Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:45 hilsner urquell – re:
Kančík perleťovej je moc velkej a příčnopruhej na mě málo barevnej smich Vydržely by s nima třeba cichlidky kakadu?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:40 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
Pokud chcete opet nějaký cichlidy tak bych doporucil kančíky. Bud přícnopruhý nebo perleťový. Konkretně u pricnopruheho neni s odchovem poteru zadny problem, trou se celkem pravidelne ale musis pocitat s tim ze samci jsou v obdobi treni a pece o mlade vzdy hodne agresivni - to jsou proste cichlidy. Ale ber v uvahu velikost akavaria, nemuzes tam pustit stado kanouru - abys nemel z akvarka kulnicku na drivi :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:27 hilsner urquell
Možná bych teda znovu přidal jiný ryby, protože dokud tam byly, bylo všechno v pohodě.Jakej druh by se asi tak hodil?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:23 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
Americké cichlidy jsou párové ryby...! Tozn. že ze skupinky mladých jedinců se v průběhu dospívání utvoří páry, které spolu dále žijí. Americké cichlidy se málokdy rodělí z páru. Myslím si že vpustěním další samice se vubec nic nevyřesi...pravděpodobně ji bude samec utlacovat taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:17 hilsner urquell
a pomohla by ta druhá samice, nebo by se krčily v koutě obě?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:02 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
u amerických cichlid (konkretne u akar) se o mlade stara vzdy samice. Samci techto cichlid jsou schopni pozrat cele hejno poteru
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:02 hilsner urquell – re: dahak
To ne, protože se k nim vůbec nemá šanci přiblížit. Jakmile ji samec vidí, hned útočí
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:00 hilsner urquell
Problém je v tom, že se třou každejch čtrnáct dní, takže chudák holka nemá nikdy klid. Napřed ji nahání, aby se vytřeli, a potom ji odhání od jiker a mladejch. Nepomohlo by třeba přidat druhou samici?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:00 Muž Dahak [425] - Cichlidy – Re: Hanacius
Otazka je jestli poter nezere samice a prave proto samec samici odhani.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 11:56 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
Tohle chování je u nekterých druhů cichlid celkem bezna vec ze samec po vytreni prohani samici...Mel jsem paru kanciku cervenookych a samec se choval hodne pododbne, podle me je 105litru pro par s mladymi hodne malo...Samice nema moznost mlade uhlidat. Jedine reseni ktere me napada je samce na nejaky cas odlovit do jine nadrze dokud mlade trochu nevyrostou
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 11:44 hilsner urquell – Bláznivej akarák
Mám ve 105litrovým akvárku pár akar modrých. Ostatní ryby jsem rozdal, protože se akary porád třely a tak jsem chtěl, aby si samy odchovaly mláďata. Akarák ale potom začal úplně bláznit. Stal se lekavým, když přijdu k akvárku, tak ho celý přelítne na druhou stranu, div, že nevyskočí. Samici pořád honí a kouše, což dřív nedělal vůbec. Mláďata si přivlastnil, a samici k nim vůbec nepouští. Zřejmě je i žere, protože rychle ubejvaj. Nevíte, čím by to mohlo bejt?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 19:45 Zemi
Wladysi mám ta 4 Akary již dospělé a s Akarkama hnědýma se snášejí perfektně. Cichlidky agassi a kakadu taky bez problémů, ale každé akvárium je unikát. Mimochodem známí je má taky ( dospělé)a s Ramirézkama a taky bez problémů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.09.2007 11:48 RAP
V zoo v Praze mají hejno. Bohužel pouze 3samice(1 ode mne) a zbytek samci. Podle toho vypadají, orvané ploutve a neustálými souboji rozhryzané tlamy. Až je jich člověku líto.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 21:06 Muž Roman [100] - Cichlidy
Nekoukal jsem na ostatní spolubydlící,ale takovéto hejno akar se snese lépe nž kdyby tam byla např. 1 samice a 2 a více samců. To by docházelo ke krztým šarvátkám.takto by se měla agresivita rozplynout na více jedinců, i když z vlastní praxe vím že tyhle akarky zase tak extra agresivní nejsou ( v porovnání s akarou potoční-A.rivulatus) ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 20:44 Muž wladys [291] - Cichlidy – ZEMI
..na tvé akvárko jsem koukal.Pulcherky jsou podle fotek ještě malinké a myslím,že až budou dospívat a začnou se třít budou ty akary hnědé chudáci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 20:41 Muž wladys [291] - Cichlidy
S té závojnatky si při prvním tření udělají trhací kalendář.Navíc je závojnatka studenovodní ryba,takže nemá v tropickém akváriu co dělat. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 20:25 Zemi
Mám 8 ks těchto nádherných ryb a není s nimi sebemenší problém. Navzájem se sem tam proženou po akváriu, ale jinak se tolerují. Větší problém je s ostatním osazenstvem. Já s nimi chovám cichlidy a nemám žádné problémy, ale nedoporučuji ryby malého vrůstu nebo skaláry apod. Spíše další akary, cichlidy např. kakadu atd..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:44 Mrosko12
to uz jako proc?asi to bude male pro ne co?ale ja zas necem aby mali 15 cm porad co s tym please?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:32 Usine
Když ty závojnatky někomu dáš tak ano. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2007 19:22 Mrosko12
môžem dat párik akar modrych ku 2 zavojnatkam?
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 13:10 RAP
Potěru trvá cca 2-3dny než se vykulí(záleží na teplotě). Teprve po ztrávení žloutkového váčku se rozplavávají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.08.2007 09:23 hardy – araka modra
muzete nekdo poradit???mam parek akar a uz podruhe meli jikry.jikry byli na kameni a zamecek je ovival ploutvemi.asi druhy den zmizeli a byla udelana jamka do pisku.ale proste rybky stale nikde cim to je??nemam jeste zadne zkusenosti

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:21 Žena Mája [40]
Jestli chceš, můžeš na ně kouknout k mé nádrži ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:19 Žena Mája [40]
Jsou ještě malinké, aby se to dalo poznat...jak říkáš, ale pokud je máš ale z akvaristiky, může to být tím-to že je jedna větší-že je starší než ty dvě, ale taky to může být samec...je to moc těžké poznat, pozná se to taky podle špičatějších ploutví u samců a celkovou větší velikostí, ale jak říkám, já mám dvě už docela dost velké Akary hnědé a nevím či je to pár, nebo holky či kluci...teď si ale myslím, že je to pár, který si nesedl :-O
Měj se! ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2007 10:14 Aneta
Aha,děkuji.A nevíš jak se pozná pohlaví u větších jedniců?Už jsem si je koupila,mají kolem 3 cm.
Moc jsem chtěla pár ale prý se to ještě nedalo poznat.Četla jsem,že sameček bývá větší a jednu větší mám tak nevím.Taky plavou pořád spolu.Nevím,uvidím,až vyrostou.Zatím ahoj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 21:04 Žena Mája [40]
Já myslím, že v tak velkém akváriu ano, akary a akarky mezi sebou by měly, spíše si myslím, že bude problém s těmi pestřenci, pokud tedy...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2007 18:56 Aneta
Díky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 23:48 miro03
ja akari hnedé chovám a myslím si že je to dost mierumilovná ryba a ty máš velké akvárium čo je pre ne idál.Ja mám medzi nimi perlovky,kančíky a znášaju sa v pohode.Pesrence som mal tiež a boli v pohode s inými cichlidami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 22:27 Aneta
Jo a ještě prosím při jaké velikosti je akara hnědá pohlavně dospělá?Děkuji.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 18:14 Aneta
No to právě že ti pestřenci a akarky už tam jsou,ale přemýšlela jsem o těch akarách hnědých.Tak já ještě uvidím.Děkuji.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 16:24 Žena sharon [126]
Jak jsem řekla, teoreticky ano, záleží na podmínkách. Akvárko by mělo být dobře zarostlé s množstvím úkrytů a jeskyněk. Já osobně bych tam pestřence nedávala, jednak jsou poměrně agresivní a jednak rozvrtají akvárko, a navíc jsou z jiné části světa. Nenapadla tě jiná možnost?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 15:37 Aneta
Nádrž má 220 litrů. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 15:34 Žena sharon [126]
V jak velkém akváriu? Teoreticky ano, ale není to nejvhodnější kombinace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2007 15:28 Aneta – Akara hnědá
Ahoj,prosím Vás snesou se mi v akvárku tyto rybičky?
- pár, akarka zelená
- pár, pestřenec červený
- pár, akara hnědá

Moc děkuji za odpověď.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 23:46 Muž wladys [291] - Cichlidy – Mája
Pohlaví podle vzhledu prostě nerozeznáš....dneska jsem zase na ně koukal jak blbej a rozdíl fakt nevidím.....kdybych je viděl každou zvlášť a nevěděl,že má moje samička drobnou jizvu na ocase....nepoznal bych nic.I samice má protažené ploutve.Nejjistější je jim omrknout "papily"....samice ji má širokou a tupou a samec tenkou a špičatou. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 22:01 Caleb – akara hnědá
Dneska jsem se na ně byl kouknout do akvaristiky a jsou kouzelný ;-) Začínám o nich vážně uvažovat ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 21:47 Žena Mája [40]
To jo! :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 21:39 Žena petrys [107]
nejlíp se to pozná, až když se vytřou :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 21:20 Žena Mája [40]
Je to těžký poznat... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 21:10 Žena petrys [107]
no to asi ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 21:09 Žena Mája [40]
A není to také rozeznatelné třeba tím, jak jsou zbarvené?Tmavé a světlejší?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 20:13 Žena petrys [107]
pro mája: podle toho, co jsem četla, mají samci ploutve protaženější do špičky a samice do kulata, ale i sám wladys mi na akvarku.cz psal, že na svém páru nevidí žádný rozdíl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 20:09 Žena Mája [40]
Opravdu nevíte? ;-)
Jinak, krásné jsou na těch fotkách oboje... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 19:59 Muž Horác [3942] – to petrys
Podle mě je to tím, že Marcello fotil s bleskem ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 19:33 Žena petrys [107]
dík všem za odpovědi
pro wladyse: tvoji akaráci jsou fakt nádherní, to se takhle v dospělosti vybarví všechny akary? protože akara na fotce výš je celá hnědá a ty tvoje mají krásně vybarvené ploutve potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 17:53 Muž Horác [3942] – vnitrodruhová agresivita
Nedávno jsem pořídil 6 kousků (akvárium cca 400 litrů). O odchov nemám zájem.
Otázka zní: Budou se (jakožto cichlidy) v dospělosti vzájemně řezat stejně jako skaláry?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.04.2007 17:46 Žena Mája [40] – pohlaví
Jak se pozná sameček od samičky? ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 23:31 Muž wladys [291] - Cichlidy
Fotka k příspěvku Takový výběr je jen o náhodě...rozhodně doporučuju vzít více ryb....snad budou ty 4 kousky stačit..... ;-) Já bral taky 4 a měl sem štěstí...vybral se pár a zbylé dvě ryby(asi samice) už plavou jinde.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2007 09:54 Marccello
Fotka k příspěvku Měl jsem kdysi dvě, a že je to pár jsem poznal až když se vytřely ;-) dnes mám dvě nový, a pořád ještě nevím co budou zač?? indicie z knížek mi nebyly k ničemu, vždycky se mi zdá že jsou obě stejný, myslím že nezbývá než ti popřát dobrou ruku při výběru ;-) X-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2007 20:58 Žena petrys [107]
no moje akva má 112l, plánuji vzít 4kusy a doufat, že se tam nějaký pár vybere

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [10] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530-akara-chov?od=451