Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 10:28 Pavel – elektromagnetický ventil - stále otevřený
dobrý den, prosím o radu ohledně spínání el.mag.ventilu. koupil jsem si set z Polska a když jsem vše zapojil a vychytal počáteční mouchy, tak nyní jsem zjistil, že mi el.mag.ventil někdy vypne ale dnes v noci např.ne. Jde nějak ověřit správná funkčnost ventilu? byl studený tzn.nebyl v chodu ale CO2 propouštěl, předevčírem mi bez problému zavřel přívod...prosím o rady... díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 23:15 GP – Re: Jiří
pokud kupujete pres net, mate moznost do 14 dni od smlouvy odstoupit, teda pokud se nepletu...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:46 Muž Lada2 [11] – Re: Jiří
Jo to mas pravdu sena je vic nez nadherna v porovnani s nasimi e-shopy.Navic s tim polakem je super komunikace odpovida na email behem maleho casu coz z vlastni skusenosti nedokazou ani nase nejvyhlasenejsi shopy.Bud odpovi za tejden nebo vubec proc taky ze:-))Navic pokud bys chtel treba jinej difusor ja s nim resil ten Japan style tak pry neni problem pozmenit cenu i objednavku.Proste obchodnik.Kdyz se kouknete na jeho stranky ma i jiny pekny veci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:43 Jiří
Nepřekonatelná cena sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:29 JirkaBe
Sám tuto soupravu vlastním a mohu doporučit
www.aukro.cz/…
Tady je odkaz jen na elmag.ventil a na jehlový ventil
www.aukro.cz/…
www.aukro.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:20 Muž Lada2 [11] – Re: Jiří
na aukru jsou elmag i jehlovy v porovnani s nasema shopama za par kacek.A ten polak ma i elmagy ktery maj zatim nejnizsi spotrebu proudu co jsem videl.Na tom jakej maj odber je zavisly i to jak topi.Za to co sem nekdo daval link tam koupis celou soupravu i difuserem a regulacnim ventilem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 19:11 Usine – Re: Jiří
Na regulaci CO2 samozřejmě slouží. Vypíná a zapíná což je také regulace. Doufám že za ty peníze bude aspoň kvalitní a nebude hřát jak žehlička. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:49 Jiří
Aha,myslel jsem že když píšou "pro regulaci" tak s ním půjde průtok i regulovat. Darda to je, ale líbilo se mi že to je dva v jednom. Teď už se mi tak nelíbí sad Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:39 Usine – Re: Jiří
Kupovat to v akvaristických shopech to je darda. Je to ale jen el mag. ventil i když jehlový. Na seřízení ale potřebuješ klasický jehlový ventil je o dvě řádky níž. za 353kč.
:-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.01.2010 18:25 Jiří
Ahoj, prosím o radu nebo názor, je toto opravdu elektromagnetický ventil s JEHLOVÝM VENTILEM (na seřízení průtoku),nebo ne ? Dnes mi přišel domů, ale průtoknení čím seřídit

shop.rataj-spk.cz/…
Elektromagnetický jehlový ventil pro regulaci dávkování CO2 s výstupem pro hadičku.
Bližší informace najdete zde

Cena s DPH 1 392 Kč obj. kód: 707
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 10:24 Muž filipsi [1295] – Re: GP
No a prave o to jde. Ja si myslim, ze to "o dost" neni.
Proto bych navrhnul, pokud by to pristroj mel, nastaveni nizsi hystereze, aby se k hysterezi soustavy jeste nepridavala ta nastavena. A stredni hodnoty (nejvyssi) takove, abych mel pocit, ze je stale co2 dost.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 09:54 GP – Re: filipsi
asi jde o to, ze to neposouva stredni hodnotu ph, ale celkem o dost prave zvysuje hysterezi zpozdenim jak na zacatku tak na konci syceni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 09:52 JuraS
filipsi napsal: na takovou hysterezi pro spinani (ma nastavitelnou hysterezi?) co to je ???? předpokládám rozsah ? ne nemá..má jen kalibrování a nastavení hodnoty a ta je přepínačem buď jako nejvyšší možná a nebo nejnižší možná...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 09:33 Muž filipsi [1295] – Re: JuraS
Ja nevidim duvod to nejak resit jinym difuzerem, atp. Proste bych jen nastavil controller na takove Ph a na takovou hysterezi pro spinani (ma nastavitelnou hysterezi?), aby mi to vyhovovalo. Jestli se Ph bude i tak pohybovat o +-0.neco, zadny problem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 09:26 JuraS – Re: akvaristik
zákon zachování hmota a energie...buďto z houbičky polezou malé bublinky a nebo bublina jako prase a nebo se co2 rozpustí ve vodě...ještě mě napadlo nasadit na čerpadlo malej kus houby a do tý píchnout jehlu..co2 bude muset projít tou houbou a to nuceným sáním...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 09:03 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: JuraS
Určitě mě zajímá, jestli to bude fungovat, jestli se CO2 díky houbičce dostatečně rozpustí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:49 JuraS – Re: akvaristik
bezva, potvrdil jsi můj předpoklad, že slabým článkem v soustavě mám sice hezky vypadající ale úplně na h...ouby fungující difuzér..v hlavě se mi honí nápad jak vezmu houbičky na nádobí, zatížím ji kamínkem, píchnu do ní jehlu a umístím ji na dno technické komory vnějšího biofiltr (kde je teď difuzér) a touto cestou budu dávkovat co2..jehla nebude natlakovaná a z houbičky by neměli vystupovat bublinky co2 ale voda nasycená co2...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:39 Muž akvaristik [274] - Rostliny – Re: JuraS
Ano, je to přesně tak, difuzér reaguje se zpožděním na magnetický ventil. U nočního vypínání to není takový problém, ale u elektronické regulace to může zlobit. Používají se tazvané Flippery, kde se bublinka rozpouští v labyrintu. Při použití Flipperu také lze využít kompletní náplň lahve, protože nepotřebuje téměř žádný tlak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.09.2009 08:03 JuraS – Dotaz na majitele pH Controlleru
Dotaz..pro majitele pH controlleru..
mám controller pH-301 ( cgi.ebay.com/… )
difuzer mám boya c-170..nastavil jsem hodnotu na pH 6,70..nejprve byl problém, že jsem měl pH nižší..neřízeným přidáváním na hodnotě pH 6,50..nechal jsem pH vystoupat na pH 7,1 a zapnul řízení.."dobublal" jsem na 6,62 a pak hodnota vystoupala na pH 6,7..uvažuji správně vidím li tento skok v tom, že difuzer boya potřebuje tlak na "profouknutí" keramické tablety a tedy hadička která k němu cca 2 metry vede je pěkně natlakovaná a i když jednotka elmg. ventil vypne pak toto natlakované co2 unikne do vody a a navíc tím, že je měření co2 na druhé straně akva trvá nějakou chvíli než se sycení projeví u sondy ?
tedy změna k lepšímu by byla vyměnit difuzer za takový který nebude tlakován a při vypnutí sycení za bomby přestane difuzer dávkovat co2 ????

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2009 08:27 Muž beowulfx [131] - Amazonské ryby a cichlidy – Re: radek1
Super odkaz, nejprve bych mu taky poradil spíše nový, ale na tom odkazu jsou docela zajímavé díly a ceny i docela přijatelné, tak bych si možná koupil jen tu správnou cívku. X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.07.2009 18:49 Muž radek1 [4] - Rostliny
koukni na www.marinfo.cz/…=
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 18:40 Muž radek1 [4] - Rostliny
Možná bude stačit nová cívka pravděpodobně bude spálená. Dá se koupit vzlášt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 16:17 eminence
novy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 15:58 Muž kristian [80] – Re: xOB
Asi bych koukal po novem. Ventil je jen civka bez jisteni. Pokud se nezahriva tak je prerusena a tim padem nefunkcni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2009 15:55 Muž xOB [83] - Cichlidy – Oprava? elektromagnetickeho ventilu
Fotka k příspěvku Vcera jsem zjistil, ze mi prestal fungovat elektromagneticky ventil (nepousti CO2 a ani netopi jak pri beznem provozu). Pri zbeznem ohledani jsem neprisel na to, jak by se do neho dalo vlezt, ci zda nema uvnitr nejakou pojistku, kterou by stacilo vymenit. Mam se o to pokouset nasilim nebo se mam rovnou poohlidnout po novym?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 12:23 pavel21 – Re: HONZA
pokud je to kvalitní výrobek, je na jeho technickém štítku provozní teplota. Obvykle bývá kolem 50°C
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 11:27 Muž spooky [11] - Asie – Re: HONZA
Elektromagnetický ventil mám tiež v CO2 sete a tak isto hreje jak prasa. Je to normálne, dokonca na to upozorňoval predajca v návode k setu. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.11.2008 09:25 Muž tweety1 [4]
Taky mám ventil 24V včera sem ho zapojil, a cca za 2 hodky se pěkně ohřál, ruku na něm udržim tak vteřinu :( Teď bude zaplej sám doma až do večera tak doufám že nic nevyvede... Někde tady psali, že by stačilo trochu snížit napětí cca o 2-3V a mělo by být vše OK, taky sem se říkal, že by bylo řešení přidělat nějakej menši chladič na tu mosaznou armaturu??

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 15:21 Usine – Re: Petig
Počítadlo bublinek a vymyslet ekonomičtější rozpouštění než je vzduchovasí kamínek. :-)
Test PH + KNK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.11.2008 08:54 Petig
Co teda potrebuju k tlakový lahvi? Jhlovej a redukční ventil?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2008 14:42 dansiko – Dansiko
www.mdkompresory.cz/… Ten pouzivam ja !a jsem spokojeny !docela levny a de sehnat v ruznych velikostech !

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 10:01 Muž kus [200] - Rostliny – Re: KEDAR
Třeba tady prodávají i v českých www.akvashop.sk/…
a ještě tady: www.aquato.org/…
a jen tak pro pořádek,aby jsme věděli,kolik stojí u sousedů v NSR:
www.zajac.de/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.07.2008 08:21 Muž KEDAR [0] - Cichlidy
nevíte někdo kde se dá sehnat jehlový ventil nemůžu ho na netu nikde najít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 23:13 Muž KEDAR [0] - Cichlidy
díky všem to jsem potřeboval vědět že to jde vyšroubovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 23:10 Muž spooky [11] - Asie – Re: KEDAR
Treba vyšróbovať ten nádstavec na hadišku a našróbovať ihlový ventil. Mám presne tento redukčák a priamo na ňom ihlák a jr to ok. Na utesnenie mám použitú teflónovú pásku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:46 Usine – Re: KEDAR
To snad poznáš sám, když povolíš matku nástavce na hadičku objeví se závit a ten porovnáš se závitem na jehlovém ventilu. :-) Pokud to ale koupíš každé zvlášť tak to do sebe nepasuje a musíš to propojit hadičkou. Hlavně ale před prvním použitím redukčního ventilu to bílé kolečko povol co nejvíce do leva aby ti šel co nejmenší tlak. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 20:24 Muž frmol [14]
rekl bych ze hadickou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2008 19:19 Muž KEDAR [0] - Cichlidy – redukční ventil
Fotka k příspěvku prosím o iformaci zda je možné k tomuto redukčnímu ventilu přidělat i jehlový ventil nebo lze připojit jen hahičku.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 10:35 Muž Eff [417] - Rostliny
CO2 je agresivní v tom smyslu, že napřiklad úspešně ničí pryžová těsnění, proto se používají O-kroužky z polyuretanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 09:40 Muž ghostik [81]
Co jsem kupoval ja tak to bylo urceno pro CO2.
PS:
Nepripada mi ale ze by pri ventilu na jiny plyn byl pouzit jiny vyrobni material. Krom konstrukce. Ale zdani klame.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.04.2008 09:09 Muž Ludek [39]
K Vašemu hledání chci podotknout, že ne vše nejlevnější je nejlepší. CO2 je zrovna agresivní plyn a tak se může stát, že po nějaké době používání se sety určené na svařování znehodnotí. Stejně jako elmg. ventil. Vždy si přečtěte k čemu je ventil určen ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 22:51 Muž ghostik [81]
Tady by se mozna dalo neco nalezt
www.marinfo.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 22:41 Muž ghostik [81] – Re: ancistrus22
Ja tam bral redukcni a lahvovy ale jehlovi jsem tam nekde taky zahledl. Ja to puvodne hledal jinde (bohuzel nevim kde ) a tento kram od te firmy odebiral a byl nejblize abych s emohl jet na to podivat. ZZbozi jsem si domluvil emailem a pak osobne zkontroloval a nakonec jsem jeden z ventilu na kramne nasel v levnejsi verzy a tak jsem bral ten levnejsi :o)
Elektromagneticky jsem taky nekde zahledl ale problem je kde :o(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2008 22:31 ancistrus22 – Re: ghostik
Dík za odkaz, akorát tyhle dva ventily tam nemůžu najít sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 17:06 Muž ghostik [81]
Ja to kupoval zde osobne.
www.e-svareni.cz/…
Oboji mne prislo dohromady na nejakych 1000Kc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.04.2008 13:47 ancistrus22 – jehlový a elektromagnetický ventil
Ahoj. Skládám si CO2 set a sháním elektromagnetický a jehlový ventil. Nevíte kde je koupit za solidní cenu? Ty přímo "akvaristické" jsou dost předražené, takže bych uvítal nějaký obchod se svářečskými potřebami atd. Lahev a redukční ventil již mám. Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:38 Muž ghostik [81]
:o) Ano. Trochu si hraju s elektronikou (spis se ucim-samouk) takze v jedne krabicce je procesor ktery ovlada postupne zarivky, cerpadlo, vzduchovani, CO2 atd. a vse rizene casem s LCD a rucnim nastavenim takze jestli je to na 220 nebo 24 mi je celkem jedno ale o to neslo spis o to ze se udajne nema co prehrat na tom elektromagnetu :o) Ale pravda je ze asi vydrzi a nic se mu nestane.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:31 Muž filipsi [1295] – Re: ghostik
A k tomu mas zvlast trafo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:21 Muž ghostik [81]
Nevim jestli je to normalni ale jelikoz je vas vic co maji stejny poznatek tak asi ano. Jen s vetamy "Navíc je to elektro magnet, který hřeje. Takže se v něm nic nepřehřeje. Do 50°C udřží člověk ruku." zcela nesouhlasim. Prehrat neboly splait se muze civka ktera tvori zmineny elktromagnet navic ktera je ulozena v pouzdru tudis kdyz neudrzis ruku na pouzdre kolik stupnu muze byt asi mezi jednotlivimy zavity te civky ? Ja mam 24V ventil a aby byl jen vlazny tak jsem snizil napeti na 21V .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.02.2008 22:05 Muž bunda [28]
Přímo v popisu tohoto ventilu je napsáno že může přenášet medium do 80°C. Navíc je to elektro magnet, který hřeje. Takže se v něm nic nepřehřeje. Do 50°C udřží člověk ruku.
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [8] 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=351