Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO2

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 9 Žádná další stránka   1  
Vysoká hladina NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 12:43 R Muž romant [27987] Re: Losky
Ano, akvárko začíná fungovat tak jak má. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   26.09.2011 12:26 Muž Vstrom [82] - Malawi
Tak v pátek i v neděli jsem měřil NO2 a je to max O,1 a to jsem vodu neměnil 2 dny, tak to vypadá, že si to už trošku sedlo. Takže by to už mohlo být ok:)))

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:43 Muž Vstrom [82] - Malawi
určitě za týden napíšu, jestli to pomohlo a jestli mi půlka akvárka nevymřela:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:15 R Muž romant [27987] Re: Losky
Jasně, usmlouval jsi to. :-D Když se bude měnit ta voda, tak to bude v pohodě, dej třeba později vědět. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 21:12 Muž Vstrom [82] - Malawi
no, tak to omezím na krmení trošičku jednou za tři dny:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   18.09.2011 20:44 R Muž romant [27987] Re: Losky
Krmit nemusíš vůbec, s tím si hlavu nelámej. Týden půstu u zdravých jedinců, žádnej problém.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:40 Muž Vstrom [82] - Malawi
Nemám zas tolik kýblů:) Krmit budu trošku a obden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   18.09.2011 20:09 R Muž romant [27987] Re: Losky
Pokud budeš tu vodu měnit denně, tak se to srovná. Můžeš měnit klidně i polovinu akva. Nic neměřit a jenom akvárko sledovat, mě příjde jako rozumnej postup. Kde je chyba víš a jak s toho ven taky. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 20:06 Muž Vstrom [82] - Malawi
jednou jsem si tím už prošel, tak vím, že to nějakou dobu trvalo, ale prostě skoro po měsíci jsem čekal, že ta rovnováha tam trošičku už bude, ale prostě chybička se vloudila. Nejhorší je, že vyměním třetinu vody a pořád je to nad 0,25. Tester jsem raději zkusil na čisté vodě a ta nic neukazovala. Teď to raději týden kontrolovat nebudu, jen budu měnit třetinu vody a uvidí se. Nejvíc mám obavy z toho, že jsem tam koupil pár krevetek a byl bych nerad, kdyby pochcípaly:( Zatím teda drží. Mám tam nějaké Sakury, japoniky a filtrující krevetky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 6   18.09.2011 19:50 R Muž romant [27987] Re: Losky
To NO2 je podle mě zvýšený proto, že tam šlo velmi brzy více živočichů a proto ta každodenní výměna vody bude nutností. Tvoje akvárko se nachází právě ve fázi kdy proces nitrifikace ještě není dostatečně nastartován a biologická rovnováha se teprve utváří. Když se bude měnit ta voda, tak by se ty hodnoty NO2 měli za několik dní dostat k nule. Velmi střídmě krmit a do ničeho tzv. nerejpat(dno, filtr), to je ten nejlepší postup.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   18.09.2011 19:44 Muž Vstrom [82] - Malawi – Vysoká hladina NO2
Ahoj, v pátek jsem si všiml, že NO2 je v šílených hodnotách nad 0,25. Dvakrát jsem od té doby měnil vodu 1/3 obsahu, tedy 30L a NO2 se mi vůbec nedaří srazit. Akvárko je založené přes 3 týdny, párkrát jsem do vody přiléval bakterie, molitan začíná tmavnout. Že by vůbec nefungovala filtrace??? V sobotu jsem připojil k filtru bublání a každý den chci měnit třetinu vody (odstáté). Rostlin tam pár je, viz. moje nádrž. Dá se s tím něco jiného ještě dělat?

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.06.2008 11:06 Muž spooky [11] - AsieRe: Izbench
na NO2 ti rýchlorastúce rastliny nepomôžu. Na to treba mať dobrý filter, kde to zariadia baktérie. Tie premenie NO2 na NO3 a ten potom spotrebovávajú rastliny. Ak máš aj po 3-4 mesiacoch od založanie NO2 stále na 0,2, tak je podľa mňa problém v nedostatočnej filtrácii vody. A tou nedostatočnou filtráciou nemám na mysli prietok za hodinu ale kvalitu a objem filtrečných náplní.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.06.2008 23:41 izbench
Muzes mi prosim te dat nejake tipy tech rychlerostoucich rostlin proti vysokemu No2? Ktere to jsou? nejakou stranku nebo neco?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Žádná další stránka

1 ...... 8 ...... [9]

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8237x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17144-vysoka-hladina-no2?od=401