Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 08:30 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
milan666 napsal: Pozor! ten redukčný mám, ten ventil na ňom nieje ihlový!, je to len vypušťací, neuvedte ho do omylu
To my ne! Na polských stránkách, viz odkaz níže, je deklarován jako reduktor s jehlovým ventilem. Pokud to tak není, je dobře, že jsi se ozval :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 08:18 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pozor! ten redukčný mám, ten ventil na ňom nieje ihlový!, je to len vypušťací, neuvedte ho do omylu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 08:16 Muž Snofrev [54] – Re: Lukša
Zkoušel jste elmag. ventil rozebrat a vyčistit? Občas v náplni bývá nečistota a ventil pak propouští.
Já jen rozeberu, vyčistím, dám zpět dohromady a zase vše OK.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 07:07 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
No to to má hf pravdu. Ten tvůj redukční ventil je už i s jehlovým ventilem (ten mosazný šroub nad hadičkou). Pak ztrácí smysl ten druhý jehlový ventil za elmag ventilem, dal bych ho pryč.
Na tom výstupním tlakoměru bych se snažil nastavit průtok kolem 3-4 l/min (když tak mě někdo opravte, já mám výstupní manometry v barech).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 01:21 Muž hf [54] – Re: hf
Jo a můžete zkusit spočítat, jakou mám teplotu vzduchu v bedně pod akvárkem. Na ten digi teploměr vzadu nekoukejte, ten ukazuje teplotu hadice s vodou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 01:07 Muž hf [54] – Re: Lukša
Fotka k příspěvku Neukazuje ten manometr náhodou výstupní tlak, resp. průtok a nikoliv tlak v bombě? Čím se na něm nastavuje ten výstupní tlak? Někde zezadu?

Jestli ti ukazuje, že máš tlak v bombě 110 barů, tak buď jsi kouzelník, špatně Ti ukazuje ten budík a nebo v lahvi nemáš CO2. Matně si vzpomínám, že max. tlak plynokapalného CO2 je 74 atm, což je cca. 75 bar.

Jo a podle toho aquario.pl, je ten výstupní kohoutek na tom reduktoru už včetně jehlového ventilu. www.aquario.pl/…
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 21:30 Muž Lukša [18] – Maza
Zítra se na to mrknu. Díky moc za super plánek. Díky všem za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 21:17 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Fotka k příspěvku Zkus ověřit funkčnost toho uzavíracího válečku a přítomnost a stav těsnění a hladkost sedla, kam těsnění dosedá.Neuměle jsem ti to do obrázku nakreslil.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:53 Muž Lukša [18] – filipsi
Fotka k příspěvku 2
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:52 Muž Lukša [18] – filipsi
Fotka k příspěvku Mám to jak je to na obrázku a aji je tam šipka podle které to mám
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 20:44 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Pak už opravdu jen ta dosedací plocha ventilu. Ta musí být hladká. A těsnění na uzavíracím válečku musí být v pořádku. Teda jestli tam vůbec nějaké je, když píšeš, že po uzavření dál bublá nezměněnou rychlostí :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:51 filipsi – Re: Lukša
Tak to uz jsem v koncich. Chvile trvala jak dlouho? Nemas ten ventil namontovany cely obracene?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:39 Muž Lukša [18] – Maza
Jo cvaká to v něm při zapojení a vypojení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Cvaká v tom ventilu, když připojíš a odpojíš napětí? Ideálně odšroubovat ty redukce na hadičky z ventilu a zkusit ho v ruce naprázdno. Uvidíš (pohledem dovnitř ventilu), jestli ten pístek zavírá nebo ne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 19:09 Muž Lukša [18] – filipsi
Tak výstupní tlak z redukčního ventilu nastaven na 1,5 baru. Jehlovým ventilem jsem to zaškrtil na požadovaný počet bublinek. Chvíli jsem to nechal a pak ele. ventil odpojil po chvíli jsem to zkontroloval a do akvárka stále uniká stejný sloupec bublinek i na počítadle bublinek sleduji stejný počet za vteřinu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 18:26 Muž Lukša [18] – filipsi
Okay jdu na to snad to vyjde. Zatím díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 16:51 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
Ja myslel, ze to pisu jasne. Je to nizkym tlakem. Bombu otevri naplno, na redukcnim ventilu nastav 1-2 atm (napr pomoci tlakomeru na pneu, kdyz nemas vystupni budik. Obcas kontroluj, vystupni tlak s vyprazdnujici se lahvi znacne stoupa, nekdy "nedrzi" ani pri konstantnim vstupu. Tvuj tlak je tak nizky, ze neuzavre dokonale elmag ventil. Prutok (pocet bublinek) rid jehlovym ventilem.
Tlak pro spravnou cinnost elmag ventilu (obycejneho) musi byt v urcitem rozmezi. Jak dostatecny minimalni, tak maximalni takovy, co nepresahne konstrukcni moznost. S 1-2 atm chybu neudelas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 15:36 Muž Lukša [18]
V lahvi mám tlak okolo 110 barů. Ten mi ukazuje jediný budík co mám. Ten je na redukčním ventilu. Jak na ventilu na bombě tak i na redukčním ventilu mám pootočeno co nejméně ( prostě co nejnižší tlak) takže vysokým tlakem to nebude. Spíš si myslím že bude vada na ele. ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 14:21 Muž filipsi [1295] – Re: hf
Ne, ja mam opravdu jehlovy pred elmag. Mam ho integrovany spolu s redukcnim. Kazdopadne at je pred nebo za, na uzavrenem elmag ventilu je tlak nastaveny na redukcnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:49 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: hf
Tam má filipsi určitě překlep :-) Při uzavřeném elmag ventilu je na jehlovém samozřejmě tlak 0.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 13:43 Muž hf [54] – Re: filipsi
Vy máte někdo jehlový před elmag. ventilem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 11:01 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
To muze byt ten problem, elmag ventil potrebuje nejake rozmezi tlaku, dostatecny minimalni tlak, aby byl dobre uzavreny, a maximalni tlak takovy, jaky ventil dovoli (ne prilis velky, vetsinou je na ventilu specifikovan, bohuzel na tvem ne).
Jak pise Maza, rozmezi 1-2 bary je rozumne. Prutok (pocet bublinek) par regulujes jehlovym ventilem. Ten nereguluje tlak, ale prutok, takze kdyz je elmag uzavreny, je na nem tlak tkaovy, jako je nastaven na redukcnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:36 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Výstupní tlak za redukčním ventilem ( to je ten, co je přidělaný na bombě), by měl být mezi 1-2 bary ( já mám doma 1bar). Rozhodně ne upně stažený. Dál následuje elmag uzavírací ventil.
Jemnou regulaci do akva řešíš jehlovým ventilem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 10:29 Muž Lukša [18] – filipsi
Myslím ten co je na něm ten budík, ale ten co je přidělán na bombě, tak ten taky mám zeslaben na minimum.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 09:48 Muž filipsi [1295]
Lukša napsal: Redukční ventil mám nastaven na takový tlak, že to skoro nebuble ..


Opravdu mluvis o ventilu redukcnim a ne jehlovem?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Lukša napsal:...zkusím zapojit naopak jestli není naopak vyroben.

:-) Těleso ventilu je odlitek. Tady nejde nic vyrobit "naopak" :-)
Spíš se podívej do otvoru toho odlitku. Měl by tam být váleček, který přitahuje elmagnet, na jehož čele bývá těsnění z nějakého plastu. Je možné, že ta dosedací plocha je nerovná, nebo jsou tam z výroby otřepy apod. Pak bys to musel rozdělat a srovnat jehlovým pilníčkem nebo něčím. Pokud funguje pružinka, která ten váleček tlačí do toho sedýlka, v podstatě není jiná možnost, proč by měl ventil propouštět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.12.2010 08:30 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Máš na redukčnom ventile ukazovatele tlaku? tkzv. budíky? 1 bublinka za 20 sekund? to je málo, tak ho povol viac, tam je opačný závit. Ihlový ventil máš? ten je v podstate dosť dôležitý. Pri rozoberaní si zapamätaj postup a potom až ho budeš skladať použi teflonovú pásku, aby to tesnilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 22:03 Muž Lukša [18]
Redukční ventil mám nastaven na takový tlak, že to skoro nebuble odhaduji, tak jedna bublinka za 20 sekund. Na elektomagnetickém ventilu nic o vstupnim a výstupním tlaku není. Jde o výrobek z Polska
www.aquario.pl/…
V tomhle případě asi neni reklamace výhodná. Zítra ho zkusím rozpojit a znovu spojit nebo ho zkusím zapojit naopak jestli není naopak vyroben.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.12.2010 10:25 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Pavel
Dole na stránke máš videonávod, verím, že budeš mať všetky informácie, stojí za to si to pozrieť viackrát
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 19:03 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
Jaky mas tlak na vstupu do ventilu, a jaky je pro nej maximalne povoleny?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 14:30 Muž hf [54] – Re: Lukša
Zkuste nějakou dobu po vypnutí naslinit výstup z ventilu tak, aby se tam udělala bublina. Pokud se bude zvětšovat tak propouští. To může být způsobeno buď tím, že na vstupu do ventilu je příliš velký tlak (obvykle jsou konstruovány na max 5-10 barů, tzn. redukční ventil před elmag. ventilem musí být bezpodmínečně nastaven na nižší výstupní tlak.

Druhá možnost je, že na vstupu byl krátkodobě vyšší tlak, než pro který je ventil konstruován a došlo k mechanickému poškození.

Třetí je pochopitelně výrobní vada a je nutné reklamovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:43 Muž 2lizard [7] – Re: Lukša
Záleží na jaký je tlak, nikoli na jeho příkon.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:37 Muž Lukša [18] – 2lizard
Tak to by mě zajímalo proč propuští? Může to být tím, že je jen 3,5 Wattový?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 12:09 Muž 2lizard [7] – Re: Lukša
Není. Když je vypnutý, tak nic "nepropouští".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2010 11:50 Muž Lukša [18] – Elektromagnetický ventil
Dobrý den,
chtěl bych se zeptat jestli je to normální, že mi elektromagnetický ventil trochu propouští když je vypnutý (do akvárka)? Vše to mám správně zapojené i podle šipek. Mockrát jsem to kontroloval.
Díky za pomoc

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 22:06 Usine – Re: hf
Příteli já žádný ventil nemám a vodu až v hodinách když mě došla bomba jsem už párkrát měl. Netěsnost určitě žádná není. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 21:58 Muž hf [54] – Re: vaclav
Teda Václave to je naprostá blbost. Pokud ti po vypnutí elmag. ventilu vniká voda do hadičky s přívodem CO2, tak je v tom někde netěsnost. Jediný způsob jak tam může voda vniknout je rozpouštěním toho CO2 a zabíráním jeho místa. Což ve "stojící" vodě skutečně moc rychle nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.08.2010 08:56 Pavel – Re: Jiřmond
jo je to ten v setu s keramikou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 23:55 Usine – Re: zolo999
Já bych řekl že ne, nevím jestli by to vydrželo troubit 12 hodil. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 19:24 Muž Jiřmond [16] – Re: Pavel
Tedy nejsem si moc jistý, ale myslím si, že čím méně bublinek na hladině, tím lépe. Pokud jdou všechny na horu, CO2 "uteče" nad hladinu, dle mého. To máš ten dodávaný difuzor k tomu setu s tou keramikou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 16:00 Pavel – jak je to s CO2-rozpouštěním
nevíte někdo jak je to s tím mým níže uvedeným dotazem? Jde mi o to zda když jemné bublinky vyjdou až na hladinu tak jestli něco zůstane vůbec ve vodě...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.08.2010 02:06 zolo999 – Elektromagnetický ventil pro vzduchové fanfáry - 24V
Dalo by se podle Vás použít i tohle ? cena 150 Kč
www.motocentrum.pel.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.08.2010 12:35 Pavel – Re: radek1
Díky všem za odpovědi... palec opravdu jsem ten el.mag.ventil měl otočený stydim ale vše napraveno a úspěšně spuštěno potlesk . jen se mi moc nelíbí že d difuzéru vychází hodně drobných bublinek a snad všechny se dostanou až k hladině - to asi není správně že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 17:31 Usine – Re: Pavel
Nic si nezvoral je to normální, zřejmě při zavření ventilu vznikne podtlak a voda pomalu začne plnit hadičku a protože nepůsobí žádný velký tlak projde i přes zpětný ventil. Je to něco jako když vypneš vzduchovací motorek a ten ti nasaje vodu. Zpětný ventil jsem vyhodil ale zvedl jsem hadičku aspoň o 15 cm nad hladinu vody, pak se ti to nebude stávat. Doufám že to bude fungovat, ventil nemám a tak to je jen zkušenost když mě dojde bomba a to není tak často. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:33 Muž Jiřmond [16] – Re: Pavel
Jak prosté potlesk ...tady v tom odkazu je dokonce pěkně polopatě vysvětleno zapojení zpětného ventilu i počítadla bublin ( shop.khanh-aquarium.cz/… ). Držím palce, ať to funguje, když tak dej pak vědět ;-) .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:24 Pavel – Re: Jiřmond
zkusil jsem ho otočit "vzhůru nohama" i když mi bylo řečeno že je jedno jak ho dám a zdá se že už je to vpohodě, tak uvidím, teď vyzkouším ještě přepojit el.mag.ventil ... X-) a pak uvidím potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:13 Muž Jiřmond [16] – Re: Pavel
A jak si to nakonec vyřešil s tím zpětným ventilem? Nebo se to vyřešilo "samo"? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 15:04 Pavel – Re: Jiřmond
seřízení jehlového ventilu, sestavení zpětného ventilu a počítadla bublinek - protíkalo mi to i přes zpětný ventil, nasávalo to vodu z akva.. :-( ale jestli to třeba nebylo spíš rukama stydim
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 14:56 Muž Jiřmond [16] – Re: Pavel
No to jsi mne moc nepotěšil, mám ten set taky, akorát ještě nezapojen...a jaké ty počáteční mouchy si měl na mysli, abych věděl, na co se mám připravit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2010 11:10 Muž radek1 [4] - Rostliny
Máš správně zapojen přívod Co2?Šipka označuje směr proudění.
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [7] 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=301