Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Ancistrus - nemoc

 

NápovědaFórum » Nemoci  

Přejít na předchozí stránku 14 Přejít na další stránku   1  
Ancistrus - nemoc
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:41 - Re: tillecek
Máš pravdu.Avšak je jedno či je to albín alebo nie.Túto škvrnu(resp.časti orgánov) prerážajúce cez priehľadné telo majú aj bežné sp.ak by neboli hnedé.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 12:32 Muž tillecek [133] - SumciRe: prasan
Ty rybky v odkaze už ovšem nejsou albíni, nemají červené oči. Já mám albíny. Odkaz je na L144 - rybicky.net/atlasryb/krunyrovec_l144 Na přiložené fotce sobieskiho to je také albín.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 09:15 - Re: sobieski
Kankrétne tieto čo majú škvrnu sa najčastejšie predávajú v obchodoch pod označením Lemon.Sú svetlejšie a tak aj táto škvrna je viditeľnejšia.Mám aj sp.Gold a na nich nie je skoro vidieť pretože sú omnoho tmavšie žlté.
Jeden príklad v shope www.akvatera.net/…
Ako píšu je to úplne prirodzené,nemusíš sa báť. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 08:27 Muž tillecek [133] - SumciRe: sobieski
Jestli je na mysli ta červená skvrna, tak ta je u albínů naprosto přirozená, jak píše Libor. Mám ji snad na všech svých rybách.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   20.04.2013 07:59 Muž LiborSprysl [9015] Re: sobieski
Pokud se ryba nechová divně, ani skvrna divná nebude. U albínů se objevují běžně...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   20.04.2013 07:55 sobieski – Poradí někdo co mu je?
Fotka k příspěvku Ahoj. Dneska jsme objevili u našeho albína divnou skrvnu na hlavě. Přikládám fotku. Myslíte, že byste nám uměl někdo poradit, co je to zač a jestli je to potřeba nějak řešit, případně jak? Díky moc.
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.04.2013 07:28 Muž tillecek [133] - Sumci – Gib
Rozhodně bych ho dal někomu do velké nádrže, nebo si větší pořídil. Ať tak, či tak, 120l je pro takovou rybu opravdu málo, jak už píše romant!!
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.04.2013 21:50 R Muž romant [27987] Re: andy
Stručně řečeno, nevhodný podmínky, ale to je Ti jasný. Doporučuju tu vodoléčbu a gibouše darovat někomu s odpovídajícím akváriem. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:48 andy Re: romant
Dno bylo čistěno nedávno nemůže to být zase tak hrozný. Vzhledem k malinkých ancistrusákům není ideální to často odkalovat sad No něco co s tím budu muset udělat a uvidím jestli se zlepší. Je to tak měsíc zpátky co byl tento gibouš asi nafouklý a stále plaval břichem vzhůru po dvou dnech ho to přešlo a teď zase tohle sad
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 21:40 R Muž romant [27987] Re: andy
Měň 3-4 dny denně min. 1/3 vody ,nekrm a uvidí se. To dno pořeš, bude toho tam požehnaně. ;-)
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:38 andy Re: romant
To asi bude on. Koupila jsem ho s tím, že sem nevěděla, že se dorůstá takové velikosti, v akvaristice mi bylo řečeno, že rostou do velikosti nádrže, avšak sama teď vidím, že je to na ně malý. Avšak opravdu nemám srdce je spláchnout do záchodu. Jak dlouho nekrmit?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 21:30 R Muž romant [27987] Re: andy
O.K. Několikadenní vodoléčbu a odkalit dno, je to dost hrubozrnný a bude tam spousta bordýlku, který se tam možná nesprávně rozkládá a řekl bych že se jedná o gibicepse a ten by do této litráže nepatřil ani omylem. Nekrmit nikoho ničím a uvidí se kam se to pohne. Ještě prosím někoho kdo si je jistej že jde o gibouše ať to potvrdí nebo vyvrátí.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:25 andy Re: romant
Od doby co se takhle chová sem ho neviděla přijímat potravu ani jeho výkaly.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:22 andy Re: romant
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   10.04.2013 21:22 R Muž romant [27987] Re: andy
No, pro diagnózu dost zásadní. Pokud by to bylo jenom na povrchu, tak to bude rozhoupaná voda a správná rada taky už padla od kolegyně vondr001, ale pokud by to oko bylo kalný celý tak by to mohlo ukazovat na nějaký problém s vnitřníma parazitama. Co příjem potravy a výkaly?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:19 andy Re: romant
myslím, že jen na povrchu, ale nevím jaký je mezitím patrný rozdíl
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:16 R Muž romant [27987] Re: andy
To oko je bílý jenom jakoby na povrchu, nebo je zakalený celý i uvnitř? Z té fotky mě to není jasný.
Edit: Nefoť to s bleskem.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:14 andy Re: Poweres
Fotka k příspěvku
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:13 andy Re: Poweres
ne ne není
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:11 Muž Poweres [59] - ŽivorodkyRe: andy
Neni to nahodou peřovec?
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 21:05 andy Re: vondr001
Akvárko 120l, 11ryb, dva tyto ancistrusy plus páreček menších, kteří nedávno měli malý, kže mám spoustu miminek. Odkaluju běžně v době 14dní-měsíc, výměna vody někdy víckrát týdně, jindy jednou za 14-měsíc(dle potřeby).
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:47 Žena vondr001 [674] Re: andy
měň denně 1/3 vody
Chtělo by to bližší info a akvárku - velikost, počet ryb, jak a jak často probíhá údržba...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.04.2013 20:42 andy – ancistrus - dotaz
Fotka k příspěvku Ahoj, už druhým dnem ancistrus vypadá, jak kdyby měl každou chvíli umřít. Když nemusí vůbec neplave a když, tak strašně pomalu. Zbělaly mu oči(viz foto), nepřicucává se a dýchá krátce a celkem rychle. Trhá se mu ploutev(viz foto) a boční zadní ploutvičku mu sežírá nějaká plíseň či co to je. Mohu se zeptat, zda nevíte co s ním? Mohu mu nějak pomoct, nebo už s tím nic neudělám?
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 08:56 - Re: havranik22
V prvom rade nie je to ,,anticiprus,, ale ancistrus.
Pravdepodobne si moc narušil dno,čo malo za následok uvoľnenie plynov z dna.Ancistrusa si si asi takto otrávil.Toto môže byť jeden z dôvodov.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   05.03.2013 08:54 R Muž romant [27987] Re: havranik22
Bez relevantníh informací o daný nádrži to bude věštírna, ale tu možnou souvislost s narušením rovnováhy ve spojitosti s tím přesazováním rostlin bych nevylučoval, ale jak píšu, těch možností je opravdu mnoho. Jako ideální bych viděl si zřídit prezentaci a uvést tam co nejvíce informací, aby ten kdo poradit chce a umí měl z čeho čerpat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.03.2013 08:48 havranik22 – úmrtí anticipruse
Fotka k příspěvku Po 3/4 roce mi uhynul anticiprus a vůbec nevím,čím to může být.Přesazoval jem pár rostlinek v akvariu za jeho ,,chodu" před týdnem.Přikládám foto mrtvého anticipruse a prosím o radu.Děkuji
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:28 R Muž romant [27987] Re: BR
S ohledem na "stáří" akvária doporučuji častou výměnu vody, klidně denní či obdenní a krmení bych prozatín neřešil, až bude prostředí v pohodě, bude i ancák žrát.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   05.01.2013 11:17 BR – Ancintrus - šedivěni
Zdravím. Mám v akva cca. 5 dní nového ancintruse. Moc nejí zkoušel sem vločky a rajče toho si trochu dal. A vykadil snad všechno co v sobě měl, ale to všechno bych řekl, že je změnou prostředí z akvaristiky. Zatím je v Akva sam. Akva založeno cca. 2 týdny než byl do něj vložen. Ale včera začal jakoby lehce šedivět (ztrácet pigment) na jedné straně. není to vystouplé a není to nijak ohraničené spíš jakoby ztrácel barvu. Jinak vypadá ok plave přisává se atd. Nevíte někdo co by to mohlo být???
Předem díky.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:41 Muž fido16 [631] Re: hannyy
To vypadá na střevní parazity začni léčbu entizolem. Stačí když si zajdeš k veterináři on ti jej předepíše.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 12:34 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: hannyy
Fotka k příspěvku povedlo se vyfotit :))
 
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.12.2012 10:55 Žena hannyy [13] - LabyrintkyRe: Neo
Neo napsal: řekl bych spíše bílo hnědé,jakoby výkal(světle hnědý)obalený v nějakém pouzdře(bílé)...vypadá to asi takto:-==----==----==----==----=----=-----=----==---přičemž je pomlčka bílá a rovná se světle hnědé.

Mam stejný problém ancíky sme včera přivezly z burzy. Akva ( rybicky.net/fotogalerie.php… ) 31l karanténa 2/3 vody vyměněny. Krmení az dnes ráno tableta (sera wels-chips). Filtr zaběhnutý od původní osádky bett.

Dnes preventivně vyměněna 1/3 vody.
2x Ancistrus gold

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:25 R Muž romant [27987] Re: Lukáš
Začni s tou vodoléčbou, denně výměna min. 1/3 vody, to je to léčení. Zamysli se nad akváriem, kde může být příčina, méně funkční filtr, překrmování, nedostatečná údržba dna, přerybnění atd.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:18 Lukáš Re: Lukáš
Mám ho nějak léčit??? Jde podle fotky o ty N látky nebo je to něco jiného???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:13 Lukáš Re: romant
Vypadá asi jako ten na téhle fotce : rybicky.net/k/forum/400541.jpg jen je na tom o něco lépe (zatím)....je ale zajímavé,že mám další 2 ancíky a ti jsou OK
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:10 R Muž romant [27987] Re: Lukáš
Nateklý oči, to by mohlo ukazovat na vyšší koncentrace N látek, takže bych na první dobrou volil intenzivnější výměny vody - vodoléčbu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   28.11.2012 18:05 Lukáš Re: Yirka
Dneska jsem si všiml,že má i nateklé oči a i tlamu - co s tím???...to není normální...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   27.11.2012 08:25 Muž savan [622] - ŽivorodkyRe: Lukáš
Tiež si myslím že ten ancitrus vyzerá vcelku zdravo :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   27.11.2012 08:16 Muž Yirka [9126] Re: Lukáš
Já bych řekl, že rybky akorát dospívají. Toibě v pubertě taky začaly růst vousy a různé pupínky. Ty rybky vypadají na fotkách normálně. Tedy na té horní, na té spodní je vidět pendrek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:09 Lukáš Re: Lukáš
Fotka k příspěvku Druhá
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.11.2012 21:07 Lukáš Re: fido16
Fotka k příspěvku Posílám fotku...na té první jde vidět,jak je má nateklé (opuchlé) na druhé jak jsou naježené ty vousky....možná je to normální,nevím...
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 20:03 Muž fido16 [631] Re: Lukáš
Fotka by pomohla více
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   23.11.2012 18:43 Lukáš – Ancitrus - co je mu????
Má asi půl roku 4 cm ancitruse a před pár dny se mu začly naježovat a opuchovat ty boční fousky (nemyslím,ty na tlamce,ale ty po bocích - u žaber asi) - je to nějaký problém,nebo se to časem opět zpraví - poraďte....byl bych nerad,kdby mi chcípnul....(krmím tabletami,mraženýma patentkama a zeleninou),vzduchuju cca 6 hodin denně...

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 17:26 Muž fido16 [631] Re: Prdka27
Buď se mi to zdá nebo nevím ale vidím na něm i trochu krupice. Ale to dno je solidně zaneřáděný. majitel bude asi pěkný čuník :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 13:51 R Muž romant [27987] Re: Prdka27
Odkal to zahnípaný dno a když máš čerstvěj filtr tak často měň vodu, klidně obden a snaž se tu hygienu v podobě týdenní výměny vody a odkalení dna dle potřeby a nebude potřeba řešit takovýto problémy. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 12:31 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Dobre, ja mam ted novy filtr v zabehu a priznam se, ze jsem na akva v posledni dobe nemel cas. Uz tyden se ale snazim ho dat do poradku..novy filtr, zarivky, rosttliny. Jenpro info ty tecky co ma na sobe jsou kousky tablety kterou pree zral ;)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   12.11.2012 12:28 Muž Yirka [9126] Re: Prdka27
Podle té fotky bych řekl, že příčina je ne v nemoci rybky, ale v nemoci nádrže. I když ancistrus vydrží hodně, zvláště dospělý, když je prostředí v nádrži nevyhovující ( údržba) projevuje se to právě takovými problémy, jaký je vidět na fotce. Chce to zlepšit hygienu nádrže. Tolik můj náhled.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.11.2012 11:53 Muž MarcoKing [32] - Tetry
Fotka k příspěvku Muze to byt nejaka nemoc? to na hlave
 

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.10.2012 06:04 Muž LiborSprysl [9015] Re: kalimka
To rozhodně může tak být.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 21:08 Žena kalimka [0] - Neocaridina denticulata
Díky, tak půlka vody vyměněná a uvidíme, zatím se to nezhoršuje a ani neleží na zádech, je přisátej :-) Já nevím, jak se u nich dá poznat stáří, v nádrži jich mám víc a většina z nich jsou větší, ale možná tenhle je ještě z tý 45l, co jsme měli přetím.. strávil tam podstatnou část života, tak se možná "zasekl", kdyžto ti další ve 130l vyrostli víc.. Může to tak být?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   25.10.2012 15:14 R Muž romant [27987] Re: kalimka
Začal bych standartně a to vodoléčbou a uvidí se jestli je problém s prostředím, nebo je to opravdu takovej veterán, kterej už to má za pár.
Pro přesnější a rychlejší určení nemoci a její příčiny je vhodné k dotazu přidat fotku.
Doplňující informace o akváriu, např. zda jde o zaběhlou nebo čerstvě založenou nádrž, něco o údržbě (jak často je měněna voda, čištěn filtr) také pomohou.
http://www.catfish.cz - nemoci ryb

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... ...... [14] 15 16

Zpět na obsah sekce Nemoci • Zobrazeno 13255x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17685-ancistrus-nemoc?od=651