Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2011 00:08 Muž AlQuds [161] Re: milan666
Jo, to je myslim presne to, co jsem pred casem videl. Diky za pripomenuti! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.10.2011 15:51 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Je tam aj EMV , dá sa to v pohode
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:27 Muž AlQuds [161] Re: Spiike
OK, diky. taky jsem si rikal, ze to mozna pujde resit takto. Matne si vsak vzpominam, ze jsem nekde videl fotku (nebo video?) kontroly tesnosti CO2 soustavy jejim ponorenim do lavoru, akorat to asi bylo bez elmag ventilu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:22 Muž Spiike [63] Re: AlQuds
Zdravím nemusíš ho ponořovat ;-), stačí udělat tu jarovou vodu trochu hustší (dát víc jaru) a jen ty spoje zakápnout či zatít štětečkem. Mělo by být hned vidět zda to bublá či nikoliv ;-)

Jinak celkově elektrika do vody nepatří, a kdo ví jaký to má krytí zda by voda tomu ventilu vadila či ne.

Měj se
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.10.2011 15:04 Muž AlQuds [161] – kontrola tesnosti?
Mam asi hodne hloupy dotaz. Chci si pridat k CO2 soustave elektromagneticky ventil a budu chtit provest kontrolu tesnosti zapojeni v jarove vode. Neuskodi elmag ventilu ponoreni do vody?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 11:13 Těhňajs
Jaký by jste mi doporučili elektromagnetický ventil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.10.2011 00:10 Muž davidek75 [163] - ŽivorodkyRe: milan666
nepotřebuješ , používám rychlospojky a silikonové vzduchovací hadičky a normálně to těsní,kupoval jsem to ve Festu a i tam mi potvrdily že to bude OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.09.2011 22:33 Těhňajs
Máte někdo zkušenosti s www.sklorex-akvarium.cz/… ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 15:52 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Pri použití rychlospojok potrebuješ hadičky z tvrdeného plastu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 08:52 triscene Re: kortezhugo
klasicku 6mm silikonovu CO2 hadicku, nic speci ale myslim ze v zaujme tesnosti asi skusim rychlospojky, to je zalezitost par korun :)

fungovat ako funguje len by som sa rad vyhol unikom :)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.09.2011 08:31 Muž kortezhugo [983] Re: triscene
no uletene to nie je...
zalezi len aka hruba hadicka sa pouzije...
alebo aku chces pouzit -to predajca nevie -potom samozrejme budes potrebovat redukciu pripadne rychlospojku alebo aj nahriat hadicku co mas
ale da sa povedat ze to mas komplet :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 23:36 triscene Re: prisavnik
a to mam akoze riesit so zatavovanim hadicky? to je trosku uletene nie?

pozri sa sem ako to ma chalan riesene, tam su kusy navyse, mam ten isty typ EMG

www.akva.sk/…

na uvodnej strane ma to zapojenie a je ocividne ze za skrutkou aj na jednej aj na druhej ma rychlospojky, ktore mne chybaju hoci predajca vravel ze to co je tam su ony, ale nie su ako vidim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 23:09 Muž prisavnik [51] - RostlinyRe: triscene
Ano to je kompletny EMG ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 22:26 triscene
viete mi poradit ci mam kompletny EMG ventil?

www.akva.sk/…

ak vam to nacita na prvej strane tak zatial posledny prispevok s tym ASCO ventilom

diky :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 09:27 Muž RadioactiWe [192] - LabyrintkyRe: Hissagi
Ten funguje na rovnakom princípe ako ten zo shopakva, takže to bude asi to isté.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 08:29 Hissagi Re: Roby
ja bych radsi spis neco decentniho tohle uz je docela takova obludka z plastu. co treba neco takoveho
www.aquascape.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.07.2011 07:28 Muž Roby [17] – Mixer na CO2
Delší dobu uvažuji, že bych na vývod za vnější filtr namontoval tento mixer seracz.webnode.cz/… Myslím, že by to mohl být velice efektivní způsob rozpouštění CO2.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 20:17 Hissagi Re: vóťa87
OK a k tomu difuzeru, poradil by jste mi nějaký lepší který bude pouštět menší bublinky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 19:48 Muž vóťa87 [207] - RostlinyRe: Hissagi
Tak zrovna tento difuzor Vám moc nedoporučuji...Za tu cenu nedělá nijak malé bublinky! Jinak souhlas Václavem, pokud neplánujete rostlinné akvárium, kde by se svítilo s intenzitou 0,7-1W/L a nemáte nijak specifickou vodu, stačí pouštět CO2 nonstop bez obav z nějakého excesu... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 16:01 Usine Re: Hissagi
200 litrů a více. :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 14:47 Hissagi Re: vaclav
U větších akvárií? Můžete mi prosím říct kolik to tak je litrů? Díky.
Jinak bych si k tomu asi pořídil tento difuzér:
www.shopakva.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 14:40 Usine Re: Hissagi
Jsem dost líný abych zavíral každý den lahev. U větších akvárií mag. ventil není potřeba, je lepší bublat non stop. Nezapomeň si koupit nebo udělat počítadlo bublin. Jinak je to dobrá volba. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.07.2011 14:09 Hissagi
Ahoj když jsem si přečetl celé vlákno napadlo mne jestli by nebylo lepší bombu uzavírat na noc ručně a na nějaký elektromagnetický ventil se vykašlat přemýšlel jsem že bych si pořídil tuto bombu s ventilem
www.svartop.cz/…
a k němu pak dokoupil tento regulátor
www.shopakva.cz/…
Co myslíte?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 18:31 smik – Re: Sid
Ale jo to samozřejmě jde taky. Jenom když za něco zaplatím tak mě štve, že to mám vyhodit :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   07.03.2011 17:24 Muž Sid [6637] - Rostliny – Re: smik
A co ten elmagventil vyřadit z provozu (odmontovat) a systém vyladit na non-stop dodávku CO2? :-) Něco jako "příroda". :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 15:16 filipsi – Re: smik
Pokud nejde, tak jo. Protoze kdyz ti blbne, moc toho stejne uz zkazit nemuzes. Strikl bych trosicku (opravdu trosicku) a poradne "prostrikl" stlacenym vzduchem, pritom zapinal a vypinal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:49 smik – Re: filipsi
Myslíš normálně dovnitř kudy prochází CO2 stříknout trochu silikonového oleje? Nebo bych to měl nějak rozebírat.(moc jsem to nestudoval, ale rozebrat to snad ani nejde).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:47 smik – Re: vóťa87
Voda jako taková se tam asi nedostala. Pár kapek rozhodně nevylučuju, nějaká vlhkost tam být mohla a možná proto to zůstává viset
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:39 filipsi – Re: smik
Zkusil bych ho procistit a pripadne sedla maznout silikonovym olejem, mozna je neco otlacene tim prilis velkym tlakem a zasekava se.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:34 Muž vóťa87 [207] - Rostliny – Re: smik
Jako první bych viděl možný problém v tom otevřeném redukčáku, který by mohl vyvíjet moc velký tlak na el.mag(většinou nejsou stavěné na moc velký tlak a to by mohlo bránit v uzavření el. mag ventilu, pokud tam ten tlak zůstane), ale pokud píšeš, že ani po snížení tlaku to nepomohlo, bude problém někde jinde...

Není možné, že se Ti do ventilu dostala voda nebo nějaká nečistota? Mě se něco podobného stalo u starého setu, kde mi odešel zpětný ventil a když láhev dojela, tak mi to nasálo vodu(což jsem zjistil až posléze a asi něco lehce zarezlo)...Po opětovném naplnění láhve ventil normálně spínal a otevíral, ale pak i po vypnutí podcházel. Pomohlo mi odpojit hadičku a pustit párkrát přez redukčák pořádný tlak...Tuhle proceduru doporučují i někteří výrobci CO2 setů v rámci údržby :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:22 smik – Re: smik
Už mě asi ta souvislost napadá. Tím povolením by se snížil tlak na ten magnetický ventil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 14:14 smik – Re: hf
Fotka k příspěvku No to je právě to co nevím. Ten redukčák má jenom budík který ukazuje tlak v bombě viz obrázek. Je fakt, že ten ventil, kterým se zřejmě řídí průtok mám plně otevřenej, ale provozuju to tak už 2 roky (možná blbě). Nenapadá mě ale souvislost proč by se ten magnet vypnul když povolím spoj u jehlového ventilu. Nicméně včera jsem zkoušel tím regulátorem průtoku nastavit menší průtok a stejně nevypnul. Zkusím to ještě dnes.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 13:53 Muž hf [54] – Re: smik
jaký máš nastaveny výstupní tlak na redukčním ventilu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 13:52 GP – Re: smik
neni vyssi tlak do ventilu, nez snese? treba dochazejici lahev...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2011 13:46 smik – Elektro magnetický ventil
Fotka k příspěvku Zdravím. Mám tento el.mag. ventil včetně jehláku. Tato sestava je namontována na redukčáku MiniDave a vše připojeno přes spínací hodiny.
Začalo se mi stávat, že ventil nevypíná. Ráno když sepnou hodiny tak ventil naskočí s výrazným cvaknutím a CO2 běží. Večer když se hodiny vypnou tak nepozoruju nějaké cvaknutí (nevím ale jestli to dřív cvakalo) a CO2 jede dál aniž by mělo (hodiny nesvítí a jsou vypnuté). Pokud s el. magnetem otočím ve směru šipky, tak se povolí spoj mezi jehlákem a magnetem a magnet vypne (CO2 přestane běžet). Někdy když ho utáhnu zpět tak se CO2 zase rozběhne někdy ne.
Setkal se s tím někdo? Dá se to nějak opravit? Co může být příčinou, že magnet nevypne a vypne až s ním potočím?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 16:44 Muž tomas3000 [15]
Fotka k příspěvku Zde je foto výše zmiňovaného ventilu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2011 16:42 Muž tomas3000 [15]
Dobrý den...chtěl bych znát váš názor na tento elmag. ventil www.marinfo.cz/… jistě uz jste o tomto výrobku slyšeli...četl jsem, že docela hodně hřeje a jeden známý mi psal, že snad v něm i při provozy bzučí, či co...máte s tímto ventilem nějaké zkušenosti...docela mě oslovila jeho cena

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:43 Usine – Re: JeeL
Jestli jsi byl z dávkováním spokojený dej jen o trochu více. Pokud ne musíš zkoušet. Vycházel bych ale vždy z toho co máš dozkoušené. Počítej z tím že ti to bude dávkovat i v noci. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2011 16:20 Muž JeeL [1] – Nastavenie davkovania
Zdravim, mam otazku ohladom nastavenia davkovania mnozstva CO2 ihlovym ventilom. Dosial som davkoval CO2 z flase a mal som nastavene pomocou ihloveho ventilu X bublin za min. Davkovanie sa vyplo zaroven s vypnutim svetla. Teraz by som to chcel napojit na PH controller a chcel by som sa opytat, ako mam nastelovat davkovanie CO2 v tomto pripade. Ci to mam pustit ako sa hovori "na plne gule" a spolahnut sa na sondu a ze ten controller to vypne po dosiahnuti daneho PH alebo najskor skusat kolko bublin za minutu mam nastavit bez controllera, aby som priblizne dosiahol pozadovane PH a potom to napojit na controller. Neviem, ze ci som sa spravne vyjadril, ale ide mi o to, ze by som chcel efektivne vyuzit CO2 (cize co najrychlejsie dosiahnut pozadovane PH) ale zaroven by som nerad ohrozil ryby, ak by nahodoy zblbla sonda. Zaujima ma, ako to mate poriesene vy. Diky za odpoved.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:49 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: GP
Je to možné, ale v plničke ochotne vymenia. Poriešiť sa to dá aj prevlečnou maticou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 13:18 Muž Lukša [18]
řekl bych že tam je ten standardní. při nejhorším sto snad půjde pořešit nástavcem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 10:47 GP – Re: Lukša
jeste nekdo myslim rikal, ze z polska posilaj bomby a redukcaky prave podle evropsky normy s W 21,8x1-14....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 10:46 GP – Re: milan666
ja jsem treba mel na hasicaku W 21,8x1-14....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2010 10:14 Muž Lukša [18]
Nakonec jsem teda objednal ten první redukčák. Snad mi pak přijde i z Polska funkční elektromagnetický ventil a vše bude už konečně v pohodě.
Všem vám chci poděkovat za pomoc, trpělivost a čas který jste do mě investovali.
Díky ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 15:38 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Ten prvý má maticu so závitom G 3/4 to sú štandartné naše závity, pre presnosť je to matica na kľúč č.30
Ten druhý sa mi vidí ako nemecká norma W 21,8x1-14.
Závit G 3/4 majú aj hasičaky s náplňou CO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 13:10 Muž Lukša [18]
Půjde mi ten první ten menší připevnit na tu bombu nebo je tam njiný závit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 12:58 Muž Lukša [18] – milan666
S jedním budíkem mám a nejsem si jistý kolik tam pouštím barů. Raději koupím nový a budu to vědět na 100%.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 12:50 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Obidva sú spoľahlivé, len pozor na závit matice. Na tom druhom je menšia, ale dodajú ti zdarma aj tu maticu, ktorú potrebuješ. Cena je celkom prijateľná, ale menej by ťa vyšlo, keby si chcel len s jedným budíkom, ten vystupný tlak nieje až tak dôležitý. Ked všetko dobre tesní tak ihlovým ventilom a počitačkou bublín si výstupný tlak kontroluješ. No to už je na tebe
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.12.2010 12:31 Muž Lukša [18]
Tak jsem ten elektromagnetický ventil poslal na reklamaci. Pán mi pral, že mi ho vymění. Ještě bych si chtěl koupit nový redukční ventil se dvěma budíky bych si mohl nastavit ten výsupní tlak přesně. Něco jsem našel na aukru a potřebuji poradit který mám objednat
aukro.cz/…
aukro.cz/…
Jen doufám, že tam jsou stejná závity co potřebuji. Vnější závit 1/4 palce (8 mm včetně konektoru)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.12.2010 16:22 Muž cezarmilan [591] - Rostliny – Re: Maza
Mám prečítané celé vlákno a sú tu niektoré rady omylné až chaotické, netvrdím, že úmyselne. Niekto napíše preklep, iný pridá nulu atd.....nato som poukazoval
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=201