Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO2

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 5 Přejít na další stránku   1  
Vysoká hladina NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:27 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
pivo
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:25 Muž patamatix [408] Re: MonterMonty
Tak v tom vnějším jsou 4 přihrádky dohromady to bude odhadem tak možná jako ty dva molitany :-) :-| ,to mě nenapadlo,možná to není tak velký rozdíl.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:22 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: patamatix
spočítej si objem toho akvacitu u bublifuku a pak objem akvacitu co máš ve filtru, schválně by mě zajímal výsledek X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 23:16 Muž patamatix [408]
Top ono se to srovná,ale to mě přijde divný aby takový prťavý bublifuk něco změnil,když tam je velkej vnější filtr. Jedno mě to naučilo,poznal jsem tak malou zvýšenou hodnotu na rybách a test to jen potvrdil,měl bych jít spát a místo toho měním vodu :-D
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.03.2014 10:36 Muž patamatix [408] Re: Pavel1205
Dej tomu čas,pokračuj ve výměně vody,jak to děláš a sleduj spíš ryby než testy,zbytečně tě stresujou ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.03.2014 10:22 Muž Pavel1205 [12]
Tak dnes ráno už se daly hodnoty NO2 do pořádku. Cca 0,05 mg/l. Jen jsem očekával zvýšení NO3 ,ale to spíš klesá směrem k nule.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   15.03.2014 18:52 Muž acik [416] Re: Pavel1205
měnit měnit měnit,tím nic nepokazíš,takže šup šup nesedět u pc a měnit :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 18:29 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Při kalamitním průběhu tu vodu můžeš měnit klidně i 2x denně.
Edit: Ono to chování ryb nechce podceňovat, neb dlouhodobější pobyt v byť jenom zvýšených hodnotách dusitanů může do budoucna založit až se někdy zhoupne nějak skokově voda na problém, jenž zůstane takto jakoby skryt. Ryby mohou prostě být tím pobytem ve zhoršených podmínkách načatý.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:54 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pavel1205
...nebo to částečně můžou mít na svědomí taky testy. Možná poradí někdo zkušenější, ale jemné vzduchování by mohlo jemně pomoct. Případně můžeš ještě vyměnit 1/3 objemu vody dnes večer. Že se nemění barvička testu, ještě neznamená, že výměna vody nepomáhá. Zítra to snad začne zase klesat.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:52 Muž patamatix [408] Re: Pavel1205
Ano měnit vodu každý den,nic jiného nemůžeš dělat a nemá cenu to pořád měřit během dne :-) Ono se to srovná,taky jsem si tím prošel ano
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:50 Muž acik [416] Re: Pavel1205
měnit vodu furt pryč
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 17:47 Muž Pavel1205 [12] Re: Pavel1205
Tak hodnota NO2 je na max. úrovni co jsem kdy naměřil > 0.8 mg/l . Před 6-ti hodinami jsem aplikoval 15ml Nitrivce. Bez znatelného účinku. Ryby zatím po vzduchu u hladiny nelapají,ale zrychlené dýchání už je patrné. Navíc se snížilo NO3 z 15mg/l na 5mg/l. Ale to můžou mít na svědomí rostliny. Dnes už byla voda měněná cca v 9:30 ráno. Už nevím co s tím.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   15.03.2014 14:12 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pavel1205
Uvidíš, co se stane. Asi se tím ničemu neuškodí (to jen odhaduji). Ale zkušenosti popsané v jiných vláknech naznačují, že tyto přípravky na bázi "bakterie z lahvičky" nebo v tabletě obecně moc spolehlivě nefungují a jsou s nimi různé zkušenosti. O tomto biofiltru jsem slyšel, zkušenosti byly rozporuplné (jak dobré, tak špatné), osobně jsem nezkoušel. Tak bych do něj přehnané naděje nevkládal.

Jednorázově mi v jedné nádrži,se kterou jsem pomáhal, posloužil Nitrivec. Ale to bylo kvůli tomu, že obsahuje mletý zeolit, který to NO2 prostě navázal reakčně a bylo vymalováno. Ale někde tady jsem četl, že někdo tyto přípravky porovnával v jakž-takž kontrolovaném prostředí a Nitrivec z toho taky nevyšel slavně.

Zatím mám zkušenost, že nejlíp a nejspolehlivěji fungují přírodní procesy. Když se poskytne bakteriím pěkné prostorné bydlení ve filtru, rády se tam nastěhují. Když se ten filtr propere v "nepořádku" ze dna jiného zaběhnutého akvária, zabydlí se rychleji. Na jiné urychlení se nehodno spoléhat. Ale když už něco z toho doma je, proč to nezkusit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 10:35 Muž Pavel1205 [12] Re: michalt
Tak jsem toho zvýšeného obsahu NO2 "využil" a při výměně vody jsem do filtru hodil 3 tablety Dajana biofilter tabs abych to trošku,vzhledem k vysazeným rybám,urychlil. Snad jsem udělal dobře. NO3 stouplo před výměnou na 20mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 7   15.03.2014 09:08 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: Pavel1205
Ano, to bývá typická fáze při záběhu nádrže, kdy se tam nahromadí tolik NO2, že se jeho koncentrace nedá uspokojivě snižovat už ani výměnami části vody. Vysvětloval jsem si to tak, že v akváriu se už dostatečně rozmnožily bakterie, které proměňují čpavek na NO2, ale ještě se dostatečně nenamnožily bakterie, které NO2 proměňují na NO3. Nejdřív potřebují dostatečnou koncentraci NO2, která se asi právě objevila. Tak teď hlavně měnit vodu a příliš těm testům nevěřit. Ať se daří. ahoj
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   15.03.2014 08:48 Muž Pavel1205 [12] Re: Pavel1205
Tak dneska ráno hodnota NO2 neměřitélná. Bohužel,ale z opačné strany stupnice. Včerejší výměna vody + nitrivec bez efektu. Jediné pozitivum je to NO3,které mi snad signalizuje,že se něco rozběhlo. Už jsem podezíral i testy,ale mám jak aquar tak azotin a oba ukazují to samé. Ale ryby pořád v klidu.Možná tak jedna molly se tak 1x za hodinu plave podívat k hladině ale to je vše. Ostatní okusují rostliny. Tak nevím co se děje.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:20 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Zdá se, že se nitrifikace pevněji stavuje a láme se to směrem k produkci dusičnanů. Na barvičky nehleď, to ryby ti samy řeknou jak se věci mají a podle toho co píšeš, to nebude žádná trága. Nicméně situaci nepodcenit a nadále měnit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   14.03.2014 19:14 Muž Pavel1205 [12] Re: Pavel1205
Trošku to sem přesunu z jiné sekce. Takže 2 dny jsem teď držel hodnotu NO2 na 0. Pravidelně každý den měním vodu. Dneska odpoledne při kontrolním měření byl testovací vzorek červenější než malinový sirup :-( . Okamžitě jsem vyměnil cca 17 litrů a čekám co se bude dít dál. Ryby nemají žádné příznaky.Jsou čilé,prohání se a hladové. Ještě jsem přidal 15ml Nitrivce. Poprvé co mám tohle akva jsem už naměřil i NO3 a to na hodnotě mezi 10-15mg/l.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:47 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Drž vlnu a měň. Těch 5mg/l může bejt velmi rychle vycucnutý, tedy jestli je to měření průkazný.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   12.03.2014 18:22 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Tak 27 hodin po poslední výměně vody hodnota NO2 stále nulová. Mezitím 2x krmeno. Zatím tedy nemám důvod k další výměně vody. Z dalších testů akorát pH - 7,4 , dKH - 13 (asi by mělo být nižší) ,ale co mne zaráží je nulová hodnota NO3. V akva mám 6 stonků Ceratophyllum demersum a dalších 8 rostlin tak nevím jestli to může mít vliv. Nicméně spíš předpokládám vadný test,protože u vstupní vody mi vyšlo < 5mg/l .
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:10 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Jistě, pokračovat, nenechat se ukolébat naměřenejma hodnotama a lehounce začít krmit, ale jenom špetku.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 19:08 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Tak 4 hodiny po výměně cca 1/3 vody NO2 = 0 mg/l . Voda v odměrce úplně průzračná bez náznaků zabarvení. Co teď? Pokračovat s denní výměnou vody? Počítám,že se to zítra zase zhorší jako minule. Krmit nebudu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:41 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Nekrm klidně 14 dní, zdravá raby to nepocítí. Na testy nedej(neříkám, že jsou špatný) a vodu měň denně, dno neodkaluj a dá se to do roviny.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 16:20 Muž Pavel1205 [12] Re: romant
Tak rybičky zatím v pohodě. Po příchodu z práce neměly žádné příznaky jako zrychlené dýchání nebo lapání vzduchu na hladině. Byly úplně v klidu. Test ukázal asi 0,3 mg/l NO2 což je oproti ránu kdy jsem barvu nenašel na stupnici docela pokrok. Následovala výměna 20litrů vody (10h odstáté + akvaregulátor).Nekrmím. Akorát už teda nekrmím 3 dny tak abych z nich neměl chrty.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   11.03.2014 13:57 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Tak, jak mám eheim v oblibě, tak tohle se jim moc nepovedlo. Ten filtr je z kategorie "honič vody", takže výkon velmi slušnej, ale nicotnej objem filtračního materiálu, nitrifikace tudíž neprobíhá jak my mohla a když přihlédnu k hranový osádce, tak se nám to vyjasňuje. Hodně špindírů, nic moc filtrace, voda neměněná a máme tady problém. Ovšem prozatím bych neházel flintu do osení a měnil denně, či obden tu vodu a mělo by se to stabilizovat. Jako filtraci bych do budoucna doporučil klasiku v podobě čerpací hlavy a řádný kostky biomolitanu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:51 Žena Karnal [196] Re: Pavel1205
Akvárium je založené 22 dní, tam hodnoty lítaj jak na houpačce. Proto se rybky doporučuje vysadit po malých skupinkách až po měsíci a ne hned jak klesne nějaká hodnota. Ber to tak, že se namnožilo bakterií právě takové množství, že těsně stíhaly spotřebovat odpad, který se tam dosud tvořil. A hned přibyl v podobě dalších rybek nový odpad. To nemohlo dopadnout jinak než že bakterie opět nestíhají. Bakteriím je třeba dát čas, aby se řádně namnožily a mohly zvládnout zpracovat i náhlý skok v přísunu odpadu.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 13:11 Muž Pavel1205 [12] Re: Pavel1205
Ehm,jen tak mne napadlo,může na to mít vliv ten výše zmíněný snížený průtok u filtru EHEIM 2008? Zdálo se mi,že opravdu o nějakých 25% klesnul,ale i tak musí za hodinu min.4-5x protáhnout celý objem akva. Nemůže v něm něco hnít a způsobovat celkově bordel?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 10:08 Muž Pavel1205 [12] Re: FrantisekH
Prozatím díky za rady,vodu určitě budu měnit co to půjde. Podle všeho co si tady pročítám tak předpokládám,že nitrifikační proces nebyl ještě úplně zaběhlý a teď se akva dostalo teprve do stádia kdy jsou hodnoty NO2 na vrcholu a měly by začít klesat. Bohužel i s rybičkama. Ale nulovou hodnotu NO2 před 5ti dny si teda vysvětlit nedokážu. Teplotu vzhledem k vysazeným rybám držím na 25°C. A to,že jsem ráno vhodil do akva 3 tablety bakterií snad taky nějak pomůže.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 08:58 Muž Pavel1205 [12] Re: FrantisekH
Mrtvou rybu nemám a ryby už 3 dny nic nežraly,až mám strach jestli jim to neuškodí. Ale u rybiček které mám bych to musel hodně přehnat abych překrmil. Nestalo se mi,že by něco dopadlo až na dno,jsou strašně žravé. Mají větší výkaly,ale ty odsaju když vidím,že jich je tam víc.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 08:46 Muž Pavel1205 [12] Re: FrantisekH
Jo aha, co se týče NO2 tak měřím jak testem Azotin tak Aquar,vstupní voda ukazuje nulovou hodnotu takže by měly být testy v pořádku. Jen moc nerozumím tomu náhlému nárustu z nuly až na silně toxické hodnoty.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 08:35 Muž Pavel1205 [12] Re: amrtin
No testy v pořádku nejsou když mám min. 0,5 mg/l NO2. Ostatní hodnoty co se týče pH , NO3 ,dKH zůstaly stejné. Ještě jsem si všiml sníženého průtoku filtru tak o 25%,který už bude asi dost špinavý,ale nechci na něj šahat abych to ještě nezhoršil. Bakterie mám od Dajany - Biofilter Tabs (první zkušenost,zatím nemůžu hodnotit),ale snad pomůžou.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 08:25 amrtin Re: Pavel1205
Ano,měnit vodu a případně použít nitrivec.A testy jsou v pořádku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 07:29 R Muž romant [27987] Re: Pavel1205
Měnit vodu, to je to co tě zachrání, tedy ryby a to jestli odpoledne bude úhyn, to je klidně i možné, ale spíš si tipnu na to, že to dají, ale budou načatý a při dalším výkyvu se to na nich může negativně projevit, dusíci jsou prevít.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   11.03.2014 07:24 Muž Pavel1205 [12] – NO2
Zdravím, dřív než dojde k otázkám tak stručně popíšu situaci. Mám akvárium 54 litrů,cca 10 rostlin,kterým se vede dobře,založeno před 22 dny.Filtr Eheim 2008 + přidány tablety Dajana Biofilter Tabs. Po 10 dnech jsem vpustil 2 zajížděcí rybky Black Molly. Všechno vypadalo,že beží jak má. Za dalších 5 dní byly hodnoty NO2 - 0 mg/l ,pH - 7.1,dKH - 10 , NO3 - < 5 mg/l (tuto nízkou až neměřitelnou hodnotu NO3 jsem si vysvětloval tím,že rostliny to stíhají všechno spotřebovat), jelikož bylo NO2 na nule rozhodl jsem se vysadit další rybky (4x mečovka ada).A začaly problémy. 18 den jsem zaznamenal mírné zvýšení NO2 - < 0,1 mg/l .Další den se hodnota zvýšila na 0,25 mg/l . Přestal jsem úplně krmit a vyměnil 1/3 vody. Po cca 12 hodinách hodnota NO2 - 0 mg/l . Další den se hodnota zase mírně zvýšila a dneska ráno při měření byla katastrofální. 0,5 - 0,6 mg/l možná víc. Podotýkám že už cca 3 dny vůbec nekrmím. Bohužel jsem neměl dostatek času na výměnu vody,protože jsem musel letět do práce,ale stihl jsem si aspoň nachystat na odstátí asi 18 litrů vody a vhodil jsem do nádrže 3 tablety Dajana Biofilter. Rybky vypadaly v pohodě,bez příznaků otravy. Klidné a ohlodávající všechno co se dá. Jsem si vědom předčasného vysazení ryb,ale potřebuji poradit jak z toho ven. Zhorší se to ještě? Mám čekat po příchodu z práce nějáký úhyn? Děkuji za odpovědi.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.03.2014 06:04 Muž VitaValke [8] - Malawi – filtr
filtr chci nějak pořešit tady na foru, ale jinde ať to tu neni tolik OT :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:54 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalt
Mám závesný filter a v ňom tkzv. drátenky na riad, plastové. Kúpil som zelené a funguje to.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:46 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cezarmilan
To je těžké. Jestli se komora nacpe jemnějším biomolitanem, ucpává se a pak to může téct i mimo akvária. Já jsem komoru naplnil keramickými kroužky a funguje to. Když samostatně čistím jen ten nasávací molitan a samostatně jen tu keramiku v komůrce, testy mi ukazují, že nitrifikují obě části a společně to funguje. Ale je to spíš na dobré slovo.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:41 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: michalt
No ale potom ten vrch stráca význam, samozrejme nemyslím cirkuláciu vody. Čo trebars použiť iný biomolitán?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:40 Muž MonterMonty [2431] - AmerikaRe: VitaValke
Zkusil bych akvacit , adekvátní bude stát pajcku a je krapet řidší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 21:38 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: cezarmilan
OT: Nemusí, ale u těchto filtrů s malou komůrkou je to jediný způsob, jak uspokojivě zvýšit objem filtrační hmoty. Já jsem to taky tak vyřešil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: Priest
počítám s tím, do dna sem raději moc nehrabal a bral jsem to jen povrchově, přemejšlim o nějaký čerpací hlavě a bioakvacitu, tohle je jen průtokáč s filtrem velikosti houbičky na nádobí, tak jsem aspoň na sací trubku nasadil molitanovou kostku zřejmě z bublifuku, jenže je hrozně jemný a za týden už hodně ztrácí na tahu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: VitaValke
Odfotené a upravené je to správne, pri zhode farieb by to bolo zhodné aj na fotke. Výrobca mal dať tlačiť tie vzorkovníky na kalibrovanom stroji a presne to doladiť, aby to zodpovedalo meranej vzorke. Je to síce drahšie, ale zase pri cene samotných chemikálií to nie je prekážka.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:36 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VitaValke
On musí byť ten molitán na nasávaní toho filtra?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:26 Muž Priest [325] - CichlidyRe: VitaValke
Po vyprání molitanu se Ti pravděpodobně hladina NO2 ještě zvýší.Než jej v dostatečné míře opět osadí nitrifikační bakterie budeš muset tu vodu poctivě denně měnit.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 21:18 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: patamatix
Fotka k příspěvku voda je vyměněná z 1/3 a zítra NO2 zkontroluju raději znova, špatně byl asi filtr, je dost naprd, už sotva táhnul tak jsem molitany vymáchnul v kyblíku a zas to frčí
 
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   02.03.2014 20:59 Muž Priest [325] - CichlidyRe: VitaValke
Dej si pozor,protože naměřená hodnota se může velmi rychle změnit k horšímu.Je to jasný signál k okamžité výměně vody a dalších po ní následujících.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   02.03.2014 20:49 Muž patamatix [408] Re: VitaValke
U testu od Rataje při tomto zbarvení,již zpozorním,sice je to dle výrobce v pořádku,ale já pokud to není čisté jsem nespokojen.Teď jsem měl stejný odstín,dle mě je to cca 0,05 mg/l,není to na paniku,ale každopádně měním vodu a za dva dny kontrola a pak se podle toho zařídím.A k tomu testu- je to dle mých měření ještě dobrý test,měl jsem ještě od Dajany a ten měl nejnižší zjistitelnou hodnotu 0,5 mg/l zatímco Rataj má 0,1 mg/l ,takže od Dajany jsem měl pořád vše ok,ale u Rataje už ne. ano Každopádně výměna vody a mrkni zda není něco špatně.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:45 Muž cezarmilan [591] - RostlinyRe: VitaValke
Výmena vody to upraví na želanú hodnotu :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:40 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: cezarmilan
na denním světle by tolik snad záležet nemělo, právě proto jsem v pc upravoval vyvážení bílé na bílou část stupnice kapátkem, aby se různý zdroj světla eliminoval a bílá bílá byla :)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   02.03.2014 20:37 Muž VitaValke [8] - MalawiRe: zervan
výroba leden 2014
jinak koukám do návodu a u NO2 barvu nepíšou ale u NO3 uvádí: "do 5ti minut fialové zbarvení porovnáme se stupnicí..." stupnice je u NO3 barevně stejná jako NO2 a s fialovou nemá nic společnýho

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [5] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8229x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17144-vysoka-hladina-no2?od=201