Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 2 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.05.2022 19:42 smetac – Ancistrus - choroba
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mám problém s ancistrusama, asi něco chytli a začali hynout.

Akva mám 300l, původní stav cca 15 ancistrusů 3-15cm, dále 6 skalár, 18 neonek a 10 teter. Voda dusičnany, dusitany, pH v pohodě (nechal jsem si změřit v akvaristice) filtr zaběhlý.

Po cca 10letech bezproblémového chovu nám nejdřiv nám chcípli 2 naráz, foto nemám. Při bližším zkoumání ostatních ryb jsem objevil další 3 "divné".
Foto 1 má pořád složené ploutve,skoro se nehejbe, pokud se pohne, ploutve má roztřepené a má takovou divnou šedou barvu s jakoby modrým nádechem. Teď jsem si všiml, že se mu u tlamičky udělaly nějaké tečky. Teď je v karanténním akvárku, zvedl jsem tam teplotu a přidal methylénovou modř Preventin - proto jsou ty barvy takhle posunuté, ty fleky jsou spíš šedé.

Foto 2 a,b - tenhle to nedal, barvu měl normální, jen trošku roztřepené ploutve. Ale zas mě přišlo, že měl divně propadlé břicho.

Foto 3 - stejně divná barva jak 1 a má roztřepené ploutve, ještě ho musím slovit z hlavního akva.

Máte někdo nápad, co je za problém a jak to řešit? Ostatní druhy ryb vypadají OK.

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 22:00 Arcanne Re: vlka
To by bolo predčasné. Máme iného ancistrusa ktorému pred pár mesiacmi zliezla koža na polke chvosta - a to vyzeralo fakt zle.
Baktopur nám pomohol, ranu zacelil pomerne rýchlo a rybka si už zase veselo pláva po akvárku a vyhrabáva nám rastlinky zo substrátu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   31.01.2022 19:59 Muž vlka [3444] Re: Arcanne
Sice mě nenapadá o co jde, ale osobně bych ho co nejdříve zbavil trápení...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   31.01.2022 17:38 Arcanne – Ranky na bruchu
Fotka k příspěvku Dobrý deň, prosím poraďte, čo mu je a ako to vyliečiť? Ranky sa mu zväčšujú, nejená sa o zranenie. Skúšali sme baktopur od sery a nepomohlo. Zároveň veľmi rýchlo dýcha. Ďakujem
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2022 00:04 Jan000 Re: Anthrax
Děkuji, pokusíme se udělat co jde a něco si nactu. Ohledně toho krmiva, předpokládám že tedy ji i krmí o, které dáváme ostatním rybičkám. Coz mi dochází, že jsem měl také vyfotit :))
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 22:37 R Muž Anthrax [4762] Re: Jan000
Přiznám se, že tam vidím kulové. Podle mě vnitřní parazité (podle těch výkalů). S léčivem bohužel neporadím, protože se mým rybám tyto nemoci naštěstí vyhýbají.

Ty zmíněné podmínky pro chov jsou základ. Pak už se to těžko zachraňuje.
Vím, že to teď není na pořadu dne. Ale není vhodné krmit pouze jedním krmivem. Ancistrus je všežravec. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 21:04 Jan000 Re: afc1886
Dobře, děkuji. A zatím Teda hladovku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   14.01.2022 20:54 R Muž afc1886 [14682] Re: Jan000
Ahoj, chce to hodně zlepšit podmínky v akváriu a nastudovat něco o akvaristice. Přečti si tyto odkazy a něco s tím udělej.
rybicky.net/clanky/578-vhodna-temata-pro-zacatecniky
rybicky.net/clanky/781-jak-zacit-s-akvaristikou
www.akvarijni.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
www.horacovoakvarium.cz/…
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 20:47 Jan000 Re: Anthrax
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Moc děkuji za odpověď. Krmeny je tímto. Břicho i krmení dávám do prilohy
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 20:24 R Muž Anthrax [4762] Re: Jan000
Zdravě to nevypadá. Přinejmenším může jít o nevhodné krmení. Jak vypadá břicho ryby? A čím je ancík krmen? Jinak tímto: Jan000 napsal: Vyměnili jsme vodu v akváriu, ryby prendaly do jiného akvarka a zpět. si jde akvarista nemocem a problémům dost naproti. Mění se pouze část vody. Ryby se nikam nepřelovují a nic se nečistí dočista. Tím že se vše vyčistí se odpálí veškerá rovnováha v akváriu.

Edit: Dal bych mu dva, tři dny hladovku a sledoval jestli se to zlepší. Přitom bych měnil pravidelně část vody. Doporučim nastudovat si nároky chovaných druhů ryb a něco o fungování a údržbě akvárka. Doporučim např. tuto stránku www.horacovoakvarium.cz/… :-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.01.2022 20:15 Jan000 – Trus/nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěl bych se zeptat. Vyměnili jsme vodu v akváriu, ryby prendaly do jiného akvarka a zpět. Od té doby má naše rybka dlouhé průhledné výkaly. asi? Do vycisteneho akvária jsme přidali 3 rasokoule. Jinak vše zůstalo stejně. Jedná se o nějakou nemoc? Dekuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   16.11.2021 19:18 Muž vlka [3444] Re: Prokop Jan
Z fotky těžko soudit, ale vypadá to děsivě. Osobně bych ho alespoň odlovil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2021 17:14 Muž Prokop Jan [0] – rada jak lečit
Fotka k příspěvku Nevím co má acistruse za nemoc mám jich 5 pouze jeden má tyto příznaky prosím o radu dík
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.10.2021 13:35 Jana – Ancitrus nemoc
Fotka k příspěvku Prosím o radu, dostala se nám do akvária nákaza. Myslela jsem si, že jde o krupičku a rozpad ploutví. Koupila jsem dle rad Esha Exit a Esha 2000, ryby jsem dala do separačního akvária, zahřála vodu na 30 stupňů. Postupně umírají ale co mě mrzí nejvíc, začali umírat ancitrusy, dnes jsem je dala úplně zvlášť a zasolila jim vodu 1pol. Lžíci na 50l. Prosím nevíte co by to mohlo být a čím nejlépe léčit? Foto ancitruse přikládám, má hubičku plnou takových puntíků a po tělíčku je má taky, plus se jim rozpadají ploutvičky. Předem děkuji za rady.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 12:27 R Muž afc1886 [14682] Re: Tomáš D
Není zač a teplota je v pohodě. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 09:48 Tomáš D Re: afc1886
Moc díky!!! To je přesně ono. Když člověk neví, co má hledat, tak těžko hledá řešení. Máme je teprve necelý měsíc, stres mohl způsobit i přechod do nového prostředí, navíc jsme měli dva výpadky elektřiny týden po sobě téměř 24 hodin dlouhé, nešel filtr, byly kvůli tomu i častější výměny vody, a tak mohlo docházet ke změnám ve vodě atd. Ještě si dovolím doplňující dotaz. Voda v akva má teď 24,5°C. Všude nacházím široké rozpětí doporučených teplot, ale předpokládám, že optimální hodnota je někde mezi. Je to pro ně dostačující?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 08:52 R Muž afc1886 [14682] Re: Tomáš D
Vyhledej si stresové zbarvení.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.07.2021 08:44 Tomáš D – Je toto plíseň?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Krásný den všem! Prosím o radu. Jsem akvarista začátečník, pořídili jsme si 60 l akvárium, osázeli rostlinami a po 24 dnech zakoupili první rybky - dva krunýřovce Ancistrus v místním zverimexu. Oba ancíci měli na zádech světlé mapy, jakoby slité skvrny, ale v obchodě se netvářili, že by to něčemu vadilo. V akváriu byli týden sami a po týdnu jsme jim dokoupili (už v jiném obchodě) společnost - čtyři otíky, dva čichavce leeri a šest neonek. A po dalším týdnu manželka donesla od kolegyně třetího ancíka, který byl čistý, s pravidelnými skvrnami. Bohužel, asi do týdne se i u něj objevilo světlé mapování na zádech. Pojali jsme podezření, že jde o něco přenosného, asi plíseň. Přikládám foto. Co myslíte, je to plíseň? Předpokládám, že přípravkem eSHa 2000 nic nezkazím... Díky!
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 10:11 Nikol2610 Re: VVm
Jiné bohužel nemáme pro karantenu, jde mi spíše o to jestli nemůže být nemocný, když má nafoukle břicho a nic nežere
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 09:15 VVm Re: Nikol2610
Karanténa po koupi nové ryby je v pořádku, Váš ancistrus je plachý a potřebuje úkryt, to je běžné. Akvárium ve kterém nyní je pro něj rozhodně není vhodné.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.05.2021 08:39 Nikol2610 – Co mu může být
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Zdravím, koupila jsem před 4 dny tohoto ancistruse, jenže zalezl pod kořen a od koupě nežral. Izolovali jsme ho do samostatného akvária. Přijde mi, že má nafouklé břicho.
Edit: Akvarium je zaběhlé už půl roku. Ostatní ancistrusi jsou v pořádku. Vodu měníme pravidelně 1/3 týdně. Filtr jednou měsíčně. Ph je normální. Tento ancistrus zalezl hned jak jsme ho zařadili mezi ostatní a nevylezal.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   30.04.2021 17:36 R Muž afc1886 [14682] Re: Markéta
Na té fotce to jde špatně vidět, ale nemůže se jednat o stresové zbarvení? Podle fotky co vidím, tak se nemají ani kam schovat chudáci. Chtělo by se to zaregistrovat a založit prezentaci akvária aby šlo lépe poradit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.04.2021 17:33 Markéta – Poradíte, co by to mohlo být?
Fotka k příspěvku Dobrý den, můžete poradit, co by tohle mohlo být? Kluci dostali novou vodu, přestěhovali jsme se, ale jsme tu již měsíc a objevilo se to až teď. Mají to bohužel všichni. V akvariu máme jen ancistrusáky. Vypadá to jako ztráta pigmentu nebo jako by se jim pomalu svlékala kůže :( vůbec nevím, co s nimi. sad
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2021 20:57 Muž fido16 [631] Re: TomV
Jedná se o odřeninu pár dní bych měnil ob den vodu a zvýšil teplotu. Je možné že se porvali nwvíš co dělají v noci ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 20:33 Silviebaris Re: TomV
Nedělal jsi nějaký zásahy v akvariu,ty fleky někdy bejvaj se stresu..Léčivo bych žádný nedávala,jen přitlačila na častějších výměnách vody.. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.04.2021 16:27 Muž TomV [13] – Fleky
Fotka k příspěvku Zdravím!

Mám na vás dotaz.. včera jsem zpozoroval na 2 samcích tyto "fleky".. Myslel jsem, že se jen třeba poprali (ale nikdy předtím jsem tohle neviděl, jsou spolu již několik let). Ovšem starší z nich (13letý) to má dnes výrazně rozšířenější.

Aktivita obou je jinak normální, oba dva žerou a plavou.

Mám se je snažit léčit, nebo je to "jen" mechanické poškození?

P.S. - nádrž MeuSonho, 180l, 10 let v provozu, plně funkční, pravidelné výměny vody a odkalování.

Díky moc za rady :-)

 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 13:09 Muž strappy [39] Re: Gecko1242
Střevní paraziti,dnes už snad ani neni čistý žádný chov bez nich u driv tak odolnych nenáročných ancistrusů
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 12:21 Muž Gecko1242 [0]
Dobrý den,
Mám v akváriu 2 ancistruse a mají takové průhledné dlouhé výkaly.
Je to nemoc nebo je to v pořádku?
Prosím o jakoukoli radu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.03.2021 07:22 Sabina Re: ctibum
Akva je rok zabehle, jsou tam neonky, razbory a 4 krunyrovci, z toho 2 jsou Nafoukle. V Akva jsem do půlky vymenila vodu a 2 týdny nekrmim krunyřovce jen ostatní rybky vlockama. Ph vody je v normě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 21:46 R Muž ctibum [6908] Re: Sabina
Přidej víc informací o akvárku. Velikost, stáří, údržba, jaký filtr, celkové foto atp.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.03.2021 14:49 Sabina – Nafoukly krunyřovec
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, žádám o jakoukoliv radu, mám v akva 2 krunyřovce, kterým se nafoukly bříška. Viz foto
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.03.2021 20:26 Ivka – Červené skrvny
Fotka k příspěvku Dobrý den,chtěla bych se zeptat,co by mohlo být-viz foto.Zdědila jsem akvárium-60litru.Staří tohoto krasavce nejsem schopna dohledat:(
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.02.2021 07:25 Ivanaxxx Re: ctibum
Bohužel nejsou :(
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 21:55 R Muž ctibum [6908] Re: Ivanaxxx
Nejsou v úkrytu jikry...?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.02.2021 19:17 Ivanaxxx – Propadle břicho ancistruse
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, moc prosím o radu. Dnes vyplavala po týdnu z úkrytu samice ancistruse a ma úplně propadle břicho. Bohužel, ted uz vím, že to je ta chyba,ze jsem začala k vločkam a granulím přidávat nitenky. A to bude ten problém. Gold ancistrus uhynul již minulý týden. Další samec ma bile skvrny na těle. Odchovane samici se třepi ocasní ploutev :( v akvariu 180 l jsou ještě dve skalary, 15 neonek a 2 sumecci. Ti polehavaji vic než jindy. Voda menena od zjištění úhynu Golda 3x. Lze nějak léčit? Moc děkuji. Ivana
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   01.02.2021 11:00 R Muž Anthrax [4762] Re: PetrosH
Ahoj. To by chtělo víc informací. Kde a jak je chováš? Čím je krmíš atd. Ideálně si založ a podrobně vyplň prezentaci.
Anti-Ichtin bych nepoužil. Ten je na krupičku. Navíc konkrétně pro krunýřovce je to celkem dryák.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.01.2021 18:25 PetrosH – ancistrus - nemoc
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den,
společně s dalšími druhy ryb chovám v akváriu několik ancistrusů. Dosud jsem s nimi neměl žádný problém. Ovšem v minulém týdnu se dvěma z nich dost nafoukla - zvětšila břicha, byli málo aktivní a pod kůží jim později začala ,,prosvítat" červená barva (Nevím, zda šlo o krev.). Na internetu jsem se dočetl, že by mohlo jít o začervení. Prodavač v akvaristice mi doporučil přípravek ANTI-ICHTIN, který denně používám dosud (od pondělí). Pro dva výše zmíněné kusy již bylo pozdě a uhynuly. Bohužel jejich mrtvá těla stačily okousat ostatní ryby. I přes stálé užívání přípravku dnes uhynul další ancistrus (břicho se mu nenafouklo, ale červená prosvítala) a červená začíná prosvítat i u dalších ancistrusů. Mohu poprosit o radu? Moc děkuji. Petr
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 18:28 Muž vlka [3444] Re: Michal
Málo informací o AQ, možná by to chtělo pestřejší stravu, těžko takhle ,,od pasu,, střílet...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   21.01.2021 18:04 Michal – Ancistrus
Fotka k příspěvku Dodrý den, Mám 2 ancistrusy, jeden z nich poslední týden má menší aktivitu, dokonce dnes jsem se všimnul u ji bělavou ulcerací na horním rtu u nejasného původů. Mám akvarko 85L.
výměna vody cca 30% každý týden, jednou měsične filtr. Každý den davám krmivo "Plecomenu" 1 tabletu.v akvarku taky je 9 parmiček.
Nevím co mám dělat s avcistrusem, mám nechát a pozorovát nebo ihnet koupit leky? máte nejakou skušenost s ancistrusami?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   18.01.2021 17:16 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ancistrus_gold
A je to tu zas. Paní prodavačka vi kulový, žádná výjimka dnes. Exit je na krupičku např.esha gastropex je na likvidaci šneků, bakterií atd.Stop hydrin je proti Nezmarům!!! To tam vůbec nedávej!!! Potřebuješ na vnitřní parazity (esha hexamita,esha ndx) Najdi si to a přečti si návod.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.01.2021 17:03 ancistrus_gold Re: Kawasaki
Ďakujem. Včera som tam dal cesnak. Dnes som bol v chovateľských potrebách. Mali tam eSHa Gastropex, 2000 a Exit. Pani predavačka mi povedala, že na parazity je dobré to Exit, alebo ževraj menej agresívny prípravok s názvom Stop-hydrin. Doma som čítal návod na použitie. Nemá sa to dávať rybám citlivým na zlúčeniny medi. Potom som niečo hľadal na internete a zistil som, že práve prísavníky sú na meď citlivé. Spomínal sa tam aj práve tento prípravok. Tak ten asi nepoužijem. Môžem sa opýtať, ktorý prípravok od eSHa ste konkrétne myslel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.01.2021 21:49 Muž Finn [11] – Odřenina?
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Vůbec netuším kde k tomu přišel, doufám že je to jen nějaká odřenina.
Nic horšího to snad nebude, co myslíte?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 18:21 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: ancistrus_gold
Bile výkaly ukazují na nějaké vnitřní parazity. Přesně to lze určit pouze laboratornim vyšetřením.Nevím s jistotou jak léčit tyto ryby. Nicméně zkusil bych obyčejný česnek. Ten by mohl pomoct. Určitě neublíží jen ti bude trochu smrdět voda.Po víkendu si sežeň léčivo zn. Esha proti vnitřním parazitům. Ideální by bylo kdybys na netu našel nějakého chovatele Ancistrusů ten by určitě poradil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2021 17:39 ancistrus_gold Re: afc1886
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Tak som dnes odkalil to dno. Dal som tam aj prípravok na zníženie dusičnanov. To slovo "dôkladne" som tam vlastne nemusel napísať. Prezentáciu nádrže založím v priebehu budúceho týždňa. To, že je tam veľa ancistrusov, si uvedomujem. Aj mám možnosť ich predať v jedných chovateľských potrebách. Problém sú tie výkaly. Neviem, či teda majú nejaké parazity. Chcel by som sa preto opýtať, či mi môže niekto poradiť nejaké konkrétne liečivo, prípravok alebo niečo iné. Prikladám ešte foto tých rýb. Na prvej fotke sú tie mladé prísavníky. Tiež majú také dlhšie výkaly, len normálne tmavé. Na druhej fotke je ten dospelý samec. Aj ten za sebou ťahá niekoľko cm dlhý tenký výkal. Len to tak nevidieť. Na tretej fotke je samica. U nej je to navýraznejšie.
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.01.2021 08:39 R Muž afc1886 [14682] Re: ancistrus_gold
Prezentace akvária by nám dala víc informací, ale přes 60 ancistrusu + další ryby v akváriu a neodkalovat dno taky nebude úplně ideální. Celkem by mě zajímalo i to důkladné vyčištění filtru. I fotka akvária a ryb by mohla něco napovědět.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.01.2021 23:22 ancistrus_gold – prísavník- dlhé biele výkaly
Dobrý večer,

chcel by som sa opýtať. Mám párik prísavníkov v 200l akváriu s ďaľšími rybami. No moja starostlivosť nebola nijako veľmi úžasná. Samec má 5-6 rokov a samica 2-3 roky. Samica za sebou ťahá dlhé priehľadné výkaly. Ak si pamätám dobre, mohlo to byť už aj od jari. Netuším, čo presne to je. Aj cez leto mali niekoľkokrát ikry. Teraz tu je asi 60 už 3-4 cm prísavníkov. Tá samička sa chová celkom normálne. Normálne pláva, žerie atď. Zdá sa mi, že mala trochu väčšie brucho možno. Posledné týždne mením pravidelne raz do týždna vodu a dôkladne čistím filtre. Odmeral som kvality vody. Dal som tam prípravok na zníženie dusičnanov. Dávno som neodkaloval dno. To sa teraz ale veľmi ani nedá, kedže tam je kopa malých prísavníkov. Kŕmim len pomenej, aby sa to zjedlo a nezakalilo vodu. Raz do týždňa dávam hladovku. Ešte začiatkom decembra tá samica mala tie výkaly dosť dlhé a hrubé. Teraz často len kratšie a priehľadnejšie. Ešte sú tam nejaké chyby. Dnes som kúpil drevo do akvária a prípravok na zníženie pH. Tiež mám v akváriu nejaké hnedé kamene, tak tuším, že by mohli obsahovať železo. V jednej chovateľskej príručke som čítal, že by v akváriu nemali byť kamene s prímesou kovov. Na tých tá samica trávi dosť času niekedy. Tak aj tie kamene časom nahradím. Dnes som našiel jednoho 3 cm prísavníka uhynutého. Napadlo mi, či im to množstvo krmiva, ktoré im dávam, aj stačí. Už sa tam pri kŕmení len tak hemžia. Keď som tam dal krmiva viac, tak sa voda zakalila. Všimol som si, že aj tie malé prísavníky majú niekedy také trochu dlhšie výkaly, ale hnedé a občas s takými prázdnejšími časťami. Aj ten samec mal za sebou pár cm dlhý výkal, občas priehľadný. Ale v oboch prípadoch to nie je také výrazné, ako u tej samice. Tých malých prísavníkov už by bolo dobré sa zbaviť, len aby som ich nepredal s nejakými parazitmi. Neviem teda čo sú tie výkaly presne za problém, tak prosím o nejakú radu.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 13:42 Muž Kawasaki [2840] - AmerikaRe: zeva
Výrůstky na hlavě jsou v pořádku. To je u samců normální. Dlouhé bílé výkaly ukazují na nějaké vnitřní parazity. Koupit přípravek na odčervení. Nejlépe značky Esha. Jsou šetrné k rybám i rostlinám.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2021 12:37 zeva – ancistrus výkaly
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, máme 5 let starého Ancistruse, vždy byl zdravý a hodně vitální. Cca před dvěma týdny začal polehávat u dna a táhly se za ním dlouhé bílé a tenké výkaly. Krmení ani rostliny jsme neměnili, ostatní ryby naprosto OK. V akvaristice poradili přeléčit akvarium přípravkem Acriflavin a poté vyměnit vodu. Před 5 dny poradili v Zoo prodejně dát do vody sůl. Ancistrus po ní druhý den výrazně ožil, a už zase řádí po akvárku (hloubí si díry, přesouvá písek, leze po stěnách atd.), ale výkaly má stále stejné. Uměl by někdo, prosím, z fotky poznat, jestli se jedná o parazity, nebo jiné střevní potíže? A je mormální, že mu výrůstky na hlavě tak trčí? Někde jsem četla, že to může být způsobeno nemocí.
Děkuji moc za každou radu.
Eva
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.12.2020 06:09 Žena Andyszka [15] Re: Andyszka
Tak děkuji všem za rady, vezmu si z toho ponaučení....včera jsem konečně pozorovala zlepšení a ancík do rána bohužel uhynul sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.12.2020 16:29 Žena Andyszka [15] Re: lacewings
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Že to nejsou hlístice vim, ja o nich mluvila v rámci nitěnek a odkalování protože jsme s nimi v akva měli problém a vím že tam ty hlístice máme. Teplotu postupně do soboty snížím, budu jí měnit tu vodu a dodržovat hladovku. Pokusím se tu flundru v sobotu vyfotit moc se jí nechce... Děkuju.

Edit: Přikládám fotku manželovi se povedlo vyfotit ji bříško. Zdá se že je menší :-)
 
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [2] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=51