Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 4 Přejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.10.2016 22:56 Nimh Re: Milan
Ano podobne aj mne. Na boku pukol a dostala sa ku napojeniam na elektrodu voda a proste sa tam odpalil. Ak sa mne bude chcet tak natocim video. Len sa mne musi do toho chcet pustit a musim mat aj cas
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.10.2016 08:20 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: Milan
Já ho taky koupal v octu a v pohodě... Filip666 ho v octu vaří a taky funguje. Nemohl se nějako poškodit kabel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2016 14:10 Milan – Chihiros doktor životnosť membrány
Zdravým,
Mám Chihiros cca 3 mesiace,fungoval ako má.Po namočení do octu na odstránenie kameňa prestal fungovať.Svetielko bliká, kalibrácia funguje ale membrána je nefunkčná.
Má niekto s tým skúsenosti? Ďakujem

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.07.2016 12:37 NIMH – Riesenie nedavneho problemu
Nedavno som tu uviedol video s problemom ze sa doktor offol. Uvadzam vam dalsie riesenia youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2016 20:33 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Kedysi som tu svoje skúsenosti opisoval - boli veľmi pozitívne. Lenže som ho skúšal v menších akvárkach, možno proste Twinstar "nestíha".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 20:31 Muž konrad [45] Re: chuanvaldes
Toto presne. Čo ak twinstaru krivdím a bez neho by boli riasou porastené aj ryby? :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 20:28 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: konrad
No jo, řasy jsou prevít... rozzureny Já zjistil, že čím víc jsem to řešil, tím to bylo horší. Ale pořád mně zajímá, jestli by ti nebylo bez Twinstary ještě horší. Uvidíme půjde při záběhu do 10L...

P.S. Jinak mně od zelené řasy pomohlo přidat fosfor... Hnojim denně, víc v popisu nádrže...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.07.2016 18:34 Muž konrad [45] Re: chuanvaldes
Ako čakal som viac. 2-3x do týždňa mením 30-50% vody, hnojím už iba podľa prejavov na rastlinách a síce som sa zbavil tej divnej čiernej riasy a sinice ale momentálne sa celé akvárko zazelenalo vláknitou riasou.
Jediné čo nie je zelené je membrána twinstaru a to je podľa mňa moc lokálny účinok za tie peniaze :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   01.07.2016 10:44 Marcel G Re: chuanvaldes
Snad každý přístroj má určité hranice a mantinely, ve kterých funguje relativně obstojně. Twinstaru je ve své podstatě elektrolyzér, který při elektrolýze produkuje kyslík a vodík, a v malém množství i nějaké radikály. Velké množství vodíku, které přitom vzniká snižuje dost výrazně redox vody. Zároveň se ale při elektrolýze okysličuje voda. Elektrolytická voda má dezinfekční účinky a dělali se s ní i nějaké pokusy v chovu ryb, kde to mělo podle všeho vesměs pozitivní účinky. Nikdo ale zatím (pokud vím) nezkoumal dlouhodobý vliv elektrolytické vody na živočichy. Hodně bude asi záležet na frekvenci používání elektrolyzéru a také materiálu, z něhož jsou elektrody vyrobeny (při použití nevhodného materiálu se mohou do vody uvolňovat toxické látky). Nejúčiněji by měl podle mě ničit především jednobuněčné řasy (tj. hlavně ty, které se vznáší ve vodním sloupci, a pak jemné prachové). U složitějších, mnohobuněčných organismů (např. ruduch nebo zelených vláknitých řas) nemusí být účinek tak dramatický. Záleží určitě i na celkové stabilitě akvária. Pokud bude akvárium nestabilní, nebude v něm dobře fungovat koloběh látek a častými nešetrnými zásahy bude docházet k narušování vývoje mikroflóry, nebo se tam budou ve zvýšené míře hromadit odpadní látky, pak bude Twinstar bojovat neustále s něčím, co vlastně nemá šanci vyhrát. Že by tedy vyloženě nefungoval, to si nemyslím, ale má své hranice.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   01.07.2016 09:50 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: konrad
Ty jo, mám taky takový pocit... Jak už bylo hodně krát psáno, když se nezvládne hnojení, Twinstar nic nezachrání... Každopádně mně nezbavil GDA ani zelené vláknité (takový žabinec)... Jediné co my zabralo na zelenou řasu byla úprava hnojení a přidání fosforu do mého systému hnojení...

Zahrávam se s myšlenkou že ho na čas přesunu do Nano Cube 10 po založení, třeba že začátku bude k něčemu... ;-)

Když si vzpomenu jak vypadala že začátku nádrž v prodejně Profiplants.cz kde byly 2 Twinstary, tak si myslím , že je celkově značně přeceňován jeho vliv na řasy. Věřím že nejaky, spíše desinfekční efekt mít může, ale až takový zázrak to nebude.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.06.2016 22:47 Muž matlala [798] - RostlinyRe: VKye
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.06.2016 22:44 Muž matlala [798] - RostlinyRe: tonof
prosím prosím, tuhle firmu raději vynech pokud to nechceš reklamovat nebo nechceš vyhořet...

Dneska jsem odtud po 4 letech brigád a roku HPP odcházel, více kdyžtak SZ.

A SMR-B už vubec ne, tam je toho tolik co se může po... a pose... časem, ale jediné ze SMR řady má na výstupu relé. Jediné co bych od týto firmy schválil je CRM, to je slušné, jak UNI tak 230V verze, ty jsou roky prověřené, ale neříkám, že neodchází.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 22:44 Muž VKye [2] Re: tonof
Myslím, že na SMR-B nejde nastavit dva různé časy, myslím tím čas vypnutého a čas sepnutého stavu. Musel bys zkombinovat 2ks abys po uplynutí času na tom prvním aktivoval ten druhý. (Doufám, že je tomu rozumět smich ) Oprav mě, pokud se pletu. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.06.2016 16:17 Muž tonof [53] - RostlinyRe: VKye
Nestačil by SMR-B /230V (je lacnejší)? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   29.06.2016 13:53 Muž VKye [2]
Jen dodám k tématu homemade twinstar, že místo spínacích hodin je nejlepší varianta asynchroní cyklovač. Já používám tento: www.elkoep.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   26.06.2016 21:44 Muž konrad [45]
Pridám svoju skúsenosť. Po 2 mesiacoch používania musím povedať že to nefunguje :-) ani na sinicu, ani na čiernu ani zelenú riasu.

A ak to funguje, tak si neviem predstaviť ako by to akvárko inak vyzeralo :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 21:28 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: NIMH
Vidíš, tohle mně nenapadlo, a přitom to tady řešil AleK... U mně to na zelenou moc nezabírá, nebo ji drží na uzdě, nevím... Ale zelenou vláknitou (takový žabí sliz) mi to neodstraní. Pořád se objevuje v koberečku, tam to ale připisuji špatnému proudění. No a na zelenou na listech a na sklech taky nezabírá. Tohle bych ale připisoval nedostatku fosforu, jelikož mi začal dost tmavnout až černat kobereček...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.06.2016 08:59 NIMH
Na par problemou ktore som poodstranoval je to super. Riadne badat ze cierna riasa sedne a sama sa odlupuje. Zelena ta dlha taktiez sa sama odlupuje a vo vode doslova sem tam plavaju odlupnute zelene sople. Voda je krajsia taka priezracnejsia ako po ozone.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 19:06 NIMH
Tak uz som dosiel aj na problem preco ho mne offne. Problemom je voda a jej vodivost. Reaguje ako na videu youtu.be/… riesil to prepojkou ku elektrode s odporom. Tak ak niekto bude mat problem ako ja tak hadam najde riesenie podobne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.06.2016 16:02 Muž powery [250] Re: NIMH
Mně se samovolně nevypíná.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 13:39 NIMH
Este mam jednu otazocku. Sem sam sa mnena tommojom doktore stane to ze zacne normalne penit a zrazu pipne a uplne sa offne tak ze prestane aj svietit. Myslel som ze je zanesene sitko tak som ho precistil ide. Ale sem tam sa uplne sam offne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 12:16 NIMH Re: chuanvaldes
Je to mix este zo stareho akvarka. Je to taka jemna drt. Zrno nejake 3mm pieskovec, kremen cca 50%, vapencova drt na spodku plus ked sa zakladalo tak som tam daval koralovu drt. A vo filtri mam staru hrdzavu podkovu. Proste mix co som mal dobru skusenost co mne aj zelen dobre rastla a tak. Stale sa mne drzalo KH na 6-7 a ani ras sa mne nestalo to co teras ze tak zrazu padlo uplne dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.06.2016 11:27 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Jaký máš substrát? Amazonie od ADA tyhle hodnoty snižuje, ale ne tolik. KH mi snížilo z 5 na 2. Ale ze 7 na 0 je dost masakr...

Teď po 3 měsících mám KH na 4 a PH kolem 6. Přidávám ale PH/KH Plus na zvýšení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 21:58 NIMH Re: zervan
Ano uz som tam dal sodu a dal som to na PH5. Kusok pockam ci bude padat dole a zajtra pocas dna budem pokracovat. Zrejme to bola fest nahoda ze co sa mne udialo a zrejme urcite to nebolo instalaciou toho zariadenia. No moja osoba je zvedava ako bude zaberat na riasu ten doktor
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   23.06.2016 21:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NIMH
Určite by som v takejto situácii pridal sódu (ak nie je po ruke nejaký vhodnejší uhličitan) do vody na zvýšenie alkality, je nebezpečné nechávať nulu. Každopádne, mne Twinstar neznižuje alkalitu, aspoň nie badateľne.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 21:07 NIMH Re: zervan
Nie apsolutne nemam tam ziadnu raselinu nic. Ano KH mam uplne nulu. Na toto som zabudol na margo toho som to ani nebral v uvahu ze posledne bolo 7. Idem sa do toho pustalit. Momentalne PH sa ustalilo na 4,73.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 21:01 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NIMH
Nič?? Akože 0°dKH? Potom sa nemožno diviť prepadu pH. Ale kam sa alkalita podela? Áno, na Twinstar sa tvoria usadeniny vodného kameňa, ale zase nie toľko, aby stiahol 7°dKH na nulu. Nie je v akváriu niečo kyslé, či rašelina alebo nejaké prídavky?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:52 NIMH Re: zervan
Ano dnes som meral KH. Posledne meranie pred danim doktora bolo 7 dnes nenameralo nic.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 20:04 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: NIMH
Zásadná otázka: aká je alkalita (KH) vody? Nie je príliš nízka?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 14:59 NIMH – PH
Akurad som dosiel s worku a PH merac ukazuje 4,75 cize zas pokles. Premeral som aj PH metrom co som si pozical od znameho a jeho ukazuje zhruba rovnako 4,79. Idem offnut toho doktora ci to bude stupat.Bohuzial je to tak a u mna sa to aj tak deje. Aj lakmusou papierik ukazuje forbou na stupen 4. Permanent test ako dropceker je skor na kontrolu obsahu co2 ak by som v extra nadobe namiesal kyselinu chlorovodikovu a dal tam PH na dajme tomu 3 a bublal bublacom a nie co2 tak ajtak by bol do modra. Dropceker nedokaze reagovat na kyselinu vo vode lebo je mimo a ani na mocovinu ten reaguje na vymenu plynu v tom zvonceku takze sa nemozem drzat podla neho ale musim uprednostnit merac. Dva merace sa zhoduju. A dropceker je len informativne na oshad mnozstva co2
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 10:09 Muž chuanvaldes [77] - Blackwater
Chihiros Doctor II mám i já... PH mi taky docela kleslo ale to bylo Amazonii od ADA, zůstalo to na hodnotě 6 - 6.5. Nemyslím si že by to mohl ovlivnit právě Chihiros...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 08:41 Muž lhajek [1870] - RostlinyRe: HIMH
Jak už poznamenal LangMaster barvy na permanentním testu tmavě zelená až do modra značí PH nad 7 a klidně až k 8. A ne pod 6.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 05:23 HIMH – PH
No cez noc PH padlo na 4,8. Droceker uplne do modra. Poziadal som znameho nech donesie svoj merac na kontrolu nech si premeriam. Momentalne idem do prace a len dufam ze mam vadnu sondu a ze nedojde ku katastrofe nez sa vratim poobede s prace. Osadenstvo v akvrku mam vsetko co znasa dobre nizsie PH. Ale ako som tam doktora dal tak PH pada dole.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.06.2016 01:02 Muž LangMaster [24] Re: NIMH
Ahoj hele tak u mě PH nepadá musím ho stále držet na hodnotách 6,5 Co2 automatikou ale hlavně jestli máš permanentní test modrej tak podle mě ho máš vysoký to PH to znamená tak počítám 7,5.NIMH napsal: Ahojte pani mam doma chihiros doctor super s a ako som ho tamzapol tak zacalo kesat PH momentalne sa ustalilo na PH5 jeto mozne ze to sposobuje on? Zadva dni ako ho tam mam kleslo na PH5 a mal som v akvarku PH 6,5. Uz nedavkujem ani CO2 adopcheker ci ako sa to pise je uplne do tmavomodra. Takliez som aj kalibroval merac ale po ajtak merac zbehol na rovnaku hodnotu. Je to mozne? Do akvarka nic nevlievam. Proste ide dole ako som tam dal toho doktora.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.06.2016 22:24 NIMH – PH
Ahojte pani mam doma chihiros doctor super s a ako som ho tamzapol tak zacalo kesat PH momentalne sa ustalilo na PH5 jeto mozne ze to sposobuje on? Zadva dni ako ho tam mam kleslo na PH5 a mal som v akvarku PH 6,5. Uz nedavkujem ani CO2 adopcheker ci ako sa to pise je uplne do tmavomodra. Takliez som aj kalibroval merac ale po ajtak merac zbehol na rovnaku hodnotu. Je to mozne? Do akvarka nic nevlievam. Proste ide dole ako som tam dal toho doktora.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 08:29 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: konrad
Ja to dávam do bežného octu na noc, keď je to treba.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.06.2016 07:53 Muž konrad [45]
aký je návod na odstránenie vápenatých usadenín?
NaClO, ktoré je v manuále to podľa mna nevyčistí. Použiť radšej ocot, kyselinu citronovu alebo EDTA? Aka koncentrácia?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.05.2016 08:06 Muž LangMaster [24]
Zdravím pánové, mám pro vás dvě otázky. Musím resetovat Doctora po každé výměně vody? U Doctora verze 2 je opravdu odstraněné zanášení elektrody? Díky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 19:52 Muž grupyk [20]
Když je vodorovně tvoří se mezi síťkami vzduchové bubliny. Je lepší ho mít lehce šikmo přicucnutý ke sklu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 18:16 Muž jamro27 [40] - krevetkyRe: Qweket
skus pobuchat po sitku, ak je tam vzduch tak nebublinkuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2016 17:42 Qweket – Chihiros Doctor
Zdravím mám Chihiros Doctor Super a jedem to pátý den tak ještě nemůžu říct jestli to funguje.Ale přijdeme ze to děla málo bublinek aspoň ve srovnání videí co jsem viděl.
-má někdo stejný problém ?
-a jak ho vyrešit?
Děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 23:00 rubehe
Jak je reseno "přepínání polarity" u mřížek aby se tak rychle nezanášely?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:29 Muž konrad [45] Re: chuanvaldes
Tak to potom funguje správne. Díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 20:26 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: konrad
Hele to určitě ne. Mám sice Chihiros, ale princip bude stejný. Mně to sepne 4-5x za hodinu, délka elektrolýzy 10-15 vteřin. Nastavený mám režim do 60L, nádrž má 35L...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.04.2016 19:40 Muž konrad [45]
Dnes dorazil z Nemecka twinstar nano+. Presne 7 dni od objednania.

Cvične som to namontoval do domáceho akvária 112l a dal program II. V priebehu 15 minut to už 4x elektrolýzovalo. Neni to nejak moc? Čital som že to robí raz za 2 hodiny..

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   10.04.2016 23:51 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: daren
daren napsal: Preji ti, aby ti to ciste akvarium vydrzelo, ale myslim, ze 2 tydny je na nejake doporucovani hodne kratka doba :) Jinak co se tyce toho efektu - stoji ti vedle na stole stejne akvarium, ktere se lisi jen tim, ze tam neni TS, abys ten efekt posoudil? Toto diskusné vlákno som založil pred takmer 2 rokmi a odvtedy som i originál Twinstar i čínsky klon použil tak veľa ráz nie iba v jednom akváriu, že s určitosťou môžem tvrdiť, že naozaj funguje ;) Na Twinstar sa mi ulomila jedna nožička, mohli to spraviť pevnejšie. Ale to je tým, že vždy som nasadil len na krátku dobu a potom zase zabalil do krabice, čiže opakovane dával dole prísavky, tie stvrdli a dosť zle idú...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2016 21:29 Muž konrad [45]
Je nejaký rozdiel medzi TS nano a nano+? Jediný rozdiel vidím v membráne m9 proti m7 ale netuším aký praktický efekt to má

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 17:02 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: chuanvaldes
membrána u 1ky mě přestala fungovat po 1/2 roce až 3/4 ... kupil jsem 2kr z rostlinných za 2300,- tak jsem dal 400,- na víc ale zase druhý den doma a jak se to po tak to v klidu vrátím .... je fakt že jsem mohl koupit jen membránu ale až ušetřím zkompletuji i druhý set a pak jeden pustím ... důležité je že to opravdu funguje a řasy to drží mám to vyzkoušené ...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 15:36 Muž chuanvaldes [77] - BlackwaterRe: konrad
Tak ono úplně levné to není... Mně vyšel na 1.900,- z eBaye, tak doufám, že vydrží co nejdéle. Iluze si však nedělám... :-D

Co se týče zanášení, tak počítej s tím, že ve větší nádrži bude v provozu delší dobu. A když ještě bude tvrdší voda, tak to tomu taky nepomůže. Ono na netu se dají objevit i mraky fotek Twinstaru který je po 2 týdnech zralý na několika hodinovou koupel v octu (savu)... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2016 15:12 Muž konrad [45] Re: chuanvaldes
Super. Díky

Na chihirosa vol.3 čas nemám tak vezmem tiež tú 2ku a ak to bude s ňou zlé tak za 2 roky kúpim twinstar :)

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [4] ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466-twinstar-nano?od=151