Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Low-tech akvaristika

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 7 Žádná další stránka   1  
Low-tech akvaristika
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 21:51 Muž j_j [18] Re: Horác
zvyšování koncentrace látek bych chápal,ale proč salinita? hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   14.05.2007 18:07 Muž Horác [3942] To Franta Blažek
Vzhledem k tomu, že Češi bez mrknutí oka přerybňujou dokonce i nádrže holandského typu (stačí, aby bylo v akváriu hodně rostlin a už je to holanďan jak vyšitej :o), dochází v akváriích zcela logicky ke hromadění produktů látkové výměny. I u "rozumně" zarybněného akvária je produkce odpadních látek taková, že je nemohou zpracovat ani seberychleji rostoucí rostliny. Z tohoto hlediska mi přijde spíš proti přírodě nutit ryby, aby třeba půl roku plavaly ve svých výkalech. Akvárium je umělý biosystém, ve kterém je (v 99% případů) na extrémně malém prostoru extrémní množství živočichů a umělé zásahy do tohoto ekosystému (odkalování, výměna části vody za čerstvou) jsou k udržení jakés takés biologické rovnováhy nevyhnutelné. Pokud je v akváriu (velmi) málo ryb a hodně rostlin, může to možná fungovat, ale kdo to tak má?

Btw, pouze dolívat odpařenou vodu znamená neustále zvyšovat salinitu vody v akváriu ....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.05.2007 15:05 Muž Eff [417] - RostlinyRe: LuXy
No jo, to je ta rovnováha, o které se pořád mluví, ale přirozené podmínky jí poskytne málokdo. Já taky ne, ale snažím se alespoň zalesňovat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 14:59 mongol Re: Franta Blažek
Co člověk to názor-každej to má odzkoušeno jinak. Jen mi přijdou dost mimo výkřiky, že měnit vodu je proti přírodě. smich Viděl jste někdy řeku? To je spíš nepřirozené měnit vodu jen jednou týdně. Každopádně to chce vlastní rozum. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 14:54 LuXy Re: Franta Blažek
Súhlasím, ale len v rastlinnom akvárku kde sa počet rýb blíži k 0 cm/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 14:43 Muž j_j [18] Re: Franta Blažek
souhlasím s Frantou...vyměňovat vodu každý týden je zbytečný...v 80litrovym akvárku co mám,vždy akorát doliju odpařenou vodu a vše je v pořádku...jde o to,mít nepřerybněný akvárko(!) a v něm alespoň jednu rychle roustoucí rostlinu. Akvárko odkaluju 1 za 6 měsíců. Menší akvárko co mám odkaluju 1 za měsíc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 14:13 Franta Blažek Re: PT
Já nikdy neměnil vodu, maax. 1x za 7 avíce měsíců, kdo to vymyslel 1axtýdně měnit vodu? Akva mám již 20 let a v pohodě,k ani mě nenapadne, abych to něj ak nměnil, to jseou jen novodobé výmysly, vždyt to je proti přírodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 12:43 Štěpán Re: PT
Taky jsem si to pročetl, zajímavé...

Autorka doslova píše: "V mých akváriích často neměním vodu šest i více měsíců. Ryby krmím dobře, takže rostliny už nemusím přihnojovat. Jediná pravidelná údržba je doplňování vypařené vody a protrhávání rostlin."

Nemyslí jakýkoli substrát, myslí hlínu. Používá vrstvu hlíny asi 1 a půl palce vysokou a na to štěrk.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.05.2007 12:20 Muž PT [89] – zajimavost
V knizce Ecology of planted aquarium od Diany L. Walstad (knizku mam v pdfku, vypada jako vedecka publikace psana pristupne pro amatery :) ) autorka tvrdi zhruba, ze pokud nemate prilis mekou vodu a pouzivate jako substrat hlinu (nevim jiste jestli je to tak mysleno, v originale "soil", mozna tim mysli jakykoliv substrat) tak:
- snazit se minimalizovat vymenu vody a cisteni (!!!) - at se vytvori dentrit
- dobre krmit ryby (!!!) - prebytek zivin si vezmou rostliny
- dale nemit prilis silnou biologickou filtraci ci spise ji omezit na minimum - at maji rostliny dusik, berou jej primo z NH4

To vse plati ale pro dobre rostlinami osazene akvarium - a to vcetne rychlerostoucich. Je to celkove zajimava knizka. Autorka ma spoustu akvarii, nektere napr u jizniho okna apod. a dobre fungujici (alespon to tvrdi)

Obecne pise ze mekka voda neni dobra pro rust rostlin, je chuda na ziviny.
pdfko mam z prispevku co se tady nekde vali, jsou tam linky na rapidshare. Bylo tam toho vic. To jedno pdfko na prani zaslu, piste do soukrommych zprav.
EDIT: tema s linky na rapidshare je rybicky.net/forum/2447

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 6 ...... [7]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 9876x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19511-lowtech-akvaristika?od=301