CO2
Preco nezavedies hadicku pod rotor cerpadla?ja som to mal aj tak jak ty,no pod rotor to bolo jemnejsie.
neřešil jsem reaktor, jelikož mám vysoký sloupec vody (cca.60cm) a byl by problém s přetlačováním. Na to už potom pořídím CO2 a atomizér na hadici
kdo ví, jestli by na tomhle systému fungoval atomizér
Hm, no parádne premyslené!
Len ten záver sa mi nepáči - keď som skúšal dať výstup takto do vzduchovej hadičky čerpacej hlavy, rozpustilo sa oveľa menej ako keď som to dal na reaktor (JBL pasívny, taký dlhý valec).
Při výměně flašek použiji vždy škrtítko individuálně na flašku kterou zrovna měním, takže k žádnému zbytečnému úniku nedojde. Jinak co se týče výpadku, tak k těm vůbec nedochází. Naopak tento systém je dělaný proti prvotní bouřlivější reakci, kdy se přebytek shromažďuje v zásobníku. V momentě, kdy se začíná nafouknutý balónek zmenšovat a po zatřepání nejstarší flaškou se nezmění počet bublinek v počítadle, je čas na výměnu nejstarší flašky burčáku. Dnes už tři flašky
Nenechávám ho nikdy vyfouknout, jelikož zásoba vydrží do nastartování nové flašky. Jinak dodávám do akva střídmě a nedělám z vody kyselinu, takže balonek se nevyfoukne za hodinu. Mimo to tam zbytek flašek pořád něco dodává
Jediné co je třeba podotknout, nepřekonávám tlak vody. Hadička CO2 ústí do přivzdušňovacího nástavce na čerpací hlavě cca 10cm pod hladinou a CO2 je přerušovaně v intervalech vytahováno a rozbíjeno proudem vody
edit:
zervan napsal: Škrtítko neudržiava konštantný prúd plynu, teda vyšší tlak v zásobníku znamená viac bubliniek a nižší tlak menej.
nemám zautomatizované a není to na udržování konstatntního pH ... sleduji akva a podle potřeby reguluji škrtítko. Když chvíli nebublá v akvárku, kytky se z toho nezblázní
S tymi skrtitkami s tebou suhlasim,radsej ihlak jak skrtitko.
Zaujímavé riešenie
Jedno malé zlepšenie: spätné ventily by som dal dva - pre každú fľašu zvlášť, ešte pred spojením hadičiek. Takto som to mal a tým pádom sa malým zásobníkom stávajú aj samotné fľaše - počas výmeny 1. fľaše je tlak stále udržiavaný v 2. fľaši a nie je ani krátky výpadok dodávania (ani kým sa rozbehne 1. fľaša).
Každopádne zásobník vykryje len krátkodobé malé výpadky, stále je treba striedavo meniť náplň fliaš skôr ako je neskoro. Škrtítko neudržiava konštantný prúd plynu, teda vyšší tlak v zásobníku znamená viac bubliniek a nižší tlak menej.
zervan napsal: Nestabilitu sýtenia možno výborne riešiť používaním 2 fliaš a striedavou výmenou náplní - len treba "vychytať" správnu dávku kvasníc, cukru a interval výmeny.
Sycení burčákem mám stabilizované nafukovacím balónkem. V mém případě jsem použil prezervativ
v schématu jsem zapomněl na počítadlo bublinek
HaHa dopadl jsem jak sedlaci u Chlumce. Diky
Daj si to preložiť cez traslater a pokús sa také niečo zmajstrovať kvôli stabilite, robil som tak i s tibi. Ty sa sústreď na burčiak, či toto
www.fishlore.com/… Jeste jeden dotaz. Jak je to s pripravou burcaku. Muj selsky rozum mi rika - Kdyz se nachysta burcak s nadmernym obsahem cukru, tak bude mit bourlivejsi reakci? A kdyz naopak pridam vice kvasnic, tak bude delsi dobu bublat. Jak to vlastne je?
Dvě flašky jsem zatim nezkoušel, používám jen jednu do každého akva. Poměr vody, cukru a droždí jsem celkem už snad vychytal, jedna flaška bublá cca 20 dní. Rozpouštění COčka šteluju tim, že když bublá víc, dám difuzor v akva výš a naopak. No zůstanu asi u toho burčáku
CO2 z tlakové lahve bych určitě chtěl, ale zatim to nejde. Všem dík
Jednoznačne burčiak, to je naozajstné CO
2 (+ nejaké odpadové plyny). Je s tým oveľa viac starostí, ale ak je to možné, treba skúsiť. O glutaraldehyde je asi už všetko možné opísané tu:
rybicky.net/forum/19442-pmfe-glutaraldehyd
EDIT: Nestabilitu sýtenia možno výborne riešiť používaním 2 fliaš a striedavou výmenou náplní - len treba "vychytať" správnu dávku kvasníc, cukru a interval výmeny.
Ani jedno ani druhe,nejlepsi bude tlakova lahev+redukcak+CO2 raktor.Glutaraldehyd nebo burcak neni to nej.vzhledem k toxicite u jednoho a nestabilniho syceni u druheho.
Co je teda lepší? Teda jestli to jde nějak určit
Je pravda, že u toho tekutého budu moct dodávat každý den stejně a u burčáku to přeci jen kolísá
Vykaslat se na honeni bublinek apod.Zkus pouzit filtr jako CO2 reaktor,dej do,nebo k sani filtru to lipove drivko,at to nasava vodu i bublinky(nebo si porid rovnou externi filtr a pouzij ho jako filtr a reaktor CO2)a zkus jestli to bude stihat rozpoustet a je to.
Jo to mam v planu, narvat ji do rohu. Jen mam obavy, aby se do ni nedala rasa. I kdyz musim zaklepat na drevo, s rasou jsem zatim nemel vetsi problemy.
není, při pomalosti růstu hnědovky je spotřeba opravdu minimální, spíš blokuje proudění a tím i přísun živin pro zbytek akva
Presne tak, Microsorium a tusim, ze echinodoras jsou nejvetsi zrouti fosforu. To ale resim na foru HNOJENI. Ale jinak ma cezarmilan pravdu. Microsorium v mem akvarku je nejvetsi zrout CO2. Ne narocnosti spotreby, ale masou( minim tim velikosti rostliny) Aktualne je dvakrat tak velka jak na snimku.
Alright, zkusim zaexperimentovat s tim vyvodem. Diky za radu.
Super udelatko. v poho si to muzu objednat pres web. Uz jsem se bal, ze bych si to musel vyrobit. Na tyhle veci jsem strasny mapet. Dik za radu. Na dalku ti posilam jedno toceny
cezarmilan napsal: Stým sa dá súhlasiť. Spomína microsorum a ten ho zrejme (myslím CO2) spotrebuje najviac ......
Z těch rostin co v aq má microsorum určitě CO2 nespotřebovává nejvíc, roste pomalu, takže nároky na CO2 má nízké. Naopak žere hodně třeba PO4.
není to o spotřebě CO2, ale o tom, že prostě zablokuje proud s živinami, proto radím natlačit proud nahoru a lehce dozadu, voda se bude v akva točit, teď se spíš míchá (a ještě blbě)
jestli dobře vidím, tak máš na vývodu filtru náustek na usměrnění proudu - směřuje dolů, otoč ho ať směřuje rovně a lehce dozadu.
Ja ho musim tlacit ke dnu, zejmena proto, jak jsi uhodl, nemam vir. Mohu udelat jen mirne silnejsi proudeni. Nechci mit z AQ virivou pracku.
luckyway napsal: Napsal jsem PS: Venkovni filtr, rozstrikovaci rampa atd. no way. Takze s temi kameny taky nic moc napad Ta veta CO2 se nema kde zdrziavat, to moc nechapu. CO2 by se melo rozpoustet, proto ho honim tim filtrem smerem dolu, aby byly bublinky co nejdele pod vodou a nevyleteli hned nahoru.
Hovoríme o tom istom
Jazyková bariera. Nad takým niečím si neuvažoval? Možno i vyrobiť si sám
www.youtube.com/… Uhodils hlavicku na hrebicek
Ta microsoria vyrostla a zadrzuje CO2. Nez to zacnu prekopavat, tak jsem sem vlezl do fora a zkousim o tom podiskutovat, abych to treba za mesic znovu nepredelaval. Vic hlav vic rozumu
To je logicke, jenze jak udelat vir a nedelat silne proudeni vody?
Mas zcela pravdu, jenze nevim jak na to bez toho abych kupoval dalsi equipment do akvarka.
Nevim proc duplikujes muj dotaz.
Zadal jsem o radu ci napad. Mas nejaky?
Napsal jsem PS: Venkovni filtr, rozstrikovaci rampa atd. no way. Takze s temi kameny taky nic moc napad
Ta veta CO2 se nema kde zdrziavat, to moc nechapu. CO2 by se melo rozpoustet, proto ho honim tim filtrem smerem dolu, aby byly bublinky co nejdele pod vodou a nevyleteli hned nahoru.
Stým sa dá súhlasiť. Spomína microsorum a ten ho zrejme (myslím CO2) spotrebuje najviac a možno práve on (opakujem, možno) ho zachytáva najviac a zrejme i najviac sa zachytí tam.
Napsal jsem PS: Venkovni filtr, rozstrikovaci rampa atd. no way. Takze prvni cast tve rady za 5
Druha cast uz je lepsi
Takhle to mam v planu, ovsem bez rozstrikovace.
taky tě rád vidím, nicméně není třeba tlačit CO2 ke dnu, stačí udělat v akva vír a roznést bublinky po akva, a tomu ani překážky nevadí
Áááá, už si mi chýbal. Zase tá slovenčina, čo? Bublinky CO2 musíme pod vodou čo najviac zdržať, aby mali čas sa rozpustiť. Ak budú utekať rýchlo ku hladine, tak budú naplňovať vzduch v miestnosti (kde akvárium má) a nie sýtiť vodu v akváriu.
Potom má nízky vodný stĺpec preto musia rastlinky "uvolniť" prúdeniu CO2 miesto, aby tam nemal (ako spomenul "rybka") tkzv. hluché miesta.
Treba to napísať v češtine?
CO2 se nemá v akva zdržovat, ale má se rozpustit ve vodě. Kameny tam klidně můžou zůstat, stejně jako rozmístění kytek ničemu nevadí, mám u předního skla 60 cm vysoké stonkovky a ničemu to nevadí. Stačí jen dobře vyřešit proudění - podle mě stačí narovnat vývod filtru, ať netlačí vodu dolů. ale kolem dokola
Asi tak
Kopec prekazok a vela slepich miest pre co2,ja by som tam zmenil prudenie.
ciiii?
Nič proti tvojmu gustu, ale máš to tam tak chaoticky poukladané, že tam sa ti CO2 ani nemá kde zdržať. Začal by som vyhodením tých kameňov a všetky rastliny ku zadnej stene. Do predu len nízke. Ten substrát je hrubý, no to už nieje tak akútny problém
Tak za prve bych prvne vymenil dno jak uz vim ze svych zkusenosti a rad uzivatelu tady na rybickach
Jinak ja mam roztrikovaci rampu a mam umisteno Co2 pres lipove drivko uprostred akvaria ve predu at se tam CO2 drzi cim jak nejdele a rozpusti se
Zkusite mi nekdo poradit, jak vyresit dostribuci CO2 v mem akvarku? Mam to vyreseno tak, ze mi bublinky CO2 vybublavaji pres lipove drivko a nad tim mam vyvod filtru, ktery mi to rozhani do AQ. Problem je, ze mi microsorium zaclo hodne rust a zbytek rostlin stagnuje. Dat filtr doprostred zadni steny a roz hanet ho smerem na predni sklo? nic jineho me nenapada. Ma nekdo lepsi napad? Dik za napady.
PS: Venkovni filtr, rozstrikovaci rampa atd. no way.
Dufam ze sa len zapchava,nema ani rok.cize reklamacia by bola v kurze.
Spatny jehlak nebo se ti ucpava,vymenit-vycistit.Vypinat nebo ne ma sve pro i proti,zalezi kolik toho(CO2)do akvaria dodavas,kdyz budes mit Hi-Tech a tudiz davas hodne CO2,tak je nocni degassing(treba cerenim hladiny)dulezity(pro ryby i rostliny),kdyz dodavas mene(CO2) tak degassing neni tak dulezity.
O co já bublám méně ale 24 hodin to ty musíš narvat do akvária po dobu svícení a u více jak 300 litrů vody to bude chvíli trvat. Takže toho možná nespotřebuji tolik jako ty. Mám vyzkoušené že se CO2 rozpouští v noci podstatně lépe než přes den.
O tom prefuknuti mi kamos vravel no tiez si nespomina kde to cital.
Pre niekoho je jednoduchšie zaplatiť el.-mag. ventil a elektriku doň ako vybavovať naplnenie fľaše. Hovorím za seba
Ak má niekto možnosť lacno naplniť hneď za rohom, je to samozrejme iné.
Ale k veci: V návode nebolo o tom čosi? Sa mi čosi zdá, že hej, len ho nemám po ruke. Nejaké to "prefúknutie".
Este jedna otazka,kolko ti vydrzi bomba pri nonstop prevadzke?
Přidat reakci
1 ...... [18] ...... 92
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82934x