Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 13 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:44 Alenaias Re: prasan
Rok se v akvárku nic nezměnilo a ted začali zničehonic na tohle umírat...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:42 Alenaias Re: prasan
Vločkama jednou týdně a občas dostanou zmrzlý patentky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   04.01.2014 16:41 - Re: Alenaias
Možno vnútorné parazity.Čím kŕmiš a ako často?
Nemáš prezentáciu,takže si viem len ťažko predstaviť podmienky a chod akvária.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:39 Alenaias Re: prasan
Děje se to i samečkům . mezi uhynulí patří dvě samičky a jeden sameček a ještě tedy ty pancéřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:36 - Re: Alenaias
A určite všetky zomierajú na toto.Nie je to len samica po znáške?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:33 Alenaias – "propadlé" břicho
Fotka k příspěvku PRosím o radu asi před 14 dny sem si všimla "propadlého" břicha u mých ancistrusů, nejspíše mi díky tomu už i 3 umřeli ... dříve neumírali mám tam asi 6let starý a jejich mláďata asi 3 roky staré a objevuje se to u všech. Ve stejnou dobu mi umřeli i 2 pancéřníčci zelení.. taky byli uplně zdraví ale nevím jestli je to také z důsledku téhle nemoci. Mohl by mi někdo poradit co to je za nemoc popř jak léčit? ... viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:44 rybicka
Ten jsem si právě četla a vyšlo mi jedině, že je připravena ke tření, ale zase se mi nezdá, že už 14 dní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.12.2013 15:31 rybicka
Zdravím, samička ancistruse má u asi dva týdny zvětšené bříško, potravu přijímá normálně, výkaly má taky normální, myslíte, že by mohla čekat mladé? Doufám, že to nebude žádná nemoc.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 09:14 R Muž romant [27987] Re: Radas
V sekci nemoci v odkazu si přečti, proč se může sumcovitým zvětšit břicho. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.11.2013 09:06 Radas
Fotka k příspěvku Zdravím Vás
Dnes ráno jsem si všiml,že jeden z ancistrusu(samec) ma hrčku na břiše viz.foto
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2013 07:28 Muž Yirka [9126] Re: Miri
Je to rybka sice zdánlivě nenáročná, ale se specifickými nároky. Něco si o ní přečti. Hlavně o její velikosti. A dorůstá hodně rychle: rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 23:26 - Re: Miri
Miri meriaš dáko vodu?(asi nie,hlúpa otázka) Pretože toto sa gibicepsom deje pri vysokom NO2 a nevhodných podmienkach v akvárku.Často to začína nepatrnou dierkou na plutve,čo je u tejto ryby prvotný náznak zlej vody.Možno práve dokúpenie rýb do nedostatočne veľkej nádrže a samozrejme častejšie resp. vo väčšom množstve kŕmenie prispelo k tejto ,,tragédii,,.Pochybujem,že sa ešte z toho dostane.Pravdepodobne ti už práve teraz nežerie vôbec a koniec je blízko.Bolo by fakt lepšie túto rybku šetrne utratiť. :-(
Niektoré bežnejšie rybky znášajú krátkodobo i zhoršenie podmienok omnoho lepšie než gibiceps.
Uhorku by som v tomto prípade ako ti radí finnnp nedával vôbec.O niekoľko hodín máš z nej v akvárku nálevníka jak hovado a to už vôbec tejto rybke neprospeje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 22:02 Miri Re: finnnp
Mají tmu, spešl kamen s dírou jako domeček a okurku zítra (pokud nebude pozdě) Teď jsme tam dali multi-medical co nám poradili v akvaristice. Díky moc a držte palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:59 finnnp Re: Miri
Já bych ubral osvětlení.Dál bych do akvária nějaký ůkryt.Třeba rozbitý nebo převrácený květináč a něco dobrého k jídlu.Třeba kousek salátové okurky a nechal bych to na osudu.Já Gibouše nepěstuji takže ti moc neporadím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:45 Miri Re: finnnp
Já vím, akvárko je jim určitě malé, ale to jsme taky zdědili. Mrzí mě to :-( Nechcete někdo aspoň toho kámoše, nebo máte návrh kam s ním, ať aspoň taky netrpí :-( Původní majitel byl gambler a měl je v zavařovačce :-( A téhle tedy opravdu nepomůže ani svěcená voda a máme to ukončit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:37 finnnp Re: Miri
To se těžce vysvětluje.Gibouš je nenáročná rybička,ale vyžaduje skupinu a akvárium alespoň 400 L.Ráda žije v šeru atd.To samé potrava.Má rád masité sousto,ale rád si dá i třeba spařenou kopřivu.Jak nemá ani jedno.Tak výsledek vidíš ve svém akváriu.Špatně se radí někomu kdo o tom nemá ani páru.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:20 Miri Re: finnnp
A proč se to projevilo až nyní? S příchodem nových rybiček? A proč jen tohoto a jeho kámoše ne? Opravdu v neděli vypadali stejně , včera nevím, nebyla jsem doma, ráno byla půlka hlavičky bílá a večer tato hrůza :-( Lze mu podle tebe ještě nějak pomoct, nebo souhlasíš s Romantem? Mockrát vám oboum děkuji za rady a názory. K rybičkám jsme přišli jak slepý k houslím, takže jsme totální začátečníci, ale máme je moc rádi. Děkuju.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 21:13 finnnp Re: Miri
Toho Gibsíka sužuje určitě dlouhodobý stres.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 20:25 R Muž romant [27987] Re: Miri
Uvidíme co k tomu napíše někdo jiný. Já to vidím na ty parazity a to je vždycky otázka podmínek, takže vodoléčbu akváriu, klidně přidat nějaký rašelinový výluh, aby byl v akváriu kořen, co můžou vocucávat, prostě ať mají dobrý prostředí. Nevíme nic o akváriu kde ty ryby jsou, takže registrace a zřízení prezentace to bych viděl jako dobrej krok. Jinak si nemyslím že je to ancák, mám dojem že je to gibouš. rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_sitovany
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 20:09 Miri Re: romant
Děkuju moc za radu i když mě samozřejmě nepotěšila. Nebudeš tomu věrit, ale prisaham, ze o vikendu jsem na ne koukali hodne a vypadala naprosto zdrave. Muzu poprosit o radu, co mohu udelat proto ,aby to nedostaly ostatni rybicky ? MOckrát děkuju.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:58 R Muž romant [27987] Re: Miri
Ta ryba takhle děsně nevypadá ze dne na den, je sužovaná vnitřníma parazitama a léčení bych viděl jako zbytečný, je v posledním tažení, doporučuji šetrný utracení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:56 Miri Re: Miri
Omlouvám se, nějak se mi to nenahrálo. Nevíte, co se děje. Druhý je v pohodě, máme je od začátku (zděděné a vždycky byli v pohodě). Před cca týdnem nevysvětlitelně umřeli dvě rybičky (parmička a kominíček). KOupili jsme nové a možná něco zavlekli do akvárka :_( Napadá vás jakákoliv rada, nechci aby umřel :-( Ráno mi to přišlo spíš bílé, jedl, plaval. Teď nejedl (ale on vždy jí jak se mu chce) a občas si zaplave, ale asi mu moc hej není :-( Dali jsme tam maličko hypermanganu. Díky za jakoukoliv radu, budu moc vděčná!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.10.2013 19:52 Miri – Nemocná rybička :-(
Fotka k příspěvku
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 20:50 christ Re: Leja
Jo tak to je ono. Tak díky moc Lejo. a všem co se tím zabyvali romant a apod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   26.09.2013 20:17 Žena Leja [70] Re: christ
christ napsal: Ahoj, na ancistrusovi se mi udelali takovy fleky, jak kdyby ho nejaka rybka pokousalala, nebo se nekde sedrel.

Nevypadají ty fleky nějak takhle?
www.catfish.cz/…

Pokud ano, nejde vysloveně o nemoc - říká se tomu "stresové zbarvení".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 19:30 R Muž romant [27987] Re: christ
Spíš jako ty plastový kytky a čedičový hrubý a ostrý dno, ale abychom tady jenom neplácali, tak univerzální rada je vodoléčba, nebo-li intenzivní výměny vody, klidně denně po dobu týdne v objemu i klidně poloviny akvária, tím se nic nezkazí a bude se vidět, kam se ten problém pohne a je klidně možný, že budeš pozorovat zlepšení. Ovšem pokud je to bakteriální povahy, tak s tím ani vodoléčba nepohne, ovšem provést tuto vřele doporučuji. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 19:17 christ
Ty podminky jako kvuli ty 54ce?;) spis jako odrenina lehka to vypada.vyfotit to neni moc lehky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:43 R Muž romant [27987] Re: Yirka
Tak možný by to bylo a to jmenovitě se mu nelíbí podmínky v akváriu kde je. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:41 Muž Yirka [9126] Re: romant
A je tu i možnost, že se na(s)štval.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:27 R Muž romant [27987] Re: christ
Buď je to plíseň(popř. bakteriální nezdoba), nebo je i možnost že se přizpůsobuje podkladu a je to jeho normální zabarvení, ale na to nám odpoví fotka.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:27 Žena Annabell [40] - LabyrintkyRe: christ
Vypada to jako odrenina nebo je to spis jakoby vzor?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2013 18:23 christ
Ahoj, na ancistrusovi se mi udelali takovy fleky, jak kdyby ho nejaka rybka pokousalala, nebo se nekde sedrel. Nevite co to muze byt? Je v akvarku 54ce s balloon mollynama a pancernickem.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 14:38 Žena HaninaK [0] Re: Yirka
no bez ploutve má 3 cm, ted se mi ho povedlo změřit... jinak dík za info.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 12:11 Muž Yirka [9126] Re: HaninaK
Fatální problém to určitě nebude.
Jinak bych doporučil tyto rybky kupovat v minimální velikosti 3,5cm a více.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.09.2013 11:27 Žena HaninaK [0] – ploutev
Zdavým nemám přímo nemocného ancíka ale snad poradíte, v neděli jsem si na burze koupila zlatého cca 2 - 3 cm ancíka a po tom co jsem ho vypustila jsem si všimla že má jednu prsní ploutev jako by složenou pod sebou a vůbec jí neroztahuje nejdřív jsem se vyděsila že jí vubec nemá ale vypadá to že jí má zakrnělou nebo tak neco. myslíte že to bude problém?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.08.2013 19:12 Kalona – ancík pokousaný
Mám ancíka je docela velký. A byl společně se 14cti Black Mollama. A u fousků má taky bílou skrvnu a ještě dole na bříšku. Vypadá to jako kdyby to bylo kousnutí. Přelovil sem ho do 240l a tam ho nemá kdo napadat. Tak jen doufám že se mu to zahojí, protože vypadá opravdu krásně a byla by škoda kdyby odešel :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 13   04.05.2013 06:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: Janek
A co se zbavit napřed nálevníků....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.05.2013 06:31 Janek – Ancistrus nemoc
Tak tři měsíce mám v akvárku ancistruse poslední dobou začal ztrácet barvu a je průsvitnej nevipadá dobře v akvárku jsou nálevníci předem díki za radu má tak 3-4 centimetry

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.04.2013 21:08 Žena Sisinka [0] Re: fido16
Tak už je to skoro zahojené :)

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2013 21:33 Muž fido16 [631] Re: Sisinka
Mě to přijde že se fakt o něco odřel. Zkus mu tam dát jiný úkryt ať se nemusí zašívat za filtrem. Ale teď bych měnil aspoň vodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:28 Žena Sisinka [0]
no to by muselu být něco pod filtrem on tam má svoje místo a jak sem pozorovala tak vyleze jenom se nažrat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   23.04.2013 21:23 Muž fido16 [631] Re: Sisinka
Ono skutečně vypadá že to může mít od některých z ryb co tam máš. Myslím si jestli za to nemůžou ty skaláry co tam máš. Mají malý prostor a můžou být agresivní. Zkusil bych mu tam dát nějakou skríš třeba vydlabat kokos ať se má kam před těmi blázny schovat :-). Je tam jak na odstřel
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:19 Žena Sisinka [0]
Zkus se kouknout na moji prezentaci rybicky.net/nadrze/17798
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:17 Muž fido16 [631] Re: Sisinka
Taky se může stát. A opravdu se nemohl o něco poranit o kořen nebo nějaký kámen? Ono je to hned. Ale jako prevenci bych vyměnil vodu. Klidně co 3 dny 1/3 akvária
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:15 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Sisinka
mohlo by to byť kusnutie,ked sa mi pobijú ancitrusový samci tak májú podobne dokatované papule
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:13 Žena Sisinka [0]
Podle mě ho kousl jeden z čichavců (samců) a nebo skalára
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:11 Muž fido16 [631] Re: Sisinka
Neodřel se o něco? Vypadá to tak. Každopádně výměnou vody nic nepokazíš a rána by se mu měla zacelit. Případně bych aplikoval eshu 2000 proti zaplísnění
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 21:03 Žena Sisinka [0]
ne ale už to jednou měl na hlavě
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:52 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Sisinka
že ty tam máš dalšieho samca? ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.04.2013 20:41 Žena Sisinka [0] – Nemoc
Fotka k příspěvku Dobrý den. Můj ancistrus má u fousků bílý flek a ne a ne se to vyléčit. Nevíte někdo co to je? Přikládám foto
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [13] 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685?od=601