Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   15.12.2010 12:44 Muž karelpavel [18] – Re: Lukša
WD je proto vhodné - nemůže ničemu uškodit ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 12:14 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: milan666
Zase tě milane666 nechápu. Tato komunikace byla s pajcem. Nevím, na co upozorňuju? Lukša to jistě pochopil, že na některých manometrech je škála v barech a na jiných v kilopascalech. Sice jsem psal, ať si vlákno pročteš :-) ale ne abys něco vytrhl z kontextu a pak k tomu plácl nějaký blábol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 10:10 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Maza napsal: To si trochu pleteš jednotky !! 300kPa jsou 3bary. Psal jsi "zvyš výstupní tlak nad 100barů".
To by znamenalo 10000kPa neboli 10MPa. To by měl chudál Lukša asi po baráku smich
Radili jsme mu výstupní tlak mezi 1-2bary, tj 100-200kPa. Tak už se snad shodneme ;-)

vždyť sám nato upozorňuješ,co? chudák lukša co si má z toho vybrat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 09:37 Muž Lukša [18]
Tak jsem našel i glycerinový olej. Tím by to taky šlo. Jiank to WD-40 mám taky. Co teda použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:47 Muž Lukša [18]
Jiank jsem pánovi do Polska už včera napsal jaký mám problém. Tak uvidím třeba to reklamují
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:43 Muž Lukša [18] – karelpavel
WD sprej mám tak to zkusím s ním.
Elektromagneticý ventil jsem už rozebral i fotil a není to prý jako u ostatních el. ventilů. Je to uděláno nějak jinak, že se tam skoro ani nedostanu a k vidění tam toho taky moc není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 08:03 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: milan666
Proč by tady neměl nic pořešit? Rozhodně víc, než u instalatérů :-D
Teď se jen čeká, až odšroubuje mosazné těleso ventilu od tělesa elmagnetu, aby mohl zkontrolovat stav těsnění a sedla. Trochu si vlákno pročti, třeba se ti to přestane miešať ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 07:39 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Lukša
Tu nič neporiešiš, zisti si a nájdi niejakeho zvárača, ktorý zvára pomocou CO2, autoservis, inštalaterska dielňa, strojnícka dielňa, alebo škola a chod si to pozisťovať osobne. Poradia ti lepšie, nehovorím, že tu ti zle radia, ale mieša sa to tu a výsledok nemusí dobre dopadnúť.
Druhá možnosť je spojiť sa mailom s aquario.pl a dohodnúť postup
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 01:10 Muž hf [54] – Re: pajca
Nad 100 bar výstupní tlak z lahve naplněné CO2 nezvýší ani Santa Klaus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 00:12 Muž Sid [6634] - Rostliny – Re: Lukša
Nechci se prokousávat celým vláknem, tak se předem omlouvám, budu-li OT.
Standardně mi 500g CO2 vydrželo bublat zhruba 8 měsíců. Pak se ale něco "poonďalo" a po vypnutí napájení elmagventilu spínacími hodinami unikal plyn tak vehementně, že obsah láhve vyfučel do týdne od naplnění.
Provizorním řešením bylo nechat elmagventil trvale zapnutý, čímž by ovšem ztratil význam...
V místní "plnírně" příčinu nenašli, závadu pořešili až v AQUATO, (kde jsem před časem komplet pořídil) - přestože již záruční doba uplynula, ZDARMA(!) mi celou armaturu (elmagventil, manometry, jehlový ventil...) vyměnili.
A tak si zas vesele bublám... :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -1   14.12.2010 23:59 Muž karelpavel [18] – Re: Lukša
zkus to prošplíchnout tím olejem nebo WD sprejem, výstupní tlak max 3 bary !
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:36 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: pajca
Jestli myslíš přehodit vstup za výstup, tak to nepomůže, naopak. Tlak plynu bude ten uzavírací váleček nadzvedávat, ta pružinka uvnitř není nijak silná.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:31 Muž pajca [0] – Re: Lukša
da se ta trubka otočit jestli jo muže to myt nějaky vliv
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:27 Muž Lukša [18]
propouštět
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:27 Muž Lukša [18]
ale jen o trošičku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:26 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Jak se daří ta rozborka? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:23 Muž Lukša [18]
zkoušel jsem to a nic než že to začalo víc propoštět jsem nedocílil

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:22 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: pajca
On tam má problém, že na tom jeho redukčáku je jen měření průtoku na výstupu, ne tlaku. Nemám s takovým měřením zkušenosti. Ale zkoušel to měřit manometrem z auta, tak se mu to snad povedlo zvýšit na cca 150kPa.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:17 Muž pajca [0] – Re: Maza
OK moje chyba ale skusil bych ten tlak zvyšit
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:13 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: pajca
To si trochu pleteš jednotky !! 300kPa jsou 3bary. Psal jsi "zvyš výstupní tlak nad 100barů".
To by znamenalo 10000kPa neboli 10MPa. To by měl chudál Lukša asi po baráku smich
Radili jsme mu výstupní tlak mezi 1-2bary, tj 100-200kPa. Tak už se snad shodneme ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 23:08 Muž pajca [0] – Re: Maza
ja mam 300KPA VYSTUPNI TLAK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:59 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Lukša napsal: ...tlak řídí dekukčák
Taky hezký překlep :-D
OT prosím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:57 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
pajca napsal: zvyš vystupni tlak nad sto bar palec
To se mu asi těžko podaří. smich Jednak ho nepustí redukčák a i kdyby, tak zničí všechno za ním.
Vstupní tlak je pevně daný tlakem v bombě, výstupní reguluje redukčním ventilem. Mě začíná červené pole na výstupu redukčáku od 3 (tří) barů !!
Pokud by se na výstupu pracovalo s tak velkým tlakem, tak by byl ten redukčák zbytečný a mohl bys to tam prat přímo z bomby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:48 Muž pajca [0] – Re: Lukša
ne bombu myslim tlak na redukčaku ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:40 Muž Lukša [18] – pajca
a jaký to má vliv že otevřu víc bombu když ten tlak řídí dekukčák
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:26 Muž pajca [0] – Re: Lukša
Fotka k příspěvku jo ten tlak uzavira venil skus ho zvednout a odpoj přivod proudu ventij musi cvaknout byl jsem natom stejne stinto ventilem
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:15 Muž Lukša [18] – pajca
Jako z lahve?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 22:08 Muž pajca [0] – Re: Lukša
zvyš vystupni tlak nad sto bar palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:51 Muž Lukša [18] – hf
Dívál jsem se do akvárka ráno před sepnutím. To je několik hodin
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:48 Muž hf [54] – Re: Lukša
Moment, JAK DLOUHO si počkal, po tom co jsi vypnul elmag. ventil a spočítal počet bublinek? To může trvat i půl hodiny než to přestane bublat úplně!
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:47 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Tak to ještě zkus a nafoť :-) Poslední šance ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:43 Muž Lukša [18] – Maza
Rozdělat to nejde jedině co jde tak to je že to odšrobuju z toho plastovýho krytu jak je ten magnet
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:40 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
JJ, ten váleček uzavírá (měl by) tu dírku, co je vidět na výstupu. Tak jědině celé rozdělat a zkontrolovat. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:34 Muž Lukša [18]
Fotka k příspěvku výstup
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:32 Muž filipsi [1295]
Lukša napsal: ... Chvíli jsem to nechal a pak ele. ventil odpojil po chvíli jsem to zkontroloval a do akvárka stále uniká stejný sloupec bublinek i na počítadle bublinek sleduji stejný počet za vteřinu.

Uff, ty nam davas. Tohle jsem myslel. To jsem pochopil tak, ze funkce veskera zadna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:31 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky – Re: Lukša
Aha, tak to mají trošku jinak. Jak to vypadá z té druhé strany?
Hýbe se ten váleček :-) Jen k němu není přístup. Pak jen povolit ten velký stříbrný šroub a celé to rozdělat. To by taky neměl být problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:26 Muž Lukša [18] – Maza
Fotka k příspěvku já nemám silikonový olej a nevím jediné co tam vidím je váleček a po zkoušce v el. proudu jsem si všiml že se tam něco hejbe po vypnutí a zapnutí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 21:01 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Lukša napsal: Už jsem ho rozdělal. No šlo mi jen oddělat to železné tělo z toho magnetu jak je v tom plastu. Nic jiného tam nejde oddělat. Je to už pak jeden celek

Tam stačilo odšroubovat jen tu rychlospojku, jak jsem ti kreslil a měl bys vidět dovnitř ventilu (tím směrem, jak teče CO2). Tam bys měl i vidět to sedýlko a váleček (přes závit po rychlospojce), který na sedýlko dosedá. Zde je důležité, aby při sepnutém elmagnetu váleček odskočil od sedýlka a bez proudu ho pružinka naopak natlačila nakolmo do toho sedýlka. Ta dosedací plocha MUSÍ být rovná a hladká a na válečku MUSÍ být v pořádku těsněníčko, které dosedá na to sedlo.
Jak psal filipsi, zkus párátkem nebo něčím tenkým, podmáznout to těsněníčko kapkou SILIKONOVÉHO oleje. Žádný jiný nepoužívej, ani rostlinný.

Edit: teda doufám, že to ti poláci mají udělaný stejně, jako většina ostatních :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 20:59 Muž Lukša [18] – filipsi
napsal jsem tohle:
Asi bude chyba v tom el. ventilu, protože když byl otevřený tak počet bublinek byl např. jedna bublinka za sekunda a když jsem ho vypnul a on se uzavřel tak počet bublinek kelsl např. jedna bublinka za 5 vteřin, ale propouštěl.

Nechci do toho moc zasahovat s tím olejem kdybych to náhodou posílal na tu reklamaci. Stejnak budu asi muset.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 20:35 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
No to by se mi taky nechtelo to nekam posilat. Jeste muzes zkusit sedlo necim malinko primaznot, napr striknout trosku (ale opravdu trosinku) silikonoveho oleje. Protoze jakasi funkce tam je, kdyz pocet bublinek hodne klesne (predtim si ale nekde psal, ze bubla stale stejne, ne?), jen netesni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 20:21 Muž Lukša [18]
Spíš přemýšlím o reklamaci ale nechci zbytečně vyhazovat peníze za poštovné do Polska když to muže být mím neodborným nastavením.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 20:00 Muž Lukša [18]
Ještě když jsem ho měl rozdělán ale byl v tom magnetu tak jsem to strčil do elektřiny. Jen to v něm klapalo ale neviděl jsem žádný pohyb ve vstupu a vystupu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:58 Muž Lukša [18] – Maza
Už jsem ho rozdělal. No šlo mi jen oddělat to železné tělo z toho magnetu jak je v tom plastu. Nic jiného tam nejde oddělat. Je to už pak jeden celek
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:50 Muž Maza [89] - Raci, krabi, krevetky
Lukša napsal: Tak jsem zkusil prohodit jehlový ventil s el. ventilem ...
Proč, když už ti filipsi psal, že to k ničemu nepovede?
Lukša napsal: Asi bude chyba v tom el. ventilu....
Asi ano, tak už ho konečně rozdělej, zkontroluj, vyčisti,.... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 19:31 Muž Lukša [18]
Tak jsem zkusil prohodit jehlový ventil s el. ventilem a ať jsem na jehlovém nastavil malý nebo velký tlak tak pořád propouštěl. Asi bude chyba v tom el. ventilu, protože když byl otevřený tak počet bublinek byl např. jedna bublinka za sekunda a když jsem ho vypnul a on se uzavřel tak počet bublinek kelsl např. jedna bublinka za 5 vteřin, ale propouštěl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 18:06 Muž Lukša [18] – filipsi
Jo to bylo na digitálním měřiči na pneumatiky. Navíc ten má jinak velkej vstup než je hadička dělalo se to špatně a nevím jestli to neucházelo, ale těch 1,5 baru to ukázalo, pak jestli to ucházelo nebo ne to nevím. Zkoušel jsem to měřit hodněkrát a nevím jestli to bylo na 100%
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:56 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
No tys nam prece tvrdil, ze jsi nastavil vystup na 1.5 atm ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:46 Muž Lukša [18]
On psal milan666, že ten redukčák je jen vypoštěcí. Jde teda na něm nastavit výstupní tlak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:44 Muž filipsi [1295] – Re: Lukša
Tim na tlaku nic nezmenis, stale bude na uzavrenem elmag takovy tlak, jako nastaveny na redukcnim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.12.2010 17:41 Muž Lukša [18]
Tak mám zkusit dát jehlový ventil před elektromagntický ventil? A tím si regulovat tlak?
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=251