Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Twinstar Nano

 

NápovědaFórum » Technika » Další technika 

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Twinstar Nano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 19:13 Muž petromas [10] – Nerez
Nerez proč nerez na předchozích fotkách jsou sitka která jsem dnes koupil a prodavačka říkala že nejsou z nerezu .jak je to tedy proč nerez ? A kolik voltů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:21 rubehe – Nerez
Jakou nerez sitku a hlavne kde ji sehnat. Nejsem si moc jisty ze vsechna sitka na caj jsou z nerezu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2016 18:11 jirkasedlon
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj akvaristi, tak jsem si také vyrobil domácí Twinstar a mám několik otázek. Živím to trafem 15V-1,5A a reakce není taková, jako na videích na Youtube. Je to málo a mám sehnat silnější nebo je to dostačující? Jak daleko od sebe mají být mřížky? Dle obrázků jsem vydedukoval, že je to cca 2-3mm? A poslední věc, jak často a jak dlouho to má být puštěné? Někde jsem se dočetl že je to 3x za den po 1 minutě, někde píšou každou hodinu na 1 minutu.
Díky za případný reakce
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:40 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: AleK
tak to nevím zda zvládnu ... zase si tak s elektrikou netykám :) ... máte nějaký návod jak to udělat díky
ještě jsem to natočil ..
www.youtube.com/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 19:22 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostlinyRe: jamro27
tak to nevím zda zvládnu ... zase si tak s elektrikou netykám :) ... máte nějaký návod jak to udělat díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 17:11 Muž jamro27 [40] - krevetky
skus sitko napojit len na 15v adapter a ked nepude jev.... sitko. Ked pude tak jednotka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2016 16:59 Muž AleK [14] - rostliny a zase rostliny
Ahoj všem mám Chihiros Doctor asi půl roku vše makalo perfektně ... až do teď krabička bliká jako že by to mělo dělat tu mlhu ale ze sítka nic ani bublinka ?? několikrát jsem ho čistil v teplém octu zkoušel jsem několikrát reset ... nic prostě nefunguje nesetkal se s tím někdo ?? díky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2016 20:20 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku doplnenie
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   12.03.2016 17:46 Muž jamro27 [40] - krevetky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vlastna vyroba funguje dobre, len mriezka musi byt nerez. Trafo som nasiel doma 15v, sitka nerezove 2€, sitko do umyvadla 6ks 0,5€. Casovac digitalny 7,50€ nadstaveny cez den na kazdych 45min na 1 min prevadzky, na noc 22:00 - 07:00 kazda hodina 1min.

Naklady spolu 10€/cca 270Kč
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.02.2016 11:38 Muž jamro27 [40] - krevetky
skus tu, mozes si kupit len reaktor a ten napojit na trafo 15v. domacu vyrobu pustaju 3x denne na 1min.

www.garnelenhaus.de/…

alebo ak si sikula tu

www.youtube.com/…
www.youtube.com/…
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.02.2016 12:01 xBenkju – Kde a za kolik
Ahoj, mám dotaz. Vzhledem k tomu že mám akva 400L koukla jsem se možnosti Twinstar Yota+ ale podle popisu to není určeno primárně na řasu jako Nano+.

V jak velkých akva to používáte a kde a za kolik jste to kupovali? Na ebay to mají teď za 4100kč.

Díky za info. Honza

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 13:18 Muž grupyk [20]
Zdravím, máte někdo vysledováno jak často a na jak dlouho se twinstar zapíná. Pro nastavení nádrž 40-60l? Testuji homestar a chtěl bych ten čas vychytat co možná nejšetrněji pro ryby, díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 12:27 Muž ludvik [1082] Re: Legioix
Jestli on neměl na mysli NANO+ :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 12:23 Muž Legioix [574] Re: dravec
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.12.2015 12:13 Muž dravec [72] - RostlinyRe: Burik
Kde sa da tento zázrak kúpiť? Vopred dakujem za linky

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.12.2015 10:51 Muž Burik [727] - Aquascaping
Takže, už měsíc mi v akva běží nový model Twinstar NANO+ vylepšená membrána oproti první generaci je znát.Vespod se nedrží bubliny, díky kterým první generace membrán měla problémy.
Membránu jsem teprve po měsíci vyčistil, spíš ze zvědavosti, jelikož jsem tam žádné nánosy usazenin neviděl.

Takže já jsem maximálně spokojený.Už nemusím čistit každé 4 dny, jako čínský šmejd palec

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 22:48 Muž Rakvista [20] – teoretický dotaz
Zdravím ve spolek tak mě tak napadlo zda by mělo význam použít Dr.Chhiros do akvária o objemu 600L a více???

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 16:58 Muž ludasvoboda [2]
Jí mám oba Twinstar i Chihiros a membrány čistím u obou tak jednou za 14 dní a bublají stále (po vyčistění trochu více), ale mám je ve vodě která má Gh jen 6, možná i proto ta delší výdrž...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.09.2015 11:59 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Pavel
to jo a navíc ta membrána je dost nepraktická na údržbu. To takovej kytarovej snímač funguje úplně stejně a nezanáší se ... ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.09.2015 21:44 Pavel – Zkouška membrány
Zdravím všechny. Pár lidi se ptá jak vyzkoušet zda funguje membrána. Pokud je z obou stran kovový tak jednoduše voltmetrem, nebo 12V žárovkou, páč jsou to dvě kovová sítka, do kterých je puštěn proud. Zdá se mi ale zbytečné, dat tolik peněz za něco, co si trošku zručný kutil doma vytvoří za pár stovek.
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 21:43 Muž KarlosS [1219] - labyrintky, halančíci, krevetky, rostlinyRe: Rakvista
reklamuj, sice to do číny stojí šest stovek, ale furt se to vyplatí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 20:17 Muž Rakvista [20] Re: Burik
To jde teď mimo ...právě jsem asi přišel o 4tis na aliEx. :-( teda spíš koupil zmetek :-O si počkám na další dvě generace a bude stát jako Chihiros smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 20:10 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Rakvista
Já jsem u origa čistil taky v intervalu větší, než týden, bohužel u číny musím po 3-4 dnech čistit, jinak už to nebublalo.
Ty nové stojí asi o litr méně, než první generace.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 19:56 Muž Rakvista [20] Re: Burik
U Chihirose čistím membránu 1x týdně a ani nějak moc zadělaná ;-) ale těším se pokud najdeš nějakou vychytávku u originálu ;-) zvláště pokud se bude týkat ceny :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.09.2015 17:47 Muž Burik [727] - Aquascaping
Tak dnes jsem poslal Chihiros Doctor do světa a objednal jsem opět origo Twinstar.
Už mě nebavilo čistit každých pár dní membránu.
Bude to ten nový NANO + jsem zvědavý, jak se zlepšila membrána od minulé řady NANO :-)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.08.2015 21:26 Muž John [16]
Konektor do krabicky nbyl v pohode, ale kabel do membrany je nejak divne zastrceny. Diky vsem za pomoc
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 21:05 Muž Burik [727] - AquascapingRe: John
Jsem ti to říkal, že to je špatně zatlačený konektor :-)Měl jsem to samé
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.08.2015 20:39 Muž John [16] Re: Strojek
Tak jsem to ani nezkousel, protoze kdyz jsem zahejbal z kabelem co vede do membrany a zatlacil ho trochu dovnitr takk to najednou zase slo. Takze asi nejake blbe zpracovani. Snad to vydrzi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.08.2015 08:37 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: Kamilstrom
Ja patrím k tým, u ktorých Twinstar (i Chihiros Doctor) fungujú, a to tam, kde som nečakal: na ruduchy, aj jelení paroh. Pravdu povediac, vplyv na GDA som nepozoroval, lebo zo zvyku každý týždeň sklo zotriem (a keď som zabudol, Twinstar v akváriu nebol - nasadím ho len zriedka).

Rovnako fungoval aj v inom akváriu, kam som ho požičal. Pred pár dňami som požičal ďalšiemu záujemcovi, tak som zvedavý. On však nemá ruduchu - vlastne momentálne nemá veľa žiadnych rias, lebo šiel v takmer low-tech režime po údajnom zariasení pri prechode na hi-tech. Teraz chce opäť skúsiť a ak sa objaví riasa, nasadí...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 23:30 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
To,ze o tom lidi nevedi je pravda,nejaka reklama by asi nebyla na skodu,nebo ze by meli strach se nejak vice zviditelnit? :-D
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   09.08.2015 23:16 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kamilstrom
Neříkám, že je jen pro aquascaping, nicméně si myslím, že drtivá většina prodejů je z řad aquascaperů.
Jen malé procento uživatelů si to koupí do low-tech nádrže.Těm řasy nevadí.
A co tak pozoruji na fb v pár akva skupinách, tak hodně lidí ani neví, že něco takového vůbec existuje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 22:56 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
Tak ja jsem od toho moc necekal,v podstate jsem chtel jenom zkusit jestli to neco udela s GDA ,ktere se mi tvori na skle(ne moc,ale nemusim ji)jinak ostatni rasy viditelne nejsou,ale nezaznamenal jsem absolutne zadnou zmenu,taky me prekvapil nezajem lidi tady(a to je celkem velky trh)o tenhle vyrobek.Nejak mi nedoslo proc je Twinstar apod. urcen jen pro aquascaping?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:29 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kamilstrom
Beru to dle letošního IAPLC, kde se z USA přihlásilo 13 lidí.Z ČR 16.I Nepál a Mexiko je před USA.V Jižní Americe je to mnohem lepší.
Ostatní evropské a asijské země jsou na tom mnohem lépe.
Ani jsem pořádně neviděl nějakou kvalitní aquascapingovou nádrž z USA.

Ale zpět k tématu, jestli jsi od obou verzí čekal zázraky, tak to nebude chyba výrobků, já jsem třeba spokojen s originálem ale víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 21:16 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
No to,ze by v USA aquascaping "nefrcel" bych si dovolil pochybovat,ale rozdil mezi kopii a originalem asi bude to ano(hlavne v zanaseni),ale ve vyslednem efektu nevim.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 20:35 Muž Burik [727] - AquascapingRe: Kamilstrom
Tak v Americe zrovna aquascaping moc nefrčí...Hlavní trh je Asie.
Srovnávat šunt membránu od Chihiros s origo Twinstar taky moc nejde. Měl jsem oboje a je to nebe a dudy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 20:26 Muž Kamilstrom [539] - RostlinyRe: Burik
Melo by to byt levnejsi,ja nevim sice jak velke prodeje maji ve svete,ale v USA to skoro nikdo nekupuje,protoze to nema skoro zadny efekt(a za ty penize :-O ).Ja jsem sam koupil Chihiros Doctor a po skoro dvou mesicich,jsem zaznamenal akurat zvysenou spotrebu octa,nic vic bohuzel a nemohu to prodat ani za $40,nikdo nema zajem. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 11:25 Muž Burik [727] - Aquascaping
Jinak já budu kupovat origo Twinstar, už jeden z té nové řady, mají mít vylepšenou membránu.
Tak jsem na to zvědavý.Bude to model M3 do malého akva.Po nějaké době napíšu zkušenosti.
Jinak celkově jsou ceny nové řady nižší.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 10:36 Muž Strojek [141] Re: John
jo udelal bych to jak pises ..plus do dirky a minus na objimku..
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2015 10:32 Muž John [16]
Tak jsem ji nezkousel protoze tam neni klasicky jack ale je tam jack ktery ma uvnitr diru. Ma se to tedy pripojit tak, ze do diry dam kabel a na tu objimku dam druhy? A kde je plus a minus? Zkusim ji jeste nejak rozebrat a objednam asi take novou
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 19:18 Muž ludasvoboda [2] Re: John
Mě se stalo totéž (už jsem objednal novou a hned dvě) mám doktory Chihiros dva a tak jsem membrány prohodil a ta druhá jede čili funguje, takže je asi něco s tou membránou. Moc se v tom nevyznám tak nebudu nic zkoušet. Možná ji vezmu na setkání akvaristů, aby mi ji někdo přezkoušel, jinak nevím co s ní...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2015 17:42 Muž John [16] Re: Strojek
Diky. Vecer zkusim a budu informovat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   08.08.2015 16:57 Muž Strojek [141] Re: John
nemelo by se tomu stat nic ..vetsinou jsou membrany napajeny 12V.. jestli to ma klasicky jack tak dej plus na tu spicku ...dej si membranu treba do vedra s vodou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 16:44 Muž John [16]
Diky za info. Zkusim to. A nestane se tomu nic? Kdyz to bude ze silne baterie z tdi? A je to jedno kam dam plu a minus?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 15:28 Muž Strojek [141] Re: John
tak ji zkus nejak napojit treba na baterii z auta, jestli nemas moznost zmerit napeti z krabicky na membranu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 15:24 Muž John [16]
Membrana je vycistena v octu a konektor jsem zkousel nekolikrat. Asi zkusim objednat novou membranu. Nebo je nejaka moznost to promerit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 14:12 Muž Burik [727] - AquascapingRe: John
Není membrána zanešená?Máš domáčknutý konektor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.08.2015 10:32 Muž John [16]
Ahoj, mam 3 mesice doctora a ted mi prestal bublat. Krabicka blika a tvari se ze funguje ale z membrany nejde ani bublinka. Setkal se s tim nekdo? Je nejaka moznost to vyzkouset?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   19.06.2015 18:55 Muž ludvik [1082] Re: samboo
Jestli se někdo snaží narvat 30V do akvária ... no nevím. Ať zaúřaduje Darwin. A jinak ano - pokud tam vrazíš víc voltů, tak tam poteče víc proudu. Jen tak dát víceampérový zdroj, tak jak jsi navrhoval je blbost. To, že to možná chápeš správně ještě neznamená, že jsi to také tak napsal.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 18:10 Muž samboo [3] - Rostliny
PS. většina výrobců doporučuje používat takový zdroj, který bude pracovat na 80% výkonu aby se zbytečně nepřehříval, prodlužuje se tím životnost :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.06.2015 17:47 Muž samboo [3] - RostlinyRe: ludvik
o řádek níž je odpověď..

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 12

Zpět na obsah sekce Technika • Zobrazeno 24321x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/19466-twinstar-nano?od=251