Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 9 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   25.07.2016 22:36 Muž Yirka [9118] Re: Ji333
Pravděpodobně se chystají založit rodinu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.07.2016 22:27 Ji333 – Změna chování
Zdravím, druhý den pozoruji na ancíkách úplnou změnu chování. Jsou spolu zalezlí za filtrem/topením, upouští vzduch a pak se hned jdou nadechnout. 2 hned u sebe, třetí tak 10-15 cm od nich někdy i blíž. Dřív plavali všude po akva, hlavně sólo a když nasebe narazili, proháněli se. :-(
Vhledově vypadají furt stejně.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 17:21 Iveta a Tomáš Re: afc1886
Neměřila - nemám na něj test no
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 16:19 R Muž afc1886 [14655] Re: Iveta a Tomáš
Měřila jsi NO2?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.07.2016 15:01 Iveta a Tomáš Re: PaDa
Díky moc, zajímaly mě ty výrůstky, nikdy jsem nic takového neviděla, trošku mě to i vylekalo, přiznávám.

Dnes jsem měřila NO3 a pH - tak pH (BEN-TEST pH) vyšlo zelené, tj. něco mezi 6,5 a 7,4, odstín ve zkumavce mi připadal jiný než ty, které jsou na krabičce. Podle sytosti barvy mi připadal na 6,8. NO3 (azotan Rataj test NO3) mi podle kontrolní škály připadá jako 20 nebo 30 mg/l, zkusila jsem udělat i kontrolní vzorek (který má být 50 mg/l) a barva vody z mého akvárka i kontrolního vzorku mi přijde stejná. Tak fakt nevím...

Každopádně ostatní ryby vypadají spokojeně, nicméně už nechávám odstát vodu, třetinu vyměním a zkusím, zda ty NO3 klesnou...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 22:52 - Re: Iveta a Tomáš
Ryba lapala ,,po dychu,,.Ako píšu zrejme otrava.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.07.2016 22:27 Muž PaDa [6073] - mřenky a sumciRe: Iveta a Tomáš
A ty výrůstky jsou jeho normální ochrana, normálně je má zatažené a asi se uvolnily v posmrtné křeči. Proto se třeba nemá chytat do síťky, protože když se do ní tohle zaplete, je to na velmi opatrné vystříhání nůžkama...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.07.2016 21:04 xx Re: Iveta a Tomáš
Otrava. Buď nějakou chemií (léčivo, hnojivo) nebo vysokým množstvím dusíkatých látek ve vodě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.07.2016 20:58 Iveta a Tomáš – Co to bylo ?
Fotka k příspěvku Ahoj, uhynul nám ancistrus, po stranách tlamky měl nějaké výrůstky, ví někdo, co to bylo ? Přikládám jeho posmrtné foto. Díky !
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.07.2016 11:11 - Re: Michal
Podľa fotografií ani nemusí ísť o stresové sfarbenie ale vzhľadom na ,,holo,, nádrž,kde tu nič a tam nič,len pár skál - je to prirodzené sfarbenie akým sa ryba prispôsobuje prostrediu - kamufluje.
Chcelo by to minimálne tmavý substrát a tieň rastlín. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:28 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Michal
bez prezentace těžko radit, ale zlepšit podmínky v akvárku, více úkrytů, méně světla, kvalita vody...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:23 Michal Re: Wendy2
Jak jim mohu pomoci ? Teplota vody 22°C a pH kolem +- 7
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:17 Žena Wendy2 [543] - Tak nějak od všeho trochu :)Re: Michal
stresové zbarvení
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.07.2016 10:15 Michal – Nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobry den chci se zeptat mame ancistruse a maji skvrny viz foto je to v poradku ?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   25.06.2016 16:04 - Re: Tereza
Foto celej nádrže by nebolo? To nie je ancistrus!! Je to dáky otocinclus.Možno parazity,možno príliš tvrdá voda.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:51 Tereza Re: Mislow
To asi ne, ale moc děkuju za odpověď :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:49 Muž Mislow [304] Re: Tereza
Me se neco podobneho objevilo u ryb jednou, kdyz mi vypadlo topitko a teplota klesla pod 20 st., ale to nebude ta pricina, pokud mas 25 st., tak snad ti poradi nekdo jiny. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:46 Tereza Re: Mislow
25°C je v akváriu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:39 Muž Mislow [304] Re: Tereza
Ahoj, jakou mas v akvarku teplotu? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.06.2016 12:35 Tereza – Ancistrus červená tlamička
Fotka k příspěvku Dobrý den,

dnes jsem si ráno všimla, že můj Ancistrus má nějak červeně zabarvenou tlamičku. Nevíte někdo čím, to je a nebo je to zcela normální?
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 11:38 Baymax Re: LisourJr
ja mam toto iste presne so svojim ... entizol mam doma ale neviem ako sa davkuje alebo nejaky iny pripravok by ste mi nevedeli odporucit na preliecenie ryb ? dakujem
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.05.2016 01:16 - Re: LisourJr
Občas použijem JBL Nedol.K rybám šetrný a účinný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 20:13 Muž LisourJr [33] Re: romant
Takže zkusím asi Entizol v karanténní nádrži. :-O
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   30.05.2016 19:44 R Muž romant [27982] Re: LisourJr
Podívej se na tyhle stránky, je tam vše velmi věcně a podrobně popsáno. www.catfish.cz
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 19:38 Muž LisourJr [33] Re: romant
Díky za odpověď. Můžu se ještě zeptat jestli přeléčit něčím silnějším celou nádrž nebo samostatně jeho v karanténce? Případně čím? Díky!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.05.2016 19:32 R Muž romant [27982] Re: LisourJr
Je začervenej, tedy vnitřní paraziti.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.05.2016 19:11 Muž LisourJr [33] – Propadlé břicho
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím ve spolek,
mám dotaz ohledně mého samce Ancistrus sp. Gold. Je to cca týden co jsem zjistil, že můj nejstarší samec má relativně hodně propadlé břicho, stáří je cca 4 roky a 8 měsíců. Žere hodně, snažím se teď dávat víc a přikrmovat okurkami ob den. Aktivita je normální, při krmení prohání všechny ostatní ryby-krunýřovce a žere. I břicho se zvětšuje, ale na druhý den opět propadlé. Zbytek krunýřovců (1 samice+6 odchov) je v pořádku. Prosím o info co by to mohlo být, případně jak mu pomoci. Díky moc všem!!!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:42 JoKa Re: romant
Koukám na to a podle fotek to tak opravdu vypadá... Což je na jednu stranu škoda, pěkný kluk... :-(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:39 R Muž romant [27982] Re: Lada
Podíval bych se na pojem Lymphocystis, tedy pro porovnání obrázků a toho co vidíš na ancákovi. Netvrdím, že je to ono, ale....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 20:36 JoKa Re: Lada
Tohle už vypadá spíš jako nějaká bakterie, nebo opravdu zaplísnění, které jsem ale ještě sám naštěstí neviděl... Má to chlapec docela rozjeté, takže těžko říct. Nicméně doufám, že v tom plastovém nesmyslu byl pouze na odfocení... Také vypadá, že už má něco za sebou, poměrně starý jedinec...

V jakém je akva, co podmínky?? Co ostatní ryby (to by napovídalo té bakterii)? Naordinoval bych teplotu ke 30 stupňům a začít léčit plíseň, to znamená esha 2000, která krunýřovci na rozdíl od jiných léčiv neublíží a uvidí se... Třeba se vyjádří někdo fundovanější...

Edit: teď koukám na fotku podrobněji a má to na obou stranách, což mi poprvé uniklo... To nebude plíseň, to bude fakt nějaká bakterie... Počkej na názory ostatních, tady jsou mé znalosti krátké...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 19:15 Muž TRULY [164] Re: Lada
asi ano dal si ho do nejakej karanteny?
Dal si nejake liecova?
Ako dlho trva choroba od prveho priznaku?
Ako rychlo sa to siry?
Maju to aj ine ryby?
Ako casto menis vodu a aku mas filtraviu a hodnoyy vody
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.03.2016 09:40 Lada – ancistrus sameček
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Prosím o radu. Bílé skvrny, které se rozšiřují, vypadají jako zanícená ložiska. Plíseň? Díky.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 19:33 Muž TRULY [164] Re: Misanek
Strašne málo informácií poskytuješ.

Ako dlho ich máš?
AKe velke akvarium?
AKá filtrácia?
Pridával si chemiu?
Máš v akva aj ine živočíchy alebo rastliny?
Nakazil sa aj samec?
Za aký čas samica zomrela?
BOli rybky už aj predtým chore?
SU nakazené aj mlade?
AKu stravu presne im dávaš?
Menil si stravu v poslednej dobe?
Kupuješ od tej istej firmy?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2016 11:21 - Re: Misanek
Zrejme ide o silnú bakteriálnu infekciu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.03.2016 19:13 Misanek – L-213 nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak se mi přátelé stala taková nemilá věc :( před 14 dny se mi vytřely samice L213, bohužel samec jikry vyházel, tak jsem je dal do inkubatoru, takže jsem je zachránil a pomalu rostou, ale co se nestalo včera rano koukam a jedna samice uplně bílá a mrtvá sad a druhá se podivně hýbe, tak jsem vůbec nevím co s tím. Začal jsem hledat na webu a vypadá to, že jsou nemocné nějakými červy :( Tak jsem hned zakoupil eSHa - ndx a druhý den je ta co přežila v karanténě a v této lázni z eSHa. Obsahuje levamisol, tak doufám že jí to pomůže sad přidávám dvě fotky. První bohužel zemřela a ta druhá se drží a ta plíseň nebo co to je, začíná pomalu mizet. Nesetkal jste se nekdo s něcím podobným. Krmím pouze kvalitním krmením jako Hikari tablety, diskusfood pasta pro ancistruse. Děkuji za každou radu...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   05.03.2016 10:43 Muž uchecht [5] - AmerikaRe: uchecht
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj všem, před několika týdny jsem zde od vás hledal radu s poranění samice ancistruse. Tímro bych vám chtěl poděkovat za vaše názory a pomoc. S odstupem času mohu říci, že se jednalo a zanícenou ránu, která vznikla odřením o ostrý předmět či topítko. Nechtěl jsem použít žádná léčiva, sůl a chemii, protože mám ancistuse spolu s kolonií krevetek. Aplikoval jsem tedy častější výměny vody, vypral filtr a rána se sama zahojila. :-) Třebas tento příspěvek v budoucnu někomu pomůže. ahoj
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 23:23 Gajo Re: Legioix
Dik za radu.. to mozem skusit... pod tym ciernym je taky piesok cca 1-3mm ktory sa uz aj tak pri odkalovani zmiesal potlesk
Edit-
Tak som sa asi dopatral...pravdepodobne ma parazity...podla priznakov a spravania. Takze gulky to predsa nebudu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 23:12 Muž Legioix [574] Re: Gajo
Ancík je jedna z nejvíc odolných akvarijních ryb. To dno (pokud neobsahuje vápenec), tak není potřeba ani menit. Stačí překrýt cca 2cm vrstvou jemnějšího substrátu. Ne ostrého.
rybicky.net/clanky/586-galeje-s-vyberem-vhodneho-dna

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 22:56 Gajo Re: TRULY
praveze uz od 20 sa nesvieti a stale je zalezeny, tak isto aj vcera v noci, ani nezerie... obavam sa ze pojde ... nuz nic budem ho pozorovat a uvidim... diky :-( :-( ne
Edit-nemyslim ze jeho spravanie je sposobene prave sutrami a jeho gulkami coze
Akva je ledva mesiac funkcne.. myslim ze nie je vhodna doba na vymenu dna.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:50 Muž Legioix [574] Re: Gajo
Gajo napsal: to mi je jasne... ale toto je uplna apatia... len tak sedi na filtri alebo pod hladinou na liste. Nikdy sa takto nespraval... preto mi to je cudne... nereaguje ani pri krmeni...


Já nevím co se divíš. Já být tým ancistrusem, tak na ten kamenolom co máš v prezentaci taky nevlezu a ležím pěkně na měkkým molitanu. Odřený kulky bolí ;-)

Uvažuj o výměně dna....
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:46 Muž TRULY [164] Re: Gajo
no neviem, niekedy si asi potrebuje oddychnuť. Skus ho večer pozorovať, resp. zhasni svetlo v akva a zapni svetlo v izbe. Ja mam doma prisavniky v jednom akva ktore ani neviem či žiju, dokonca minule som ich hladal po celom akva či este su na žive. A v druhom akva su zase totalne aktivne, vkuse lietaju hore dolu. Dost to ovplyvnuje aj velkosť akva, osadka, to ako sa cítia, ako a čim su krmene
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:31 Gajo Re: afc1886
to mi je jasne... ale toto je uplna apatia... len tak sedi na filtri alebo pod hladinou na liste. Nikdy sa takto nespraval... preto mi to je cudne... nereaguje ani pri krmeni...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:22 R Muž afc1886 [14655] Re: Gajo
No možná nic,ancistrus je aktivní hlavně v noci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.01.2016 20:13 Gajo
Ahoj. Druhy den si vsimam ze mlady Ancistrus sa len skryva a vobec nezerie. Nema nijake viditelne problemy. Ostatne rybky su oka. Nemate s tym skusenost? Co sa mu mohlo stat? :-(

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 14:20 Muž TRULY [164] Re: prasan
Tak mne je jasne ze to nieje od suboja ale moznosa niejde zakliesnil alebo na neho nieco spadlo kto vie. Kazdopadne to je skarede a treba to liecit lebo len tak sa isto z toho nedostane
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 13:24 R Muž romant [27982] Re: uchecht
Že by důsledek toho stěhování? Zhoupnutá voda, který se prostě člověk při přemísťování akvária těžko vyhne, mohla přijít právě v době, kdy se ryba poranila a za normálních okolností, tedy kvality vody, by si s tím její imunita poradila, ale zde se to mohlo takto sejít a už se bakterie množí, což mě uvádí na myšlenku, že možná ani ta eSHa 2000 nebude stačit, ale to se dozvíš, až jí použiješ a bude-li tomu tak, budeš muset přijít s těžším kalibrem, jako je třeba Bactopur direct aplikovaný v separé nádrži, neb nitrifikce dostane řádně na oprdí. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   17.01.2016 13:16 Muž Legioix [574] Re: uchecht
Použít jde, ale budeš znovu zabíhat filtr. Radši bych použil Esha 2000, který je mnohem šetrnější jak rybám, tak k celému akváriu.

Pokud to nemáš daleko do Hornbachu, tak tam mají.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 13:12 Muž uchecht [5] - AmerikaRe: TRULY
Děkuji všem za názory. Osobně se přikláním právě ke kombinaci odření kůže plus infekce. Jediné léčivo co mám k dispozici je Multimedical, mohl bych ho na toto poranění použít?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2016 12:42 - Re: TRULY
Mám kopec ancíkov a takéto ,,odretia,, nemajú ani keď ich je po kope veľa.A ani keď sa samce doťahujú.Iba jediný raz som niečo podobné pozoroval a musel to liečiť.Malo to tak rýchly spád,že to vtedy konkrétna osádka z viac než polovice nerozchodila.Začínalo to ako na obrázku,pripomínajúc odreninu a končilo otvorenými ranami a smrťou jedinca.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   17.01.2016 09:48 Muž TRULY [164] Re: prasan
NO kuľdne aj to, alebo aj kombinacia odretia kože + infekcia =
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [9] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13252x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685?od=401