Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 10 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 23:40 Muž Yirka [9126] Re: prasan
Připojuji se ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 23:28 - Re: uchecht
Ja by som to naopak tipol na bakteriálneho pôvodu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 20:42 Muž TRULY [164] Re: romant
tiež som toho názoru či nema niekde v akva topítko nejaku 300w a ten sa tam zatlačil a spálil ked nemohol vonku.
Toto sa mi absolutne nezda ako nejaké zrannenie po suboji ale spálenina alebo poriadna odrenina od niečo čo na neho možno spadlo v akvariu a on sa chcel dostať vonku spod toho.
A neviem či dedukujem správne ale netreba niečo pridať do vody? soľ, alebo nejaké liečivo? Nedostane nejaku plesen alebo zápal?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.01.2016 19:08 R Muž romant [27987] Re: uchecht
Nemáš v akváriu topítko umístěný tak, aby se tam ryba mohla zapasovat?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 11:22 Muž uchecht [5] - AmerikaRe: Legioix
Děkuji za odpověď a hlavně radu. ano Jediný ostrý předmět co mě napadá, je právě květináč s echinodorem, tak ho dám pryč. Myslíš, že se agrese mezi samicemi trochu sníží nebo naopak zesílí, po přidání samce? :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 09:23 Muž Legioix [574] Re: uchecht
To není zranění od souboje, ale od něčeho ostrého (třeba hrana toho kořenu). Ancistrus se při souboji takto neporaní. Pro jistotu bych ale vodu trochu přisolil (1 pol. lžice na 50l vody) a klidně tam zkusil přidat toho samce. Vylovit se to dá v takovém akváriu bez dna vždy.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.01.2016 09:16 Muž uchecht [5] - Amerika – Rány po souboji
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, mohl bych dotaz na zkušenější akvaristy? Jedná se dvou starších samic ancistruse, které jsem dostal darem od jiného chovatele. Mám je v akvariu cca 150 l bez dna, kde jsou 3 větší kořeny a několik rostlin v květináčích. Společnost jim dělají jen krevetky a živorodky sličné. V akvariu jsou již několik měsíců a chtěl jsem je dát dohromady s mým samcem. Bohužel jsem si před několika dny všiml poranění na jedné ze samic. Přestože jsou na sebe zvyklé, kdykoli se potkají v nádrži, následuje souboj. Proto bych se chtěl zeptat zkušenějších akvaristů, zda jste také měli podobné problémy. Myslíte, že se situace a zranění zlepší? Mám ji přelovit a začít léčit? Mám strach k nim přidat do akvaria samce, aby se souboje ještě nezhoršily. Děkuji za každou radu. :-)
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2016 21:38 R Muž romant [27987] Re: ASA
Musel by jsi uhynulou rybu poslat, prostřednictvím veterináře, na rozbor, kde by jsi za slušný peníz obdržel relevantní informaci, co mohlo býti příčinou jeho smrti. Jinak je to věštírna. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 21:35 ASA – Help
Fotka k příspěvku Čaute, dnes mi uhynul ancistrus, neviete čo mu bolo?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 11:31 R Muž romant [27987] Re: ASA
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 11:17 ASA Re: romant
Ahoj.
Mám doma eSHa 2000, pomôže im to?
Diky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 10:34 R Muž romant [27987] Re: ASA
Jako jednu z možných příčin bych viděl vnitřní parazity, nebo-li jsou začervený, tedy podle mě.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.12.2015 09:43 ASA – Moje anciky
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Čaute
Mam dvoch ancikov, v poslednej dobe len tak posedavaju a noc nerobia. Ani za potravou nie sú hrrrr. Jeden má v okoli chrbtovej plutvy bielu farbu koze. Sú taký spomalený a stále sa tlačia k hladine. Môžu byť choré? Ďakujem za radu.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 12:19 Eva Re: Eva
Neviem, ci je to na foto dobre vidiet. Ale ranky ma vacsinou na hlave.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.12.2015 12:18 Eva – nemoc
Fotka k příspěvku Dobry den, posielam foto mojho narychlo odloveneho ancitrusa. Telo ma ako keby posiate odreninami a bielymi teckami. Ako mam postupovat ? v Akva je este jeden a ten je mensi a uplne v poriadku. Dakujem za rady. E
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.11.2015 00:14 - Re: LadasBVP
Vieš ako na to šiel? Čo som si olízol ,to je moje smich
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 22:01 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
No tak jednoduse receno, pokud vyjdu z prezentace a udaju, co vim, mas tam 2 krunyrovce, coz neni zrovna ideal. Objem akva je tak na jednoho a i to neni idealni velikost. Nicmene, kdyz uz je tam mas, tak krunyrovci jsou dobri producenti odpadu, tzn. i hnojeni, takze bych docela zpochybnil potrebu hnojeni, zvlast pokud nesytis CO2. :-)
Edit: Bylo by dobre doplnit seznam obyvatelu a rostlin. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 21:42 LadasBVP Re: Mislow
no kdyby byli lepší fotky tak by byli viditelné o víkendu to napravím jinak o filtraci vím že nic moc konzultoval sem to přímo s panem Dlouhým na Kladně tak mám vyhlédnutou od Eheimu je prý kvalitní a sám je rád prý používá
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 21:28 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Kolecko, slupku vetsinou nechaji ... mimochodem, na prezentaci jsem nekoukal, urcite poslechni, co ti radi romant. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 21:25 LadasBVP Re: Mislow
jako kolečko nebo slupku?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 21:25 R Muž romant [27987] Re: LadasBVP
Tak nějak, jak píše kolega, ale já bych se a to především zaměřil na prostředí, jako celek, podle dostupných informací z prezentace to tedy žádná hitparáda není a ty doporučení pod prezentací bych opravdu zvážil. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   30.10.2015 21:21 Muž Mislow [304] Re: LadasBVP
Ahoj, tak pokud je prisaty a jeste neodpadl, tak je to dobre znameni. ;-) Ja naseho krunyrovce vidim tak jednou za mesic, takze od rana neni tak spatny. :-D Jinak, jen na rasu nespolehej a dej tam i nejakou tabletku pro krunyrovce nebo aspon kus okurky. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   30.10.2015 21:01 LadasBVP – ancistrus pasivita
Zdravím mám asi pravděpodobně problém mám dva ancistruse jeden obyčejný a druhý je albín ten obyčejný ten je v pohodě ale albín je pasivní řas mi celkem ubylo konečně dost ale stále ještě jsou takže že by neměl co jíst se říci nedá za dnešní den sem ještě u něj nezaznamenal pohyb a je přisátý ze spodu listu rostliny už od rána nějáká rada?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 21:25 - Re: Lucie
Ancíky sú citlivé na liečivá a ako začiatočníčka by si im skôr pohoršila ako už naznačil romant.Striedmo kŕmiť,meniť vodu,mrazenému sa na teraz vyhnúť a bude to postupne ok.Neskôr než niečo načítaš a odchováš môžeš experimentovať napríklad i z liečením.
Ryba sa zo situáciou dokáže vysporiadať,no to len pri vhodných podmienkach.Držím palce.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 21:08 - Re: Lucie
Podľa prezentácie sa ľahšie pomáha či v dobrom kritizuje.A taktiež ti radi odpovieme ak práve nie sme v práci. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 20:03 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Tak být začátečníkem není tělesná vada, chyby dělají i vorezlejší borci, ale tomuhle se dá předejít přečtením jednoho kvalitního článku. ;-) Tak hodnoty bych v začátku opravdu moc neřešil, je to v akváriu jako na houpačce, jako základ bych viděl ty výměny vody a velké množství prosperujícíh rostlin a až se pořádně zaběhne filtr, tak taky ten a zde je to hned na poznámku o jeho vhodnosti do tvého akvária, ale to je přesně to, proč se tady po začátečnících velmi často loudí informace o akváriu, tedy ty relevantní a tomu se dá předejít registrací a vytvořením prezentace, tak směle do toho. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 19:58 Lucie Re: romant
no jsem bohužel začátečník, a asi jako všichni začátečníky nadělají mnoho chyb i když si přečetli dost informaci.. ještě by mě zajímalo, co doporučuješ na udržení správného PHKH? a bude snad vše už dobré :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   23.10.2015 17:51 R Muž romant [27987] Re: Lucie
Měnit, měnit, měnit vodu, denně, bez pardónu. Dlouhý výkal je v pořádku, pokud není bílomléčného zbarvení, není jakoby dutej, takovej nakouskovanej, to by byl jasný důkaz vnitřních parazitů. Do týden "starýho" akvária nepatří žádný ryby, tedy pokud nejsi alespoň trochu v akvaristice zběhlá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.10.2015 10:43 Lucie Re: Urtman
Fotka k příspěvku Akvárko je staré týden, ale rybu tam mam cca 24 hodin. Tyto dlouhé výkaly měla už když jsem ji koupila, v tom sáčku. prodavačka ve zverimexu mě tvrdila že čím delší tím lepší a je to pak zdraví jedinec. je to možné? Já jsem Ancikovi dala pouze 2 tablety na dno (za celou dobu co tu je) a mam s nim koupeného ještě Zlatého, ale ten je maličkej a není poznat pohlaví. Není taky nafoulý?. jen se mě dneska šli nadechnout ke hladině, je to malo vzduchu?
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:48 JoKa Re: prasan
Však jistě, proto jsem se také ptal na stáří toho akva. Osobně bych si i vsadil, že není starší dvou třech týdnů... Proto jsem také "naordinoval" pouze tu hladovku a vodoléčbu.. Podle fotky břicha a guvna si ale myslím, že tady už jí zlobí bičíkovci...
Tyto problémy samozřejmě nastartují podmínky, překrmvání, stres, však to znáš....
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   22.10.2015 20:29 - Re: TRULY
Nafúknuté brucho je často i príznakom dusíkov. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 20:21 Muž TRULY [164] Re: prasan
ZAUJímave prasan ako časom človek príde na nejaké poznatky, napr. o tom nedostatočne rozmrazenom krmive som tiež nevedel heh :)
Taktiež suhlasim a suhlasim aj s urtmanom. Brucho ma nafuknuté a otázka je či už je začervený alebo je to prežratím. Ak sa prestane krmiť 2,3,4 dni a brucho bude nadalej nafuknute, je problem.
Nafuknutosť je nielen začervenie ale už aj štádium kedy môžu byť napadnute organy atd..

Takže najprv hladovka a sledovať.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 18:13 JoKa Re: Lucie
To akvo je čerstvé, že? Jak je staré to akvo?? Tam se zhoupli i podmínky... Silně přitlač na výměnu vody. Klidně polovinu obden a přidej rostliny, lépe více než hodně...
Ancák vypadá opravdu začervený. Záměrně nepíšu léčivo, tím rozhasíš i ten zbytek. Řeš to tou výměnou a dej mu hlad. Minimálně týden nekrm...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 17:20 - Re: Lucie
1.Podávanie nedostatočne rozmrazenej potravy a prežratý ancistrus -prežierajú sa fakt radi.
2.Ten horší prípad ako napísal Urtman, brucho plné parazitov.Nafúknuté ale aj prepadnuté brucho a výkal je tomu príznakom.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 14:42 Lucie Re: Urtman
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Posílám fotky Ancistruse :-)
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   22.10.2015 13:36 JoKa Re: Lucie
Vyfoť tu rybu, respektive břicho. Jestli ho má nepřirozeně nafouklé, nebo naopak propadlé, tak může být začervená...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   22.10.2015 12:39 Lucie – Ancistrus obyčejny
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvku Dobrý den, chtěla bych se zeptat na Ancistruse Obyčejného. Včera jsem ho koupila, velký je asi 7cm. Přes noc v akvárku se mě na rostlinách objevily takový dlouhý vlákna. Bílý a uvnitř kousky hnedé. Visí to i na rybce, Je to normální výkal od ryby nebo je nemocná? sad ne
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   04.10.2015 22:20 - Re: TRULY
Posledné 4 samce sú v pohode.Zrejme to prekonali a ďalej sa nič neudeje.Odlovenie by už nemalo u mňa zmysel.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   04.10.2015 11:06 Muž TRULY [164] Re: prasan
treba skusiť oddeliť a uvidi sa, zase budeme o niečo mudrejší :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 21:42 - Re: Urtman
Tiež si myslím.Krevetky mi síce nakapú,ale ako píšeš kľudne môžu byť medzihostiteľom či prenášačom ochorenia ktoré im nevadí - na ktoré su oni samotné rezistentné.A to s požratím zvlečky nemusí byť až taká somarina.Veľa amerických rakov je napríklad prenášačom račieho moru,ktorý im vôbec nevadí no pre naše či austrálske druhy je smrtelný.Takže kľudne sa ochorenie či parazit môže prenášať i požratím zvlečky kreviet.A v konečnom dôsledku je to jediná zmena ktorú som v tomto akvárku urobil - pridal krevetky.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.10.2015 17:05 JoKa Re: prasan
Ahoj. Je docela možné, že to má opravdu spojitost s těmi krevetkami. Mě se totiž stalo něco podobného. Krevetek jsem měl v jednu chvíli mraky, tak jsem je nacpal i do odchovny k redům. Nejdřív se odporoučel samec, týden na to samice a za dva týdny druhá. Poslední holku jsem daroval a zakládám novou skupinu. Mezitím popadala i nějaká mládež. Všechny ryby pošli bez zjevných příčin a na první pohled bez známek nemoci... Na pár mladých jsem si všiml propadlého břicha (možná střevní paraziti) a ta poslední samice zase pro změnu břicho lehce nafouklé, ne nějak moc, vypadala spíš jako přežraná...
Možná opravdu krevetka přenáší nějaké parazity, proti kterým je sama imuní, nebo je jen hostitel. Ancák se přece jen pohybuje u dna a hrabe se v ho*nech, takže to má z první ruky...
A nebo, to je ale asi blbost, ožíraj mrtvé krevetky, případně svlečený krunýř a neumí to správně strávit...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 15:20 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak uz len fakt tie dve verzie ako pises. Moznodezinfekcia akva a nejake dobrr liecivo ak budu dalej kapat
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.10.2015 04:40 - Re: TRULY
Ako prvá mi uhynula najstaršia samica.(možno po úhyne tejto najstaršej nejaké baktérie alebo čo?!)Prípadne dáka baktéria po pridaní krevetiek s ktorou sa tieto ryby nikdy nestretli.Vodu mením raz týždenne komplet všade.Ak by to bola voda,tak by zrejme odchádzali i ryby v inej nádrži.Krmivo tiež používam identicky i pri iných ancíkoch.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 23:30 Muž TRULY [164] Re: prasan
to je fakt paranormalny jav. Uz mi fakt pride iba nejaka z neznamych pricin vypuknuta choroba. Zacali odchadzat najprv starsie alebi samice? Alebo to bolo totalne jedno?
Mne uz len ta strava asi pride do uvahy.
A nerobili u vas nieco s vodou ze napr. odstavili potrubie a si tam nalial vodu po odstavke. Teda nemusela byt spinava ale mikro stopy zeleza alebo hrdze a spiny mohli byt.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 22:48 - Re: TRULY
V konkrétnej nádrži vlastne pošlo až na tie 4 samce všetko.(to jest 2 samice gold, 1 samica sp.long fin, 2 samce sp.long fin + cca 60ks poteru oboch foriem) Na druhej strane sa tam perfektne množia a žijú red cherry krevetky.
Ako som písal podmienky úplne identické ako mám pri mojich ostatných ancíkoch,ktoré sa mi množia a fungujú bezproblémovo.
Žiadna chémia,žiaden stres si myslím(nik ich doma neruší keď som v práci),trus ok,žiadne ani naduté ani vyziabnuté bruchá.Fakt neviem.Žiadne plávanie pri hladine či hľadanie kyslíku.Pokapali mi rôzne staré jedince.Nič som od založenia steny v tomto akvárku nemenil.Teplota stála. Asi Bermudský trojuholník. :-)
No čo už, samce čo zostali budem naďalej viac pozorovať a nechám priestor pre krevetky. Napísal som tu ,lebo fakt sám netuším a len som dúfal či niekto nemal niekedy obdobnú situáciu.
Na rybách ktoré mi uhynuli som pozoroval len stratu sfarbenia a apatiu.Minimálny pohyb ,plávaním sa občasný presun nazvať nedá.Inak absolutne nič.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 18:18 Muž TRULY [164] Re: prasan
tak škoda :( kazda strata zamrzi ale treba sa z nej ponaucit. Len to ze ty nevies z coho sakra. No strata farbyaspon u mna = stres alebo vela svetla, alebo male svetla. No lricina choroby tazko fakt. Voda normal a ostatne tiez. Trus maju normal? Ziadne nadute alebo prepadnute brucha? Nadalej bez chemie alebi nejakych lieciv? Stala teplota? Zmenil si stravu?
Uz ma fakt nic nenapada. Kolko ich vlastne zdochlo od toho prveho?
Aka bola stara cca? Nemohla byt nejaky geneticky mix?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.10.2015 15:40 -
Tak tá moja posledná samička golda to nedala. :-( Včera som ju uhynutú odlovil.Žiadne naduté či prepadnuté brucho,žiadne rýchle dýchanie.Len strata sfarbenia.Vôbec netuším čo sa stalo a čo to bolo.
4ks samcov čo ostali v druhej polovičke akvárka sa zdajú úplne v poriadku.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 20:49 S Muž invalida [3881] Re: zelenáč
Nejdřív si něco pročti ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   24.09.2015 17:44 zelenáč
Mám malej problém, nevim proč, ale měl jsem 2 ancistruse a jeden mi chcípl a za týden na to i druhý. Pak jsem dostal od kámoše dalšího a ten mi taky chcíp. Poraďte mi prosím abych neudělal botu.
Dík
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   24.09.2015 01:28 - Re: TRULY
Akva mám rozdelené,takže zajtra ak sa pošťastí prelovím tam.Nechám ju samú hádam sa dá do poriadku.Ak prežije a bude ok,tak jej dám len jedného samčeka.
Edit: Ráno som ju načapal na prednom skle,takže som to využil a prelovil ju.Pridal som trocha šištíc jelše a lístie,uvidím.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [10] ...... 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=451