Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
0 22.10.2015 12:39 Lucie – Ancistrus obyčejny
Starší reakce
Posledné 4 samce sú v pohode.Zrejme to prekonali a ďalej sa nič neudeje.Odlovenie by už nemalo u mňa zmysel.
treba skusiť oddeliť a uvidi sa, zase budeme o niečo mudrejší

Tiež si myslím.Krevetky mi síce nakapú,ale ako píšeš kľudne môžu byť medzihostiteľom či prenášačom ochorenia ktoré im nevadí - na ktoré su oni samotné rezistentné.A to s požratím zvlečky nemusí byť až taká somarina.Veľa amerických rakov je napríklad prenášačom račieho moru,ktorý im vôbec nevadí no pre naše či austrálske druhy je smrtelný.Takže kľudne sa ochorenie či parazit môže prenášať i požratím zvlečky kreviet.A v konečnom dôsledku je to jediná zmena ktorú som v tomto akvárku urobil - pridal krevetky.
Ahoj. Je docela možné, že to má opravdu spojitost s těmi krevetkami. Mě se totiž stalo něco podobného. Krevetek jsem měl v jednu chvíli mraky, tak jsem je nacpal i do odchovny k redům. Nejdřív se odporoučel samec, týden na to samice a za dva týdny druhá. Poslední holku jsem daroval a zakládám novou skupinu. Mezitím popadala i nějaká mládež. Všechny ryby pošli bez zjevných příčin a na první pohled bez známek nemoci... Na pár mladých jsem si všiml propadlého břicha (možná střevní paraziti) a ta poslední samice zase pro změnu břicho lehce nafouklé, ne nějak moc, vypadala spíš jako přežraná...
Možná opravdu krevetka přenáší nějaké parazity, proti kterým je sama imuní, nebo je jen hostitel. Ancák se přece jen pohybuje u dna a hrabe se v ho*nech, takže to má z první ruky...
A nebo, to je ale asi blbost, ožíraj mrtvé krevetky, případně svlečený krunýř a neumí to správně strávit...
tak uz len fakt tie dve verzie ako pises. Moznodezinfekcia akva a nejake dobrr liecivo ak budu dalej kapat
Ako prvá mi uhynula najstaršia samica.(možno po úhyne tejto najstaršej nejaké baktérie alebo čo?!)Prípadne dáka baktéria po pridaní krevetiek s ktorou sa tieto ryby nikdy nestretli.Vodu mením raz týždenne komplet všade.Ak by to bola voda,tak by zrejme odchádzali i ryby v inej nádrži.Krmivo tiež používam identicky i pri iných ancíkoch.
to je fakt paranormalny jav. Uz mi fakt pride iba nejaka z neznamych pricin vypuknuta choroba. Zacali odchadzat najprv starsie alebi samice? Alebo to bolo totalne jedno?
Mne uz len ta strava asi pride do uvahy.
A nerobili u vas nieco s vodou ze napr. odstavili potrubie a si tam nalial vodu po odstavke. Teda nemusela byt spinava ale mikro stopy zeleza alebo hrdze a spiny mohli byt.
V konkrétnej nádrži vlastne pošlo až na tie 4 samce všetko.(to jest 2 samice gold, 1 samica sp.long fin, 2 samce sp.long fin + cca 60ks poteru oboch foriem) Na druhej strane sa tam perfektne množia a žijú red cherry krevetky.
Ako som písal podmienky úplne identické ako mám pri mojich ostatných ancíkoch,ktoré sa mi množia a fungujú bezproblémovo.
Žiadna chémia,žiaden stres si myslím(nik ich doma neruší keď som v práci),trus ok,žiadne ani naduté ani vyziabnuté bruchá.Fakt neviem.Žiadne plávanie pri hladine či hľadanie kyslíku.Pokapali mi rôzne staré jedince.Nič som od založenia steny v tomto akvárku nemenil.Teplota stála. Asi Bermudský trojuholník.
No čo už, samce čo zostali budem naďalej viac pozorovať a nechám priestor pre krevetky. Napísal som tu ,lebo fakt sám netuším a len som dúfal či niekto nemal niekedy obdobnú situáciu.
Na rybách ktoré mi uhynuli som pozoroval len stratu sfarbenia a apatiu.Minimálny pohyb ,plávaním sa občasný presun nazvať nedá.Inak absolutne nič.
tak škoda :( kazda strata zamrzi ale treba sa z nej ponaucit. Len to ze ty nevies z coho sakra. No strata farbyaspon u mna = stres alebo vela svetla, alebo male svetla. No lricina choroby tazko fakt. Voda normal a ostatne tiez. Trus maju normal? Ziadne nadute alebo prepadnute brucha? Nadalej bez chemie alebi nejakych lieciv? Stala teplota? Zmenil si stravu?
Uz ma fakt nic nenapada. Kolko ich vlastne zdochlo od toho prveho?
Aka bola stara cca? Nemohla byt nejaky geneticky mix?
0 02.10.2015 15:40 - Tak tá moja posledná samička golda to nedala.

Včera som ju uhynutú odlovil.Žiadne naduté či prepadnuté brucho,žiadne rýchle dýchanie.Len strata sfarbenia.Vôbec netuším čo sa stalo a čo to bolo.
4ks samcov čo ostali v druhej polovičke akvárka sa zdajú úplne v poriadku.
Starší reakce
Nejdřív si něco pročti

0 24.09.2015 17:44 zelenáč Mám malej problém, nevim proč, ale měl jsem 2 ancistruse a jeden mi chcípl a za týden na to i druhý. Pak jsem dostal od kámoše dalšího a ten mi taky chcíp. Poraďte mi prosím abych neudělal botu.
Dík
Akva mám rozdelené,takže zajtra ak sa pošťastí prelovím tam.Nechám ju samú hádam sa dá do poriadku.Ak prežije a bude ok,tak jej dám len jedného samčeka.
Edit: Ráno som ju načapal na prednom skle,takže som to využil a prelovil ju.Pridal som trocha šištíc jelše a lístie,uvidím.
a oddelit ju nejakou prepazkou?
Obávam sa aby nepošla pri 4 samcoch od vysilenia ak ju budú obháňať.Úplne prázdne mám len 5L akvárečko ,kde by som ju prípadne mohol separovať.Niekedy sa mi pri ancíkoch osvedčilo umiestnenie na dáky čas do trocha chladnejšej vody ako obyčajne + trocha pôst.Možno vyskúšam.Samica sa pohybuje po akvárku,často však len tak postáva a je dosť vyblednutá.
TAK DRžím palce, inač som ti pisal aj spravu, len kratšiu blbol mi net na mobile.
Tak daj potom vedieť ako ta samica alebo či je niečo nove, hadam to nebude nejak infekčne a neprejde to aj na zvyšok osadky z tej samice
4 samce v pohode,samica stále žije.Uvidím.
mozno si fakt narazil na nejaku genetiku zlu alebo kto vie. Ako si na tom teraz?
Kŕmiť treba
V podstate odchovať ancíka nie je problém.Ak problém je,tak zrejme má inú príčinu.
Nedostatočne skúsený chovateľ,zlé podmienky či už v nádrži alebo vo vode samotnej, ochorenie alebo vnútorné parazity.Prípadne dáka neznáma pliaga či chyba ako u mňa pri goldoch a long finoch.
tak pri malych antikoch nieje ako pozeram dolezita voda ako som zo zaciatku oreferoval teda cisutcka a filtre a kyslik ale jeden pan mi poradil jedinu vec - krmit, krmit, krmit . Ked prejdu cez hranicu 0,5-1cm su uz riadne odolne a fakt jch dodrbe jedine nejaka zavlecena choroba alebo chemicka katastrofa.
Hlavne pri odchove kŕmim na večer.
Obchody to hej,hlavne tie veľké reťazce.To je iná kapitola.
Kopec rýb sa vozí z Ázie,kde to všetko už aj počas prepravy je na antibiotikách.Potom keď sa niečo objavuje v normálnej nádrži už ani liečivá často nezaberajú.
Pravdu povediac málokedy liečim.Čo sa mi nezdá ide skôr humánne z chovu do koša.
lebo moj neodborny nazor je taky ze sa tie prisavniky chovaju systemom 300l akva a v nom 1000-3000 jedincov a menenie vody a rychlovykrm a sterilna voda v oodstate a tak si to prinesies domov das tam strk biofikter a inu stravu + bakterialne odlisne jedince zo zabehnute akva a vysledok je jediny. A toto pocuvam od ludi o vsetkych druhoch ryb cez antikov, neonky, gupky, az po rastliny. Hornbach a velkopredajne, nic v zlom. Kto bral dokmna antikov kazdy nadaval ale to je ina tema. V careffoury mi sami povedali ze ich lriorita je prislusenstvo a nie ryby. Ryby su len lakadlo na prislusenstvo.
Skus pzakrmit cipsovym krmivom alebo salat uhorka vi samicku nenalakas a mozno najlespie vecer po tme
Ešte ma napadá niečo vo vode krátkodobo,čo sa neskôr odfiltrovalo.Dnes som tie pozostalé goldy kŕmil a samce idú po krmive ako kosačky.Samica ako doteraz apaticky vzadu na skle.
Tažko fakt povedať čo sa mi v tejto nádrži stalo.Podobnú skúsenosť mám pri kupovaných gold long fin.Z predajne som ich doniesol 10ks a do dnešného dňa bez zjavného príznaku ostal iba jediný.A to ako som písal chovám a odchovávam ancíky bežne.A.sp. či A.sp.red i predávam ak ich mám veľa.
zlata krupicka, vidis bodky nakvapkas a mas pokoj

Tak mozeme strielat asi ako pri mojom akva momentalne. Ja mam ale viac priznakov ktore ma vedia nasmerovat.
Ak mas rovnake osadenstvo, pkdmienky ako pises, nic si nemenil, stravu tiez nie a krmis aj ostatne akva tym istym a su v pohode tak fakt neviem uz. No krevetky by asi tu liecbu neprezili a navyse kludne mozu byt aj prenasaci si myslim. Asi len pozorovat a doladzovat a modlit sa a nechaoem ze sa ti nedari dochovat antikov 2-3 cm. Ja neviem co s nimi. Niekedy je to na nervy

Vykali v pohode.(nič za sebou neťahajú ani priesvitné ani iné,aspoň zatiaľ som nič nepozoroval)Strava rôzne, žihľava-sak green-tetra wafer mix atď.Obmieňam to rôzne.Živé nie,sem tam mrazené.Teplota stála bez chémie.Nič som od založenia steny nemenil a vlastne všetko pri ancíkoch robievam rovnako.Takže ak by to bolo krmivom,tak by na to doplatili i ostatné ancíky v iných nádržiach.I substrát je rovnaký ako mám pri redkách.Nádrž má objem 180L. Tiež si myslím,že to bude skôr dáke ochorenie.Nedávno som im do nádrže ešte pridal zeolit pre zlepšenie filtrácie.Už fakt netuším.
Mám doma Tremazol a Nedol, len sa to bojím použiť pre krevetky ktoré tam mám.I v menších dávkach pri ancíkoch nemám až tak dobré skúsenosti.A kedže neviem o čo vlastne ide,nechcem ryby ešte zaťažovať možno bezvýznamnou liečbou.Preživšie samce sú celkom ok by som povedal,len tá posledná samička sa mi akosi nezdá.
ja skods to ma mrzi ale niekde pricina byt musi. Bud na seba vzajomne prenasaju nejaku chkrobu alebo neviem. Vykaly a strava v pohode? Teplota stala a bez chemie? Ziadna zmena potravy alebo nejakych technickyh veci v akva? Aka je velka?
Tak jasne moznosti je vela a su chovatelia a chovatelia. Je rozdiel v 30 rocnych skusenostiach a v 30 rocnom cloveku

Ale drzim mu palce kazda poctivost sa ceni

Tá nádrž je predelená na dve časti.V jednej boli 4xsamec a 2xsamica (goldy) no a v druhej zase 2xsamec a 1x samica (long fin).Takže bolo viac samcov ako samíc,len zase čo tie mladé ktoré som nikdy v tejto nádrži neodchoval do dospelosti.Našťasie som tieto ani nikdy nepredával.Uvidím čo bude ďalej a či to vôbec tá posledná gold samica prežije.K pitve sa tu u nás nedostanem.
Pár chovatelů se najde vždy. Nicméně karanténa je vhodná vždy. Nevím jaké jsou pro ně jejich podmínky venku přesně ale řekl bych řada a strýc co už je akvarista přes 30let jim nikdy nekupoval ani ty tablety pro ryby dna. Prej pouze udržoval řasu tak aby žili z toho co spasou z kamenů a zbytky co se našlo a žili jenže to bylo akva asi 15x větší než má paní. Teď už je nechová. Začal mřenky a něco k tomu. To už ale neřešme už bychom odbočovali k jinému vláknu.
Vela som cital a pytal som sa ohladom samic. Mne odchadzali a odchadzaju samice ale zivorodiek. Docital som sa ze je to zvysenymi narokmi na samice ci uz z dovodu obtazovania samcami ako aj vacsim opotrebovanim organizmu po vytierani.
Ak mas vodu v poriadku, nepridavas nejake chemie a ostatne ryby su v poriadku tak netusim. Jedine este nieco v jedle specificke pre antikov. Este by som zvazoval nutenu pitvu, mne sa podarilo dobavit v KE na veterine pitvu zdarma pre potreby vyskumu pre skolu.
0 21.09.2015 11:49 - Chovám a odchovávam ancíky dáku tú dobu.Nedávno som v jednej nádrži zažil nevysvetlitelnú situáciu.Ancíky začali byť apatické a postupne strácali sfarbenie.Žiadne zdutie a podobne ,čo by nasvedčovalo na parazity som nepozoroval.Mám v tej nádrži i krevetky,tie sú v pohode a perfektne sa množia.Takže by som vylúčil i zlé hodnoty vody.(neskôr premerané a sú ok) Postupne mi uhynuli 4 dospelé ks a dáky ten 2cm odchov.Ostali tam 3ks samcov -tie sa zdajú v pohode a jedna samica ktoré je taktiež bez sfarbenia a apatická.Tej moc šancí nedávam.Nemáte niekto obdobnú skúsenosť?
V iných nádržiach je všetko v poriadku a rybky si ,,nesťažujú,,.Kŕmenie rovnaké i výmeny vody.Fakt netuším čo sa v tejto nádrži deje.Aj keď som v tejto nádrži mladé niekoľko krát mal,nikdy sa mi na väčšie ako 2cm mladé nepodarilo odchovať.Inde je to bez problémov.
Redka mám od jedného chovateľa tu z okolia - tie sú ok.V spomenutej nádrži boli ancíky od dvoch iných chovateľov.Moje A.sp. v dalšej nádrži sú rovnako ok a bezproblémov sa množia i ich odchovávam.
toho isteho nazoru som aj ja co sa tyka podmienok v akva, chovu v 49l a aj toho ze ryby mozu byt nakazene. Dalej ccem reagovat ze sa to netyka len antikov ale vsetkych ryb lebo ciste zdrave formy zo 100% podmienok sa u nas zrejme kupjt nedaju. Kazda ryba ma v sebe nieco, nikto nevie ako bola chovana a ani sterline podmienkmy v chovni niesu ideal a to potvrdzuju aj velkopredajne odkial ryby kapu po par tyzdnoch a niekedy dnoch a hodinach. Co sa tyka podmienok stravy mi im nikdy nezabezpecime prirodzene podmienky preto su ryby aj slachtene aj preslachtene.
Já jen zmíním že jsem o tomto hledal když byl u mě ten stejný problém a našel jsem o ancistrech spoustu věcí např.: od jednoho chovatele ( zkušeného ) že kdyby jezdil a kupoval ancáky a nechal je rozpitvat aby zjistil jestli jsou zdraví tak by jezdil docela dlouho než by našel zdravé kousky. Hlavně prej je to chovem a stravou kterou ve volné přírodě nepřijímají. A sám jsem se spálil. Spousta to totiž bere z neověřených chovů a nějakej kdo ví kdo je donese do prodejny zašpiněným kýblu a šupnou je do 50l nádrže. Nejlépe ověřený chov nebo dražší kus který prošel karanténou ale i tak bych dal do karantény. Ale pokud není tak nejlépe ověřený. A pokud je karanténa klidně ty dva měsíce je podržet protože mohou zlikvidovat celé akva ryby za 20,-. A modli se aby to bylo jen u nich ostatní to můžou mít taky pokud byli s ancákama. Jinak 49l je celkem málo pro ně. A ovšem záleží na podmínkách u tebe v nádrži. To je jen něco málo k tomu.
Za malo, skoda ze sa ich nepodarilo zachranit :(
Děkuji za vyjádření. Bohužel už nemám koho zachraňovat, oba ancistrusové jsou mrtví. Ostatní ryby vypadají v pohodě, budu je sledovat. Nové ancíky kvůli přerybnění zatím pořizovat nebudu. Ještě jednou díky za rady, některé zkusím aplikovat.
tak predist sa timu tak ako pisem hore. Kazda ryba ma v sebe urcoty druh hlistic akebo bakterii ale prejavia sa zvacsa az ked su narusene alebo podmiene podmienky na ich rozsirenie alebo zhorsenie. T.j. znizena kvaplita vody z 90% a potom nejake zavlecenie parazita inou rybou alebo jedlom. Ale u zdravych ryb je odolnost aj proti tomuto.
Oslabenu su urcite nakolko su nakazene. Takze zlepsit vsetko to co je hore pisane teda aspon podla mna.
Dalej ak su to parazity co nevieme ale ak maju dlhe priesvitne vykaly tak je narusene travenie a creva ako take. Tam je procin viac a to bud hlistice alebo bakterialna infekcia. Cize su moznosti liekov ktore som hore pisal ako sera med flagellol, sera nematol, baktopur, entizol. Rozmyslam normalne ci zacat najprv stabilizaviou vody ake pocitam ze ich cces zachranit co najrychlejsie takze asi aplikaciou lieciva. Ak nemas napadnute ostatne ryby teda sleduj aj ich vykali da sa pouzit ten baktopur ktory je najlacnejsi a riesi hlavne bakterialny povod crevneho ochorenia co je asi mozne v tvojom pripade nakolko mas to prerybnene a tu sa daj aj dobre liecit jednotlivo napadnuta ryba v karantennom kratkom kupeli co je dobre vysvetlene v kazdom popise lieku baktopur. V pripade ze im to pomoze sa asi aj tak nevyhnes celkovej liecbe akva ale to by som riesil ak sa priznaky zase zopakuju u prisavnikov aj po tom kupeli. Lenze nevieme ake je stadium choroby a tak treba pocitat s moxnym uhyn koli reakcii na liek aj ked je v celku neskodny.
1. odlsedovat ostatne ryby a ich priznaky
2. kupit a poradit sa ohladom lieku baktopur alebo chod tu na fore do sekcie kde sa tento liek popisuje
3. spravit nutne zmeny v akvariu na stabilizaciu prostredia v akva
Díky moc za vyjádření. Ještě předtím jsem poslala dotaz, protože mi nikdo dlouho neodpovídal, ohledně začervení ostatních ryb. Prosím ještě o tuto radu.
OK, měli tedy parazity. Tudíž mi prosím poraďte, jaká existuje prevence a jak se tomu dalo předejít. A co ostatní ryby a ti 2 panceřníci - mohou to mít také? Jsou problémem ty hlístice? Díky moc.
No pokusim sa vyjadrit ale na potvrdenie toho co pisem si pockaj lebo nechovam rybycky nejak dlho ale tak hadam mam pravdu.
Na tu velkost akvaria tam mas strasne vela ryb nehovoriac o tom ze tetra neonova do 49l podla mna nepatri a navyse nie v tak malom pocte. Urcite by som tie pocty tetier preriedil a vybral z nich druh vhodny do mensieho akva a vo vscdom pocte lebo mat v akva 3 ryby jedneho druhu a najma u tetier asi dobre nieje.
Vymenu vody by som urcite teraz robil nie kazde 2 tyzdne 1/2 ale kazdy tyzden 1/3 s tym ze hrubsie odkalenie dna by som robil raz za 2 az 3 tyzdne teda na druhy az treti krat. Filter mas samozrejme znecisteny lebo nestiha a to sa vratime k tomu poctu ryb. Kazdotyzdenne cistenie je tiez nie velmi dobre a uz vobec ak ho vyperies uplne do cista. Teplota 27 je pre mna tiez vysoka ideal 25 cca.
A slimakov sa zbavis jedine neprekrmovanim a cielenou rucnou likvidaciou lebo za chemiu niesom. Je to velmi narocne ale da sa to. Vykaslal by som sa aj na to aqua neviem co co pridavas do vody na stabilizaciu.
Znizit pocty ryb a vybrat vhodny druh a pocet z druhu.
Vymena vody kazdy tyzden 1/3 a kazdy 2albo 3 stredne hlboke preryvanie dna.
Neprekrmovat ryby a docasne vynechaj nitenky + kup antikom sera well chips oni ih miluju.
Zbav sa rucne tych slimakov a tych bielych cervou co najviac a najlepsie tak sby si nestresovalo ryby hodinovym nahananim slimakov po akvariu.
Necistit zbytocne filter ktory je teraz samozrejme zatazeny.
Pravidelne svieit a tepkota ak sa da tak znizit na 25.
Nedavat chemiu na slimaky a akvaregulatory.
Neviem ci tym zachranis okamzite antikov ale tieto krojy by som urcite spravil a az tak mozes vytiesit nejake kdcervenie atd ktore nakoniec moze byt len ltrava no3 alebo chemiou na ktoru v takom malom akva mozu byt oveka citlivejsie najma ak hodnoty vody a chemii skacu kazdy tyzden hore dole. Krmenie by som dal jeden den vlockove krmivo a druhy den 50% vlocky 50% nitenky. Pre antikov hod sera well chips ak niesu plache a jedia cez den tak daj cez den pocas spolocneho krmenia a ak su plache a nebehaju cez den nejak moc po akva tak im to hod vecer ked zhasnes svetlo.
Ak mozete tak sa ostatny vyjadrite ci som to napisal dobre nerad by som poradik nejaku hlupost.
Díky moc za odpověď. Krmím vločkami od Dajany a mraženými nitěnkami. Ve středu bylo s ancíkama vše v pořádku, ničeho jsem si nevšimla. Každý večer sedím pár minut u akvária a sleduji ten život v něm. Ve čtvrtek jsem odkalovala a měnila vodu asi 1/2, přidávám aquasafe. Pak jsem si všimla, že ten větší měl trus u těla bílý a na konci normální barvy, tloušťka trusu normální, chování normální. Večer ten den (ve čtrvtek) byli oba ancíci přisáti blízko filtru a nechali se ovívat bublinkama, což dělávali, ale trochu mě překvapilo, že byli tak blízko sebe, protože ten větší většinou odháněl toho menšího, avšak to vypadalo na společnou relaxaci. V pátek jsem přišla domů až v 18:30 hod a větší ancistrus byl mrtvý mezi rostlinkama, druhý byl jen přisátý na skle a bez života, nepohyboval se jen kousek po dlouhé době přemisťoval, nežral a jeho stav se zhoršoval, pak už byl jen u dna, viz ty fotky ze soboty večera. Dnes v neděli ráno byl již mrtvý. Jejich stáří, si myslím, nebylo víc jak 4 měsíce (koupili jsme je ve zdejším zverimexu před 2 měsícema a to měli asi tak do 3 cm, nyní měli tak 4,5 a 5 cm). Velikost akvária je 49l, teplota 27 C, přes léto i víc, nyní v něm zůstalo 22 ryb (5 danií, 6 neonek, 3 tetry červenoústé, 4 tetry žhavé, a 2 pancéřníci pandy). Všichni vypadají v pohodě. Krmím v 6:30 vločkami, cca 16h vločkami, ve 21h mraženými nítěnkami. O víkendech býváme pryč tak nedostávají nic. Filtr čistíme tak co 8 dní, odkalujeme tak co 14 dní nebo když je u čelního skla již hnědý nános mezi kamínkama. Bříška ancistrusů vypadala naprosto v pořádku, viz fotka. Nechápu to. Mohli se něčím přiotrávit? Jak jsem již psala každý týden přidáváme Molucid proti šnekům, ale nezabírá to, tak s tím přestanem. Další věc, kterou zmíním je výskyt drobných hlístic na dně akvária, není jich mnoho, sem tam jeden, tencí bílí červíci, kteří jak jsem se někde dočetla nejsou nebezpeční a přežívají na dně akvária. Jednou jeden plaval volně v prostoru a zďobla ho tetra žhavá a nic se jí nestalo. Již mě nic nenapadá. Je mi záhodou, že z plného zdraví (aspoň tak vypadali) do dvou dnů oba uhynuli bez vnějších známek nějaké nemoci. Moc děkuji za další postřehy, které mi objasní, co bylo špatně.
TAK ASI tak ako píše romant, bud zrejme začervený. Príčin je neureom nakolko stým bojujem aj ja od, nakazených rýb z akvaristiky, cez zle podmienky v akva, potom problemy so stravou. Liečba, sera med flagellol, sera med nematol, entizol, baktopur, všetko to stoji nemalo penazi a nemusí zabrať prene poradie. Pridaj ešte info o tom čím ich krmiš, kedy začali prvé príznaky, či mau problem aj ine ryby, či maju výkaly biele priesvitne, či im netrčí zo zadku červený červ, či vidíš nejaké neobvykle pohyby na bruchu, atd..
Na podobný problém bych to viděl bude podobná odpověď, jako bylo odpovězeno předchozí tazatelce.
0 19.09.2015 19:12 lenka2887 –
Re: Add 


Ahoj, bohužel mám podobný problém. Měla jsem 2 ancistrusy, které jsem si pořídila ani ne před 2 měsícema, velikost asi 2 cm. Nyní měli tak 4-5 cm a po celou dobu se měli čile k světu. Až do včerejška, kdy mi během dne jeden uhynul, aniž by vypadal nemocně. Předchozí den jsem čistila akvárko a měnila 1/2 vody, přidávám aquasafe. A na druhý den byl špatný druhý ancistrus, ačkoli vypadá normálně, je statický, nežere, a převrátil se na hřbet a nyní leží na dně, teď se převrátil zpět ale je to s ním špatné. Nevíte, co by jim mohlo být a jak mu pomoci? Ten už uhynuvší měl ten předchozí večer než uhynul část trusu bílé barvy, jinak vypadal v pohodě. Měla jsem z nich radost a teď je mi jich moc líto, a hlavně, že nevím, jak jim pomoci. Měla jsem je sotva 2 měsíce. Byli ve společenské nádrži s neonkami, daniemi, tetrami a 2 pandy-ti se od něj víceměně nyní nehnou-viz fotky z dnešního dne. Je to smutné. Ještě bych zmínila, že asi 3 týdny přidáváme do vody Molucid k hubení šneků, 1 - 2/týden. Nepíšou jak často se to může používat. Všechny ostatní ryby jsou v pořádku. Nádrž 49l. Moc děkuji za radu.
Starší reakce
0 30.08.2015 02:49 Add – Ancistrus na zádech
Ahojte, můj ancistrus už asi druhým dnem jen tak bezvládně leží na dně akvárka. Vždycky byl schovaný, nebo lítal z jedné strany na druhou, teď jen leží, občas ho nějaká ryba převrátí na záda, tak leží na zádech, nic nejí, na stěně se neudrží, nechá na sebe sáhnout, ale nevypozorovala jsem na něm žádné fleky (jen trochu žluté u řitního otvoru.. ale to mi na jiné diskuzi řekli že je normální..tak nevím..:/), nafouklé bříško (spíš vypadá hubeně).. Nevíte co mu je? :/ Neměl by být ani starý, mám ho v akvárku přibližně rok.
Starší reakce
0 04.08.2015 16:35 Jindráš Zdravím,chtěl bych se vás zeptat. Mám Ancistruse,obyč. cca 7cm. Párek. Asi 4měsíce. A teď,poslední 3 dny,samec vypouští velké bubliny a za chvíli vyletí na hladinu,asi nabere vzduch,po 10minutách ho zas vypustí-bubliny-,a za chvilku znovu vyletí na hladinu. Ale jen on,samička to nedělá,ani jiné ryby. Akary jsou na dně,SAE lítaj,honěj se,vše v poho. Proč to ten janek dělá? Chybí mu něco?

Jinak je pořád aktivní,jezdí po dně,po kořenech,všude. Zbláznil se?

Starší reakce
0 24.03.2015 16:14 PR0V0CATEUR Mám takové blbé tušení, že jeden můj pár Ancistrusů Sp. gold má parazita, máte někdo nějakou dobrou radu, jak je vyléčit?
Starší reakce
Nič extra nepotrebujú,su to jedny z najodolnejších rýb vôbec.Urob ako ti napísal romant a budeme múdrejší.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
Přidat reakci
1 ...... [11] ...... 16
Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13485x