CO2
Děkuji všem co se vyjádřili k mému tématu. Jsem rád, že jste mi otevřeli oči
Zřejmě by opravdu docházelo k zavzdušnění filtru a o úhyn nitrifikačních bakterií taky nestojím...
Děkuji
Řekl bych že pokud rozpouštíš v malém filtru bude tam trochu nižší pH než potom v akváriu. Čím nižší pH tím méně nitrifikačních bakterií.
Bakteriím musí být úplně stejně, jako těm co žijí v akváriu.Stejně ta úplně stejně nasycená voda jde přes filtr
napad je to dobrej, ale nefunguje. filtr se zavzdusni a kdovi jak je bakteriim a kovovym castem vysoce kysela voda po chuti. chvili jsem to tak provozoval, ale nejak me to nenadchlo.
Taky to tak zle praktikovat, ovšem pozor na zavzdušnění filtru.Pak dělá filtr rámus
Ahoj, stále se tu setkávám s tím, že spousta akvaristů pouští bublinky co2 z difuzoru do směru výpustě filtru, aby ho vycházející proud vody lépe rozpustil, pokud k tomu nedojde samovolně při stoupání bublinek k hladině. Mě napadlo nechat ty bublinky stoupat k sání externího filtru a ten by ho svojí činností dokonale rozpustil ve vodě a vracel by už obohacenou vodu o co2. Myslíte, že je to dobrý nápad a pokud už to někdo zkoušel můžete napsat zkušenosti? Díky.
Starší reakce
A tiež záleží akú dierku má počítadlo
Do môjho mini som objednal z Číny a bol som vrchovato spokojný, tak som objednal ešte jeden rovnaký do veľkého, kde už mám množstvo vyladené a nestačil som sa diviť, akým fofrom to bublinkovalo. Potom som ich skúsil aj prehodiť, ale výsledok rovnaký, a tak je odložené a som spokojný so starým v difúzore, len je ne neho blbo vidieť...
Záleží jak velkou máš alkalitu (kH)
maniakva.sweb.cz/… a hlavně jak účinně CO2 rozpouštíš.
Tomu samozřejmě rozumím, ale aby byl drop checker světlý, tak musím valit tak že to nejsou ani bublinky už, což se mi zdá hodně, jakoby se špatně rozpouštělo, ale proč ? .... Nebo snad může být akva, které potřebuje tak moc CO2 ?
Pomocou ihlového ventilu nastavíš počet bubliniek v počítačke bublín a začneš napr. 1-2 bublinky za sekundu. Ak nestačí postupne pridávaš počet bubliniek. Dôležitá je výška akvária, teda vodného stĺpca
Ahoj, před cca týdnem jsem začal s CO2 setem, první jsem ho nastavil bez počítadla bublinek, tak aby¨dropchecker byl světle zelený, poté mi dorazil počítadlo bublinek a nestačil jsem se divit - bublinky nešli ani spočítat - ani to bublinky nebyli, spíše proud. Pokud uberu na cca 2-3bublinky/ sec ( což i tak je podle mě hodně) tak drop checker je tmavý. Používám vnitřní atomizer, který mám umístěný pod vývodem filtru takže bublinky lítají po celém akva - v mé prezentaci najdete video - kde jsem se snažil zachytit jak bublinky proudí, kolik jde bublinek a, že dropchecekr je stále tmavý. Děkuju za radu, fakt nevím kde je problém. . . Nebo je normální, že by akva potřebovalo tolik CO2, když všude se píše v řádech bublinky za sec??
Starší reakce
0,5-4bar většinou stačí.... pokud nepoužíváš nějaký externí atomizér umístěný několik metrů pod úrovní hladiny v akváriu, při vyšších tlacích se musí používat odpovídající (pevnější) hadičky, spojky, počítadla bublin atd.
Dokiaľ je vo fľaši aspoň trochu CO2 v kvapalnej forme, je v nej tlak konštantný cca 58 atm (záleží na okolitej teplote), keď sa vyprázdňuje (končí), tak tlak postupne klesá...
Výstupný tlak závisí od použitého difúzora, škrtenia škrtiacim (ihlovým) ventilom a tak... Sám mám na výstupe niečo pod 3 atm, možno k 2,5 - nepamätám si to už presne, keď som to meral, lebo môj budík je ciachovaný v niečom inom ako je tlak (zváračský redukčný ventil)
Díky a ty tlaky? Ty máš budíky? Jaký tlak může být v té malé flašce? a jaký z ní? Stačí 0.5-4 bary výstupní?
Díky.
Jsou pouze dva rozměry klasika 3/4 coulový závit a nebo menší Whitworthův závit. To co je na tvých odkazech je to druhé. Co má dennerle to nevím. Z tvého odkazu bych si vybral ten druhý. Pokud to bude pasovat.
No to já už vím;)
Bylo to kvůli penězům i místu. Je to příšerný, vydrží mi sotva měsíc, ale rád bych měl aspoň přehled, jak se to blíží.
Ty se vyznáš v těch ventilech?
Ty originální v dennerle jsou desetkrát dražší, tak mi přijde divný, že by to fungovalo.
Díky Š+
Nevím jestli to máš kvůli místu ale ta lahev je hrozně malá.
0 27.04.2015 16:53 stepos – Redukční ventil s manonetry
Hezký den,
chystám se koupit redukční ventil s manometry na 0.5 kg plnitelnou láhev dennerle a nerozumím, v čem je rozdíl u těchto dvou ventilů. Pochopil jsem, že hlavně v těch výstupních tlacích, ale vůbec netuší, jak by měl být ten správný a zda vůbec tohle na tu dennerle láhev půjde. Poradíte mi prosím?
Děkuju
Štěpán
aukro.cz/…
aukro.cz/…Starší reakce
To by si sa vrátil o niekoľko rokov späť, za tie peniaze si už kúp normálnu fľašu 1,5 kilovú a redukčný ventil.
No a hlavne nenakupuj tieto veci v akva e-shopoch, tam je to najdrahšie
Vraj to vydrží 2 mesiace +- tak pokiaľ to bude splnať to čo má tak to nieje zas také strašné.Prípadne nájst daku náhradu plnitelný sprej alebo také niečo.
Hrozná nevýhoda je, že tie náplne sú jednorazovky a tak by si veľmi rýchlo prerobil. Vždy kupovať novú
shopakva.sk/… Dobrý večer.Ma niekto skúsenosť z tetraplant co2 optimat ?
www.youtube.com/…
Dakujem za odpoved
Keby sa CO2 rozpúšťalo vo vode ako je tu popísané, tak by sa nevyrábali CO2 mixéry, CO2 reaktory a pod. Určite aj difúzny zvon je riešenie, no CO2 sa ti nedostane všade v akváriu.
Budeš mať tkzv. "hluché miesta", kde sa CO2 nedostane. Musíš so zvonom skombinovať filter
Dal jsem to zatím přez ten kelímek,ale pH zatím beze změny,tak uvidím
Ja ti poradím, daj si do googla výraz "difúzny zvon" a nájdeš kopec inšpirácie. Dal by som ti aj ja ilustračné foto (á), ale tu by sa jednalo o porušovanie autorských práv
Já právě bubliny nepočítám,ale původně jsem to měl v plánu.Uvidím co to udělá s rybkama a s pH a podle toho to budu ladit
Kdyz tam nebudes mit jinou regulaci, kolik dodavas, je fajn to skrtit a pocitat bublinky jako normalne, takze to na tom uvidis (a v kelimku toho za provozu ani nemusi moc byt, kdyz se to stiha rozpoustet - zalezi kolik ho das pod hladinu a jak moc se bude "proplachovat" proudem vody). Ono se totiz CO2 ve vode rozpousti dost ochotne a jak uz jen zceris hladinu v tom kelimku, mohlo by to klidne byt bez regulace vic nez bys chtel.
Děkuju moc,asi si budu muset pořídit ten permanentní test,abych věděl kdy dochází burčák
Rovnou do kelimku staci, a k tomu staci do kelimku v miste pod vodou (niz nez je hladina, vlastne co nejniz) udelat z boku diru a tesne tam zasunout hadicku. Je to pod hladinou tesnost moc netreba, a hadicka drzi na miste
.
BTW, kdyby to nekdo delal, pozor na otevrenou hladinu s CO2 nad a ryby nadechujici se z atmosfery, at se tam nenadechnou, je nutne tomu zabranit.
Zdravím,tak dneska budu instalovat ten kelímek,ale mám ještě dotaz,mam dát tu hadicku s CO2 třeba z boku do kelímku,že to nebude bublat,a nebo raději přes kamínek,aby šly bublinky sloupcem a zbytek se zachytaval v tom kelímku?
bez CO2 to jde, jen kytky nevypadají stejně a je třeba jim dopřát trošku jiné podmínky. V mém případě
rybicky.net/atlasrostlin/rotala_macrandra - s CO2, hnojení EI, mrak světla - krásná, hustá, přírůstky 20 cm týdně. Bez CO2, bez hnojení, 2x54W na skoro 800 litrů akva - roste, je pěkně červená, ale není tak hustá jak byla, přírůstky zhruba 5 cm týdně a musel jsem ji dát přímo do proudu přídavného čerpadla, jinak chřadla. To vše při teplotě 30°C
Jinak ti přeji štěstí v tom co se snažíš dělat jen to chce pořád měřit.
Stránky p. Pelikána mám prelustrované. Len my sa tu bavíme o dvoch rozdielnych veciach. Ja netvrdím, že CO2 rastlinám neprospieva alebo, že im škodí. Tvrdím, že takmer všetky akváriové rastliny zvládnu prirodzenú koncentráciu CO2 v akváriovej vode (povedzme 5 ppm) ak sú ostatné faktory k tejto koncentrácii primerané.
www.horacovoakvarium.cz/…
Je podstatně jednoduší používat CO2 bez jakéhokoliv hnojení než to dělat obráceně. Jak jsem ale už napsal je to tvoje věc.
super nápad
děkuju
Vem prisavku s dirou, protahni dirou vzduchovaci hadicku, konce hadicky nahrej a spoj. Vznikne Ti tim prisavka s krouzkem. Do toho krouzku nasunes kelimek, ktery ma bud okraj, nebo ma kuzelovy tvar, nebo nastrihni a zahni okraje dna od PET lahve, a pak uz jen prisajes prisavku na sklo.
Teď jsem si přečetl tu reakci a asi to vyzkouším,jen jestli jsem to dobře pochopil,tak dotyčný pouští CO2 do kelímku a ne do vody?a ještě by mě zjímalo,jak tam ten kelímek udržet?
Zkus to s tou petkou, já měl vlepený trojúhelník z plexiskla v rohu akvária několik let. Nejdřív jsem ho nafukoval sifonovými bombičkami a později lahví. Je to ten nejednodušší difuzor jaký znám.
S konštatovaním, že s CO2 je to jednoduchšie sa nedá nesúhlasiť. V čom sa ale nezhodujeme je tvrdenie, že bez CO2 to nejde. Podľa mňa ide. Je ale oveľa problematickejšie nájsť potrebnú rovnováhu a udržať ju. Ja tvrdím, že až na extrémne výnimky je možné bez umelého pridávania CO2 pestovať všetky bežné akváriové rastliny vrátane kobercoviek a náročných rastlín ako napr. Rotala wallichii, Didiplis diandra a podobne a že ich udržanie v kondícii (samozrejme rastliny budú vyzerať inak, napr. budú mať dlhšie internódiá) je iba otázka korelácie svetla a živín vo vzťahu k prirodzenému obsahu CO2.
Osobne som sa pustil touto cestou jednak preto, že rád experimentujem ale hlavne preto, že chcem, aby sa ryby (a ostatné živočíchy) u mňa cítili dobre a nie len prežívali. To je napríklad dôvod, prečo nechcem dusičnany pustiť nad 10 ppm a prečo mám v 300 litrovej nádrži ryby veľké max. 5-6 cm.
Ale to by asi měla být vypust filtru nekde níž? Já právě budu zítra dávat vnější filtr a rampu bych chtěl mít tak,aby mi cerila hladinu
Foukáš spolu z proudem CO2 do nějaké nádobky a tak se rozpouští a nikam neutíká. Než přijdeš na něco jiného dej nad lipové dřívko uříznutou petku dnem vzhůru aby se CO2 zachytilo a rozpouštělo jen stykem z hladinou a neucházelo pryč.
Kdyz si prectes pod uvedenym clankem posledni reakci, pochopis, ze to jde i snadneji (i kdyz to treba postrada nektere z efektu celeho reseni, hlavne davkovani). Kelimek priklopeny u vypusti filtru, pod nej privedeno CO2 (bublas do nej, at Ti CO2 neutika do atmosfery) a proudeni vody pod nim se uz postara. Jde to i velice jednoduse
.
Ja bych spíš potřeboval někoho,kdo to za mě udělá
nejsem úplně domácí kutil
To, že tebe alebo niekomu ďalšiemu to bez CO2 nefunguje, neznamená, že sa to nedá, považujem to skôr za nedostatok trpezlivosti prípadne vedomostí.
To je skoro horší než ty kšandy. Takže v klidu, uvidíš že by jsi to měl s CO2 podstatně jednoduší. Je to ale tvoje věc.
Na to už jsem koukal,bohužel jsem to nějak úplně nepochopil
Zkus jeste mrknout sem:
rybicky.net/clanky/1366-co2-snadno-levne-a-bezpecne
Harampadi v akvariu navic to je, na to nemohu nic rikat, ale zase Ti muzu presne rict, ze timhle rozpustim presne co chci, naprosto dokonale, a ze prave ted pridavam do akvarijni vody okolo 0.375g CO2 za hodinu do 160l vody
.
Nerád vediem diskusiu konfrontačne ale mal som dojem, že s kšandami si začal ty, tak som sa chytil
Považujem ťa za jedného z najskúsenejších akvaristov na tomto webe, tvoje názory si vážim, takže sa prosím vzájomne rešpektujme.
K veci:
Aké limity máš na mysli? Výber druhov? Rýchlosť rastu? Myslíš, že tie deformácie listov, ktoré riešim sú dôsledkom (hoci aj nepriamym) obsahu CO2 vo vode?
EDIT: Prosím moderátorov o prípadný presum príslušných príspevkov do témy o CO2. Ďakujem.
Přidat reakci
1 ...... [15] ...... 92
Zpět na obsah sekce CO2 • Zobrazeno 82934x