Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Elektromagnetický ventil na CO2

 

NápovědaFórum » CO2 » Zkušenosti a rady 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Elektromagnetický ventil na CO2
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 21:52 Muž Lada50 [165] - Rostliny – elektroventil
Mám z aquario.pl elektroventil grun system za 79,99 zl a je naprosto bez problémů a nehřeje se.Koupil jsem ho loni v listopadu jako komplet soupravu CO2.Za mě můžu doporučit tento.Jinak redukční a jehlový ventil jsem už vyměnil.Ty v sadě nestály za nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.01.2013 20:02 Muž Kaplan007 [51]
Má někdo zkušenosti s elektroventily z aquario.pl? Například nejlevnější možný aquario.pl/…

Cena je lákavá, ale obávám se, že nebude kvalitní.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 22:12 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Xixao
díky, asi na tom něco bude. Mám Qpneumatic z Polska a dnes mi nezapl (kontrolka sice svítila, ale nepropouštěl), tak jsem ho musel vypnout a znova zapnout a už běžel dobře. Prohodím to jak říkáš. Mám ho tak měsíc ... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 20:43 Muž dravec [72] - RostlinyRe: slavko
S tymto vyrokom plne suhalsim a hlavne co sa tyka co2 techniky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 18:48 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: LANOUR
LANOUR napsal: sehnal jsem u nas v praci tenhle a je super
Vrelá vďaka za link, ventil síce mám, ale vždy ma poteší vidieť porovnanie, za ako lacno sa dajú kúpiť veci, ak ich nekupujete ako akvaristické... Na pohľad vyzerá rovnako ako môj (len na 220), ale cena je asi 50 %. Takto za polovicu som kúpil redukčný (2 budíky), ale vo zváračských potrebách.

Nie sme takí bohatí, aby sme kupovali predražené veci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.10.2012 12:27 Muž LANOUR [55]
Ahoj prackovej je naprd,mel jsem ho taky a propoustel,to same jsem mel z auta a taky 6 kg bomba za 4 mesice pryc,sehnal jsem u nas v praci tenhle a je super drzi nepropousti pise se ze je na 24v ale mam ho na 12v trafickoa jede uz pres rok.http://www.strojnivybaveni.cz/plynovy-ventil-24v-ac-ceme/
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 10:01 threat – Elektromagnetický ventil propouští
Chtěl bych požádat o radu.Mám bombu (8kg.),kterou využívám na výrobu sody a na hnojení akvárka,zapojení mám redukční ventil,nastavený na 12 Barů (je to nutné pro ten výrobník sody),na redukčním ventilu mám rozdvojku,která jde do výrobníku sody,tam je puštěná na plno a druhý vývod,který je puštěn jen na minimum jde do elektromagnetického ventilu,jelikož mám bombu v kuchyni,tak následuje šest metrů plastvé hadice(origo CO2),pak jehlový ventil,počitadlo,2x zpětný ventil a difuzor.
Zajímalo by mne,jestli je možné,aby se přes tu kovovou rozdvojku mohl dostat ten tlak k elektromagnetu a ten pak propouštěl?Než jsem zakoupil elektromagnetický ventil a jehlový,tak jsem počet bublin reguloval samotnou rozdvojkou a bylo to v pohodě,tak jsem si myslel,že to bude v pořádku a můžu tam v klidu dát ten elektromagnetický ventil,ale propouští.
Elektromagnetický ventil jsem si po přečtení tehle diskuze udělal z napouštěcího pračkového ventilu,koupil jsem nový,nemám použitý.
Kde může být chyba,poradíte prosím někdo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2012 08:06 Muž Filip_CZ [165] - RostlinyRe: KarlosS
doporučuji: redukční ventil, jehlový ventil, elektromagnetický ventil, zpětný ventil aspoň jednou, počítadlo bublin ....

Nevím jestli by tvé zapojení nemělo problém asi ne... jenom je třeba uvědomit se že tlak vyšší než 2 p. není vhodný pro většinu elektromagnetických ventilů a rychleji se opotřebovávají a snižuje se účinnost, nejen proto doporučuji jehlový ventil před ním...

samozřejmě záleží jaký elektromagnetický ventil zrovna máš...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 23:11 R Muž slavko [1759] - RostlinyRe: KarlosS
KarlosS napsal: Elmag. ventil nakonec, nebo nakonec jehlový ventil?
Ja mám na konci ihlový ventil, ale môže to byť aj naopak. Rozdiel je v tom, kde sa hromadí tlak. Ak je elmg. ventil na konci, tak sa pri jeho zatvorení tlak pred a za ihlovým časom vyrovná a po otvorejí elmg sa celý tento tlak vženie do nádrže a ak je prívod krátky, môže to byť problém a veľký ráz. Ak je na konci ihlový, dôjde po otvorení tiež k rázu, ale tento je tlmený ihlovým.

Toľko teória, ktorá závisí na vzdialenostiach medzi ventilmi, v praxi to bude väčšinou jedno, pretože prívod do akva býva viacnásobne dlhší ako vzdialenosť medzi ventilmi, takže ten tlakový ráz nebude taký výrazný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2012 20:32 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Jak zapojit?
Fotka k příspěvku Mám otázku, prosím poraďte:
Elmag. ventil nakonec, nebo nakonec jehlový ventil?
Bomba->redukčák s ventilem->elmag. ventil->jehlák->
zpěťák->počítadlo bublin->difúzer
Je to správně? Děkuji moc.
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.09.2012 11:15 threat Re: Laďa
Měl bych dotaz na ten ventil z pračky.Sehnal jsem si použitý,ale plně funkční,dal jsem to dohromady a ventil propouští i když je vypnutý,je špatný,nebo to může být vyšším tlakem?Bombu (8kg.) mám na výrobu sody,kde potřebuji tlak 12 Barů,ale mám za hlavním ventilem ještě rozdvojku,která je na tu sodu-plně otevřena) a druhý vývod mám na akvárko a ten je jen minimálně otevřen,aby to tak netlačilo.A ještě jsem se chtěl zeptat,kde máte daný ten elektroventil?Já mám první elektro a pak u akvárka jehlový.Předem všem děkuji za postřehy.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 09:40 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Myslíte, že mi bude fungovat toto?
Redukčák s jehlákem:
www.aquario.pl/…
a elektroventil:
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2012 08:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Díky všem, tak to asi risknu a jdu do toho polskýho setu. Snad to za ty 3 roky co to prodávaj, trochu vychytaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 22:12 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
Ano pasuje, ale pre istotu premeraj hadicu. (vonk./vnutorny rozmer)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:57 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dravec
prosímtě, ten rozměr 16/22mm u toho atomizéru pasuje na ty naše filtry Elite Jet Flo?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 21:36 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
Presne tak cim menej kramov je v akva tym lepsie :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 21:33 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
Díky za tipy, ještě to zvážím.¨
Atomizér nepotřebuji, mám z Číny tenhle
www.dealextreme.com/…
ale když uvážím že atomizér je schovanej někde u filtru pod akva...,
ten fliper v akváriu zbytečně zabírá místo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 21:29 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 21:20 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
Fakt mozem len doporucit!!! Ceny su lepsie ako v CR alebo SK a o kvalitke nepochybuj su to Nemci. A rychlost dorucenia mam overenu.
atomizer skus tento , ja som kupoval aj od tohto predajcu:
www.ebay.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 20:37 pedro1 Re: KarlosS
Já bejt tebou tak raději než ten polský vezmu normální redukčák co se používá při svařování a na to bych potom nasadil jehlový ventil - třeba od rataje tenhle www.rostlinna-akvaria.cz/… na jemné doladění průtoku co-čka.
Redukčáky z aukra pro sváření jsou celkem levný a myslím že to bude lepší než polsko-čínskej šunt. Ale to je jenom můj názor... Snad se ještě někdo vyjádří...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:21 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: pedro1
díky za odkazy, ale je to pro mě dost drahý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 20:16 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: dravec
No super, ten shop fish.aquaristic.net je bomba. Mám paypal tak nemám problém. Už jsi tam kupoval, je cena i s poštovným?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 18:51 Muž dravec [72] - RostlinyRe: KarlosS
Ahoj, aj ja mam sadu CO2 SET PROFESSIONAL z Polska (avsak neviem ako je to s postovnym, ja som to objednal priamo v PL) a mozem to pochvalit s vynimkou ihl.ventilu. Este som na Ebay objednal Up atomizer - ten je super.
Ihl. ventil, pripadne ostatne mozes dokupit aj z Nemecka pripadne od Rataja, rychla platba aj dodanie tovaru.
fish.aquaristic.net/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.08.2012 15:16 pedro1 Re: KarlosS
Rataj má i jenom samostatnej redukčák se zabudovaným zpětným ventilem, zrovna včera sem se na něj díval www.rostlinna-akvaria.cz/… pak jsou ještě i s nočním vypínáním, to pak můžeš ušetřit co-čko v noci kdy neni fotosynteza, třeba www.rostlinna-akvaria.cz/… ale ty redukcaky na svařeni by taky měly fungovat..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 15:10 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny
jojo, to jsem udělal jako první, ale všude jsou klasický redukčáky ke sváření, apod. tak nevím jestli jsou vhodné, to samé elmag. ventily. Myslel jsem spíš zkušenosti, kdo co máte a tak. Mě se ta polská sada líbí, ale chtěl bych vidět i jinou alternativu. Rataj má komplety pouze s bombou a ostatní akvafirmy jsou dost drahý.
Jinak difúzor, hadičky a zpětný ventil mám ze sady, co jsem kvasil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 14:13 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Prelustruj aukro, ebay....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2012 11:13 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostliny – Jaký redukčák, jehlový a elmag. ventil?
Dostal jsem 2l naplněnou CO2 bombu. Jaké další příslušenství by jste mi doporučili
(redukčák, jehlový a elmag. ventil) a kde to koupit?
Díky moc za radu, zatím mám vyhlídlou polskou sadu CO2 SET PROFESSIONAL, ale někdo ji tady zrovna moc nechválil, máte lepší a hlavně levnější řešení?
Děkuji moc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2012 10:42 Muž justinik [9] – Elektormagneticky ventil
Zdravím, potrebujem poradit.

Rozhodujem sa medzi tymito elektromagnetickými ventilmi:
www.zoofast.sk/…

www.shopakva.sk/…

Ktorý by ste volili?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.06.2012 09:46 Muž AG [99] Re: drateník
Možná jsem úplně nepochopil co vlastně chceš, ale pokud ti jde o to kam který drát patří, tak hnědý je fáze a modrý nulák. Pokud na tyhle dva přivedeš 220V, ventil se otevře. Žlutozelený je uzemnění. Šedý a černý to jeindikace v jakém stavu se ventil nachází. Je-li ventil sepnutý, je i tenhle kontakt sepnutý - mǔžeš sem připojit nějakou kontrolku. Jak to ale připojit k PC je zcela jiná kapitola.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:16 drateník
Fotka k příspěvku .
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:15 drateník
Fotka k příspěvku možnosti připojení do sítě
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:14 drateník
Fotka k příspěvku přiložený fárplán
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.06.2012 23:13 drateník – Elektromagnetický ventil => schéma zapojení
Fotka k příspěvku Dámy a pánové, drazí kolegové

v průběhu několika dní jsem prošmejdil snad všechny diskuze na téma "elektomagnetický ventil" a dospěl jsem k názoru, že bez zkušeného a především praxí ostříleného elektrikáře jsem absolutně v p.či, ehm pojďme říkat raději v píšťale. Dnes jsem s hrdostí a s určitozu vášní začal budovat novou větev potrubní soustavy, která však vnesla do mého řádění určitou dávku nejistoty. Po setření potu z čela a dopití šálku kávy jsem si položil základní otázku, "jakým způsobem el. mag. ventil zapojit?" Snad vás svou rétorikou neuvádím v omyl a snad nazývám věci pravým jménem. V podstatě se jedná o jednoduchý vetil, který je pod napětím ze 100% průchozí a bez napětí je absolutně uzavřený. Nerad bych z pavučiny pletl svetry, ale cílem je dokázat řídit přes PC a nebo přes Arduino Uno ze 100% výstupní tok z filtru, který se vrací složitým systémem z5 do akvária. Pro představu přikládám několik fotek již zmíněného zázraku v podobě el. mag. ventilu.




 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2012 09:27 Muž cezarmilan [591] - Rostliny
Určite sa s pracovnu teplotou počítalo. Chcelo by sa trošku pohrať s nastavením redukčného ventilu a s ventilom na fľaši. Nemuselo by to byť otvorené celkom, teda v oboch znížiť prietok/tlak. Ihlový je pred elektromagnetickým, alebo za ním?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 23:57 formik Re: Nympheas
S 26VA a velikostí podle fotky to musí hřát fest :-), takže s tím muselo být při výrobě počítáno - asi bych se toho nebál, na druhou stranu, vyplácat 26VA na zapínání "blbýho" COčka - to skoro (určitě) vyjde levnějc to pouštět nonstop.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:38 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: milan666
Řekla bych,že je dost horkej,ale teď mě napadlo, je to tento www.rataj-spk.cz/… a je už s kabelem přímo do zásuvky,tak nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:37 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: formik
Nějaké parametry jsou na něm uvedeny..je tam 26 VA a mám to do normální zásuvky,tak abych to nakonec nespálila.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:32 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: Nympheas
Nympheas napsala: Je normální,aby byl elektromagnetický ventil horký na dotek při provozu?Děkuji za odpověďi.
Je, ale horúci by nemal byť
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:31 formik Re: Nympheas
No pokud ho máte na 230V, tak ano, nebo měnič, dělič. V případě nízkonapěťových DC variant je to o poznání jednodušší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:31 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: skyner
Toto je novinka
www.aquario.pl/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:24 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: usine
Hmm..co je to? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:15 R Muž vaclav [14593] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: Nympheas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:05 Žena Nympheas [111] - LabyrintkyRe: formik
Rozumím tomu tak,že použít transformátor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 20:02 formik Re: Nympheas
jo, ale dá se snížit. Při klasické akvarijní aplikaci není většinou třeba do něj prát jmenovitý příkon...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:53 Žena Nympheas [111] - Labyrintky
Je normální,aby byl elektromagnetický ventil horký na dotek při provozu?Děkuji za odpověďi.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2012 19:46 Muž skyner [0]
zdravim poradi mi niekto som zaciatocnik a uvazujem o co2 co si myslite o tychto dvoch je to vpohode a oplati sa to za tu cenu alebo nie
www.ebay.co.uk/…

www.ebay.co.uk/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:38 Muž exit [116] - RostlinyRe: dravec
Už jsem zkoušel a je dotažený.Povolil jsem ho a znovu dotáhl,zkoušel jsem i přehodit do jiné zásuvky,otočit vidlici a furt to bzučí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 12:17 Muž dravec [72] - RostlinyRe: exit
Skus ten EM pootocit, ak je povoleny treba ho dotiahnut a je to vyriesene.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.03.2012 08:56 Muž exit [116] - Rostliny – el.mag.ventil bzučí
Začal mi bzučet el.mag.ventil a nenapadá mně čím to může být.Nic jsem nepředělával tudíž není otočený a ani jinak jsem s ním nemanipuloval. Otevírá i zavírá bez problému jen ten bzukot mě štve.Poradí někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.02.2012 15:01 David Re: grips
Jsou ventily které fungují obráceně - při průchodu proudu zavřeno jinak otevřeno. Není to on?
Důrazně varuji před komponenty polské (snad tu zemi píši dobře) firmy Qpneumatic, jejíž výrobky jsou převážně z plastu a velmi nespolehlivé. Nevěříte-li, zadejte si vyhledávání ve fóru. rybicky.net/forum/hledat/qpneumatic
Malá rozvaha nad Nočním vypínáním a jedním dobrým EMV
rybicky.net/clanky/1177-co2-z-tlakove-lahve-skladame-si-svuj-set-z-overenych-levnych-komponent…

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 8122x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/3336?od=101