí špatně.

Jinak trpělivost a počkat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   21.11.2017 07:40 Muž Fuchs [169] Re: Frantisek2013
Dobrý den, těžko soudit, chce to prezentaci ať máme přehled o složení dna, filtračních hmot atd. Také prosím vysvětlete slovní spojení "tak jak se má"
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2017 07:36 Frantisek2013 – Zakalená voda.
Zdravím vás. Prosím vás o řadu
Se synem jsme si pořídili akvárium o objemu 70 litrů. Nakoupili jsme filtr, topitko rostliny vše jsme udělali jak nám řekli na prodejně. První den byla voda krásně průhledná ale další den se začala žalovat do zelena. Dnes je voda zelená že není skoro vidět dno. Při založení akvária jsme použili aquasafe. Včera jsem do vody přilil tetra Crystal Water a je to ještě horší. Jsme z toho se synem zklamani a vůbec nevim co dále. Proto se obracím na vás s prosbou o pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2017 13:18 Muž Jarry [1433] Re: Maq
U mě to funguje tak, že když je živin pro rostliny málo, hned je řasa všude. Jakmile začnou rostliny prosperovat, řasa se dá na ústup, přestože je živin pro ně v akváriu více, než v době, kdy prosperovaly řasy a rostliny ne. Může to mít souvislost s tím, že když přestanou rostliny prosperovat, začnou se rychleji rozkládat, shazovat listy atd. a to by mohlo vytvářet vhodné prostředí pro řasy (projeví se to i na čistotě vody) - jsem čím dál více přesvědčen o tom, že toto je zásadní, jeden čas jsem se nemohl řas zbavit a pomohl až radikální zásah, což bylo vyhození všech v tu dobu živořících listů / rostlin a výměna za nové, případně jiné. Potom došlo k poměrně rychlému obratu.
Určitě to není pouze o živinách, které do akvária přidáváme (NPK + Fe), dokonce bych řekl, že koncentrace těchto živin má na řasy minimální přímý vliv. Velký vliv má potom světlo - asi 3x jsem zkoušel prodloužit dobu svícení o 30 minut a pokaždé jsem zaznamenal nárůst řas, po vrácení na původní dobu se to rychle srovnalo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2017 11:31 R Muž Anthrax [4739] Re: KaterinaK
Každé akvárko je jiné, co funguje v jednom nemusí fungovat ve druhém "totožném". Každé akvárko si jde svou cestou. Tipuji, že tchán má to akvárko déle zaběhlé, takže stabilnější. Já být tebou tak měním vodu dál, klidně častěji, tak dvakrát týdně, nebo obden ale nikdy bych neměnil více než 1/2, natož všechnu vodu. Ale bez té dešťovky. Jinak by bylo dobré vědět, co z té studny přesně teče.

Edit: tak jsem byl moc pomalej :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.06.2017 11:26 Muž pedro144 [40] Re: KaterinaK
Třeba se s tím tchánovo akva dokáže vypořádat líp než to tvoje...
Nějakou dobu bych tu dešťovku vynechal a vyměňoval jen studniční.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 11:21 KaterinaK Re: pedro144
Ale tchan dava uplne stejnou vodu jako my a nema to zkalene.... Ma krasne cistou vodu.... Jde mi o to jestli pomuze vymena celeho akvaria?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   05.06.2017 10:31 Muž pedro144 [40] Re: KaterinaK
Odstátá...dešťová...v nádržích... Nemůže ten problém začínat tady?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 10:17 Muž lukasbc [50] Re: KaterinaK
No napdá mě, že krom možné špatné kvality vody - nesvítí na akva přímo slunko? kdysi dávno mi to dělávalo a bylo to tím. Od té doby dávám akva mimo sluneční svit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.06.2017 10:09 KaterinaK Re: Maq
No davame to pul na pul. Proste treba 4 kbeliky kohoutkove vody neboli studnicni... Zijeme na vesnici a vodu mame ze studne... A to same co jsem dala tehle kohoutkove (studnicni) tak dam i destovou vodu co ma tchan v nadrzich na zalevani kytek. Je odtata a prefitrovana aby v ni nebyl bordel. Dnes uz mame druhy den akvarium plne zatemnene (vyple osvetleni, dane prosteradlo pres akvarium a zatazena zaluzie na okne u akvaria) a nekrmime uz 4 den....
Sice uz to odnesl jeden pancernik, ale furt lepsi jedna rybicka nez vsechny... Zda se i ze je to o trosku lepsi.
Mate nakou jinou radu jakou vodu davat? Tchan ma take akvarium stejne velke jako my a dava tam stejnou vodu a ma akvarium krasne ciste...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   05.06.2017 07:27 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Maq
Rostliny potřebují k životu v zásadě totéž co řasy, a pokud dokáží "spotřebovat" všechno světlo a živiny, na řasy nic nezbude a zmizí. O tomhle dost častém výroku dost pochybuji, zdá se mě že to není možné aby na řasy nic nezbylo. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 22:57 Maq Re: KaterinaK
Zelený zákal je tvořen fytoplanktonem, tzn. jednobuněčnými řasami. K životu potřebují dvě věci: světlo a vodu plnou minerálních živin, zejména dusíku a fosforu.
Utlumení světla pomůže dočasně. Výměny vody nepomohou vůbec, pokud nová voda je pro řasy stejně příznivá, jako ta stará. UV lampa a jiné "zabíjecí" prostředky pomohou krátkodobě, neodstraní příčinu.
Systémové řešení je dvojí:
1) Používat lepší vodu. Tvoje prezentace v tomto ohledu moc informací nedává ("vodovodní plus dešťová" jsou příliš obecné pojmy).
2) Vysadit hodně rostlin. Rostliny potřebují k životu v zásadě totéž co řasy, a pokud dokáží "spotřebovat" všechno světlo a živiny, na řasy nic nezbude a zmizí.
Dodatek: Málo informací a z fotek aktuálně moc vidět není, ale zdá se že tam máš docela dost ryb, a to určitě věci nepomáhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.06.2017 17:14 KaterinaK – Kalna voda
Dobry den, prosim vas nevite cim by mohlo byt ze mame v akvariu zelenou vodu (zkalenou)? Foto mam na profilu... Puvodne jsme myslely ze jsou to nalevnici. Ale u tech byva voda mlecna a my mame vodu zelenou. Kdyz cistim fitraco odtyka tmave zeleny kal. Dekuji za rady

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 12:45 R Muž afc1886 [14655] Re: Mony
Jak už řekl kolega,je toho hodně špatně.Chce to třeba vyměnit dno,přidat rostlinky,změnit osádku akvária atd.. Ta prezentace by byla více než vhodná. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 12:21 Maq Re: Mony
No tam toho bude potřeba spravit hodně. Zařiď si prezentaci, ať je z čeho vycházet, a pak se připrav na zdrcující nápor dobře míněných rad. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.02.2017 11:57 Mony – Zelena voda a rez
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, akvarium bylo zalozene pred dvemi mesici. Ze zacatku bylo vsechno v poradku. Asi po mesici mi zacaly reznout steny akvaria a ted uz i kaminky. To by mi tak nevadilo, ty stejne nezustanou uplne cisty. Horsi je, ze mi zacala zelenat voda, vypada to trochu jako zeldna mlha. Nevite, jak se toho zbavit? Dekuju za rady
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   28.03.2016 12:17 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Boldy
Vyměnil bych víc jak 30% vody. Na jednu stranu výměna vody trochu zákalu prospívá (často se objeví po její výměně), na druhou stranu sníží obsah pro řasy důležitých živin ve vodě. Pokud na akvárium svítí sluneční světlo, stáhni žaluzie. Vypni osvětlení. A dal bych do filtru filtrační vatu pokud máš a zesílil ho na maximální průtok. Omez krmení na minimum.
Pokud bude zákal dále bujet, bude nutné na týden nádrž kompletně zatemnit (hodit přes ní deku a podobně).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2016 12:09 Muž Boldy [0]
Ahoj, vypadá to, že se mi v akva tvoří lehký zelený zákal. Raději bych to vyřešil dříve než později. Nemáte rady/tipy? Hned na večer budu měnit 1/3 vody. Díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 20:22 Žena Yasmine88 [0] Re: Jifi
Vodu testovali a hodnoty sú v poriadku.Nádrže boli dosť prerybnené,čo sa pamätám.Mali veľký problém s NO2,zákaly,nálevníci atď.Naposledy som aj ja testovala túto zelenú nádrž a naozaj,NO2 aj NO3 boli v poriadku.To bolo asi pred týždňom,keď som tam bola.Snažia sa o to starať,hlavne tieto zelené nádrže väčšinou celé vypustia a vodu napustia nanovo,ale pokiaľ neriešia to nevhodné osvetlenie,bude to dokola.Aj to tak je.Ale každopádne ďakujem,pokúsim sa nejako tieto rady pretlačiť,lebo je to škoda,robí to veľkú hanbu,pričom tí ľudia tam nie sú neschopní,snažia sa,ale nemajú čas sa tomu toľko venovať.Tým ich neospravedlňujem.Chcem len pomôcť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 20:01 Muž Jifi [675] Re: Yasmine88
Pokud je to v každé 3. nádrži, tak to vypadá na nějaký systémový problém. Co používají za vodu? Jak to vypadá s dusíkem a fosforem? Nepřekrmují? Jak často mění vodu a kolik?

Tady je potřeba hledat příčinu, proč se to děje v tak velkém míře.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   13.12.2015 19:14 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: Yasmine88
Se světlem souhlasím, bude ho moc, ubrat nebo přistínit, pokud tam je zákaz dávat živé rostliny asi ani plovoučky neprojdu. Já bych kompletně vybral a propláchl dna, komplet vypucoval akvárka - filtry lehce propral v den odstáté vodě v kýbli a zas všechno dal nazpět(spóry řas budou úplně všude i na sklech akva -ve filtru, ve dně). Ryby krmit jen velmi velmi střídmě - což asi i v krámech tak bývá. Podmínkou bude měnit denně po nějaký čas (dva tejdny) třetinu vody v každém akva, aby se nehoupaly dusíky v důsledku velkých zásahů do dna i filtrace (biologické rovnováhy). Asi bych zvážil do toho dna namíchat nějakou část zeolitu - kterej v zahradnictví stojí pár korun.
Bude to důsledek rychle založených -zarybněných nádrží - což je u obchodu pochopitelné. Tomu se ale musí podřídit-zintenzivnit- údržba akvárií. Vono si to časem sedne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:47 R Muž romant [27982] Re: Yasmine88
Zelená voda bejvá hodně metoda pokus, omyl. Plovoučky souhlas, světlo ubrat, třeba nechat jenom jednu zářivku, vodu bych vyměnil všechnu, krmení nepřehánět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2015 17:30 Žena Yasmine88 [0] – Zelená voda v nádržiach
Fotka k příspěvku Ahojte,prichádzam s prosbou o radu :-) Kamoška pracuje v jednom chovateľskom obchode,majú tam aj akváriá.Nádrže sú 60,100 a 240l.Svietia denne 12 hodín.Každá tretia nádrž je totálne zelená.Dokonca tam prestali objednávať aj ryby,nakoľko sa to logicky z takých akvárií nepredáva.Sú tam žiarivky,kt.predtým boli na morských akváriách,vychádzala som z toho,že asi preto je tá voda taká,je tam príliš silné osvetlenie.Rýb je tam už málo,tým pádom aj,,hnojiva´´.Všimla som si však,že voda je zelená aj v nádrži,kde nie sú morské žiarivky.Živé rastliny majú zákaz dávať do predajných nádrží.Je tam farebný jemný štrk.Filtrácia je robená cez vzduchovanie a je tam veľký molitan.
Moja rada znela odkaliť a odčerpať vodu aspoň 1/2,vypnúť osvetlenie aspoň na 3 dni,nekŕmiť,vymeniť žiarivky a dať tam aspoň plávajúce rastliny.Myslíte,že by to mohlo zafungovať?UV lampa nezabrala.Za akékoľvek rady,kt.sa dajú aplikovať v takýchto predajných nádržiach,budem vďačná.Vždy ste mi tu pomohli a bez vás by som dávno akvaristiku vzdala.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   07.11.2015 10:58 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Edita
Nevěř prodavačům v akvaristikách, 90% jich poradí blbě! Načti si informace na internetu, zaregistruj se tady, udělej si presentaci a pak můžem nádrž řešit. Těch problémů je spousta...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 10:55 Edita Re: NHKG
Děkuji, tohle vše jsem už četla, ale řídila jsem se spíše radami v akvaristice a očividně jsem udělala špatně..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 10:33 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Edita
Pročti si toto: www.akvarijni.cz/…
Kromě výběru nádrže, se tě podle mě týká vše. Tu nádrž je potřeba po tvém zásahu brát jako zcela novou. Hned jsi spáchala spoustu chyb. Takže studuj, měň vodu a pokud zákal brzy neustoupí, bude potřeba zatemnit nádrž.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.11.2015 10:18 R Muž vaclav [14568] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Edita
Co tě vedlo k tomu strčit do akvária tu černobílou drť. Za prvé je to plné mramoru a má moc velkou zrnitost, špatně se odkaluje a často potom zahnívá. Je to jeden z důvodů proč ti potom můžou růst řasy. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 10:10 JoKa Re: Edita
Původní beru, ale neměla si nic přikupovat, dokud se to neustálí.. Teď budeš muset měnit a měnit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 09:47 Edita Re: JoKa
Jinak to nešlo no, měla jsem tam ještě původní rybky a nevědela jsem co snima :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 09:35 JoKa Re: Edita
Založila si to akvo znovu a následně brzo zatížila novýma rybama... Měň vodu, často, klidně pár dní denně tak třetinu. Ono si to sedne...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.11.2015 09:13 Edita – Zelený zákal :(
Fotka k příspěvku Ahojte, před dvěma týdny jsem komplet vyčistila naše akvárium na hotelu (500l). Důvod čištění byly ruduchy snad všude. Vypustila jsem všechnu vodu, očistila kameny (namočila do 2% roztoku sava a vydrhla akvárko). Filtr jsem nečistila, ať ho mám zaběhnutý. Pak jsem vybrala komplet písek a vyměnila za nový.. Vodu jsem napouštěla z našeho přírodního zdroje (tudíž bez chloru), měla 26stupňů. Jakmile jsem vodu napustila, tak jsem do ní dala původní rybky (1 skalára, 2 nějáké černé - asi tlamovec, nevím co to je a 8 neonek) - žádná neumřela.
No jenomže akvárko mělo celou dobu mléčnou barvu a ted se začíná zbarvovat do zelena. Ted jsem jeste nakoupila další rybičky (10 černých neonek, 2 červené neonky, 4 skaláry, 10 mečovek, 3 také přísavky na sklo, 5 parmiček černopruhých). Na středu mám ještě objednané rostlinky. A ted proste nevim co mam dělat proti tomu hnusnému zákalu. coze Poradte prosím.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 19:24 R Muž romant [27982] Re: mica
Ach táák, už jsem pojal podezření, že další léčba zatemněním. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 19:23 mica Re: romant
Svítit 6-7 hodin a CO2 nonstop. Jen jsem se ptal proč dodávat CO2 když zhasnou světla.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 19:01 R Muž romant [27982] Re: mica
Jak nesvítí? Psal jsem na polovičce výkonu 6-7 hodin a CO2 nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:41 jamajcan Re: mica
Co se týče fotosyntézy žádný, co do kvality vody, snižuje reakci pH.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:39 mica Re: romant
Ještě dotaz. Proč má smysl dodávat CO2 když se nesvítí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:15 R Muž romant [27982] Re: mica
Mě se v těchto momentech osvědčuje výměna co největšího množství vody a to co nejčastěji, klidně 2x týdně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 18:10 mica Re: romant
A nějak častěji měnit část vody?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 17:50 R Muž romant [27982] Re: mica
Njn, je to prevít, tenhle zelenej fujtajbl. :-) Tak s tím světlem bych to viděl na polovičce možného výkonu po dobu 6-7 hodin max. Hnojení 2ml na 100 litrů, CO2 nonstop, filtr klidně lehce propláchnout, plovoucí rostliny bych si pořídil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2015 17:36 mica Re: mica
Po třech dnech zatemnění jsem vyměnil 80 % vody a za dva dny se mi ten zakal vrací zpatky. Přemýšlel jsem, že bych vypláchnul filtr protože podle toho sajrajtu co jsem odsál, tak toho bude spoustu ve filtru. Ale mam ho měsíc v záběhu tak se radši ptám jestli do něho hrabat nebo raději ne.
Jak jsi psal, že se mám vrátit ke stavu před 28.9., takže mám zapojit 4x54W? A co to je střídmě hnojit? Kolik ml na 100 l? Jestli se to dá takhle na dálku poradit... ;-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Řasy • Zobrazeno 28349x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3535-zelena-voda?od=151