Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 12 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   09.11.2014 16:32 SpeedyGT – Bílý flek na ancistrusovi
Fotka k příspěvku Zdravím rybičkáře. Objevil jsem na jednom ancistrusovi bílý flíček s tečkou uprostřed, nevíte někdo co to je?
Raději jsem dal rybku stranou na samotku než zjistím co to je a případně než se to zahojí pokud to není nic vážnýho.

Rybka je čílá, lítá jak blázen jako vždycky, s potravou taky problém nemá.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:32 Žena Janča [1]
třeba jestli to nemůže zpusobovat ten uhyn ancíků.nebo mě ještě napadá málo okysličená voda v noci?přes noc vzduchuji ale třeba je to málo. hmm možná říkám blbosti ale už hledám příčiny všude.musí to být vodou.ancíci jsou ruzného stáří a od ruzných prodejců
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:27 Žena Janča [1] Re: romant
Fotka k příspěvku Z leve strany je test voda v akvariu,pak voda z vodovodu,voda z vodovodu po pridani akvaregulatoru ktery davam pri vymene vody a uplne v pravo je test vody z akvaria kde jsem pridala jednu lzicku jedle sody.doufam ze mi rybky nepojdou tim experimentem.mame mekkou vodu
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:23 Žena Janča [1] Re: romant
ano v tom jednom akvarku to tak vypadá ale v druhém nevypadají nemocně a ráno je po něm.přiložím sem foto testů.PH mám tak nízké že i v tý tabulce není.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 09:05 R Muž romant [27987] Re: Janča
Podle toho jak vypadají, by to mohlo ukazovat na vnitřní parazity.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.10.2014 07:57 Žena Janča [1]
Ahoj všem,už nevím kam si jít pro radu.Jde mi o ancíky kteří mi umírají jak na běžícím páse,každé ráno vylovuji 1 mrtvého.mám dvě akvarka viz prezentace v jednom najdu vždy mrtvého ancíka ale vizuálně není vidět že by byl nemocný a v druhém akvarku mi umírají ale při výlovu mrtvolek byly vyhublý,zapadlé oči,včera jsem jednoho usmrtila sama protože opět,vyhublý,neragoval,skoro neplaval-ukončila jsem mu trápení.Nevím co s tím,krmím tabletama pro ancíky,granulky který žerou všechny ryby ale i na ancíky zbyde.dokonce jsem koupila granule s přímsí česneku,v noci vzduchuji protože mám přeplněn stav rybiček.Jinak hodnoty NO2 na 0,NO3 do 50mg,ph je nižší 6.4 a KH tak 3-4.mám jen testy 6v1.nehnojim,občas dávám co2 vital ale dost zapomínám :-D budu ráda za každý nápad či radu,děkuji

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 17:14 R Muž romant [27987] Re: miky17
Ano léčit výměnou vody a sledovat jejich reakci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 17:13 Muž miky17 [0] Re: prasan
Máme tam s nima platy, pavi očka a pancernicci a ty jsou všichni úplně v pohode..//
Takže vyměnit 1/3vody?
Nebo jak léčit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 16:12 - Re: miky17
Vysoké NO2? Nedostatok kyslíku vo vode pri vysokej telote? Ochorenie? Vysoká hladina amoniaku? Možností je viacero. ???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.06.2014 15:49 Muž miky17 [0] – nemoc?
Dobrý den,
nevíte proč moji ancístrusové jsou pořád přisátí ve vzduchování? Už mi dva uhynuli..
Nevím jestli to je nějaká nemoc :( Děkuju za odpověď

Poznámka: Nejsou v nádrži, co mám tady, ale u Taťky..
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:16 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant, Legioix, prasan
Dobře, vypnu chlazení, přidám trochu soli a zítra budu moudřejší. Dneska jsem už menší údržbu dělal. Díky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:13 Muž Legioix [574] Re: MarekP
Zatím bych tam nic nelil a počkal jak se to dál vyvine. Maximálně bych navíc vyměnil vodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.04.2014 18:12 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
Údržbu dělám poctivě, tak v tom by problém být neměl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   07.04.2014 18:12 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Dávat nemusíš, můžeš vyměnit polovinu vody, zvednout teplotu a lehce zasolit(rovnou pol. lžíci na 50 litrů).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Eshu 2000 mám, měl bych ji tam dát? Před 4 dny jsem dával do akva Esha Optimu, právě kvůli tomu Ancistrusovi, však jsme to tu ve vlákně probírali. Nechce se mi dávat do vody zase chemii, pokud to není akutní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:07 - Re: MarekP
To je v poriadku,zase to bude mať ok.Ako píše Legioix ,tak zrejme niečo hľadala a vŕtala sa v substráte.Alebo pod skalou.Problém môže byť len v špinavom akvárku kedy na tomto poškodenom mieste začne bujnieť sekundárne dáka pleseň či infekcia.Ak je akvárium udržiavané a staráš sa tak ako treba,takéto oderky sú pri ancíkoch bežné a v podstate neškodné.

Dokiaľ to nečervenie(zápal),alebo sa to neotvára ako rana až do mäsa tak bude v poriadku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: Legioix
Ta břidlice na některých místech je do špičky, ale ostrá není, na to jsem dával bacha, když jsem ji před už skoro rokem dával do akva, protože jsem ji lámal a vůbec vysekával jsem ji ze "skály". Jinak zrovna Ancistrusi a Pandy ji mají v oblibě, schovávají se tam.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 18:05 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Jestli máš tu eSHu 2000, tak možno použít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:55 Muž Legioix [574] Re: MarekP
Tak to vypadá, jak kdyby něco hledal u té břidlice. Nějakou dobrotu. Ta břidlice je docela ostrá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:52 Muž MarekP [812] - MalawiRe: prasan
rybicky.net/fotogalerie.php…
rybicky.net/fotogalerie.php…

Dno tvoří křemičitý písek o zrnitosti 1,3 mm smíchaný s trochou větších bílých šutrů (do 1cm) a pár tmavších šutrů viz fotky. Dál mám v akva břidlici.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 17:44 - Re: MarekP
Myslím,že je to zase len dáky oder.Aké máš dno?
Asi moc bujarý,aktívny kus.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 13:54 Muž MarekP [812] - Malawi – Ještě jedna
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.04.2014 13:53 Muž MarekP [812] - MalawiRe: MarekP
Fotka k příspěvku Tak tomu stejnýmu Ancistrusovi se dneska objevilo na tlamě toto - viz fotka. Plíseň nebo něco jiného? Považuju to za důsledek předchozího zranění, ale včera to vůbec neměl...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:11 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Ok, tak když už to mám... :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:10 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Osobně jsem tento přípravek nikdy nepoužíval, ale když přihlédnu k tomu, že eSHa dělá velmi kvalitní výrobky, tak bych to nezatracoval a klidně i použil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 20:06 Muž MarekP [812] - MalawiRe: romant
Dobře, díky. ;-) Napadá mě třeba do vody přidat Esha Optima, bylo by to k něčemu dobrý? Nedávno jsem si to kupoval, když jsem si objednával Esha 2000, ale ještě jsem to nepoužil.
rybicky.net/vyrobky/2043-esha-optima-
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   03.04.2014 20:03 R Muž romant [27987] Re: MarekP
Njn, je to pitomina pitomej, viděl trubku a byl tam. Dej mu čas, měň více vodu a on bude zase chlapík.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.04.2014 19:59 Muž MarekP [812] - Malawi
Ahoj,
jeden můj Ancistrus má rozpadající se ploutve, nejvíc ocasní. Vypadá to přesně jako bakteriální rozpad ploutví. Nicméně příčinou u něj je zranění. Včera mi totiž vlezl do kostky biomolitanu, kterou jsem nechal v akváriu jen tak. Bohužel mě nenapadlo na tu díru dát předtím šutr. :-| Takže jsem se ho snažil včera nějak dostat ven a buď já, nebo on sám, jsem ho zranil. Nakonec jsem stejně musel ten biomolitan rozstříhat. hmm No a dneska pozoruju, jak na něj prakticky všechny ryby v akváriu útočí (nikdy dřív si ho nevšímaly) a dokonce ho od sebe odhání druhej Ancistrus, kterýho mám v akva (do dneška to vždy bylo přesně obráceně). Zkrátka je zraněnej, oslabenej, a proto na něho ostatní ryby útočí. Dávám sem odkaz na video, protože nevím, jestli ho zkusit léčit, nechat být nebo mu zkrátit utrpení. Co myslíte? Jak je vidět i ve videu, tak je aktivní, každopádně před odlovením do síťky visel na stěně akvária dole s ocasní ploutví položenou na dně a do té ploutve byla zakousnutá Clea Helena. Pak sebou párkrát škubl a bylo vidět, že se Helena drží, tak ji musel setřepat. tone

youtu.be/…

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 07:31 R Muž romant [27987] Re: kody33
Zvednul bych teplotu ke 30 stupňům, lehce zasolil(rovnou pol. lžíci na 50 litrů vody) a vodu častěji měnil. Pokud se to nebude do několika dní lepšit, potom aplikovat třeba eSHa 2000.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 07:20 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: kody33
Daj tomu čas,fakt to vyzerá ako oderka,pokial sa tá rana nebude nejako rozširovať tak to iba sleduj a necpi tam všemožné liečivá
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 00:23 - Re: kody33
Mne to príde ako normálny oder.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 22:08 kody33 ancistrus - biela skvrna na boku ryby
Fotka k příspěvku Pred dvoma tyzdnami som kupil troch novych ancistrusov asi po tyzdni sa mu spravila taka ista biela skvrna, pridal som antibakterialne liecivo, ale nezmensuje sa to ani nezvacsuje, ryba je vitalna, prijima krmivo, normalne sa pohybuje,inak nikto sa k tomu nevie vyjadrit, ani na strankach catfish, nie je ani zmienka o nicom takom, , parametre vody mam dobre, teplota je zodpovedajuca, zarastena nadrz s dobrou filtraciu, akva je 3 roky zabehnute, jednoznacne som si to doniesol z obchodu, ostatne dva ancistrusy su O.K.
nevyzera to ako plesen, vyzera to skor ako odumierajuce supiny, nejaka nekroza, ale neviem co to je a preto neviem nasadit zodpovedajucu liecbu, a s tym antibakterialnym liecivom som to len skusil, zjavne to nezabera
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:42 Alenaias Re: romant
Dno mám čistý je jen tmavá fotka
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:29 R Muž romant [27987] Re: Alenaias
Nejen stravu, ale i výměnu vody zlepši, klidně 2x týdně 1/3 a odkal pořádně to dno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:28 Alenaias Re: Urtman
V současné době jiné řešení nemám
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:25 JoKa Re: Alenaias
Ten zpestři určitě. Podle mě to krmení zapříčinilo ty parazity... Pozor, ale nepřekrmuj. Stravu kvalitní nevyvážíš množstvím...

PS.: ancáci se krmí na noc, jak a kolik krmit se dozvíš zde:
rybicky.net/forum/84

Edit: a určitě pořeš i ty počty. 20 kousků v 80l je brutálně moc...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:22 Alenaias Re: Urtman
Dobře děkuji zkusím teda dát ten Entizolem a zpestřím krmení .... Děkuji za radu :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:19 JoKa Re: Alenaias
Fotka k příspěvku Tady máš základní jídelníček, co dlabou moji ancáci stabilně... Zdá se ti to hodně? To je základ, občas dávám i jiné věci na zpestření...
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:18 Alenaias Re: Urtman
Mám jich tolik protože se "malinko" přemnožily.... Byli v 250L akvárku ale díky stěhování jsou ted dočasně v 80l akvárku
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:10 JoKa Re: Alenaias
V jak velkém akva jsou? Píšeš 20 ancáků, tolik jich nemám ani 500l... Pokud nepřikrmuješ spirulinou, masem, atd, tak mají v lepším případě hlad a trpí, v tom horším případě už tady máme střevní parazity z nekvalitního krmení...
Holka, něco si o nich přečti!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.01.2014 17:06 R Muž romant [27987] Re: Alenaias
Podle mě to ty vnitřní paraziti jsou. Nešel by ten výkal vyfotit?
Edit: Tak potom je to jasný, prasan to tipnul dobře hned ze začátku, jsou to vnitřní paraziti a bude vhodný přeléčit celou nádrž, např. Entizolem, je tady i jeho vlákno.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:05 Alenaias Re: romant
Ano má
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:04 Alenaias Re: prasan
Je to možný ale zase že umírají i ty pancéřníčci a ty nejsou pohublý nic .... a ancistrusům se to taky neděje všem takhle "propadlý" jsou jen některý (menšina)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:03 R Muž romant [27987] Re: Alenaias
Má to takovou světlou barvu, skoro bílou, takovou mléčnou?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 17:02 Alenaias Re: romant
Přerušovaný ano dutý taky dlouhý taky ale teda u řitního otvoru se jim to nějak nedrží
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:58 R Muž romant [27987] Re: Alenaias
Jaký výkaly mají ty ryby, nejsou takový dlouhý, jakoby dutý, přerušovaný a dlouho se držící u řitního otvoru?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:56 - Re: Alenaias
No vločky nie su pre ancíka to pravé orechové.To mu proste nestačí.Rok sa držali,hladovali a zrejme sa ozvali i vnútorné parazity.Dá sa povedať,že každá ryba dáku tu pliagu v sebe má.Je len na podmienkach, či to ryba akceptuje alebo v nevhodných naopak prepukne.Asi by som skúsil preliečiť na vnútorné parazity a začal lepšie kŕmiť.Nie veľa ale rozmanite.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:48 Alenaias Re: Alenaias
Navíc je takhle krmím už rok a nikdy se nic nedělo až teď.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:47 Alenaias Re: prasan
V akvárku již žádné jiné ryby nejsou nemá to kdo jíst ... je tam asi 20 ancistrusů a 4 panceřníčci.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.01.2014 16:45 - Re: Alenaias
Tak sú potom asi riadne vyhladované.Kúp tablety pre ancistrusa kde je spirulina.Môžeš im ponúknuť kolečko banánu,či šalátovej uhorky.Prípadne iné tablety alebo granulky padajúce na dno,tak aby im to nepožrali ostatné ryby v nádrži.
Tie patentky treba poriadne rozmrazovať,alebo ich na čas vynechaj.I to môže byť jedna z príčin.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [12] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=551