Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 15 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:10 Žena kalimka [0] - Neocaridina denticulata – Ancistrus špatně plave
Ahoj, prosím o radu, mám několik dospělých ancistrusů a v poslední době se jim udělaly takové světlé pravidelné mapy na zádech i na břiše - jakby spíš "rámečky".. to je asi normální, že? Druhá věc už je horší, jeden z nich (nevím kolik mu je, možná je už starý) někdy leží na boku nebo na zádech, tlamkou hýbe jen lehce, ale když ho nějaká jiná rybka vyruší, tak většinou odplave a někde se přicucne.. I když jak koukám dneska, tak už je rád, že je rád, plave spíš tak, že padá a snaží se udržet balanc břichem dolů, když musí, uplave kousek dál, aby měl klid, a končí.. Taky se mu dělí ploutve v paprscích (asi všechny) a je takovej sešlej.. Co myslíte, může to být nějaká nemoc, nebo už je prostě jeho čas? a co s ním? Je to docela smutný pohled, ale samo, že ho nepošlu potrubní poštou.. Tak asi nezbývá než čekat, až to s ním sekne.. :-( Nebo tu perlivou vodu? To jsem nikdy neslyšela, až teď jsem si to tady přečetla.. Moc díky za rady!

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   19.09.2012 22:30 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Je to na něj prostě malý a je to zdatný producent odpadních látek a to akvo je stále nestabilní, takže pokud se nedělala intenzivní výměna vody, tak je jasný, že dopadl, jak dopadl.
Edit: Jako čističe si pořiď šneky okružáky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:28 nikoliska Re: romant
Vím,že jsi doporučoval jen Bettu,také jsem ji tam nechala samotnou.Ale chtěla jsem nějakého "čističe" a až by povyrostl,dala bych ho příteli,který má větší akva.

To je pro něj těch 20l tak špatné prostředí,nebo čím to může být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:26 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
6.9. jsem Ti k tomu něco napsal a teď bohužel sklízíš plody své nerozvážnosti. V těch 20 litrech to opravdu půjde jenom s tou betou. Tady se už nedá nic dělat, jenom tomu ancíkovi ukončit trápení v silně perlivý vodě. Zkus to ještě jednou rozmyslet a poučit se z vlastních chyb.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   19.09.2012 22:21 nikoliska
Ahojte, chci se zeptat :-( po 3 týdením založení akva mám jednu bettu a včera jsem přidala malého ancíka.Dnes večer jsem ho našla na dně bříškem nahoru a nehýbal se,když jsem ho špejlí otočila a hýbla s ním,tak se mírně hýbe,ale jakoby byl napůl mrtvý,nevíte co se může dít? :-( info o akva v nádrži

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:25 nikoliska Re: romant
Vím,že tohle už je trošku stranou,ale kdybych jich tam přeci jen chtěla víc?Nějaké malé rybky na doporučení?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:19 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Já, za sebe, jen tu betu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:14 nikoliska Re: romant
A nějaké doporušení něčeho jiného menšího kromě ancika,tedy později až vyroste? Chtěla jsem dát betu samostatně,teď už to bude jednoduší,když zbyla (zatím :( ) betta a jedna gupka. Do takhle malého akvárka spíš jen pár malých rybek nebo asi jen bettu že?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   06.09.2012 13:08 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Ano, tím se to definitivně vysvětluje. Udělala jsi zásah do čerstvýho akvária, který stěží začínalo fungovat a poslala jsi ho znovu na začátek, ale už tam jsou i rybky a ty jsou bohužel vystaveny těm vyšším koncentracím N látek. Jinak ancík do 20 litrů do budoucna rozhodně ne, paví oka a beťák, inu to není taky dobrá kombinace, mě to vychází pouze na toho beťáka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 13:03 nikoliska Re: romant
Akvárko mám cca 3 týdny, 22l, byly 3gupky a 1 betta (ano už vím,že to není nejlepší kombinace). Nádrž jsem zrovna chtěla dávat,chtěla jsem mít nejdřív vše hotové.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:54 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Řešíme akutní stav, ale nezaznělo tady jak je to akvo starý, velký, ryby atd. Bylo by docela dobrý si zřídit prezentaci předmětný nádrže a uvést tam co nejvíce údajů, aby se lépe tomu kdo chce a umí poradit, radilo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:52 nikoliska Re: romant
To je tak kdyz clovek chce neco hned :-( diky za rady,pro příště už vím,teď mi zbývá měnit vodu a doufat,že to poslední dvě holky zvládnou :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:47 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Večer vyměň vodu klidně ještě jednou. Pokud jsou ty rybky načatý z vyšších hodnot dusitanů, jak si myslím, tak je klidně možné, že to bude ještě nějakej čas pokrčovat, bohužel. :-O
Edit: Hlavního vyníka bych hledal v té výměně dna, kdy došlo k tomu, že jsi z akvária odstranila velkou část nitrifikačních bakterií, který teď prostě chybí a přeměna škodlivin neprobíhá tak jak má, takže ty výměny vody jsou jedinou cestou jak tomu uměle pomoci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:46 nikoliska
Není možné že je to i přidanýma novýma kytkama?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:43 nikoliska
Tak já to vzdávám,další očko to vzdalo sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:36 nikoliska Re: romant
Ok tak já budu doufat,že to vydržej :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:30 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Měnit vodu, každý den, to bude lepší než nějaký karanténnování.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 12:25 nikoliska
Tak jsem v koncích :-( teď jsem našla na dně mrtvou gupku.Mam dat ostatní do karanteny?Ted jsem vymenila tak 1/3 vody :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:48 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Ale jo, třeba...ale když se měnilo to dno, tak se ty dusíci nabízejí jako možná kombinace s tím co už jsi napsal, o té možné reakci na jinou vodu, ale pravdu máš že je to věštírna. ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:45 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Ale jo, třeba...ale také ho někdo mohl při chytání přimáčknout na sklo...měl jen tři cm...to není žádný tvrďák...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:43 R Muž romant [27987] Re: LiborSprysl
Mě neukacáš, já sázím na ty dusíky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:43 Muž LiborSprysl [9015] Re: nikoliska
No jo...tak to mohl chcípnout na cokoli...třeba jen na to, že jste ho dala do jiné vody než dosud byl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:39 nikoliska Re: LiborSprysl
Byl malicky tak 3cm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 11:33 Muž LiborSprysl [9015] Re: romant
Vy jste zase věštci...

Mám dotaz, dneska ráno jsem nasla na hladine mrtvého Ancistruse, měla jsem ho necelý týden

Měřil centimetr nebo 15?...
smich
To mohlo být cokoliv...infarkt? coze ne
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:41 R Muž romant [27987] Re: tomassss
Spíš dusitany.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:36 tomassss Re: nikoliska
Asi srdce....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:35 nikoliska Re: romant
Ok ok.Díky za radu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:33 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Měň tu vodu, skoro nekrm(týden) a nepřidávaj týden, dva žádný další rybky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:31 nikoliska Re: romant
Nejspíš je to tak,ponaučení pro příště :-O Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:28 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Ve výměnách vody pokračovat i nadále, co den, dva. Tou výměnou dna byla narušena biologická rovnováha a zřejmě došlo ke zvýšení N látek a ten ancík to prostě nezvládnul.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:26 nikoliska
A výměnu jsem dělala 2 dny zpátky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:25 nikoliska Re: romant
Dno, přidala jsem par nových kytiček + z poloviny vodu jsem dala co byla a půl čisté
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:22 R Muž romant [27987] Re: nikoliska
Jak měnila celé akva? Co bylo měněno, voda, dno...
Pro správce, sloučil bych to s tímto. rybicky.net/forum/17685
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   06.09.2012 08:17 nikoliska – Smrt Ancistruse
Mám dotaz, dneska ráno jsem nasla na hladine mrtvého Ancistruse, měla jsem ho necelý týden :-( Teplotu vody udrzuji na 25-26°,filtrace i vzduchování je,pH okolo 7,tvrdší voda.Hodně zaroslé akvarko. Na ostatních rybkách nevidím zádnou změnu a nemůžu přijít na to,čím by to mohlo být,snad jen jedině to,že jsem jednou měnila celé akva,tak jestli jsem mu nějak nepoškodila ty vousky.Opravdu mě nic nenapadá :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.06.2012 08:25 AIR PEN
Fotka k příspěvku ČAFF LUDIA,POTREBUJEM RADU,ČO TO MÁ TEN MOJ CHROBÁK NA BRUŠKU
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   29.03.2012 21:29 Muž nickous [2] Re: xx
tak už je po ní :-( .. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.03.2012 07:46 xx Re: nickous
Jedině odlovit do karantény s čistou vodou, nebylo by dobré kdyby uhynul ve společném akváriu. Vyléčit to nejde.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 21:31 Muž nickous [2] Re: xx
Fotka k příspěvku ještě jedna fotka myslím že povedená
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 18:37 xx Re: nickous
V tomto stavu už vyléčit nepůjde. :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.03.2012 18:00 Muž nickous [2]
Fotka k příspěvku nechce se dát vyfotit :-( tohle je asi nejlepší fotka .. Nějaký nápad co s tím vypouklé oči a nějaký otok do bíla . pak jakoby puchýře se mu chudáčkovi dělají na těle téměř všude .. Hlavně má strašně nateklou hlavu . :-(
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 13:59 R Muž romant [27987] Re: nickous
Taky nevím, jenom vím, že výměna vody přispěje ke zlepšení podmínek v nádrži, těch proměnnýcch, který můžou bejt příčinou je mnoho, ale nemoci obvykle přicházejí při zhoršených podmínkách v nádrži a výměna vody je první pomoc.
Edit: www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 13:53 Muž nickous [2] Re: romant
no nevím jestli to je vodou ty jsem měnil minulý týden .. zkusím snad to ustoupí dík
ještě sem zkusím dát lepší fotku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 13:48 R Muž romant [27987] Re: nickous
Určitě by to chtělo lepší fotku. Jako první pomoc bych ordinoval vodoléčbu. Ty vyboulený oči by mohli ukazovat na zvýšenou koncentraci N látek, takže výměnou vody je první opatření.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.03.2012 12:59 Muž nickous [2] – ancík marodí
Fotka k příspěvku Ahojda můj ancík má nějakou chorobu potřeboval bych poradit .. Má jakoby nafouklý oči a podobný útvary množej po celém těle . Jenom u tohoto jedince zbylý 3 ancíci jsou OK.
přikládám foto

předem děkuju
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:57 Muž Yirka [9126] Re: Neo
No oni ale potřebují také něco jako třeba patentky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:45 Neo Re: romant
bohužel nevyfotím,nejsem doma :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:44 Neo Re: Yirka
krmim tabletama,okurka,brambor....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:41 R Muž romant [27987] Re: Neo
Chtělo by to fotku, takhle to jsou jenom dohady a úvahy, byť hezky znázorněný. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:34 Muž Yirka [9126] Re: Neo
Ono také trochu záleží na tom, čím krmíš. Ancistrus je velký všežravec.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2012 12:33 Neo Re: romant
řekl bych spíše bílo hnědé,jakoby výkal(světle hnědý)obalený v nějakém pouzdře(bílé)...vypadá to asi takto:-==----==----==----==----=----=-----=----==---přičemž je pomlčka bílá a rovná se světle hnědé.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [15] 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685?od=701