Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 6 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:48 - Re: Martin
Môže.No v tomto stave,ja ti neviem či by to tá rybka pri dalšej procedúre dala.Asi nie.
Ako najšetrnejšie by hádam bolo fajn vyskúšať JBL Nedol.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:46 Martin
A co to propadle břicho , navíc když se na tu fotku zameri oko tak ze zaber mu něco trci nemůže to byt nějaký parazit?
A hlavně od incidentu je to uz tak měsíc a pul a byl klid
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:32 R Muž romant [27982] Re: Martin
Otrávil jsi je, tedy ta otrava vznikla v momentě, kdy došlo k úhynu většího množství šneků.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:31 - Re: Martin
Biele škrabance na bruchu sú u ancíka bežné.No ak píšeš teraz o tomto,tak tie to majú zrejme za pár. :-(
Otrava.
Skúsil by som ako poslednú záchranu meniť obdeň vodu za čerstvú a už tam nič nepridávať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:29 Martin Re: RE5PEK7
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku RE5PEK7 napsal: Neměl by být? No bojím se ze ne, udělal jsem tu největší hloupost a dal do akvária vodičku proti snekum a místo sneku mi vychcipali Ancitrusy. Zbyly mi poslední tri a tak mam obavu aby mu něco nebylo protože vždy umreli s tím ze měli vydute břicho dovnitř nevím proč ale vše jsem vycistil a uz přes měsíc byl klid a teď se mi zda ze je i tento nějaký spatny. Ty zilky bílé na břichu ale hlavně zhora ma dva světle fleky cca 3-4mm ale ty jsem nezvládl vyfotit.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:28 - Re: Martin
Sú len dve možnosti.Jedná dobrá a tá druhá zlá.
1.Samica ktorá je práve po znáške ikier - čiže prázdna ,nezaplnená ikrami.
2.Vnútorné parazity a vychudnutá ryba.
Tipujem prvú možnosť.
Rasp.ešte je tu i tretia možnosť: stará ryba ktorá už toľko nežerie a má to čo nevidieť za pár.Je oslabená atď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:08 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Martin
Neměl by být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.01.2018 19:01 Martin – prosim o pomoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Je tento ancitrus v pořádku???
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:44 Otakar04 Re: romant
Mám ještě jednu rybu která se mi nezdá ale není to ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:43 - Re: Otakar04
Ja ho tam vidím.Ja len že sa mi ako ancistrus nezdal na prvý pohľad....no možno blbá fotka iná farba.....splietol som sa.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:37 Otakar04 Re: prasan
Je tam vedle tich kytek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:36 R Muž romant [27982] Re: Otakar04
Ano jsou, jenom ten klasickej má stresový zbarvení. Příčin může být povícero.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:36 - Re: Otakar04
Na poslednej fotke by som povedal,že nie je ancistrus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:33 Muž Amatértom [514] - CichlidyRe: Otakar04
Co se ti na nich nezdá?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.01.2018 16:08 Otakar04
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím za radu, jsou tito ancistrusi vpořádku?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.12.2017 16:19 Muž Jirka100 [0] Re: Jirka100
Tak jsem jim to trápení zkrátil. Když jsme se dneska vrátili z výletu, už vypadali že to budou mít brzy za pár. Díky všem za rady. J.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 17:23 R Muž Anthrax [4739] Re: Jirka100
Krmivo zatěžuje vodu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 16:57 Muž Jirka100 [0] Re: Jirka100
Moc děkuji za rekace, všem.

V akvárku je dalších asi 20 pidi ancíků, těm nic není. Vodu jdu vyměnit. Byly jsme 2 dny pryč, tak už jsem nakrmil, než jsem si to stihl přečíst. Proč se vlastně nesmí krmit? Ryby se vysilují trávením potravy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.12.2017 16:53 Muž Jirka100 [0] Re: Jirka100
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak pár dní uběhlo, ale situace se nijak nelepší. Nevím co to je, ani co bych s tím mohl dělat. Táta vypadá spíš zuboženěji, oko, zád, ploutev, vousiska, vše jak do krve. Máma má i jakési odřené břicho. Poznáte někdo, co by to mohlo být a jak s tím správně naložit??? Díky moc!
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.12.2017 12:36 Muž RE5PEKT [250] - Život je jeden z nejtěžších.Re: Jirka100
Bude se jednat o onemocnění. Jaké? To nevím. Ale přijde mi jako moc velká náhoda, že by se najednou odřeli všichni.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   25.12.2017 09:32 R Muž romant [27982] Re: Jirka100
Dnes vyměň 1/3 vody a žádný krmení, ty jsi to akvo vpodstatě znovuzaložil, lítají ti tam N látky, tak si to tou výměnou podrž. Zítra můžeš vyměnit klidně znovu a to nekrmení platí taktéž. Krmit zační až po vánocích. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.12.2017 09:13 Muž Jirka100 [0]
S napětím jsem šel dnes k akvárku, co uvídím, ale zatím dobré. Oba žijí a jsou při chutik jídlu. Tátovi zatím vypadaly kusy z hřbetní ploutve, asi ty podřené části. Ach jo...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2017 12:06 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: Jirka100
-vyčkal bych den dva ,čekal na následnou reakci ,neukvapoval bych se pokud to nemůžete 100% označit za odřeninu
-může se jednat o uvedenou odřeninu ,nebo jen na reakci v důsledku debordelizace ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.12.2017 10:45 Muž Jirka100 [0] – Nemocný ancistrus nebo je to jen odřenina?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj. Mám páreček aktviních ancistrusů, jsou jim asi 4 roky. A dneska ráno jsem je našel nějaký asi podřený, tak bych se chtěl zeptat, jestli mám pravdu, nebo jestli je to nějaká vážnější nemoc? Nikdy jim nic nembylo.
Včera jsem celkem drasticky debordelizoval akvárko, tj. vyměnil 1/2 vody, prosál dno co to šlo v rámci možností. Prostě mega úklid po několika letech. A bohužel jsem musel vyčistit i externí filtr, protože se přicpal tím vším bordelem, ale do válečků jsem nešahal. Novou vodu jsem i upravoval Aquatanem. Přehrnoval jsem dno od předního skla k zadnímu, abych měl spád a moc jsem v té vodě na to neviděl... Tak na to prosím koukněte a dejte mi vědět. Díky!
PS: Zatím jsem jim zhasnul, ať je v akvárku klid. Voda je vyměněná včera, takže vodoléčba běží.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.07.2017 22:39 Muž domik420 [1]
Fotka k příspěvku ahoj nevíte někdo co by jí mohlo být? Parazit? Jak to léčit? Má to tam asi 6 týdnů už od té doby co sem jí přivezl ze zvera. Normálně žere, tak sem myslel že to nabere
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   28.03.2017 06:32 R Muž romant [27982] Re: Martihol
Hrad vyndat, rozbít a ancáka vysvobodit a příště použít jako dekoraci nějaký přírodní kořen, to ancák ocení dalelo více. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.03.2017 06:29 Martihol – Zaseklý ancistrus
[Odpovědět]
Ahoj, zasekla se nám rybička - ancistrus v okýnku hradu, a nemůže se hnout ani tam ani zpátky. Zkoušeli jsme ji lehce natlačit zpátka, ale ani se nehne...zaseklá je určitě, protože není přisátá. nemáte někdo nějakou zkušenost, jak ji pomoci?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2017 17:54 Žena drvi [2894] Re: sachlj
Kde jsi vzal horkou vodu? O te nikde nebyla rec coze
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek -2   13.03.2017 17:50 sachlj Re: lacewings
propláchnutím horkou vodou z nich vypláchnu to co ryby láká, to to raději nechám rozmrznout ve skleničce přirozeně a kak ji jen vypláchnu v akva.

btw. vykaďte se už na moralizování, já chtěl jen vědět jestli ancistrus sp. snese hovězí srdce. Na to jsem už odpověď dostal, na hospodské kecy čas nemám. Díky za pochopení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   13.03.2017 15:25 Muž Yirka [9118] Re: sachlj
Mražené nitěnky považuji za velmi špatné až nevhodné pro jakékoliv ryby.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 15:19 Maq Re: sachlj
sachlj napsal: ...a jestli ti to příjde divné tak se podívej na youtube...
Nemám televizi, nemám mobilku, nepiju pivo, neposlouchám pop-music, proplachuju mražené krmivo, nehledím na youtube, a čtu knížky. Čili jsem velmi divný patron, a jsem tomu rád.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   13.03.2017 15:08 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sachlj
-před podáváním mraženého krmiva, je vhodné ho nechat nejdříve rozpustit
-zkrmujeme až po předchozím mírném "propláchnutí", pod tekoucí vodou, v jemném sítku
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 14:30 sachlj Re: Maq
nehážu jim kostky ledu ale občas dám rozmrznout kostku třeba nítěnek do výstupu z filtru. v té teplé vodě se ta kostka hned začne rozpouštět a ty bublinky z filtru to pak rozmetají po celém akva. občas se stane že se přižene oskar a slupne to ještě když to drží pohromadě...a jestli ti to příjde divné tak se podívej na youtube...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   13.03.2017 14:18 Maq Re: sachlj
To je teda divný zvyk házet tropickým rybám kousky ledu... Záleží Ti na těch rybách?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 12:32 sachlj Re: lacewings
krmil jsem srdcem roky bez problémů terčovce, teď mi to bez problémů žerou skaláry, vrubozubci spolknou celou mraženou kostku naráz, asi mají rádi zmrzlinu...není problém s panceřovníky ale ancustri s tím mají očividně problém, vynechám...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   13.03.2017 09:02 R Muž lacewings [5578] - Živorodky-přírodní formy, cichlidyRe: sachlj
-píší to zde poměrně často a kolegové taky
-nekrmit mraženou kostku hovězího srdce a nítěnek
-navíc, pokud je toto krmivo použito nepřiměřeně, nebo jen jednorázově, problém se objevuje i u jiných druhů ryb
- rozhodně nekrmit, tímto druhem krmiva
;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   13.03.2017 08:14 sachlj
Od začátku roku mi náhle zemřeli dva dospělí ancistrusi. Asi ne věkem. Odhaduji že se to stalo poté co jsem do akvária dal rozmrazenou kostku hovězího srdce. asi sse nacpali něčím dobrým ale jejich zažívací trakt si s tím nedokázal poradit. Teplotu mám 28C. Je to možné? Právě srdcem jsem krmil jen 2x a pokaždé to do dvou dnů odnesl ancistrus. Ten o víkendu mi právě vnutil tuhle myšlenku. Krasavec krásně zabarvený, krásné ploutve.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 19:31 R Muž romant [27982] Re: NatyKli
To by mohlo bejt tzv. stresový zbarvení, tedy něco mu v tom akvu kde je nesedí, jako obvykle je to o podmínkách, ale těžko dále věštit. ;-) Prezentace předmětný nádrže by nám napověděla daleko více než sáhodlouhý spisování. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.03.2017 19:19 NatyKli
Dobrý den, asi před měsícem jsme koupili zlatého ancistruse, jenže poslední týden je nějak jinak zbarvený, 80% těla má zbarvený do šeda, nevíte čím to může být?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.02.2017 09:29 sisi Re: romant
Take dekuji za spolupraci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2017 23:02 - Re: sisi
Ako bolo napísané,ryby boli zrejme dlhodobo vystavené škodlivému prostrediu.Umelé rastliny ako také nie sú pre ancíka nebezpečné,no nie sú živé!Živé rastliny napomáhajú udržať vhodné podmienky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 17:22 Maq Re: afc1886
Napřed muselo prasknout akvárium a tedy vzniknout nutnost ryby přelovit, a teprve potom si chovatel všiml, že ryby jsou na umření.
Pačemů bůkvy? Vsjo jásno...
V překladu do češtiny: Nač prezentaci, když o ryby vlastně není zájem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 17:18 JoKa Re: sisi
A zajet za panem otcem. Zeptat se na kytky, poví ti sám, že umělá hmota není rostlina... A poslouchat a učit se...!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.02.2017 16:28 R Muž afc1886 [14655] Re: sisi
Ano,a ideálně zřídit prezentaci akvária,aby se dalo odstranit všechno co je špatně a za pomocí ostatních docílit toho,aby už k podobným problémům nedocházelo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 16:15 R Muž romant [27982] Re: sisi
Ano taky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   14.02.2017 16:13 sisi Re: romant
Dekujeme moc.Takze utratit samuci .Samce take?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 16:05 sisi Re: afc1886
A jaktoze po tu dobu co byli rostliny v akvariu jim nevadili a az tedka ? Vite co to je za nemoc?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   14.02.2017 16:05 R Muž romant [27982] Re: sisi
Ta nemoc se jmenuje pobyt ve zhoršených podmínkách a to dlouhodoběji, jak již zaznělo. Ryba má viditelné maso na hlavě, pravděpodobně bakteriálního původu, je možné že se jedná o nějaký druh jakoby popálení, což může vzniknout v momentě, kdy je ryba držena v koktejlu N látek. Šetrně utratit, to je nejlepší pomoc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:59 R Muž afc1886 [14655] Re: sisi
Jenom ty umělé. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.02.2017 15:58 sisi Re: lacewings
A co to je za nemoc? Poradite.Vadi ancisum rostliny ?
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [6] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685?od=251