Přihlaste se a využijte web naplno RYBICKY.NET »

Vysoká hladina NO2

 

NápovědaFórum » Zakládání a údržba akvárií  

Akvaristik.eu

Přejít na předchozí stránku 3 Přejít na další stránku   1  
Vysoká hladina NO2
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   17.11.2016 02:27 Muž liborass [174] Re: holecmi5
už nic nebagruj, přidej co nejvíc rostlin, a měn vodu jak ti radí NHKG...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 23:22 holecmi5
Aaaaaha, tak jsem asi špatně četl :-/ Co s tím? Mám to vybagrovat nebo měnit vodu a ono se to srovná?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 22:49 Maq Re: holecmi5
No jó, hnojení hned na začátku...
Jsem myslel, že tam někde zůstala chcíplá kráva...
Znovu a znovu se divím, že lidi hnojí a páchají všelijaké další vylomeniny, ale rostliny nikdy nedají v dostatečném množství.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 22:24 R Muž romant [27987] Re: holecmi5
Plovoucí rostliny, na ty se podívej, myslím, že se ti budou hodit. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 22:21 holecmi5
Děkuji za reakce, takže budu vyměňovat a snad se to srovná. Pod pískem mam substrát pro vodní rostliny a v něm zamíchané hnojivo osmocote. Teď mě nekamenujte někde jsem četl že se to dá použít, jen nevím zda jsem to použil správně. Ok, přisázím tedy rostlinky, doporučíte nějaký turbo záběhovky prosím? Děkuji
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 21:08 R Muž romant [27987] Re: Maq
Nejsem v kondici abych zde na toto téma spekuloval, budu za hnusáka a odkáži na originalitu každý nádrže. Bude hodně záležet na způsobu a okolnostech založení. X-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 20:41 Maq Re: romant
Ty hodnoty jsou šílené. Zajímalo by mě, odkud se tam tolik dusíku vzalo???
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.11.2016 19:21 R Muž romant [27987] Re: holecmi5
Teď se to začne lámat, tedy pokud tam je dostatek spotřebitelů(rostlin). Souhlas s tou výměnou tedy tou masivnější. :-)
Edit: No, s těma rostlinama je to bída a utrpení, to chce několikanásobně více, klidně osázet 80% plochy dna, ideál nějakým rychleji rostoucím "plevelem".
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 19:10 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: holecmi5
Ano, měnit vodu. Normálně bych doporučil cca 30% každý týden. Ale s těmi parametry 50% a co tak 4 dny dokud se to nesrovná. Povlak na hladině zatím netřeba řešit. Nádrž je v záběhu...
Nedával jsi do dna výživný substrát, nepoužil jsi hnojivo nebo něco na zajetí akvária?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.11.2016 19:03 holecmi5
Fotka k příspěvkuFotka k příspěvkuFotka k příspěvku Ahoj, před deseti dny jsem založil akvárium viz moje nádrž, rybky zatím nejsou. Dnes jsem měřil hodnoty v akva pomocí testu od JBL. Vše mi vyšlo v pohodě až na NO2 a NO3. NO2 jsem naměřil 10mg/l a NO3 nějakých 300mg/l. Obojí je to šíleně vysoké a nevím co s tím? Mám vyměnit třeba půlku vody? Nebo ještě čekat až se to víc zaběhne? Od založení jsem vodu neměnil. Taky si říkám jestli to nemůže být černým psíkem od Sandsystemu který tu někdo hanil. Na hladině mám takový lehký povlak viz foto. Vstupní voda má NO2 = 0 a NO3 cca 25mg/l. Díky za pomoc
 
Vyzkoušejte

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 2   16.05.2016 22:01 Muž Petan26 [59] - Jezírkové rybyRe: teakmon55
Taky si zmer vstupní vodu , není to na škodu, z kohoutku, ja mám špatnou, vždycky po výměně mi to vyletí nahoru, i to No2. Jinak jak psáno dole, všechno chce dělat s odstupem, odkalovat, vyměňovat vodu, čistit filtr postupně koš po koši opět s časovým odstupem, ne vše v jeden den! 100% sis vymlatil nitri bakterie, zacinas téměř znova...
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 14:48 Muž PaYoch [134] Re: teakmon55
Řekl bych, že sis tím výplachem účinně snížil nitrifikační kapacitu téměř na nulu. Musíš teď počkat, než se filtr znovu osídlí bakteriemi, zvlášť, pokud jsi molitany důkladně vyčistil. Praktikuju čištění filtru jednou za půl roku v týdenních cyklech, co týden, to jeden koš - keramiku propláchnu, molitany tak lehce vyždímat. Mám předfiltr, takže to jsou čisté bakterie. Filtr nečistit, pokud děláš zároveň větší výměnu vody. O vlivu NO2 na barvu dropcheckeru nevím nic.

EDIT: Trochu tomu můžeš pomoci nějakou násadou bakterií (Nitrivec, FilterStart, Denitrol)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 14:32 Muž teakmon55 [6] Re: PaYoch
No asi pred troma tyzdnamy som ten filter umyl skoro cely.Zeby sa tie bakterie za ten cas nestihli rozmnozit?Mimochodom, má NO2 vpliv na zafarbenie CO2 permanentného roztoku?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   16.05.2016 14:07 Muž PaYoch [134] Re: teakmon55
A mácháš všechny molitany naráz? Měly by se brát postupně po týdnu. Za pozadím to teoreticky problém být může, zkus to odsát nějakou tenší hadicí, ale s 3d pozadím nemám zkušenost. NO2 musíš snížit bezpodmínečně, týden měnit polovinu vody denně, pak denně třetinu, dokud se nespraví nitrifikace nebo nenajdeš zdroj znečištění. NO2 bys měl mít v normálně zajeté nádrži na nule (resp. neměřitelné běžnými testy)

EDIT: Za pozadí se podle fotek dostaneš minimálně hadicí 12/16. Tou bys to měl odkalit dočista dočista.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:50 Muž teakmon55 [6]
Vdaka.Spongie prepláchnem vo vode z akvária.Ryby som nekupoval a je ich tam asi 30 aj s neonkamy.Je potrebne to NO2 teraz zniziť?Teraz je 0.5 a to som včera menil vodu.Ci to nebude 3D pozadím je za ním strk a neviem to odkalit je tam malo miesta.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:31 Muž PaYoch [134] Re: teakmon55
Hezký. Kolik tam máš ryb? JBL 901 tohle akva utáhne, pokud tam nemáš nějaký čuňase, alespoň do dvou košů bych zauvažoval o nějaké keramice. Pokud je poslední větší změna pouze to čištění filtru, začal bych hledat tam. Nedokupoval jsi ryby? Apropos - jak ten filtr čistíš?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 13:14 Muž teakmon55 [6] Re: vaaclav
Tak urobil som tu prezentáciu:)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 12:28 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Já mám ve filtru taky jen molitan tím to nebude. Z tou prezentací by to bylo lepší. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 12:15 Muž PaYoch [134] Re: teakmon55
Možná by nebylo od věci udělat prezentaci akvárka, takhle ti nikdo neporadí... Viděl bych to na nefunkční nitrifikaci. Jak čistíš filtr?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 12:03 Muž teakmon55 [6] Re: vaaclav
Dno nesmrdi ani nehnije pravidelne odkalujem.Mam 3D pozadie a za nim je nasavacia hadica ku filtru.Ale vo filtri mam len molitan asi by tam bolo lepsie dat keramicke valceky.
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 11:39 R Muž vaclav [14610] - Echinodory + stonkové rostlinyRe: teakmon55
Dno nehnije voda nesmrdí a nějaká ryba nechybí. Pokud jsi neudělal ještě něco jiného. :-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   16.05.2016 11:28 Muž teakmon55 [6]
Mam akva zalozene cca 7 mesiaciu a v poslednom case som zbadal ze ryby rano su na dladine a rychlo dichaju.Tak dnes som zmeral NO2 a bolo 0,5mg/L a to som vcera menil 40% vody aj som odkalil.Filter som cistil asi pred 3 tyzdnamy (vonkajší).Viete mi povedat preco sa mi takto zvysuje NO2?Rastlin mam dost.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 5   10.02.2016 20:28 Muž patamatix [408] Re: Jakub09
Můj oblíbený graf :-) vysvětluje vše. www.akvarijni.cz/… .
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:57 R Muž romant [27987] Re: Jakub09
To je minimum, klidně polovinu, tedy na první dobrou určitě a zítra tu 1/3 a uvidíš co ti na to řeknou plži a nemusíš nic meřit, zatím je to zbytečný, dej tomu další tejden, akvo lehounce zakrm troškou sušenýho krmení a čekej dál.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:56 R Muž afc1886 [14703] Re: Jakub09
ano
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:54 Jakub09 Re: romant
Takže vyměnit 1/3 jo :-) asi jsem trošku natvrlej
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:50 R Muž romant [27987] Re: Jakub09
Tak je zachraň, je to tak jednoduchý. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:49 Jakub09 Re: romant
Původně jsem chtěl vodu měnit zák 1/3 co 14 dni. Je ale pravda že šneci se drží u hladiny nebo jsou na víku zespodu
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:44 R Muž romant [27987] Re: Jakub09
Obě dvě možnosti jsou možné, já bych už vzhledem k přítomnosti těch plžů měnil.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:44 Muž NHKG [3900] - HadohlavciRe: Jakub09
Měnit 30% tak 1x až 2x týdně a čekat...
Vyzkoušejte
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   10.02.2016 18:41 Jakub09 – NO2 nové akvárium
Mám možná blbý dotaz. Mám založené akvarium týden dneska dneska jsme měřil NO2 a hodnoty byli šíleně vysoké. V akváriu jsou pouze dva šneci. Mám měnit vodu nebo mám jenom čekat až se to nějak úskalí.

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2016 11:06 Muž zervan [1123] - RostlinyRe: teakmon55
Ak to bolo tým prehrabávaním dna, tak by malo stačiť vymeniť vodu a stav by sa mal zlepšiť. Ak by nie, pre núdzové zníženie toxicity dusitanov by pomohlo pridanie cca 25 g obyčajnej soli (ak dobre počítam, v 180 l by to malo dať 140 mg/l NaCl) - spraví to síce cca 80 mg/l chloridov, ale to by mali rastliny zvládnuť, ja som pri takýchto hodnotách nebadal žiaden vplyv.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:38 Muž teakmon55 [6] Re: patamatix
Tak vdaka kolegovia palec aj ja sa len učím.Som sa zlakol,že to bude pozadím a musím ho vyhodiť.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:35 Muž patamatix [408] Re: teakmon55
No a to je přesně co jsem říkal,mnoho úkonů najednou v neusazeném akváriu. ;-)
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   03.01.2016 10:23 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
teakmon55 napsal: No prehrabaval som strk a presadzal najake rastlinky.Lepil som len velmi malo asi 10-15 cm.Njn, to se v znovuzaložených nádržích stává.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:22 Muž teakmon55 [6] Re: patamatix
No prehrabaval som strk a presadzal najake rastlinky.Lepil som len velmi malo asi 10-15 cm.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 4   03.01.2016 10:11 R Muž romant [27987] Re: teakmon55
Nevím, čím to měříš, ale jestli je ten naměřený údaj pravdivý, potom tě nějaké obdenní šolíchání s 1/3 vody nezachrání ani omylem. Měnit klidně i 2x denně polovinu. To Ph je důležitý držet takto na neutrálu, jak to půjde nahoru, všechno se urychlí a na scéně se může objevit daleko rychlejší zabiják a tím je čpavek.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 10:10 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: teakmon55
Jen takový tip: Neprohrábl jsi náhodou nějak výrazněji část dna, když jsi instaloval to pozadí?
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   03.01.2016 09:54 Muž patamatix [408] Re: teakmon55
To zvýšení bych vyděl spíše v té výměně vody,jelikož tvé akva je pořád čerstváček,u takového akva stačí vyměnit vodu,sáhnout do filtru,pohrát si s kytkami,v podstatě cokoliv a voda se houpne.Nedělal jsi ještě něco?) Prostě obden měň 1/3 vody,než se to srovná.Hlavně se vyvaruj více úkonům na jednou.S tím lepidlem,si nejsem jist zda na to má vliv i když bych asi nic nelepil v provozovaném akva(za sebe) a když,tak bych to lepil jen nad hladinou a nechal to zaschnout,dřív bych vodu nedopustil.A chtělo by to prezentaci,byla by nápomocná pro eventuélní rady kolegů.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   03.01.2016 09:19 Muž teakmon55 [6]
Zdravím,dnes ráno som mal vysoke NO2 cca 3mg/l vsetky ryby boly pod hladinou.Akva mam zalozene 2 masiace a hodnoty boly vzdy v poriadku.Ale vcera som vypustil 50% vody a zalozil som 3D pozadie diversa a prilepil trochou silikonom od JBL (lepi aj pod vodou) a napustil a cca 7 hodin som svietil a pustal co2,ale co2 som asi pustil trochu viac.A rano NO2 vysoke.
Z coho mi to mohlo tak stupnut,nieje to pozadie najak toxicke a zabilo to nitrif bakterie?
Mimochodom z pozadia citit ten aceton či co to je.Z pozadia som aj odpílil,či náhodou to nevadilo.
Akva 180L
Ph-7
Filter vonkajsi

Starší reakce

 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   09.12.2015 00:21 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: James
Nápad to byl dobrý, jen měl ten nový filtr být v provozu ve staré nádrži alespoň tři týdny.

Co se týká té výměny vody při záběhu nitrifikace, někdo je při záběhu nové nádrže opravdu nedělá. Vychází se z argumentu, že nitrifikačních bakterií bude tolik, kolik mají ve vodě "potravy" - NO2. Když se tam tedy NO2 nechá, budou mít bakterie co metabolizovat a množit se rychleji. Jenže tenhle mechanismus není takhle jednoduchý a stejně se to dá dělat jen když v té nádži nejsou živočichové, pro které je NO2 toxické.

Stejně hodně je těch, kteří tu vodu při záběhu nové nádrže / filtru mění často. Nezdá se, že by některá z těchto metod byla výrazně rychlejší než ta druhá.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 23:55 James Re: grunda
jak píšu, potřeboval jsem je přemístit a snažil jsem udělat co nejvíc pro to, abych přemístil i nitrifikační bakterie - chápu, že to asi nebyl úplně dobrý nápad, ale všude jsem četl, že použití zajeté vody, písku, vymáchání jetého filtru atp. pomůže rychle ten proces nastartovat. Jen jsem se chtěl ujistit vodovýměnou, někde jsem totiž četl, že při rozjiždějící se nitrifikaci je to kontraproduktivní a je lepší to nechat být a jen sledovat hodnoty NO2 případně aplikovat nitrivec nebo toxivec. hmm
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2015 23:14 Muž grunda [1781] - CichlidyRe: James
týden starý filtr a malawi? odpověď znáš, měň vodu jak šílený a doufej ;-)
edit. Michal byl rychlejší
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 3   08.12.2015 23:13 Muž michalt [737] - MiniakváriaRe: James
Ano, vypadá to, že se nádrž znovu zajíždí. Myslím si, že ten týden provozu filtru ve staré nádrži nebyl dostatečný, aby se opravdu zaběhl. Tahle metoda záběh filtru urychluje, ale podle mých zkušeností ne zas natolik, aby týden stačil. Stejně tak to vymáchání starého filtru v nové nádrži. Je to dobrá věc a pomůže, ale ty dva až tři týdny to chce. Kromě toho, přehození dna do nové nádrže taky dočasně trochu zbrzdí jeho nitrifikační funkci a potřebuje čas na vzpamatování, obzvlášť, jestli se z něj při častých výměnách vody (nic proti nim) něco odsává. Já bych asi jen trpělivě pokračoval v těch častých výměnách vody, pozoroval bych ryby a kdyby nastala nějaká krize, aplikoval bych znovu ten Nitrivec.

Těmi výměnami vody neškodíš. Jen minimum nitrifikačních bakterií žije ve vodě, většina žije na nějakém povrchu v nádrži.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 22:25 James – Vyšší hodnoty NO2
Ahoj, tak jsem nakonec zabrousil sem s prosbou o radu nebo o Vaše zkušenosti. Stěhoval jsem nyní tropheusy z menší dočasné nádrže do větší (viz moje prezentace). Nechal jsem cca týden běžet nový filtr v původní zajeté nádrži (cca 1 rok), při stěhování jsem ještě vymáchal původní zaběhnutý filtr do nového, aby se tam dostalo co nejvíce nitrifikačních bakterií. Před stěhováním NO2 na nule, NO3 cca kolem 15-20 mg/l. Stěhoval jsem komplet nádrž, včetně starého dna (jemného písku), veškeré vody (tj. 200 l) do většího 300 litrového akvária. Po přestěhování cca po 5 dnech mi najednou vyskočili hodnoty NO2 na cca 0,15 - 0,2 mg/l (dle testů od Rataje). Aplikoval jsem Sera Toxivec (druhý den NO2 na nule), poté to opět vyskočilo, takže Sera BioNitrivec (opět hodnoty téměř neměřitelné), další den opět vysoké hodnoty NO2. Dnes jsem aplikoval FilterMedium od EasyLife. A koupil jsem pro jistotu testy od Sery. Teď večer jsem měřil a naměřilo to podle hodnoto cca 1-1,5 mg/l. Dle Rataje zase jen kolem 0,15 mg/l. Mezitím tedy již několik dní aplikuji vodovýměnu (cca 100 litrů denně). Jedinou variantou je, že se narušila nitrifikace při tom stěhování a akvárium se teda znovu zajíždí. Nerad bych ryby zbytečně vystavoval vysokým hodnotám NO2. Zatím vypadají v pohodě, i když je na nich vidět, že to prostě není ono. Většinou se drží spíš v horní části akvária. Občas si loknou u hladiny, ale nijak extrémně to nedělají. Nevím, jestli těma vodovýměna spíš neškodím (většinou u toho i odsaju co nejvíc "hovínek"). Jinak vstupní parametry vody - NO2 téměř neměřitelné, NO3 jen opravdu slaboulinký nádech růžové. Díky moc
edit:+ jsem tedy začal vzduchovat na maximum (předtím odpojeno vzduchování), abych dodal do akvária co nejvíce kyslíku. Omlouvám se za extra dlouhý příspěvek, ale chtěl jsem co nejpřesněji nastínit situaci včetně všech parametrů, aby bylo co nejvíce vstupních informací.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   08.12.2015 15:06 marekm
:-D nedalo mi to a este som odmeral NO2 pred vymenou vody a uz mi ukazalo menej ako 0,3mg ale este radsej pockam s rybami do konca tyzdna
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:46 marekm Re: romant
ok tak odmeram najskor za tyzden
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 1   07.12.2015 19:40 R Muž romant [27987] Re: marekm
Tak to NO2 přestaň denně měřit a dej tomu ten pověstný čas.
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:38 marekm Re: romant
behaju po celom aq bez problemov len na ulitach maju nejake biele bodky
 Reagovat na tento příspěvek  Citovat tento příspěvek 0   07.12.2015 19:35 R Muž romant [27987] Re: marekm
A jak se chovají, mají tendenci zdrhat z akvária? Jsou spíš u hladiny a nebo o nich tzv. nevíš?

+ Přidat reakci


Přejít na předchozí
Přejít na další

1 ...... [3] ...... 8 9

Zpět na obsah sekce Zakládání a údržba akvárií • Zobrazeno 8229x

Máte připomínku nebo nápad? Napište nám vzkaz do redakce nebo s námi diskutujte.
© RYBICKY.NET - https://rybicky.net/forum/17144-vysoka-hladina-no2?od=101