Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2012 08:31 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
těch nikaragujců mužů nechat dva páry a těch Meek taky? Nechci aby se zbytečně napadali a zas nechci aby tam bylo prázdno;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 22:18 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
S těmi rivuláty je to akvárium od akvária. Když je množím, tak mám třeba pět samců na deset samic a funguje to naprosto v pohodě. Nejsilnější se tře se dvěma samicemi prakticky naráz a ti ostatní jen přicmrdují. To vykoukáte. Klidně nechte jen jeden pár.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:34 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: jane91
Mám tam jednoho většího a zdá se být už teď trošku agresivní. Takže mě napadá taky nechat jeden pár akar, dva páry kančíků a dva páry nikaragujců. Uvidím, co poradí profi chovatel:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:33 Muž Filip980 [398] - RostlinyRe: Losky
Té akary potoční bych doporučil spíš jeden pár na takové akvárium. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 18:25 Žena jane91 [27] Re: Losky
Ak sa môžem zapojiť do debaty, ja by som 2 páry akary potočnej nenechávala. Samec je ozaj dosť agresívny a neviem či by sa zniesli 2 v jednej nádrži počas trenia. Mne pri pokuse o trenie takmer zlikvidoval druhú samicu, neviem si predstaviť, že by tam boli 2 samci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:38 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Jaký poměr byste vybral Vy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:27 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Jo, souhlas...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:14 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Ty kančíky červenohrdlé chci nechat oba páry, pak tam mám ty nikaragujce, těch asi taky dva páry a kolik akar netuším, ale taky maximálně 2 páry. Přijde mi nějak moc těch 6 párů na 340L vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 17:00 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Vydržte, sledujte...Ono to vidět je... ano ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:59 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
první jikry jsem viděl už před měsícem a to celkem třikrát, ale není moc poznat, kdo se ke komu má. Připadá mi, že se vše prohání navzájem:)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:51 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Nechte je prohánět, začněte, až se začnou třít. To už celkem dobře poznáte, kdo ke komu patří. I když nic neodchováte, budete mít jisté páry a tím se konflikty omezí...Netvrdím, že zmizí smich jsou to přece jen dravci...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2012 16:01 Muž Vstrom [82] - Malawi
Zdravím, tak svou rybí osádku už budu mít dva měsíce a už se občas objevuje, že největší samec Rivulát prohání ostatní, to samé dělá jeden Nikaragujec. ASi tři akary mají na čelé lehce odrblé šupiny. Je čas je už začít třídit? Mám jich tam 24 kousků. Mám v plánu nechat dva páry Kančíků červenohrdlých, dva páry Nikaragujců a dva páry Akar potočních. Průměrně mají ryby asi 7-8cm

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.09.2012 07:14 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
To je ještě prd... smich Když strčím ruku do hejna perlovek při čištění, tak to mám i s depilací smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:52 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
taky to tak vidím. Jak se někdo z nás objeví v obýváku, už jsou u skla a motají se uprostřed akvárka, tam dostávají krmení:) Každopádně už začínají zobak z ruky po třech týdnech. Předtím se bály, ale už se rybky otrkaly. Občas mě i zobnou do prstu a to se většinou teda dost leknu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:40 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: LiborSprysl
Myslím, že to je správně. Jelikož kančíci měli můj obličej spojený s krmením, tak vždy připluli mým směrem. Žravost kančíků znáte a pokud ten den ještě nedostali nažrat, byl výsledek 100% zaručen :-D
Když jsem ale u sázek o rybách, korunu tomu nasadil náš starosta hasičů s jedním mým kamarádem, který má na zahradě rybníček se zlatýma rybkama. Kamarád machroval, že má v rybníčku třiceticentimetrové koikapry. Starosta mu opáčil, že to je prd, že jemu v bazénu plave ryba větší, víc než metr. Nikdo mu moc nevěřil, ale kamarád s rybníčkem se s ním vsadil o bečku, že to není možné, a tak to šli hned ověřit. Kamarád měl smůlu. V bazénu opravdu plavala 130 cm dlouhá ryba... nafukovací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:28 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
romant napsal: No, s tím poznáváním obličeje, nevím, třeba to umí, já spíš sázím na jejich nervovou čáru. ;-) (OT)
Byh ještě přidal instinkt..objeví se člověk, mohlo by to znamenat - žrádlo smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 10:01 R Muž romant [27981] Re: malyLibor
No, s tím poznáváním obličeje, nevím, třeba to umí, já spíš sázím na jejich nervovou čáru. ;-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 09:32 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Jestli bereš ryby jako pejsky, tak sis vybral dobře. Podle mých zkušeností se kančíci dají poměrně snadno ochočit. Naučí se žrát z ruky, otírají se ti o ruku, když ji strčíš do vody, ale dokonce poznají i tvou tvář. To bylo moje oblíbené číslo, když jsem měl kančíky červenooké. Kamarádi tomu nevěřili, tak jsem se s nimi vsázel. Sedli jsme před akvárko v libovolném pořadí a moji milánkové vždy připlavali neomylně ke mně. Vyhrál jsem tak nejednu lahvinku becherovky potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 07:51 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
Tak já je už neberu jako ryby, ale spíš jako pejsky;) Snažím se jim podstrojovat. Až budou velké, zkusím zeleninu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 05:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
To je reklamy... smich Všechny ryby ode mne vypadají skvěle smich
Já už jsem to psal u bet...Ryby u produkčního chovatele jsou futrované, aby šly co nejdřív z baráku. Když se oddělí od dvou set akar desítka, a tu samou péči jí budu věnovat, také porostou rychle. Navíc vy jim opravdu podstrojujete...protože žížaly dostávají u mne jen chovné ryby.. smich
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:04 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: jane91
Tak to držím palce, aby jim to vydrželo a snášeli se i nadále. Jsou to krásné ryby.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 21:02 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
Pokud ti to takto doporučil LiborSprysl, tak mu věř. On se v tom vyzná a jestli jsou ryby od něj, pak je vše OK. Já ty akary potoční opravdu nikdy neměl. Akary modré a akary hnědé jsme s tátou chovali spoustu let. Především akara hnědá je úplný beránek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 20:53 Žena jane91 [27] Re: malyLibor
Hej, ja som to okúsila. V obchode mi predali akary potočné namiesto akár modrých, ktoré som chcela a v rôznych akvaristikách ma presviedčali,že sú to modré, len majú trošku výraznejšie sfarbenie.
Je pravda, čo sa o akarách potočných vraví, sú veľmi agresívne na všetky ryby (aj na tie väčšie). Už keď boli malé špunty, tak mi napadali guramu modrú, ktorá merala už vtedy asi 10 cm. Toľko z mojich skúseností o nich. Ale zistila som, že sa samec dobre znesie s africkými cichlidami (tie majú okolo 15 cm) :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 19:38 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: malyLibor
Půlka jich půjde pryč a zůstanou 2 páry akar, 2 páry nikaragujců a 2 páry červenohrdlých. Počet mi doporučil tady Libor Sprysl a ryby mám od něj a vypadají skvěle potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 16:13 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: Losky
No, já bych moc nespoléhal, že zůstanou stále malé. Spíš bych měl strach že těch akar potočních je příliš mnoho a že budou terorizovat ty mnohem klidnější kančíky... ale musím říct, že nevím. Tyhle akary jsme nikdy nechovali a znám je jen z četby, mají pověst hodně agresivních ryb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 15:22 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: prasan
Tak krmím ráno a večer granulema SAK 55 a Energy a o víkendu dávám vločky a patentky nebo žížaly:) Zeleninu jsem zatím nezkoušel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 15:15 - Re: Losky
Za pár mesiacov ak sa dobre staráš.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 15:02 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: xOB
Tak já si myslím, že vyrostou tak 15cm. Mám malé akvárko. Ale spíš mě zajímalo jak to dlouho trvá, než vyrostou do plné velikosti
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 14:38 Muž xOB [83] - CichlidyRe: Losky
rivulaty uz par let chovam najvetsi samci maji cca 25cm, a to je mam od jiker. Dlouho byli mali do 10cm, ale jakmile vycitili, ze dominantni samec (rodic), to ma za par, tak behem par mesicu tri samci zacli rust pred ocima, ted zustali jen dva (tri uz bylo i na 900l dost).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 12:29 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Koukal jsem tam i na malé akary, které ještě nebyly vybarvené a asi tak vypadaly, když jsem si je dovezl a teď mají krásně vidět strukturu šupin i oranžové lemy ploutví. Jsou to opravdu krasavci...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 12:11 R Muž romant [27981] Re: Losky
No to stopro, už jenom tím že je neuvidíš. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 12:10 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
teď pojedeme na dovolenou, tak jsem zvědavej, jestli za ten týden povyrostou... Včera jsme byli ve Viváriu a měl tam ve vchodu akary a některé byly teda dost velké:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 11:36 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Vadit jim to nebude...No porostou do té doby, než to zastaví...to se těžko dá říct... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.09.2012 10:34 Muž Vstrom [82] - Malawi
Ahoj, jak ještě tyhle Akary potoční rostou? Mám je tři týdny a zdá se mi, že možná už o 1 cm vyrostly. Každopádně se hodně vybarvily.
Ještě bych měl dotaz ohledně filtrace. Mám Eheim 2075, který má průtok 1200L/hod, reálně tipuju tak 700L/hod a nádrž je dlouhá 170cm. Mám dát filtr na plný průtok? To by nádrž přefiltrovalo 2x za hodinu. Rozstřikovací rampa je natočená na hladinu. Byl bych nerad, aby jim to třeba nevadilo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.09.2012 16:42 Muž LiborSprysl [9015] Re: hnz16
Na mé gusto to není dobrý nápad, s ohledem na rozdílné chování obou druhů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 14:20 hnz16 – Akary 200l
Ahoj chtěl bych se zeptat jestli je dobrý nápad dát akary modrou a kolumbijskou společně do 200 l akvária a kolik bych jich měl koupit? chystam se na burzu ;-) diky za odpoved
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.09.2012 13:51 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak ještě včera potěr zmizel, takže ho asi samice zlikvidovala
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 13:03 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: PEKY
ty kráso:)) Teď na to koukám a ani jsem si toho nevšiml:)))) Díky za upozornění potlesk
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2012 12:16 RAP Re: Losky
Losky napsal: těžko říct, ale ničeho jsem si nevšiml, ale motá se v rohu akvária, kde je kořen a šutr, tak z druhé strany tam nevidím

Na této fotce rybicky.net/nadrz/15885/11.jpg… máš vyfocené i jikry na kameni, jen sis toho nevšiml. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:33 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: LiborSprysl
díky za vysvětlení. Tohle je pro mě úplná novinka. Ale fakt nikde žádného samce, který hlídá nevidím. Vše odhání samice. Každopádně během hodiny je přemístila do druhého důlku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Těmi ocásky nyní dýchají...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   02.09.2012 11:31 Muž LiborSprysl [9015] Re: prasan
prasan napsal: V pároch som pozoroval,že jednoznačne má samica na vrch a rozhoduje.Dominantný samec je skôr na sokov.Samica rozhoduje,kde aká jamka-aký kameň.No a keď sa to starému nepáči tak nasleduje slovná roztržka :-D
Jasně, ta je na něhu, on na hrubou práci...Já je třu klidně v triu. Holky jsou od sebe vzdálené třeba přes tři květníky a všechno je v pořádku. Hoch stojí na špičce "trojúhelníku a má k oběma stejně daleko.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:20 Muž Vstrom [82] - Malawi
tak od včerejška je u toho pořád samice. Dnes je přestěhovala do nového důlku. Jsou vidět jejich malé ocásky. Vypadají jak malý pulci
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:16 - Re: LiborSprysl
V pároch som pozoroval,že jednoznačne má samica na vrch a rozhoduje.Dominantný samec je skôr na sokov.Samica rozhoduje,kde aká jamka-aký kameň.No a keď sa to starému nepáči tak nasleduje slovná roztržka :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   02.09.2012 11:12 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
No a ta agresivita ve velké nádrži není tak strašná...to jsou horší ryby...třeba salvíni... smich smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:09 R Muž romant [27981] Re: LiborSprysl
LiborSprysl napsal: Rivuláti se střídají...převážně hlídá samice a samec hlídá rajon. Ovšem i ta holka se musí najíst, tak to vezme na chvilku za ni smich
Teď jsi jasně popsal jak že to s tím společným hlídáním vlastně je. ;-) Prostě formulace zdejšího atlasu vyložená v praxi. palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 11:05 Muž LiborSprysl [9015] Re: Losky
Rivuláti se střídají...převážně hlídá samice a samec hlídá rajon. Ovšem i ta holka se musí najíst, tak to vezme na chvilku za ni smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.09.2012 09:02 Muž Vstrom [82] - Malawi
Já myslel, že u toho hlídají oba. Asi to bylo někde schované, protože pár dní se už stranila. Na druhé straně akvárka je další taková samice. O odchov zájem ani nemám. Nemám ještě ani asi vytvořené páry a ani nevím, co bych s nima pak dělal
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 21:44 -
Jeden dva bežne požerú a až potom sa starajú.Brácho mal stovky akár modrých.Je paráda sa na to pozerať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   01.09.2012 21:05 R Muž romant [27981] Re: malyLibor
Jasně že to tomu tak je. :) Kolega má ty ryby prvně, tak se s jejich chováním seznamuje a učí se, stejně tak jako ony se učí ty mladý vychovat, první výtěry vůbec nemusí skončit úspěšným odchovem. :-)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530-akara-chov?od=251