Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 12:28 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Kamilstrom
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Kamilstrom napsal: "NO2 a NO3 mám na nule, takže to nitrifikační bakterie taky zvládají."

No jestli mas NO3 na nule,tak jak ti potom rostou rostliny a taky jak potom hnojis,kdyz je NO3 0 ppm? ;-)


Hele úplně jednoduše, nádrž je čerstvě založená.. Prvních 10 dní jsem nehnojil vůbec. Po deseti dnech jsem začal přidávat draslík (denně v 1/2 dávce) a CO2 (taky minimalně, viděl bych to na 1/4 dávce). O víkendu jsem začal přihnojovat s Complete Plus od Profiplants (1/2 denní dávky). Takže proto ty hodnoty na nule. To co tam dám se spotřebuje. A ty 4 otíci toho moc nenahnojí... :)

A teď k věci.

@konrad... Mám Chihirose Doctor II (nová verze). Je v provozu pouze 16 den, ale membrána je absolutně bez zanesení (viz. foto). Ale jak bylo již napsáno, zanášení značně ovlivňují hodnoty vody.
Co se týče materiálu membrán, tak někdo tady ve vlákně psal (myslím, že Lukáš Bureš), že to složení je skoro stejné z velké části titan. Jak u Twinstaru tak u Chihirosu.
Taky jsem někde postřehl že nejnovější verze Twinstaru mění v půlce průběhu elektrolýzy póly a že prý díky tomu se tak nezanáší... Možná to už okopčili Čínané (když né, tak v další verzi to už bude) a taky bude měnit polaritu... :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 18:25 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: chuanvaldes
"NO2 a NO3 mám na nule, takže to nitrifikační bakterie taky zvládají."

No jestli mas NO3 na nule,tak jak ti potom rostou rostliny a taky jak potom hnojis,kdyz je NO3 0 ppm? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 11:00 Muž daren [408] Re: DaveLister
DaveLister napsal: Taky se mi nelíbí. A proto to nepoužívám. Jenže je to realita. Je to trošku složitější proces, než jak se učí na základní skole: www1.lsbu.ac.uk/…

Krasne stranky, ze kterych clovek snadno nahledne, ze cely proces je nesmirne komplikovany, ovlivnovany mnoha faktory a ma spoustu prostoru pro firemni know-how. Nerozumim valne casti toho, co se tam pise, ale kdybych mel vybrat par veci, ktere pro nasi diskuzi mohou byt zajimave, tak napr.:

'Tin oxide anodes have proved useful for the production of O3, particularly if doped with Sb and Ni, as they bind both oxygen molecules and hydroxyl radicals to facilitate the O3 production. Decomposition of ozone gives rise to several strong oxidants including hydroxyl radicals (·OH); an extremely strong oxidizer capable of killing viruses, amoebae, algae and dangerous bacteria, such as MRSA and Legionella.'

- ve strucnosti, pri reakci muze vznika ozon (mnozstvi se da do znacne miry ovlivnit slozenim elektrod, napetim a dalsimi faktory), ktery ma silne sterilizacni ucinky

'With smaller bubbles a pressure is exerted by the surface tension is in inverse proportion to their diameter and they may be expected to collapse. However, as the nanobubble gas/liquid interface is charged, an opposing force to the surface tension is introduced, so slowing or preventing their dissipation. Electrolytic solutions have been proven to contain very large numbers of gaseous nanobubbles'

- pri reakci vznikaji nanobublinky plynu, ktere okem nebudou videt, nebudou utikat k hladine a vyprchavat, tudiz zusnanou ve vode dlouho po vypnuti samotne eletrolyzy; co je dle meho zajimave je, ze tlak v takove bublince je tim vyssi, cim je mensi a kolapsu bublinky brani elektricky naboj v plynu; ma detska predstava je, ze to je proste mina plujici vodou a cekajici na to co roztrha

Jinak hezke pojednani o nanobublinkach je treba zde www1.lsbu.ac.uk/…, ke zmineni treba:

Water containing nanobubbles can be used in water treatment and as a surface cleaning material (for example in toilets) without the need for additives or detergents and with low water usage.

Ovsem mnozi sarlatani se take casto ohani slozitymi vedeckymi studiemi, takze to prosim berte jen jako par postrehu, ktere mohou a nemusi byt relevantni k tematu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 10:44 Muž konrad [45] Re: daren
a keď sa to porovná (materiál membrány, striedavý/jednosmerný prúd) pri twinstare a chihirose je tam nejaký podstatný rozdiel? Hlavne adekvátny rozdiel v cene 100€

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 10:39 Muž daren [408] Re: konrad
Zanaseni membran je podle vseho opet velmi individualni. Zavisi urcite na materialu, ze ktereho je membrana vyrobena, zpusobu elektrolyzy (stejnosmerny vs. stridavy vs. pulsni proud) a v neposledni rade na kvalite vody. Napr. vicekrat jsem cetl, ze velke davky Fe pri hnojeni dokazou elektrody velmy rychle znicit. Narozdil od bezneho zanaseni vodnim kamenem ve tvrde vode (coz je asi take opruz to porad cistit) bohuzel nevratne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 10:13 Muž konrad [45] Re: chuanvaldes
Máš original twinstar?
Síce 2 týždne je krátka doba ale nezanášajú sa membrány?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2016 09:20 Muž daren [408] Re: chuanvaldes
chuanvaldes napsal: Teď záleží v jakém množství ozón vzniká... Kdyby byl Twinstar na trhu měsíc, dva, tak neřeknu... Ale nějaký ten rok ho již značné množství lidí používá. A efekt to má značný, nádrž mám čerstvě založenou (2tydny) a zatím absolutně bez řas... A nemyslím si že je to pro osazenstvo škodlivé. NO2 a NO3 mám na nule, takže to nitrifikační bakterie taky zvládají.

Nikomu ho nenutím, když se ale někdo zeptá na názor tak s radostí ho doporučim... X-)


Preji ti, aby ti to ciste akvarium vydrzelo, ale myslim, ze 2 tydny je na nejake doporucovani hodne kratka doba :) Jinak co se tyce toho efektu - stoji ti vedle na stole stejne akvarium, ktere se lisi jen tim, ze tam neni TS, abys ten efekt posoudil?

Mnoho lidi pise, ze nasadili TS a neco se za mesic stalo, ale ja TS nemam za behem mesice se mi casto take neco stane :) A casto vubec nedokazi rict proc. Udelal jsem o vymenu vody navic? Venku zacalo byt hezky, tak ma akvarium o trochu vic svetla? Jednu bakterii ve dne vylacila jina?

Jinak ale souhlasim s tim, ze z toho co jsem zatim cetl, ti co TS vyzkouseli vesmes nezaznamenali posun k horsimu. Nekdo na nej neda dopustit, jiny nezaznamenal zadny rozdil a je pochopitelne nepotesen, ze vyhodil nekolik tisicu zbytecne. Nejspis to bude, jako vetsina veci v akvaristice, znacne idividualni. Treba je ten rozdil i v ruznych ocekavanich - 'pomuze mi to snizit frekvenci udrzby ze 3x na 2x tydne' vs. 'zbavi me to ras'.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.04.2016 09:03 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: DaveLister
Tak samozřejmě máš pravdu. Ono Twinstar není zařízení které zázračně ukočíruje jakoukoli nádrž. Když se nezvládne hnojení, tak ani 10 Twinstaru nepomůže. Jak již bylo psáno je to spíše pomocník než všelék.

Osobně bych třeba nešel do homemade Twinstaru. Myslím si že Twinstar i Chihiros Doctor spínají dle nějakého algoritmu nebo měření. Někdy se spustí 3x za hodinu, někdy 4x... Někdy na 15 vteřin, jindy pouze na 10... Pouštět to 8x denně na 3-4minuty, to už je docela o držku...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 08:55 Muž DaveLister [478] Re: chuanvaldes
Trh s výrobky pro lidi je také plný nesmyslů, které škodí zdraví, a lidé je nadšeně kupují, to není argument. A některé věci se mohou projevit až za dlouho. I u milionkrát víc sledovaných věcí se na škodlivé účinky často přijde pozdě, až když zabijí a zmrzačí spoustu lidí (DDT, Thalidomid, kouření, radioaktivita...).

Pro mě jde také o princip, proč lít do akvária jedy, když to jde bez nich? Je to kus přírody.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   06.04.2016 08:00 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: DaveLister
Teď záleží v jakém množství ozón vzniká... Kdyby byl Twinstar na trhu měsíc, dva, tak neřeknu... Ale nějaký ten rok ho již značné množství lidí používá. A efekt to má značný, nádrž mám čerstvě založenou (2tydny) a zatím absolutně bez řas... A nemyslím si že je to pro osazenstvo škodlivé. NO2 a NO3 mám na nule, takže to nitrifikační bakterie taky zvládají.

Nikomu ho nenutím, když se ale někdo zeptá na názor tak s radostí ho doporučim... X-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   06.04.2016 06:56 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: jamro27
jamro27 napsal: ..... sa stratil z akva jeleni paroh, zelena vlaknita riasa a prestala sa robit riasa na skle a korenoch............
Podle všeho co jsem o tom četl na vláknitou řasu nefunguje. jsi první co čtu, že mu tyto účinky přisuzuješ.
Jelení paroh se dá bez problémů za pár týdnů z akvária dostat při správné údržbě.
Řasa na skle a kořenech by mohla být asi zelená přisedlá a ta se taktéž při správné údržbě vytratí sama.

Prostě je to berlička bez které se dá bez problémů fungovat. Bude to stejné jako u použití různých "tekutých uhlíků". Taky jsem jeden zkusil (CO2 Vital od Rataje) a vláknitá a trochu černé štětinky také nezlikvidoval. Ale to jsem zkoušel lahvičku za pár desítek korun. Twinstar či levnější variantu zkoušet nebudu. Trochu drahá sranda na to že výsledek je víc než nejistý. A do samovýroby se nepustím, když "je v tom elektrika" a dává se to do vody :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 23:45 Muž DaveLister [478] Re: ludvik
Taky se mi nelíbí. A proto to nepoužívám. Jenže je to realita. Je to trošku složitější proces, než jak se učí na základní skole: www1.lsbu.ac.uk/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 23:15 Muž ludvik [1082] Re: DaveLister
Třeba ten ozón se mi nelíbí. A vlastně ani ten chlór ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:57 Muž jamro27 [40] - krevetky
twinstat mam domacej vyroby, na moje akva ho mam nastaveny kazde 3hod 2min prevadzky. Pouzivam ho asi mesiac, za tu dobu sa stratil z akva jeleni paroh, zelena vlaknita riasa a prestala sa robit riasa na skle a korenoch. Skodlive ucinky som nezaznamenal, zda sa ze aj krevetkam to vyhovuje.

Nemeni v akva ph stale sa drzi na jednej urovni.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:56 Muž DaveLister [478] Re: ludvik
Díky, vím docela přesně co je elektrolýza vody. Co se ti nezdá na tom, co jsem napsal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:53 Muž ludvik [1082] Re: DaveLister
Asi vůbec si něco přečti ...
www.zsletohrad.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:23 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: DaveLister
Přečti si diskuzi a budeš vědět o tom víc... ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:20 Muž DaveLister [478] Re: daren
Spís ozon než atomární kyslík. Takže směs ozónu, aktivního chloru a různých radikálů. A ještě do toho nalít pentadial a je to komplet. Not my style.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 22:07 Muž daren [408] Re: DaveLister
Ja dlouho jsi to googlil? :) Dej tomu chvili. Pri elekrolyze vznika i atomarni kyslik, ktery zrejme nez se navaze do neceho neskodneho (treba O2) chvili bloudi a je celkem agresivni. Mozna skodi i hodnym vecem, ale ve vetsi mire tem ktere v akvariu vetsinou nechces. Alespon to tvrdi vyrobce. Koukni se do historie tohohle vlakna, jak se to osvedcilo/neosvedcilo lidem co to maji, to je asi nejlepsi reference.

Jinak se daji najit i pomerne vedecky vyhlizejici pojednani na tema 'vliv velikosti bublinky na jeji reaktivitu', 'vliv slozeni mebrany na to a ono' apod. Pokud nejsi zrovna kvantovej chemik, tezko se v tom zorientujes.

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:36 Muž DaveLister [478] Re: daren
Pokud je magie ve velikosti bublin, tak by ty podomaci kopie asi měly být méně účinné, protože mají pravděpodobně jinou geometrii těch elektrod, nebo ne? Ale moc tomuhle vysvětlení nevěřím.

Osobně mám problém s jakoukoliv magii, která je zalozena na sterilizaci v akváriu - ozon, twinstar, glutaraldehyd... Protože žádný sterilizační prostředek nepozná hodne organismy od zlých a v akváriu ty hodne potřebujeme.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:27 Muž DaveLister [478] Re: Kamilstrom
:-D To ano. Ale zajímalo by mě, jak to funguje. Pokud funguje. Při elektrolýze ciste vody vzniká vodík a kyslík. Vodík asi nehraje žádnou roli a kyslík, toho by v akváriu mělo být dost. Ale třeba je to jen předražené vzduchovani.

Voda v akvariu ale není čistá a za funkci přístroje může být zodpovědná nějaká z běžných příměsí ve vodě. Nabízí se chloridy, že kterých by při elektrolýze mohl vznikat aktivní chlor. Čímž by vlastně šlo o předražené Savo.

Ale třeba je to sofistikovanější. Používat to nehodlám ale funkce mě zajímá. Jsem nervózní, když nevím, jak něco funguje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:23 Muž daren [408] Re: DaveLister
Twinstar dela elektrolyzu vody. Bublinky kysliku maji byt tak sikovne velke, ze maji mit sterilizacni ucinek (vice viz treba twinstar-europe.com/… ) Vice napr. najdes v tomto vlakne vyse.

Nazory akvaristu na toto zarizeni se dost ruzni, z toho co jsem naznal mi prijde, ze nejaky efekt zrejme mit muze, ale zazracne vsespasne to rozhodne neni. Zda to stoji za ty penize musi kazdy zvazit sam (neni to jen porizovaci cena, ale i provozni naklady jsou nezanedbatelne - membrany se musi pravidelne menit a stoji cca polovinu celeho zarizeni).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 21:14 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: DaveLister
No ja myslim,ze hlavni funkce tohoto zarizeni je premistit penize od zakaznika k prodavaci! :-) (OT)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 20:50 Muž DaveLister [478]
Ví se, jaký je princip funkce? Okysličení vody? Aktivní chlor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   05.04.2016 20:49 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: konrad
Já bych řekl, že pravděpodobně v membráně. Hodně lidí si stěžuje, že Chihiros se zanáší. Ale tam to asi bude i hodnotami vody a velikosti nádrže. Já Chihiros Doctor mám, novou verzi II. Dnes je to 2 týdny co jsem zakládal nádrž a membrána je naprosto čistá. Jenže je pravda, že já mám malou nádrž a kH a gH hodně nízko...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.04.2016 19:19 Muž konrad [45]
Je nejaký zásadný rozdiel (okrem ceny) medzi twinstar a chihirosom? Oplati sa zainvestovať do značky alebo za menej peňazí rovnako muziky s čínskou kopiou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.04.2016 16:13 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: surpan
není to ani tak vychytávka, jako spíš berlička - proti řasám ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 16:08 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristikaRe: Neznalkyně
přesně tak, není, jde spíš o vychytávku navíc. Mám akvária už hodně dlouho a do teď jsem Twinstar nepoužíval. Teď bude v jednom a to jen kvůli testování možností.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   03.04.2016 16:06 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: Neznalkyně
není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2016 15:49 Neznalkyně Re: surpan
Jsem začátečník s akváriem a nevim co to je twinstar?je to nutné mít v akva?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2016 14:55 Muž surpan [223] - rostlinná akvaristika – Twinstar
Tak jsem si také zkusil ze zajímavosti sesmolit Twinstar. První pokus nevyšel, mřížka byla hliníková, což fungovalo asi 1,5 hodiny v nádobce s vodou, než se mřížka rozpadla. Druhá je už nerez a jede krásně. Máte zkušenosti s ovlivňováním pH? Co vlastně vzniká při této elektrolýze? Četl jsem už hodně spekulací, ale zatím mě nic nepřesvědčilo. Návod, jak jsme dělali na Twinstaru jsem dal zde: surpanblog.cz/…
Kdyby Vás něco napadlo, jak vylepšit, dejte prosím vědět. Díky ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.04.2016 20:11 hdss Re: jirkasedlon
Já to napájím zdrojem na notebook 19V;4,5A.Po 2 hodinách,1 minutu,8 cyklů.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 22:47 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: tonof
Nemám ho nasadený stále - len príležitostne, keď je stav zlý - ale ak si dobre spomínam, na GDA mi nezabral. No zabrala bežná "škrabka" na sklo ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:59 Muž tonof [53] - RostlinyRe: jamro27
Vďaka :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:57 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: tonof
Malo by aj na tu. Nemam skusenost ale co som sa docital na inych forach tak hej.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:50 Muž tonof [53] - RostlinyRe: jamro27
Učinkuje aj na GDA?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2016 20:15 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvku Twinstar funguje dobre, jeleni paroh zmizol, riasa tiez. Po dlksom skumani nastaveni na kazde 3 hod 2min prevadzky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 11:12 Muž jamro27 [40] - krevetky
stacia aj tie kazde 3 hod 1-2 min.
Su zasuvky ktore si naprogramujes.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 11:11 - Re: tonof
Mechanické aj digitálne sa dajú nastavovať na spínanie každej hodiny zvlášť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.03.2016 10:50 Muž tonof [53] - Rostliny
Existujú elektronické spínacie hodiny s väčším počtom spínacích cyklov ako 8,alebo stačí to pre twinstar?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 21:55 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: petromas
Pohladam tie lepky, vyrobene v cine, distribucia firma z CZ.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 21:18 Muž grupyk [20] – nerez
Kdyz prilozite k nerezu magnet, tak se nepritahne. Pocinovanej kov jo. Vemte magnet, jdete do domacich potreb a vyberte.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 21:03 Muž petromas [10] Re: jamro27
Fotka k příspěvku Ty me houpeš jaká Čína když si psal příspěvek tak jsim tam dal tuto fotku a ty samé sitka jsem koupil taky jsou česká jak se na nich píše a nejsou nerezová.říkali tak s jen ptám ty si tam dal ty na obrázku ty česká ne nerezová
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 20:50 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: petromas
tie co som kupil su cina.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2016 20:45 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku kupil som 4 sitka 2 boli ztoho pocinovane a predavali ich ako nerez. Vyber z akva a vyskusaj v pohari pustene aspon 5 min.

Takto to frci u mna 15v 400mA.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 20:33 - Re: petromas
Majú často len povrchovú úpravu - vrstvičku,rádovo niekoľko desatiniek,stotiniek mm.Rovnako ani napríklad bubon z práčky nie je nerez.Po čase to skôr či neskôr pri opotrebovaní začne hrdzavieť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 20:26 Muž petromas [10] – Nerez
Fotka k příspěvku Takto jsem to udelal funguje ale teďcse bojím aby to bylo nerez
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 20:23 Muž petromas [10] Re: jamro27
Ok chápu.ty sitka na tvojich fotkách jsem přesně koupil ale prej nejsou nerez.ty je tam ale máš.vyrábí je česká firma.jak tedy
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 20:23 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2016 20:19 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku kedne bude sitko nerez tak zhrdzavie a uvolnuje zo seba bordel, vacsinou su sitka pocinovane a tie uvolnuju do vody bordel. Foto pocinovane a nerez po 5 minutach prevadzky.

 

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466-twinstar-nano?od=201