Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 8 Přejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 19:17 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: Marcel G
pro urychlení stačí ocet ohřát, třeba v mikrovlnce j, reakce se mnohonásobně zrychlí ,
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.04.2015 17:41 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: maculak
Zatiaľ som mal nasadený len originál TwinStar a čistiť bolo treba až po pár mesiacoch používania, aj to nebol žiaden "kameňolom", tak ma to prekvapuje. Držal som sa odporúčaní a na čistenie som použil ADA Superge. Ale smrdí to ako Savo, je to asi len proti bakteriálnym povlakom a nie proti vodnému kameňu (ten sa mi ani netvoril).

Momentálne sa mi po dlhej dobe objavila riasa - snažím sa prísť na dôvod, ale ak naň neprídem, konečne zapojím čínsky Chichiros na otestovanie.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 15:35 Muž maculak [43] Re: Marcel G
Ocet používám taky a v pohodě, ale čištění po 3 dnech je i na mě dost... Jakou máš frekvenci čištění? Pavel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.04.2015 11:17 Marcel G Re: maculak
Podle toho, co jsem tak četl na různých fórech, tak nejúčinnější a zároveň nejšetrnější by měl být obyčejný ocet. Savo prý může být příliš agresivní (z tohoto důvodu od jeho používání upustili údajně i profesionální uklízecí firmy => může prý časem narušit strukturu některých keramických povrchů). Korejský výrobce Chihiros Doctor ale i tak doporučuje platinovou mřížku čistit ponořením na 5 hodin do roztoku Sava naředěného vodou v poměru 1:50. Já osobně používám ten ocet a jsem spokojený.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 09:38 Muž seic [238] - Raci, krabi, krevetkyRe: maculak
neni ucinne cisteni jako CO2 difuzoru? tedy ponorenim do Sava?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.04.2015 08:57 Muž maculak [43] – Chihiros čištění
Zdar, jak často čistíte membránu u chihirose nebo twinstaru a v čem. Já mám už po 3 dnech od vyčištění membránu zase jak z kamenolomu a výkon je podstatně nižší - posuzováno pouze opticky na bázi hutnosti bublinek :-) . Díky za info. Pavel

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2015 19:55 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte . – twin DIY
máte někdo zkušenost zapnutím v tahu DIY twinstaru delší dobu třeba 24 hodin ?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.03.2015 06:01 Marcel G Re: Rakvista
Chihiros Doctor Mini má 3 režimy: první pro akvária 40-60L, druhý pro akvária 60-90L a třetí pro akvária 90-120L. Takže na nic menšího než 40L bych ho nepoužíval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.03.2015 04:38 Muž Rakvista [20]
Zdravím ve spolek,mám dotaz zda-li by se Twinstar či jeho
Čínský kolega dal použít do mini akva do 20L objemu?U všech nejmenších co jsem našel píší že jsou do nádrží do 120L...PS: přesněji za by to bylo vhodné použít jelikož použít se dá cokoliv kdekoliv :-D

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 12:07 Muž Burik [727] - AquascapingRe: ludvik
Nano bych tam nedával, nebude to mít už žádný vliv.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.03.2015 12:03 Muž ludvik [1082]
Teoretická otázka: pro akvárium hrubé velikosti cca 370 litrů byste volili NANO, nebo už SUPER S velikost?
Narazil jsem na názory, že to větší je už spíš sterilizátor, než cokoliv jiného. Ale zase ten větší by nemusel pouštět bublinky tak často ...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.02.2015 15:46 Muž ludasvoboda [2] Re: alimir
Já ho mám taky a taky mi ho vyhmátli celníci. Koupil jsem rovnou dva a zaplatil clo cca 600 Kč. nyní ho porovnám s tím co jsem koupil u nás a který je super. Dal jsem ho do silně zařaseného akvárka a po měsíci řasa nikde ani v mechách. je pravda že jsem začal přidávat i EasyLife Algexit, ale řasy nejsou a to je důležité. Ty dva nové pujdou do dvou chystaných akvárek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 14:43 Muž SlavekB [168] - ŽivorodkyRe: Sid
Já se hlásím. Po dvou letech mám najednou plné akvárko dlouhé vláknité - žabího vlasu. A nestíhám ani namotávat :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.02.2015 13:43 Marcel G Re: Sid
Pokud se mohu připojit k diskuzi, tak zkuste mrknout na oddíl "Současná vědecká debata o účincích elektrolyzované vody" v tomto článku: www.prirodni-akvarium.cz/… . Elektrolyzovaná voda může mít (zdá se) na rostliny i ryby v některých případech kladné až blahodárné účinky. Je ale jasné, že by bylo lepší to podrobit nějakému intenzivnějšímu zkoumání, pokud bychom chtěli mít jistotu. Podle mého názoru má Twinstar (a podobné elektrolyzéry) na řasy poměrně prokazatelné destruktivní účinky (pozitivní zkušenosti řady akvaristů jistě nelze šmahem shodit ze stolu jako neopodstatněné). Buď pomocí radikálů, které při elektrolýze vznikají, nebo přímo pomocí elektrického napětí mezi titanovými mřížkami. Volný chlór a ozón mají například velmi silné dezinfekční účinky (prakticky všechny přípravky proti plísním obsahují chlór - např. Savo). Při elektrolýze jich určitě nebude vznikat moc, ale nějaké to množství tam asi bude (spolu s malým množstvím H2O2), což všechno pak může v přiměřeném množství působit ve vodě dezinfekčně (obzvláště pak na jednobuněčné organismy, proti kterým je to cíleno primárně). Složitější (mnohobuněčné) řasy jako třeba ruduchy tím asi půjdou zlikvidovat jen obtížně. Což je asi také jedním z důvodů, proč to prý moc nefunguje na již přemnožené řasy. Dokážu si také představit, že nanobublinky kyslíku mohou "obalit" různé povrchy v akváriu (vč. listů, dekorací, skla), a zárodky řas se pak na ně mohou hůře přichytávat => resp. může jim to ztěžovat uchycení. Bublinky v řádu nanometrů vydrží také ve vodě mnohonásobně déle.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 13:18 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Sid
Řasy jsou s tímto substrátem běžnou věcí v drtivé většině nádrží. Je to známá věc. Dle péče jsou tam ve větším, či menší míře. Ale jsou. Twinstar je efektivně eliminuje.

V likvidaci řas v již zabehlem akváriu je to těžší. Pokud jsou podmínky pro růst řas příznivé, tak s tím ani Twinstar nehne.Hodne lidi si to myslí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 10:24 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Burik
...píši, že tam má být spousta řas a nejsou tam. Díky Twinstaru...
Teď zase nerozumím já vám.
Problém je v té hypotéze, že tam má být spousta řas. I kdyby mělo více lidí negativní zkušenost se zabíháním podobně poskládaného akvária, jak chcete vyloučit, že jiným by se problémy se zařasením nemohly vyhnout. A to mohl být i váš případ.
...Vždyť je to na prevenci proti řasám, nevím, co jiného bych od toho měl čekat...
Asi jsem špatně pochopil poslání Twinstaru. Myslel jsem, že nejde jen o prevenci řas, ale i schopnost jejich likvidace v řasami již napadených nádržích.

Čekám, až mi tahle čínská srandička dorazí, pak nějakou tu praktickou zkušenost udělám. Teď už jen najít nějaké to akvárium s řasami... :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 10:04 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Sid
nějak nerozumím..píši,že tam má být spousta řas a nejsou tam.Díky Twinstaru,to je snad praktická zkušenost,ne?
Vždyť je to na prevenci proti řasám, nevím, co jiného bych od toho měl čekat. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.02.2015 09:44 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Burik
...nyní měl být s tímto substrátem velký nárůst řas v prvních týdnech...
Takže praktická zkušenost vlastně žádná, hypoteticky prevence řas... :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.02.2015 20:14 Marcel G Re: Kamilstrom
Ano, myslel jsem to rozšířené nastavení, a to, že jako první mysleli i na uživatele menších akvárií.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 16:12 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Marcel G
Marceli,jake je vylepseni toho cinskeho Ch.Doctor oproti originalu? Pomineme-li cenu,to ze to ma 3 ruzne nastaveni v jedne verzi?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 13:19 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Sid
Koukni na mé akva, nyní měl být s tímto substrátem velký nárůst řas v prvních týdnech.Hlavne rozsivky a zelená vlaknita řasa je běžná. A akva je bez řas, myslím, že hlavně díky Twinstaru.
Jsem spokojen
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 11:06 Muž Sid [6637] - RostlinyRe: Burik
A jak jste spokojený s funkčností?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.02.2015 09:41 Muž Burik [727] - Aquascaping
Samožřejmě,že je to předražené..využili toho,že byli první na trhu..jsem zvědavný,jestli si urdží tuhle cenovou politiku i nyní.

Jinak já koupím určitě tu neorigo membránu za 600 do origo TW.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 09:33 Marcel G Re: Burik
Díky za cennou informaci! Takže buď originál korejská titanová verze za 5.400,- Kč nebo vylepšená čínská titanová verze za 1.700,- Kč. To ať mi nikdo neříká, že původní prodejce nebere zákazníky na hůl, když se dá to samé vyrobit a prodávat za třetinovou cenu (a to z toho ještě musí mít ty Číňani nějaký zisk, takže výrobní náklady budou jistě nižší). Samozřejmě do toho korejci vrazili nějaký čas a chvíli jim asi trvalo, než to odzkoušeli, ale i tak...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   25.02.2015 09:02 Muž Burik [727] - Aquascaping
Jeden kolega akvarista nechal udělat rozbor té neorigo membrány:
Je to cca 94%-ní titan, k tomu necelá 3% železa a 0,5% chrom... zbytek zirkon apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.02.2015 00:08 alimir
Tak už brzy taky bude doma čínský Twinstar, akorát že mi ho vyhmátli celníci.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:44 Muž maculak [43] Re: daren
no někde na webu toho číňana se píše vyměnit membránu po 14 měsících, u mě to ale vypadá, že budu pucovat týden co týden ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 20:44 Muž Burik [727] - AquascapingRe: daren
To nevím,jen mi kamarád psal,že funguje..je to stejné :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:41 Muž daren [408] Re: Burik
Burik napsal: Jinak,kdyby měl někdo originální Twinstar, tak může s klidem použít náhradní membránu z Chihiros :-)

Take 'platinova', nebo z sulfankove voceli? :)

PS: Ne, ale opravdu by me to zajimalo, jestli se treba zanasi/oporebovava stejne, uvidime jake budou zkusenosti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:37 Muž maculak [43] Re: jamajcan
já nemám přímo tu včelařskou ale skoro přesně tu, která je tam, někde jsem toho kupoval metr, ale už nevím kde...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:34 Muž Burik [727] - Aquascaping
Jinak,kdyby měl někdo originální Twinstar, tak může s klidem použít náhradní membránu z Chihiros :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:22 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: Marcel G
Marcel G napsal: Na tvrdosti vody záleží u elektrolýzy opravdu hodně. Pokud má někdo hodně tvrdou vodu, budou se mu na mřížce tvořit sraženiny vápníku mnohem rychleji než v měkké vodě. To je také důvod, proč výrobce silně nedoporučuje používat ho v mořských akváriích.
A nemuze ten duvod znit: NaCl + H2O -> Cl2 + 2 NaOH ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:14 jamajcan Re: maculak
Ta mřižka na mechy,je včelařské pletivo a to se dělá buď z nerezu nebo pozinku.Na ty mechy se používá to nerezové.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 20:05 Muž maculak [43] Re: Marcel G
nevím, nejsem odborník na kovy, ale přišlo mě to úplně stejný jako nerezová mřížka co jsem si kdysi koupil na mechy a mám ji ještě v garáži :-) , řekl bych i ta samá rozteč.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:52 Marcel G Re: zervan
Na tvrdosti vody záleží u elektrolýzy opravdu hodně. Pokud má někdo hodně tvrdou vodu, budou se mu na mřížce tvořit sraženiny vápníku mnohem rychleji než v měkké vodě. To je také důvod, proč výrobce silně nedoporučuje používat ho v mořských akváriích. Takže u originál Twinstaru to dělá taky. Akorát by mě zajímalo, z čeho je ta mřížka. U Twinstaru je údajně z platiny. U Chihiros Doctor o tom ale nic nepíšou (nebo jsem to aspoň nezaregistroval).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 19:43 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: maculak
Pozdravujem, ja už mám asi týždeň tiež tento "čínsky Twinstar", ale žiaľ ochorel som, tak som ešte neskúšal. Ale vyzerá skoro rovnako, prípadne môžem aj nafotiť originál vs. čínska napodobenina. Na originálnom sa mi však rozhodne nevytvorila usadenina po pár dňoch, možno tak po pár mesiacoch. Ale asi záleží aj od vody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   16.02.2015 17:02 Muž maculak [43] Re: jamajcan
díky, ocet jsem použil a je to dobrý, akorát nechápu, jak se to zaneslo za 5 dní, fakt je, že máme tvrdší vodu, ale jestli to bude na čištění jednou týdně, tak abych si pořídil zásoby octa :-) . Uvidíme jaký pozitivní vliv to bude mít na akva. Stálo to 63 dolarů. večer kdyžtak zkusím dát fotku do prezentace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 15:31 jamajcan Re: maculak
Můžu se zeptat,kolik jsi za něj dával peněz?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.02.2015 15:27 jamajcan Re: maculak
Octem :-) Edit:udělal bych octový roztok,ponořil a nechal běžet,než se ten kámen nerozpustí.Jinak,ten nápad se mi moc líbí palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.02.2015 15:26 Muž maculak [43] Re: maculak
tak jsem dnes koukal na síťku a je totálně zanesená vodním kamenem, je v akva 5 dní, nevím jestli je to normální a teď čím to vyčistit, poradí někdo?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2015 12:12 Muž maculak [43] – Chichiros Super
Tak dneska dorazil chichiros a je v akvárku tak uvidíme, už je tam. Jediná řasa která mě štve je ruducha, tak uvidím, jestli to bude mít nějaký vliv, ostatní podmínky nechávám stejné...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   09.02.2015 10:42 Muž Burik [727] - AquascapingRe: alimir
Tohle už je jiná káva! palec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.02.2015 08:07 Muž olivis [32] Re: alimir
toto již vypadá podstatně lépe X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 14   09.02.2015 01:29 alimir
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak další prototyp a pokus. ;-)
Časování spínacíma hodinama.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.02.2015 17:20 Muž Designer [5695] - CichlidyRe: alimir
Spinat na minuty umi bezne digitalni spinaci hodiny, takze pokud je to na cas cigarka, asi by nemel byt problem to jimi cele spinat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.02.2015 16:51 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: alimir
ja jsem to taky tak dělal , asi po tydnu mně to přestalo bavit a koupil jsem ten časovač
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 21:46 alimir Re: replikant33
replikant33 napsal: máš to perfektní krasně ti to bublá,, čím to časuješ ?

Zatím ničím. Přijdu zapnu, dám cígo, vypnu. Přiznám se, už to běželo i hodinu a ryby v pohodě.
Jinak trafo 12V/4,5 A , šuplíková zásoba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 19:08 Muž replikant33 [110] - krevetky, rostliny, ryby u mě nehledejte .Re: alimir
máš to perfektní krasně ti to bublá,, čím to časuješ ?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:45 Muž daren [408] Re: miwi
No pokud tam nemas destilovanou vodu, tak ano. Otazka je, co si od toho slibujes. (asi se da pouzit i pri lecbe ryb, ale v diskuzich jsem narazil spis na debaty kolem prevence/likvidace ras, tak nevim, jake jsou s tim zkusenosti)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.02.2015 15:28 miwi – twinstar
Chlapi, a bude to fungovat i v nádrži bez rostlin???

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [8] ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466-twinstar-nano?od=351