Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 15:45 Žena sharon [126] – Re: marsz
proč omylem prodavače? Sajky v tomhle poměru fungujou docela v pohodě, jen spíš ty jsi měl vzít v úvahu to, že jedna nebude mít v tvém akvárku žádný únikový prostor :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:40 marsz
Omylem prodavače se mi sešly taky dvě samice a samec, tedy kančíka zelenookého. Podobné problémy se vyřešily vrácením jedné samice. Ta pomlácená mi zbyla a teď vodí trpajzlíky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:19 Žena sharon [126] – Re: Soňa
Romantika není právě silnou cichlidí stránkou a ani často zmiňovaná monogamie není přirozená. V přírodě, jakmile jeden onemocní, zeslábne, druhý partner ho bez lítosti opustí s vhodnějším protějškem. Souhlasím s předchozím příspěvkem, samička byla nejspíš oslabená nebo nemocná, nebo právě ta druhá zesílila díky tomu, že se netřela a jednoduše je silnější a schopnější. Samec je asi trochu zmatený, nic víc. Pokud je bývalá dominantní samička jen "zahnaná do kouta" a není nemocná, brzy se vzpamatuje. Můžeš jen tak mimochodem napsat, jak máš velké akvárko a spoluobyvatele?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 14:04 Muž MiHl [55] - Cichlidy – Re: Soňa
moc se mi to nezdá...
Jestli ta druhá tu první do toho rohu nedomlátila a nevystrnadila?
Taky je ještě možnost, že už je zraněná nebo nějak jinak "ublížená"/poškozená/nemocná a proto se drží v rohu. Spíš bych to viděl následovně: druhá samička první samičku zbila a vypudila do rohu. Možné je, že se ji podařilo vyhrát i proto, že byla rybka něčím oslabená. Díky oslabení, podřízenosti nebo i nějaké nemoci se přestala samcovi líbit a proto o ni ztratil zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.05.2008 13:38 Soňa – zamilovaná akara
Přeji všem dobrý den. Obracím se na vás s problémem, který jsem ještě neviděla. Mám samce akary modré a 2 samičky. Samičky si hned vyřídily, čí ten sameček je. Ta, co prohrála to akceptovala. Vždycky ale jen do doby, kdy páru ostatní obyvatelé zdlábli jikry. Do 3 týdnů se vytřeli znovu a pořád dokola. Ten pár se opravdu má rád, samička musela být na pár dní v jiném akva a samec byl úplně světlý a bez nálady. Druhou samičku nechtěl, vůbec se ji nevšímal, i když tam před ním tancovala. Po návratu té jeho samičky ihned pookřál a za týden se zas vytřeli. Po posledních jikrách ale nějakým záhadným způsobem vyhrála ta druhá samička. Hlídá samce, aby se té první nevšímal, jinak ji hned napadá. Je to logický. Jenomže ta první, zamilovaná, mi chřadne před očima, nežere, je úplně světlá. Leží na boku v rohu u hladiny. Bojím se, že o ni přídu. Samec si stejně té druhé nevšímá. Připadá mi, že stratil zájem o obě. Nevěřila jsem, že tohle budu řešit někdy u ryb.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.05.2008 19:43 Dj_Moky
Uz som dikes X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 14:08 cagy2
mrkni ku mne. Jsou tak ok.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.05.2008 12:18 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: Dj_Moky
Ani 60 litrů nestačí.Pro pár dospělých Akar hnědých minimálně 120 litrů!I když jsou to klidné ryby tak dorostou 10cm! A potřebují prostor!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 17:09 Dj_Moky – Akara hneda
Aha no ok tag zariadim wecsieee palec mozno 60L Dikes za raduuuu potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 16:54 Žena sharon [126] – Re: Dj_Moky
Ne, tak maximálně mladinké ryby. Akary hnědé jsou velmi plaché a v tak malém prostoru budou silně stresované.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.05.2008 16:06 Dj_Moky – Akara hneda
Mozem dat parik Akari Hnedej do 30L akwa??? :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 09:21 hilsner urquell
tři dny ty jikry klidně můžou vydržet, mě se líhly třetí nebo čtvrtej den...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 08:58 marsz
Tak to by snad neměl být problém, sehnat v Brně akaráka nějakého ne? Tam máte pověstný Sklorex a tak.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.04.2008 00:00 zanek
no... uz je to tri dny a jikry furt jsou, nektery uz plesniví. takze to vypada ze mam 2 samice ne . hruby! takze asi takhle nema nekdo samce akary modre?? idealně brno-mesto :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.04.2008 08:26 marsz
Co já vím. Třely se mi takhle dvě samice kančíků a zaháněly i samečka, kterého sem teda nakonec dokoupil. Naštěstí se už naštval a srovnal je do latě. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 13:17 marsz
Zkus zjistit, jestli to nejsou dvě samice třeba. Nevím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.04.2008 02:41 zanek
zdareeeeeeeec další dotaz. asi pred 3 trema tydnama se akary vytřely ale nic z toho nebylo. a dnes se celý den požduchávaj a naparujou se před sebou ated dokonce zakously do tlamek a pretlačují se. je to špatně nebo dobře?? je to příprava na tření nebo chteji jenom vycákat vodu z akvaria??
dik za odpovedi ahoj

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:32 Nobody – Re: jirkacichlid
No zrovna mečovky?
Tato kombinace rybek se k sobě moc nehodí.Různé nároky na vodu.Akarám hnědým vyhovuje voda měkká až polotvrdá a mírně kyselá(pH6-7),což se o mečovkách říct nedá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:24 Muž gigimasters [8] – Re: jirkacichlid
Jo díky. No ale přes to v 75l může být hejno? třeba 5 kousků? nebude jich tam moc jak tu bylo řečeno?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 20:14 jirkacichlid
Jedna z nejmírumílovnějších cichlid. Klidně může být i s většíma mečovkama. Je možno ji chovat v hejnu. Je velice klidná, lehce bázlivá a když si zvykne tak je zvědavá a všude plave. Jinak je celkem nenáročná. Do 75l jde v pohodě. ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 15:04 Muž gigimasters [8] – Re: skull
jinak tady jsou kombinace co jsem nikdy neměl a s nikým jsem to nekonzultoval. Myslím že by mohly být z black molly, gold molly atd.. gupky, mečovky pak drobnoústkama, možná parmami ale ty jsou hodně temperamentní nevím jestli by to nemohlo Akarám vadit. Ale myslím že určitě s čichavcama. A z těch gavůnků jak ty byli zmíněni si taky vybereš je jich hodně druhů a jsou hezcí. no asi je těch ryb hodně protože akara je mírumilovná ryba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:55 Muž gigimasters [8] – Re: boilii77
no musíš drát že do 112l akvaria Terčovci nemůžou palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:53 boilii77
Mám tři Akary spolu s dvouma terčovcema a párem gavůnku bossemanů a pár gavůnků lososových maximálně jsou všichni spokojení akary plavou s terčovcema jako by k sobě patřily a gavůnci mají svůj svět. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:44 Muž gigimasters [8] – Re: skull
taky zdravím. Tak myslím že neonky (vůbec tetry obecně) pancéřníčky. možná i skaláry. Jakože beru to jen z Jižní Ameriky Protože jsem se o to trochu zajímal o jiné ryby co by mohly k Akarám jít nee. A i třeba cichlidka kakadu. četl jsem že tu někdo psal že se akary rády drží větších ryb ty máš truchu větší akva tak by jsi mohl nějakou větší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:38 skull
zdravím, zakládám akvárko 80x40x35, 112 litrů, chci do něj dát pár akar hnědých, jaké další ryby by tam ještě mohly??
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 14:11 Muž gigimasters [8] – Re: Venca
Jo to je n snad já je budu moc co nejdříve koupit vypadá to že jsou inteligntní ryby jak tu lidi píší..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:28 Muž Venca [25]
No to je sázka do loterie já je taky nepoznal mám dvě akarky a teď je vidno že oba samci(nejspíš),ale snesou se nijak k sobě dominatní nejsou plavou spolu tedy někdy a někdy každý sám si rejdí jak kdy ,ale nezahánějí se a to sem rád ,že zatím nemusím nic řešit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 13:01 Muž gigimasters [8] – Re: Venca
díky jo já vím že mě se nevejdou. :) Ale jednou bych si je chtěl koupit. Protože s tetrama krvavými nejsem moc spokojenej pořád někoho otravují :) no ale s tím jeden samec dvě samice to je těžký když jsou mladí tak to přeci nejde poznat ne?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:36 Muž Venca [25] – Re: gigimasters
No do tvé nádrže už se nevejdou.Jinak bych řek že na 75l stačí dvě akary max.3 a to dvě samice a je to až až -dorůstají do cca.10cm.Já je mám kolem 8-9cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:11 Muž gigimasters [8] – Re: Lorsson
a kolik jich může být v 75l nádrži? je to jedno? (jako myslím to tak že u cichlidek může být na tuhle nádrž jen jeden semace a akara je vlastně taky cichlida.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 12:09 Muž gigimasters [8]
všem moc díky za poznatky no asi si jí pořídím tedy až budu mít v akva místo. palec palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 08:15 Muž Venca [25]
wladys napsal: Je hodně plachá.Doporučuju chovat jen s velmi klidnými rybami.Akvárko je lepší zarostlé,cítí se potom mnohem bezpečněji.Pokud se pár vybere drží krásně celou dobu spolu. ;-) .S tím vším souhlasím až na tu plachost(asi jak kde) teda u mě nějak plaché nejsou mám dvě akary pohlaví nevím,ale plavou pořád spolu,sem tam sbírají kamínky a celý den jsou vidět po celém akváriu. Při krmení žerou mražené patentky z ruky s polu s čichavcema.U mě když jsou stresované třeba při údržbě akva tak jsou zalezlé u dna a mění barvu a ani se nehnou.Ale jak se vše dostane do normálu začnou rejdit a člověk může chodit kolem akva a nevšimnou si ho,jsou to velmi klidné a mírumilovné rybky prostě miláčci. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 06:07 Lorsson – Re: gigimasters
Ahoj, no ja myslim ze placha moc neni, asi jak a kde. Mam ctyri, dosud nevim pohlavi ale zrejme jeden samec a tri samice, mozna dva na dva. Jsou porad po celem akva, plavou vetsinou spolu, jsou silene zvedave - kdyz je clovek v kuchyni a mluvi tam tak jsou nalezle v rohu akva u kuchyne. Kdyz jsem na pocitaci a mluvim treba na skype, jsou nalezle v druhem rohu akva a koukaji na me a "poslouchaji". Lekave jsou jen kdyz udelas prudky pohyb blizko u akva, ale jinak jsou porad u predniho skla a pozoruji co delame ;-) . Kdyz se sednu pred akvarko, a koukam na ne tak priplavou a pouli na me ty sve hezke velke oci potlesk Hodne jsou ale lekave pri cisteni akva, musim mit pri odkalovani porad oci na stopkach protoze skacou ven, placnou sebou na kryci sklo a pak lezi na boku a zoufale pouli oko. Ale jinak jsou to domaci milacci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 00:37 Muž gigimasters [8] – Re: wladys
díky no a do 75 litrového akva jich může být kolik nenapadají se samci nebo tak nějak?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.03.2008 00:33 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: gigimasters
Je hodně plachá.Doporučuju chovat jen s velmi klidnými rybami.Akvárko je lepší zarostlé,cítí se potom mnohem bezpečněji.Pokud se pár vybere drží krásně celou dobu spolu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2008 23:44 Muž gigimasters [8] – Akara hnědá její povaha
Máte někdo skušenosti s touto rybou? Jak se chová? Je spíše plachá. Plavou při sobě když není v akva sama? Nebo šmejdí po celém akvárku a je často vidět?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 03:21 zanek
no prave, dokud to jakstaks klape tak do toho nechci moc vrtat, ale je to divny! ted se tam zas chvilku motali, cistili ten kamen pak kolem nich proplaval ancistrus a prestali, proste se nato vybodli:( nejak se do toho tření nemůžou dostat :-( . nejsou to treba 2 samice nebo tak neco... ja totiž to pohlaví fakt nepoznám hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 00:37 Muž wladys [291] - Cichlidy – Re: zanek
Pokud je to pár a rozumí si.Tak jim kanec ve tření rozhodně bránit nebude.Ony si udělají pořádek.Nechal bych to tak.Do šedesátky bych je nedával,nemuselo by to dopadnout dobře. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 00:08 Šámes
zkus to dyž to nebude v pořádku vrátíš je zpět..ale v 60l je nenechávej dlouho ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2008 00:05 zanek
Fotka k příspěvku cauky mam podobny problem, ve 100l akvaru je kancik cervenohrdly a 2 akary modry, vyrovnany, obcas se postuchuji ale jinak vse ok, v posledni dobe se akary zacli spolu kamosit, motaj se kolem bridlice a jakoby se chteli trit, ta mensi akara se furt vlni a je aktivnejsi. ta vetsi se zase otira o kameny a pak tam vjede sumec nebo kancik a vyrusi je :(. pripravil jsem pro ne 60l nadrz kde by mneli klid, ale nevim jestli je tam mam prelovit aby ta vetsi zase neutocila tu malou. uz driv se mi neco podobnyho povedlo teda respektive spis nepovedlo:) mate nejake tipy ????
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:30 jirkacichlid
Dal bych k nim nějaké cichlidy, třeba kančíky červenohrdlé(už odrostlejší)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 17:28 jirkacichlid
Akary nám nic takového nedělají, ale běžné to je u kančíků příčnopruhých a u perlovek(samec samici zabil). sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:24 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
Myslím že akary hnědý by se s modrýma na 100procent nekřížili...Akara je tuším tzv. monotypický rod. Což znamená že že akara hnědá (Cleithracara maronii) je jediným zástupcem rodu Cleithracara.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:23 RAP
Zkusit to můžeš. Uvidíš co to udělá. Rozhodně by měli ty hnědý být stejně lépe větší než tvoje. Dej je tam až nebude potěr či jikry. Nejlépe vyndat modrý,přestavět trochu dekoraci, dát hnědý a počkat až se zabydlí a vrátit modrý. Čichavci jsou u hladiny a Akary u dna, nepřekážejí si.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:17 hilsner urquell – re:
Ty moje nebyly až tak ostrý, měl jsem s nima třeba i mladý modrý čichavce, a nic jim nedělaly
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:15 RAP – Re: hilsner urquell
Nekřížily, jen se obávám, že je modrý budou utlačovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 14:11 hilsner urquell – akara hnědá
a co akaru hnědou? Křížily by se taky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 13:54 RAP – Re: hilsner urquell
Apistogramy ne, modrý by je rychle odrovnaly. Akary potoční se s modrýma kříží a samec dorůstá až 30cm-nebrat. Mohl bys zkusit Kančík nikaragujský, elliotův, salvinův apod. Vzhledem k velikosti akva bych to viděl na 2ks sumců obrněných nebo kropenatých.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 13:10 hilsner urquell – re:
Kančíky červenohrdlé jsem už jednou měl, chtěl jsem je spárovat, ale byli to čtyři samci smich Takže když se začali rvát, taky šli z domu. Ty akary mám asi tři čtvrtě roku - on má tak 8-9 cm, ona kolem pěti, a to mým malým akvárku už asi moc neporostou. Chtěl bych spíš nějakej menší druh, ale ne zas tak malej, aby je akary sežraly... :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2008 12:57 Muž Hanacius [14] - Tanganika – Re: hilsner urquell
To si nejsem jistý...kakadu se dorusta 8-10cm a akara modra az 19cm....ale mozna ze jo, nemam s nema zkusenosti. Co treba kancik cervenohrdlý...?
Kazdopadne hlavne akvarium neprerybnit aby meli ryby dost prostoru pro plavani a zaroven dostatek ukrytu...

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530-akara-chov?od=401