Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 22:16 Muž Zlicka [12] Re: grips
Tak pokud elektromagnetický ventil neudrží ani nejmenší tlak co jde nastavit redukčním ventilem, tak bude asi špatnej. Ikdyž bych počkal co na to ostatní. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 21:19 grips Re: Zlicka
Fotka k příspěvku mám redukční ventil
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 20:14 Muž Zlicka [12] Re: grips
Na tom elektromagnetickým ventilu je napsanej maximální tlak, kterej to zvládá. je tlak z lahve nějak redukován?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:37 grips Re: grips
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2012 19:36 grips
Fotka k příspěvku Zajímalo by mě jestli mohu použít tento magnetický ventil. Když jsem ho připojil k flašce a povolil uzávěr, tak mi to propustilo, ikdyž jsem nemel el.mag ventil v zásuvce. Může to být tím, že jsem nenainstaloval mezi flašku a emg jehlový ventil? Myslím, že by to tím nemělo být. Ikdyž ho tam dám tak se přece jen nějaký tlak nahromadí a výsledek bude stejný ne?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2012 14:58 Žena Jitule [27] Re: fido16
Tak ELM ventil je na cestě. Včera jsem to večer ještě zasilikonovala a zatím drží. Tak než dorazí, půjde to i takhle.

Děkuji Vám všem za odpověď. Teď už vím, že po vypnutí el. proudu nemá nikde nic ucházet ;-) :-) . Ještě jednou díky ahoj .

Jitka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 21:24 Muž fido16 [631] Re: Jitule
Já jsem myslel že je to fungl nový. Takže v tom případě jedině nový
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 21:08 Žena Jitule [27] Re: fido16
Ne ne, polák to není, už i protože mám tenhle redukčák www.eshop.dsi-cr.cz/… . Mám ho z druhé ruky ..... spíš Made in home ;-) :-) .
OK, takže výměna :-O .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 21:01 Muž fido16 [631] Re: Jitule
Polsko? Silikon to neudrží mě napadá jediné výměna? Uvidíš co napíšou ostatní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:44 Žena Jitule [27] Re: milan666
ne ne, nejde :(. Můžu to zasilikonovat?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 20:35 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No a tá matička nejde dotiahnúť?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2012 19:28 Žena Jitule [27] – Při vypnutí el. proudu upouští CO2
Zdravím. Prosím o radu.
Můj ELM ventil při vypnutí proudu upouští CO2 ze zadní části, tam kde je matička. Únik jde směrem od bomby. Když bombu zavřu, ELM je potichu. Při sepnutí el. proudu je vše OK ... CO2 jde do AQ a ELM ze zadní části nepropouští.

Je to normální? A nebo ho mám vyměnit?

Tento set mám dva dny, a tak zatím nevím co a jak. Tlak k ELM ventilu je nižší jak 5Bar (dle manometru).

Děkuji za rady :-) .

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 12:28 Muž davidus [41] - CichlidyRe: triscene
tím závitem si nejsem tak jistý,průměr je stejný ale asi má každý jiné stoupání.Koupil jsem si vnitřní spojku 1/8 a ta mi jde našroubovat jen na jednu stranu.Na druhé se po dvou otáčkách sekne a násilím to rvát nechci. Ale vůbec mě nenapadá z jakého důvodu by to tak dělali?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 11:23 triscene Re: davidus
daj foto, usudzujem ze obe strany EMG ventilu by mali mat rovnaky zavit. odfot to ako to bolo origo a potom s tou odmontovanou castou..na tom mojom na linku hore su obe casti identicke.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:54 Muž davidus [41] - CichlidyRe: triscene
já mám problém v tom že jehlový má na jedné straně trubici na hadičku a na druhé venkovní závit a tak bych musel dát redukce z obou stran EMV a nejsem si jistý jestli to na obě strany jde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:26 triscene Re: davidus
www.akva.sk/…

asi mas podobny EMG ventil ako ja, ja som to riesil tou redukciou co som odfotil na poslednom prispevku. prepojenie medzi ihlovym od Rataja a EMG ventilom je cisto silikonova hadicka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 10:08 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
No to počkáme na foto
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.11.2011 08:31 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
Já budu muset místo spojky dát redukci na jehkáku od rataje je sice vyfocen vnitřní závit ale mě přišel jehlák s vnějším.Já měl spíš obavu zda se dý ta přípojka na hadičku EMV odšroubovat, zda tam není do těla vlepená natvrdo.To bych to asi vylomil a tisícovka v riti.
Z jedné strany se to odštoubovat dá ale ta druhá nevím. Já to zatím neskoušel smontovat,ale asi všechno vyfotím a dám sem foto.Raději dřív než vezmu klíč a něco utrhnu ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Teraz pozerám, ide vyšrubovať celú tú pripojku na hadičku, ale celú a tam je závit. Do toho závitu pasuje redukcia, ktorú našrubuješ rovno do elmgn. ventilu, je to toto, ale nemusíš to objednávať práve s tadiaľ
www.shopakva.sk/…
potom z druhej strany pripojíš ihlový ventil a kľudne spíš, takto
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 22:14 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Som myslel foto ako to máš zapojené.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 17:16 Muž davidus [41] - CichlidyRe: triscene
já mam u EMV hadičkové koncovky z obou stran nevím co to udělá,redukcí to našroubuju na redukční ventil ale nevím jestli bude procházet plyn.Radekce mohu dát z obou stran EMV ale nejsem si jistý že ten plyn projde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 17:04 triscene Re: davidus
ja mam podobny len asi ina znacka len vyvody som si dal stylom ze origo tam bol zavit tak som dal tam taku redukciu na ten zavit a na druhej strane je vyvod na hadicky, pred EMG mam ten ihlovy ventil co je vidno na tom linku vpravo (od Rataja) a klasicky redukcny ventil a 1.5 flasu. fici to v pohode uz skoro 2 tyzdne, v noci sa mi spina EMG ventil 2x na 30 minut aby nevznikol podtlak kedze rano som mal pak problem ze nebublinkovalo. takto fici v pohode cca asi 1-2bublinky za sekundu. ak buchne raz hadicka tak isto to uvidim na bubble counteri ze akosi nefici :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 16:46 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
mám tento www.zoo-market.cz/…

nevím jestli by to šlo napojit bez hadičky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:43 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Tak tvoje obavy sú opravnené, takto by som mal aj ja obavy, na hadičku by som sa nespoliehal, chce to prerobiť, nevšímol som si obrázok, máš tu niekde?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:38 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
Ty máš v té montáži trochu rozdíl, tobě jde namontovat do jehlového EMV napřímo.Já je musím mít propojené hadičkou,tak mám strach že když se na noc EMV vypne půjde plyn z jehláku do hadičky a EMV bude vypnutý tak aby mi to v těch místech nebouchlo coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:38 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: davidus
Nie, nesmie byť otvorený ventil na fľaši úplne a rovnako redukčný, chce to jemné doladenie všetkých troch ventilov. Takto bublám už druhú fľašu, (2,5 kg) a táto na obrázku ide od 9.5.2011
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: karelpavel
Bez obáv, tam nekúrim, netopím, no aj tak by som sa neobával. Prejdi sa po prevádzkach,obchodoch, jajááájaj, kde všade majú fľaše
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.11.2011 15:00 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
nebouchne mi to mezi jehlákem a EM-ventilem?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2011 22:46 TomášP
když to tady tak pročítám, tak jsem z toho dost jelen. Máte někdo zkušenost s tímto ventilem??? www.akvarista.cz/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:40 Muž karelpavel [18] Re: milan666
Jen tak mimochodem. Tlakovou láhev bych nenechával u topení ! :-O
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 22:02 triscene
nemalo by sa tomu nic stat, mam to podobne uz skoro rok a pohoda.

na malom akva mam dokonca medzi ihlovym od Rataja a EMG len hadicku a drzi v pohode, len som mal trosku problemy s podtlakom a pak po dlhsom vypnuti (v noci) mi rano nenakoplo bublinkovanie na rovnakej intenzite, vyriesil som to tak ze v noci sa mi 2x na polhodinu spina EMG ventil takze nie je tam dlha prestavka a tlaci to v pohode uz druhy den, snad uz konecne to bude bez udrzby :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:23 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
Omlouvám se už jsem si všiml že v redukčáku máš jehlák.Mám Rataje a ten je trochu jiný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2011 17:20 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
Na té tvojí fotce vidím že EMV máš na redukčáku a jehlový nevidím vůbec.Akorád teď také přemýšlím o tom že po zhasnutí akvária půjde plyn přes jehlový ventil k EMV který bude vypnutý.Nebude se mezi jehlákem a EMV vytvářet tlak který by mohl nedejbože bouchnout?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:19 triscene Re: milan666
ja mam hadicku, spatny ventil, skleneny pocitac bubliniek, pak U prechodka do akva a difuzor a hoci je to "spatny" ventil tak voda ide cez neho ked je EMG ventil, ak budu dva za sebou tak je to uz istota ze neprepusti? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:18 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ja som dal za EMV spätný ventil, potom počítačku bublín nad ňu druhý spätný ventil a ešte jeden pred vstupom hadičky do akva, (náklady cca 1,70€) a vodu mi z akva do hadičky netlačí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 15:10 Muž Spiike [63]
GP napsal: pokud bude elmv posledni, tak se ten objem za jehlakem natlakuje jak je nastavenej redukcak a pri otevreni to "psoukne". ale mohlo by to bejt i prospesny, pokud bys pocital s tim objemem na vyfouknuti vody nasate do vedeni v dobe, kdy to bylo zavreny.

Může toto někdo potvrdit??? je to zajímavá teorie. Vyfouknutí vody z hadic by mohlo být dobrý už jen proto že by člověk nemusel počítat s prodlevou která vzniká postupným vytlačováním vody. I když ono to zase tak dlouho netrvá. :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   21.10.2011 14:59 GP Re: davidus
pokud bude elmv posledni, tak se ten objem za jehlakem natlakuje jak je nastavenej redukcak a pri otevreni to "psoukne". ale mohlo by to bejt i prospesny, pokud bys pocital s tim objemem na vyfouknuti vody nasate do vedeni v dobe, kdy to bylo zavreny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 09:23 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Fotka k příspěvku Môžeš pokojne dať najprv ihlový a potom EMV, dokonca je to lepšie pre EMV, šetrí ho. Viď foto
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.10.2011 05:57 Muž davidus [41] - CichlidyRe: Spiike
Somozřejmě mám ho už tak natěsno s lahví že už jsem o něm ani nepřenýšlel. Mam problém s tím že elektromagnetický ventil má jen hadicové výstupy a nešel by namontovat na redukčák.
je to dle mého jen ventil který buď propouští a nebo ne a tak si myslím že je jedno jestli před a nebo za jehlákem.Samozřejmě že jehlák za ním je přirozenější varianta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:09 Muž Spiike [63] Re: davidus
A elektromagnetický ventil bych dal před jehlový nevím proč ale přijde mi to logičtější :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 22:08 Muž Spiike [63] Re: davidus
Zdravím,

Mezi bod 1 a 2 bych ještě vložil bod 1,5 - redukční ventil. Jinak by vám to mohlo pěkně nafackovat. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 21:00 Muž davidus [41] - Cichlidy – CO2
Lze zapojit elektromagnetický ventil za jehlový ventil?
1)láhev
2)jehlový ventil
3)elektromagnetický ventil
4)počítadlo bublin
5)reaktor
Lze to zapojit i takto???Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.10.2011 16:52 Looqek
Doporucuji koupit ventil zde:



www.eckold.cz



ja jej zde zakoupil za 550kc s DPH a velice spokojen. Kovove provedeni, 1/8 zavit.

objednavaci kod 51001.

spotreba 4W, tlak 0-10BAR.

pripojne napeti 230V



Kdyz porovnam ceny s prodejnama akvaristiky, tak se cena neda srovnat...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 16:38 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
davidus napsal: ano ten, a nebo ty dva od Rataje?
Pokiaľ myslíš aj s týmto, tak pozeraj na cenu, v podstate je to to isté ako zo shopakva
www.zoo-market.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:47 Muž Spiike [63] Re: davidus
Koukal bych na kvalitu a cenu ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:31 Muž davidus [41] - CichlidyRe: milan666
ano ten, a nebo ty dva od Rataje?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:24 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ospravedlňujem sa, toto?
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:21 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
myslel si toto, nie?
www.shopakva.sk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.10.2011 15:13 Muž davidus [41] - Cichlidy – který koupit
Poradí někdo které ventily koupit jestli od Rataje www.zoo-market.cz/…
a nebo ze Sopakvy www.shopakva.cz/…. Potřebuji jehlák i elektromagnetický a měli by být smontovány do sebe.
U rataje se mi zdá že ta hadička se na jehlák jen nasazuje a po čase by mohla propouštět, ale v ruce jsem je neměl tak nevím. U těch polských jsem četl že je obtížně nastavitelné dávkování CO2 tak to bych nerad.Má někdo zkušenosti?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.10.2011 21:42 Muž davidus [41] - Cichlidy – ventily
Chtěl bych koupit elektromagnetický a redukční ventil dobrý za rozumnou cenu.Poradí někdo aby do sebe pasovali?Našel jsem tu jen od Shopovky, má někdo jinou radu?
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=151