Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Akara - chov

 

NápovědaFórum » Akvarijní ryby » Druhy ryb - chov 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Přejít na další stránku   1  
Akara - chov
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 20:56 Muž malyLibor [5371] - AsieRe: romant
Jak jinak by to mohlo být? Akary potoční jsem nikdy neměl a vzhledem k jejich údajné agresivitě je asi nikdy mít nebudu, ale podle mých zkušeností s cichlidami se plůdek z jikry nevylíhne během několika hodin :-) Ale je běžné, že jikry někde nakladou a po vylihnutí plůdek stěhují z důlku do důlku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:43 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
těžko říct, ale ničeho jsem si nevšiml, ale motá se v rohu akvária, kde je kořen a šutr, tak z druhé strany tam nevidím
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:36 R Muž romant [27987] Re: Losky
Nebude to tím, že je měla někde jinde, kde k tomu oplodnění došlo a tam co je vidíš je přestěhovala?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:28 Muž Vstrom [82] - MalawiRe: romant
Je tam něco malinkého a zdá se mi ,že se to hýbe:) Jako miniaturní pulci. Samice to hlídá sama. Myslel jsem, že samice dá někam jikry a samec je musí oplodnit, ale nikoho k tomu nepustí. Včera odpoledne tam nic nebylo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.09.2012 18:21 Muž Vstrom [82] - Malawi
Dnes jsem se kouknul do akvárka a malá rivulátka má u sebe dolík a v něm nějaké jikry:) Vidím to poprvé:)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 23:39 -
Toto je jedna z najplodnejších rýb čo som zažil.Mali sme ich doma na stovky. :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 13:43 Žena jane91 [27] Re: DeNNI85
Fajn, tak nech sa darí :-)
Nabudúce skúsim kúpiť tiež nejaké granule a uvidím či to bude týmto chutiť (možno som tie predtým rozmaznala :))
Veľa úspechov s mladými.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.08.2012 10:17 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: jane91
Zdravím, tak zatím žerou granule v pohodě :-) Koupil jsem je v Hornbachu a pěkně po tom rostou i mladí kančíci co tím krmím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:27 Muž DeNNI85 [16] - Amerika – Re: LiborSprysl
Nevadí, nechám to vypnuté klidně hodinu potlesk smich ale pálí nám to :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 14:24 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: Ano, jak jednoduché, že mě to nenapadlo dřív :-D
smich Nedělejme si iluzi, že je to dokonalé řešení...Artémie i ve sladké vodě žije cca hodinu a po celou tu dobu ji potěr pronásleduje i žere, jakmile vidí pohyb...Za deset minut toho moc nepořídí a pak už nic neuvidí...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:20 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Cosmogagy
Ano, jak jednoduché, že mě to nenapadlo dřív :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:11 Muž Cosmogagy [592] - Amerika
popřípadš třeba vypnout čerpadlo, stříknout stříkačkou artemku mezi ně, a za cca 10 minut čerpadlo zase zapnout :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 14:01 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
zkusím to, zatím je tam mám ještě s těma velkýma pangasema, takže se drří jen v rohu u mámy :-) Ale pangasové jdou dnes k novému majiteli, tak pak uvidíme.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:57 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Je lepší to dát někam na druhou stranu od filtru...ony si doplavou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:56 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: jane91
To ještě nevím, včera jsem je našel a dával jim to poprvé. Poreferuji :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:53 Žena jane91 [27] Re: DeNNI85
Vychádza ti to s tými drtenými granulami?
Keď som 1. krát odchovávala mladé tak mi nechceli žrať nič iné, len artémiu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:49 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: LiborSprysl
Hmm, myslím, že i tou stříkačkou to je marný :-D mám atman at-203 má to 2000l/H průtok. Tak to ještě zkusím těmi drcenými granulemi pro cichlidy. Ty nadrtím, namočím, a pak to jde rovnou na dno mezi ně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   24.08.2012 13:47 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
DeNNI85 napsal: Ok, dnes na to mrknu v akvaristice, ještě se zeptám. Mám 400l akva a poměrně výkonné čerpadlo, nenatáhne mi to artemie do molitanu dříve než to sežerou? :-) Oni se totiž uhnízdili hned vedle biomolitanu. Pak by mě zajímalo jestli je možné je přemístit do menší nádrže, protože dnes odvážím poslední ryby, co jsem chtěl dát pryč, abych tam dal kančíky, ale když tam mají mladé, tak s tím budu muset počkat. Za jak dlouho je možné mladé odlovit? nebo je mám odlovit i s rodiči?
ne Hm, tak to teda natáhne...jedině krmit stříkačkou do hejna. Odlov mladých je možný tak za 14 dní. Ale bez rodičů, ti by je pak sežrali.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:45 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Ok, dnes na to mrknu v akvaristice, ještě se zeptám. Mám 400l akva a poměrně výkonné čerpadlo, nenatáhne mi to artemie do molitanu dříve než to sežerou? :-) Oni se totiž uhnízdili hned vedle biomolitanu. Pak by mě zajímalo jestli je možné je přemístit do menší nádrže, protože dnes odvážím poslední ryby, co jsem chtěl dát pryč, abych tam dal kančíky, ale když tam mají mladé, tak s tím budu muset počkat. Za jak dlouho je možné mladé odlovit? nebo je mám odlovit i s rodiči?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:40 Muž LiborSprysl [9015] Re: DeNNI85
Jo, v těch lepších mají alespoň něco...třeba ten komplet od Sery...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:39 R Muž romant [27987] Re: DeNNI85
www.akvarista.cz/…
Edit: Libor má zřejmě na mysli toto www.spokojenypes.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:35 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: Cosmogagy
No a to seženu v akvaristice? To asi ne, že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:35 Muž DeNNI85 [16] - AmerikaRe: romant
Já jim právě nadrtil granule pro cichlidy. Jo jo plodný to jsou .-) Před 14dny nakladly jikry a nic z toho nebylo a včera koukám do akva a tam hejno malejch :-) nakladli to do štěrku, takže jsem je vůbec neviděl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:33 R Muž romant [27987] Re: DeNNI85
Ideál by bylo něco živýho, buď zajít k rybníku(větší riziko neprověřené lokality a možných problémů s tím spojených), nebo třeba artemku, klidně bych to zkusil jenom s nadrcenejma vločkama, vím že jsem jim to jednou když nic nebylo dával a taky to šlo. Jsou to plodný ryby, takže když to nevyjde teď, tak už budeš příště více připravenej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:31 Muž Cosmogagy [592] - AmerikaRe: DeNNI85
nejlíp čerstvě vylíhlou artemii ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.08.2012 13:23 Muž DeNNI85 [16] - Amerika
Zdravím vytřely se mi Akary Modré, mladé už se rozplavaly. Chtěl jsem se zeptat, jaké krmivo byste mi doporučili pro potěr?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:41 R Muž Silent [5949] Re: metal
Snese do doby než Akara doroste do velikosti kdy bude moci neonky sežrat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.02.2012 14:40 Muž metal [96] - Cichlidy – akara modra
znesie sa akara modra s neonkov, ked su od malicka spolu?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 13:32 RAP Re: Bora
Těžko říct, podle této fotky se to nedá určit.
Takto zápasit mohou samci, samice i samec se samicí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.01.2012 12:35 Bora – Akara modrá
Fotka k příspěvku Prosím,koupil jsem si dvě rybky a nevím jestli mám dva samce nebo co ale většinu času jsou do sebe zakouslí.Chci se zeptat jestli mám samce nebo to dělají i samičky?Děkuji
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 14:00 Muž wladys [291] - Cichlidy
Fotka k příspěvku dávat pulcherky do akva s daniema a pavíma okama není zrovna dobrý nápad.Pulcherky jsou dost agresivní a co se jim vleze do tlamy to dříve nebo později sežerou.Při tření jejich agresivita ještě stoupá a třou se skoro pořád.Kolikrát nemá šanci ani samice před samcem,pokud samci prdne v hlavě.Nádrž o hraně 1m je pro dospělý pár už vhodná.Do ničehom menšího bych je nedával.

Přidávám foto jedné večeře.....v tlamě je O.affinis

Souhlasím,že do takovéto nádrže se spíše hodí Akary hnědé.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 13:20 Žena katterinecka [2146] - Rostliny – Re: Lukinulus
třeba akary hnědé jsou mnohem klidnější. Když jsem měla modré tak na sebe byly jak psi, ale možná jsem měla dva samce. Hnědé mám 4 a jsou úplně v klidu, jak navzájem, tak i vůči ostatním rybkám.
Taky modré akary dost kazí vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 11:49 Muž Lukinulus [10] – Re: LiborSprysl
Já na nich netrvám, ale právě jsem četl, že jsou celkem klidné (až právě na dobu tření), ale rozhodně nechci hned koupit a do týdne nechat je třít... ¨Já v současné době opravuji svoje staré 350L akvárium a mám rybky (ty které zůstaly) v novém, jen menším. Až opravím(upravím) to větší (cca měsíc), chci právě do toho velkýho nastěhovat samotné akary, popřípadě doplnit je nějakýmy drobnějšími nenáročnými rybkami.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   11.01.2011 10:33 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Lukinulus
Není to tak ani o velikosti nádrže, jako o členitosti. Upřímně řečeno modrá akara je tak trochu "voříšek" - krásný, chovám je třicet let- akvaristiky. Ona vydrží všechno a většina jejich spolubydlících také. Jediný problém bude pokud se začnou třít - to si budou bránit rajon. Ovšem zase je otázka, z jakého chovu ryby budete mít. Viděl jsem modré akary kolem dvaceti centimetrů, viděl jsem chovné páry ve velikosti pěti centimetrů. To chce řešit především citem, pokud zrovna do směskového akvária trváte na cichlidách....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:02 R Muž romant [27987] – Re: Lukinulus
Do nádrže Tvojí velikosti bych akary modrý nedával. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.01.2011 10:00 Muž Lukinulus [10] – dotaz
Ahoj, chci se zeptat jak se asi bude chovat akara modrá k ostatním obyvatelům? Mám akvárko 120L, plavou mi tam dánia(6), paví očka(6), platy(4), pancéřníčci (4) a ancistrusy (2)- jsou menšího vzrůstu 3 - 5cm. Myslím tím, jestli si jich nebudou všímat, budou je považovat za čipernou stravu, nebo je budou třeba rozčilovat (myslím tím třeba bláznivý dania)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 13:18 Vlastimil Kotyza – Re: Tom
Pokud je to pár ,tak se k sobě budou mít a to docela dobře.Pokud jsou to oba samci ,tak by to fungovalo taky.Když jsem měl akary modré ,tak samec se samicí se taky takhle přetlačovaly,myslím že se nic neděje,nech tomu volný průběh.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:59 Tom – Re: wladys
Tak to se omlouvam ze jsem je chtel zachranit pred splachnutim do misy :/ Znami se stehuji do Vidne a neberou si sebou 120L akvarko... Co mi rekli tak cichlidy se prave s cichavcema dobre snasi... Takze teprve cist zacinam.. choval jsem spis hezouny radu Araneae.. coz je neco jineho ze ano... pokud mas nejakou radu rad si ji vyslechnu. Jinak ryby se snasi dobre nevypada ze by byly ve stresu nebo necim trpely PEACE ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:50 Tom – Re: Vlastimil Kotyza
Rozdelovat je nechci jen by me zajimalo jestli do dojde az do faze ze jedna zabije druhou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 12:04 Muž wladys [291] - Cichlidy
Píšeš že začínáš s chovem,ale podle videa je to hodně špatný začátek.Kde jsi prosím vyčetl,že se k sobě dávají Malawky,Jihoamerické Cichlidy a k tomu ještě Čichavci?

To na videu je souboj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 11:44 Vlastimil Kotyza – Re: Tom
Tome to je u mich normální,to mi děLAJ TAKY AKARY,ZACHVILKU TOHO NECHAJ ,ALE POZOR POKUD JE BUDEŠ ROZDĚLOVAT A PAK DÁVAT ZPĚT DOHROMADY UŽ SE ASI NESNESOU.mÁM U SEBE ASI 10 MALEJ RIVULÁTŮa taky se takhle škorpěj.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 10:37 Tom – Re: LiborSprysl
OK takze budu ocekavat ze to proste ta slabsi nerozchodi.. tone
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.11.2010 05:44 Muž LiborSprysl [9015] – Re: Tom
Mají něco k vysvětlování smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.11.2010 22:24 Tom – Akara rivalita?
Dobry den, zacinam s chovem a chtel bych se zeptat. Jde o souboj nebo o nejakou sado maso hru? Viz. prilozene video hmm Jsou dve ve 120L akvariu tak prostor by jim chybet nemel :/
www.youtube.com/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 12:28 RAP – Re: jirka
I u rybek najdeš rozdíly v chování a u cichlid je individualita dvojnásob znát. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 11:01 jirka – akara modra
jsou to nadherne ryby ale jsou to hajzlici.co jsem se jich zbavil ostatni ryby jsou v klidu.nevim ale kdybych mel 1 par tak je dam do akvarka 80 litru a 2 ancistrusy-velke.nic vic
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.10.2010 10:48 defisa – Re: RAP
to je mi jasný a asi se podívam po akarce zelené...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:52 RAP – Re: defisa
Není zač, jen jsem zapoměl docela důležitý údaj. Vždy je u všech druhů myšlen dospělí pár. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 21:42 defisa – Re: RAP
Díky za radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2010 08:32 jirka – akara modra
ja mel 2 a v akvarku 250 litru.koukal jsem jak zrali mi anciky 3 cm tak sem je zrusil

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [7] ...... 11

Zpět na obsah sekce Akvarijní ryby • Zobrazeno 9171x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/2530-akara-chov?od=301